DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

"A Matter of Life and Death"casopis GQ
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 11 Jan 2006 14:04    Post subject: Reply with quote

Ultra klan wrote:
...postoji josh mnogo slichnih reportaza, gde im nisu interesantne koreografije i spektakli koje pravimo, vech iskljucivo pricha o Arkanu i nasha veza sa njim.. Zashto?


Сећате се Френкилна Фоера који је писао репортажу о Делијама за New York Times?
После се испоставило да се иза тог псеудонима крије неки птарши који у својој новинарској каријери за америчке медије, поред прича о добрим муслиманима, писао и текстове о добрим шиптарима и злим Србима!
Годину дана после објављивања текста о Делијама у NYT, након дербија на ЈНА (на којем су нам забранили заставе), затечен је још један новинар-амер у близини Маре, како нешто рашомонише, распитивао се за Цецу... Shocked
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 11 Jan 2006 14:06    Post subject: Reply with quote

treba ga iskulirati, ne bi li se zajebao i opet nam dosao
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 11 Jan 2006 14:16    Post subject: Reply with quote

Stvarno bi moglo da se sastavi jedno ozbiljno pismo redakciji koja je objavila ovaj ljigav tekst. Mislm kakve veze ima pogibija mancesterovih igraca sa red star's violent history????? Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
delija_sever
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Jan 2006
Posts: 4

PostPosted: 11 Jan 2006 15:04    Post subject: Reply with quote

ljudi jel mogu ce da ovako lupaju gluposti?pod broj jedan necu ime da mu kazem ali covek uvopste nije u heroesima koje su to gluposti?pa makar se zna red na severu gde ko stoji i sta ko radi i sta je ko uradio za zvezdu iza delije i za srbiju ma nek jednu govna ti koj su smislili taj magazi mozda mu je krivo tom novinaru sto nije bio na sipci Razz
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 11 Jan 2006 15:08    Post subject: Reply with quote

Heroe/s je prevod za DELIJE...
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13174

PostPosted: 11 Jan 2006 15:09    Post subject: Reply with quote

ana wrote:

Сећате се Френкилна Фоера који је писао репортажу о Делијама за New York Times?

Pa tek je to vrh vrhova...daj neka postavi neko taj tekst...dobrog smeha nikad dosta.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 508
Location: Црна Гора

PostPosted: 11 Jan 2006 15:20    Post subject: Reply with quote

Generalstab wrote:
ana wrote:

Сећате се Френкилна Фоера који је писао репортажу о Делијама за New York Times?

Pa tek je to vrh vrhova...daj neka postavi neko taj tekst...dobrog smeha nikad dosta.


Raspravljalo se na Caffeu:

http://www.delije-caffe.co.yu/phpBB/viewtopic.php?t=1625&highlight=foer

Evo i teksta:

Уторак, 13. јул 2004, "Политика"

Црвена звезда из Београда је најпопуларнији и најуспешнији фудбалски тим у Србији. Као и готово сваки клуб у Европи и Латинској Америци, има екипу навијача – хулигана, способних за ужасно насиље. У Црвеној звезди, међутим, ови насилни навијачи заузимају почасно место, па и више од тога. Они се састају с функционерима клуба, како би зацртали организационе планове својих банди. Њихове вође добијају стипендије. А, као део целокупног аранжмана, имају приступ у канцеларијски простор у седишту клуба у Топчидеру, где углавном живи виша средња класa.

Ове банде навијача углавном имају утицај зато што су га изнудиле. Неколико месеци пре него што сам допутовао у Беогад да проучим улогу овог клуба у ратовима на Балкану током 90-их година прошлог века, клуб навијача Црвене звезде је провалио на тренинг свог тима. Моткама, шипкама и другим реквизитима премлатили су три сопствена играча. Након дивљања, обично нису стидљиви кад се треба похвалити својим достигнућима. У овом случају, хулигани су новинарима отворено саопштили да „нису више могли да трпе недовољно залагање на терену”.

Да бисмо заказали интервју са неколицином њих у просторији за састанке у клупским просторијама Црвене звезде, био нам је потребан само један телефонски позив. Део Београда око стадиона Црвене звезде делује злослутно као у цртаном филму. На крову стадиона сместило се огромно јато врана. Кад се дају голови и када маса загалами, птице беже – преко града, те је о резултатима утакмице могуће закључити на основу присуства, односно одсуства птичјег облака на хоризонту.

С друге стране улице, преко пута стадиона, породица најзлогласнијег ратног заповедника и гангстера у српској историји, Аркана, живи у замку који је он изградио, монструзној скоројевићској грађевини са мноштвом кула и чардака. Када сам се сувише дуго задржао у близини куће, појавио се огроман мушкарац у кожној јакни који ме је упитао шта ту радим. Због злодела која су Арканови људи чинили, представио сам му се као залутали туриста, нервозно сам га упитао за правац и брзо се удаљио.

У вече моје посете небо је било оловносиво. Преводилац ми је договорио сусрет са Дражом, вођом клуба навијача Црвене звезде, који себе називају ултралошим момцима. Убедио га је претераним обећањима да ће интервју донети славу клубу и упознати свет са достигнућима навијача Црвене звезде.

Дража је дошао у пратњи шесторице причљивих колега. На први поглед, лоши момци изгледају као да нимало не заслужују први део свог назива, док исувише заслужују други. Осим велике црвене тетоваже имена своје банде на ножним листовима, делују као релативно пристојни младићи. Дража је обучен у крзнену јакну и војничке панталоне. Његова глава са претерано израслом, али очигледно негованом косом, одаје утисак свежег студента филозофије.

Како се испоставило, заиста је студент, преоптерећен припремама за испите. Његови другови не делују ништа више претеће. Један од њих је ошишан до главе, дежмекастог лица, са превеликом скијашком јакном са капуљачом коју никад не скида.

Можда да би деловали уверљивије, лоши момци су довели и седокосог човека по имену Крле, који носи похабану црну „сент антонио сперс” јакну.

Крлетова мишићава грађа ствара утисак да слободно време попуњава радећи згибове на рагастовима у свом стану. Због дугогодишњег живота хулигана превремено је остарио. (Када сам га упитао за године и занимање, променио је тему.) За разлику од наивног ентузијазма младића, који су ме топло поздравили, Крле делује незаинтересовано. Мом преводиоцу каже да је на интервју дошао само зато што је Дража инсистирао.

Једини његов предусретљив гест је тај што ми стално сипа топло српско пиво из пластичне флаше. Пошто сам пробао пиво, гест ми више није изгледао толико пријатељски. Због његових гневних сивих очију, испијам чашу за чашом.

Крле је нека врста старијег саветника ове групе, ментор амбициозних хулигана. Ако оставимо по страни његов продоран поглед и нељубазно понашање, заправо ми је драго што је присутан.

Моје интересовање за Црвену звезду усредсређено је на 90-е године, његове најславније дане у овој екипи, када су клубови навијача играли главну улогу у оживљавању српског национализма – идеје да су Срби вечита жртва историје, који морају да се боре како би сачували остатке свог достојанства. Уз известан подстицај, Дража отворено говори о овим везама. На несрећу, његов монолог не траје дуго. Наметнувши свој ауторитет погледима искоса и грубим прекидањем разговора, Крле преузима контролу над разговором.

На питања одговара кратко. „Кога највише мрзите?” Пауза за размишљање од неколико секунди: „Хрвата, полицајца: није нека разлика. Све би их побио.”

„Како највише волите некога да тучете?”

„Металне шипке, специјалан ударац ногом, који му сломи ногу кад не пази”, показује снажан трзај ногом, очигледно добро увежбан потез.

Пошто је пиво почело да делује, покушавам да се приближим разлогу своје посете. „Приметио сам да Аркана зовете `командант`. Можете ли ми испричати мало више о томе како је организовао навијаче?”

Поглед му одаје дубоку увређеност, а затим необуздани бес. Чак и пре него што је превод стигао, значење је јасно. „Нећу да одговарам на твоја питања. Ти си Американац. А твоја земља нас је бомбардовала. Убијали сте добре Србе”.

Франклин Фоер
(Текст из серије текстова овог аутора, поводом
његове књиге „Како фудбал објашњава свет?”)
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 11 Jan 2006 15:24    Post subject: Reply with quote

Evo ga lepotan... ljubi ga majka.









_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 11 Jan 2006 15:26    Post subject: Reply with quote

„Металне шипке, специјалан ударац ногом, који му сломи ногу кад не пази”, показује снажан трзај ногом, очигледно добро увежбан потез.
smile smile smile smile smile smile

Ambasadoru iskopaj mu adresu..
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 11 Jan 2006 15:31    Post subject: Reply with quote

Postoji BBC Serbian Section, a Bogu hvala, znamo mi ljude koji tamo rade... Wink Laughing
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 11 Jan 2006 18:33    Post subject: Reply with quote

Ambasador wrote:
Postoji BBC Serbian Section, a Bogu hvala, znamo mi ljude koji tamo rade... Wink Laughing

A Bogu hvala da ona riba sto je prevodila ne moze da procita sve ovo,...
Devojko, salili smo se mi njega volimo i text je super, Ben je najbolji novinar i bice uvek rado vidjen.

...polako, ne se gurate bice mesta za svima.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13174

PostPosted: 11 Jan 2006 20:15    Post subject: Reply with quote

Ultra klan wrote:
„Металне шипке, специјалан ударац ногом, који му сломи ногу кад не пази”, показује снажан трзај ногом, очигледно добро увежбан потез.
smile smile smile smile smile smile
.

...vezba na vratima,crne vrane,student filozofije....koliko je ovo dobro.. smile smile smile smile!!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 11 Jan 2006 23:21    Post subject: Reply with quote

Ambasador wrote:
Evo ga lepotan... ljubi ga majka.


Cool.
Има ли неко биографију тог Бена?

Овај Френклин има старијег брата Jonathan-а, чија се биографија налази у wikipediji а има и млађег брата Josh-а. Сва тројица су писци.
http://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Safran_Foer
У овом инфу пише да је Фоер Јевреј. Shocked
Нисам знала да јеше готиве шиптаре... Confused

Ово је Френки :


_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 12 Jan 2006 08:42    Post subject: Reply with quote

Ана,Јеше готиве сваког само кад од тога могу да зараде или неку другу корист да извуку.
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 12 Jan 2006 10:45    Post subject: Reply with quote

To ти, онако из искуства?
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop