DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Basket Derbi
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rajin
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 129

PostPosted: 18 Feb 2006 16:00    Post subject: Basket Derbi Reply with quote

Jel slusa neko ovo navijacko deranje grobara?? Very Happy
Svaka cast onima u Pioniru, imam osecaj kao da grobari ne postoje u dvorani.. Laughing

JA SAM GODINE PROVEO SA TOBOM...
_________________
...Mrzim da mrzim ali mrzim sve one koji misle
Da cu da puzim jebem im mater
Moje reci su proste da mogu lakse da shvate
Svi maloumnici hoces da pricamo nadji me na ulici...
Back to top
View user's profile Send private message
cazzo_FCRS_forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 753
Location: Нешто је труло у држави Данској!!

PostPosted: 18 Feb 2006 17:36    Post subject: Reply with quote

culo se culo.


mnogo je lep danas dan bio flex thumbsup
_________________
"Kuda ideš Crna Goro kada crnogorčiš pse, a dukljanizuješ Crnogorcе"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ганџа
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 201

PostPosted: 18 Feb 2006 18:15    Post subject: Re: Basket Derbi Reply with quote

Rajin wrote:
Jel slusa neko ovo navijacko deranje grobara?? Very Happy
Svaka cast onima u Pioniru, imam osecaj kao da grobari ne postoje u dvorani.. Laughing

JA SAM GODINE PROVEO SA TOBOM...


Grobari nisu ni navijali u prvom poluvremenu. Razlog mogu samo da nagadjam na osnovu transparenta.
Sto se tice naseg navijanja,
-u prvoj i drugoj cetvrtini, nije bilo lose, mada moze znatno bolje,
-u trecoj cetvrtini, ustaje i glodarska strana(koja je citavo poluvreme ladila jaja za razliku od nas koji smo derali grlo ) i pocinje da navija itekako glasno. E tu nase navijanje dozivljava vrhunac.
Dakle, ono su momenti kad adrenalin radi kao ni u jednoj drugoj situaciji.
Potpuno smo ih zgazili u navijanju, i ta 3. cetvrtina nam je, slobodno mozemo reci, za ponos.
-4. cetvrtina je imala primetan pad u odnosu na prethodnu, ali se ni u toj cetvrtini misevi nisu culi ni upola glasno ko mi.
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 18 Feb 2006 18:31    Post subject: Reply with quote

Нисам био у пиониру, али ми је нешто запало за око, па нека ми неко одговори...не тражим длаку у јајету, али да ли су оно гробари паролу, посвећену свом трагично настрадалом члану, написали латиницом? И да ли се та парола односила на тај случај или сам ја погрешно сконтао?

Причам о пароли која им је висила на терасици.
Back to top
View user's profile Send private message
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 18 Feb 2006 18:32    Post subject: Reply with quote

Na tv-u se culo fantasticno, narocito sredinom trece cetvrtine dok su i oni navijali...Tada su bili totalno nadglasani. Zavidim svima onima koji su nocas bili u Pioniru.
Moram da pohvalim i igrace Smile
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 18 Feb 2006 18:36    Post subject: Reply with quote

e a da se ne ponavljate...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
радомир
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 339

PostPosted: 18 Feb 2006 19:07    Post subject: Reply with quote

radovan wrote:
Нисам био у пиониру, али ми је нешто запало за око, па нека ми неко одговори...не тражим длаку у јајету, али да ли су оно гробари паролу, посвећену свом трагично настрадалом члану, написали латиницом? И да ли се та парола односила на тај случај или сам ја погрешно сконтао?

Причам о пароли која им је висила на терасици.


Да.
_________________
ПРАВДА ЗА УРОША!!
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 18 Feb 2006 20:06    Post subject: Reply with quote

Mislim da je dosta polemike o Igoru Cupicu iliti Buri.

Momka sam znao licno i bio je decko na mestu.

Jedina mana mu je bila sto je bio grobar.

Ostavite ga da pociva u miru.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 18 Feb 2006 20:15    Post subject: Reply with quote

zvezda wrote:

Ostavite ga da pociva u miru.

Апсолутно!
Само ме интересовала та ствар....ради неких мојих расуђивања о гробарима...ништа више.
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 18 Feb 2006 20:46    Post subject: Reply with quote

Evo posto svi cute.Ja cu.

Jedan od najobicnijiih kosarkaskih derbija se odigrao danas u pioniru.Dok sam dolazio sa jos nekim ortacima u busu vidim likove neke grobare sire se nesto i tu u pricu ulece neki nas lik koji izlazi iz kabine vozaca (nije vozac) zavaljuje mu pesnicu u glavu,skida sal,ali tu se ovi drugi nesto pokurce pa i mi uletimu i sve u svemu uzmemo im par salova (svi rasireni na severu veceras).To bi bilo otprilike najzanimljivije,dolazimo do hale kupujemo kartu nema apsolutno nikakvih nagovestaja nereda.I ulazimo.Unutra odlicna atmosfera 15 min do pocetka tekma,nasa tribina je skoro puna,grobara nesto malo,kasnije ih dolazi jos,zauzimaju tribinu,a onda agresivno krecu na mostic,murija im se sklanja,kasnije sam skapirao da im je trebalo mesta za Burin transparent.Tu pocinje malo prozivke (jebace zvezdu nas partizan...ide grobar ulicom;ciganske picke...GROBARI jel nas cujete?? itd.) sve standardno.Uglavno mi se odlicno cujemo pocinjemo sa nekoliko skandiranja od kojih je par bilo i Gurovicu uglavnom u trenucima kada su ga grobari prozivali.Grobari zatim sede i prestaju sa navijanjem sve do kraja prvog dela.Mi to koristimo i zvuci zvezdinih pesama u tom trenutku su ispunili halu Pionir,ali njihovo odsustvo je umanjilo znacaj derbija,naravno samo u prvom delu.Citavo prvo poluvreme dobro pevam,dobro se cujemo,ali grmelo je uglavnom samo posle trojki nasih momaka.(napred zvezda samo napred zvezda,u ime svih nas,grobarske majke,zvezda ale,nananananannanananananana i napred zvezdale itd.)Poluvreme zavrsavamo skandiranjem Milanu Gurovicu.
U drugom delu grobari se bude i pocinju skandiranjem nastradalom Igoru Cupicu.Tek onda se primetilo koliko je njihov asortiman pesama bedan.
I koliko njihove vodje nemaju veza sa navijanjem...u trenucima opsteg delirijuma sa njihove strane se zaorilo 'ciganske picke???',,,tako oni slave??? Rolling Eyes
Sve u svemu pocetak trece cetvrtine obelezilo je navijanje koje nije vidjeno na derbiju u poslednje vreme.Grmimo mi,grme oni,necujes svoj glas ,nema predaha niti sa jedne niti sa druge strane,jer ko stane bice nadglasan.To je stvarno zavrseno navijackim remijem.
Ali u ostatku meca,nasi su bili prosecni ali bar konstantni,grobari su uglavnom cutali i ponekada zagrmeli onda opet sincina.
Tu ih mi cepamo na terenu resavamo mec i uz Ja sam godine proveo sa tobom...zavrsavamo ovaj u svakom pogledu uspesan derbi.
Posle meca kolicina murije je sprecila bilo kakve nerede.


Sve u svemu bilo je lepo veceras biti Delija u Beogradu.

poz.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 18 Feb 2006 20:56    Post subject: Reply with quote

Данас смо имали баш богат програм... После фудбала са мало паузе очекивао нас је баскет дерби, након дужег времена равноправне екипе и шанса за победу... Пошто сам каснио само сам начуо да је било неких догађања и цимања са гробарима и жандарима...

У хали у нашем копу начичкано као некада... Већина екипа са севера присутна, бар по неки представник од онох који нису били у пуном броју... Опет похвала за Шабац, тридесет момака на фудбалу и баскету... Чујем и из Ниша педесет на фудбалу, али не занм да ли су дошли и на баскет... Њихов коп такође солидно попуњен али трибина преко пута нашег копа полупразна... Наша трибина скоро попуњена до последњег места... Ништа ново...

Пред почетак мало прозивања и онда сазнање да они неће навијати прве две четвртине због погибије члана једне од група са југа... Прве две четвртине смо и ми након упутства са шипке мало смањили гас и чували се да будемо трипут гласнији када и они запевају.. Наравно то је било довољно да уз стандардни репертоар песама момци на терену после прве четвртине направе преокрет и оду на полувреме са 5,6 поена предности... Нарочито је добро било док се певала Ја сам године провео са тобом... Такође, пре почетка тог гробарског ћутања покушали су да испрозивају Чичу али лепо им је показа не једну него две ките и то је био знак да и север договори у стилу Јебаћеш ти данас гробаре Милане... А нешто касније и Ти си Звездин четник Милане... Касније се Гуровић током утакмице одужио доста добром игром...

Дакле гробље почиње да навија у трећем делу игре и то се као нешто чуло следећих минут два... А онда, да не претерам али скоро до краја као и што је био договор грмими бар два пута јаче од њих уз већ споменуте песме и репертоар који је допуњен још једном интересантном песмицом... За време тајм-аута на мелодију једне познате стране песме осмислио се стих Ајде Звездо бре ајде Звездо бре ајде Звездо бре јеби гробаре... То је био већ крах тима коме ни свесрдна помоћ судија овај пут није помогла...

Најзад смо били бољи и на терену, а на трибинама као и у већини случајева доста добро и наравно навијачка победа... Момци испраћени аплаузом и песмом са терена, а сутра Боже здравља и среће јуначке па први надам се не и последњи трофеј у овој сезони који ће улепшати витрине нашег вољеног клуба...
Back to top
View user's profile Send private message
North-side
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Jan 2006
Posts: 3
Location: blok 61

PostPosted: 18 Feb 2006 20:57    Post subject: Reply with quote

Samo su jos bubnjevi falili
Back to top
View user's profile Send private message
Паки
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Aug 2005
Posts: 155

PostPosted: 19 Feb 2006 01:16    Post subject: Reply with quote

Red Star Forever wrote:
Чујем и из Ниша педесет на фудбалу, али не занм да ли су дошли и на баскет...
Bili smo i na derbiju. Sto se tice navijanja,nemam sta da kazem,cista desetka. Jos jednom smo pokazali ko je gazda na ovoim prostorima a i sire...... clap icon_notworthy thumbsup
_________________
Четврт века,а болест нема лека НЦЗ `86
Back to top
View user's profile Send private message
restless
ДЕЛИЈА


Joined: 03 Dec 2004
Posts: 129
Location: Делије Шабац

PostPosted: 19 Feb 2006 08:40    Post subject: Reply with quote

Нас тридесетак данас из Шапца. Били смо на фудбалу, али само око стадиона Laughing Око 13ч са момцима из РР крећемо нашим бусом ка пиониру, уз полицијску пратњу, која нам не да да одемо у пионир већ нас изводе на аутопут. Ми се поново искључујемо на мостару. Стигли смо испред пионира већ у пола два. Од гробара нигде трага. Налећемо на једну групу од 6-7 ликова, али се испоставило да су наши. О навијању у хали је већ све речено.
_________________
www.delije-sabac.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
North Star
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Oct 2005
Posts: 159
Location: 6 км, од Маракане

PostPosted: 19 Feb 2006 11:15    Post subject: Reply with quote

Да се не отвара нови топик, ајмо овде...
АЈМО СВИ У ПИОНИР, ДАНАС ПРОТИВ хемофарма ДА ПОМОГНЕМО НАШИМ МОМЦИМА ДА УЗМУ ПРВИ ТРОФЕЈ ОВЕ СЕЗОНЕ У КОШАРЦИ!!!!
Против гробља смо моћно звучали Very Happy , али треба и данас да загрмимо још јаче!!! Ја сам текму гледао мало преко тв-а, док нисам после отишао... Ето, СВИ У ПИОНИР!!!!
_________________
МЕНЕ ЗОВУ ДЕЛИЈА, ЗЕМЉА МИ ЈЕ СРБИЈА,
А ЗВЕЗДУ ВОЛИМ ЈА, ЈЕР ЈЕ НАЈБОЉА, ЈЕР ЈЕ
М О М Е С Р Ц У Н А Ј Д Р А Ж А ! ! !
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop