DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

'92-'05 навијачке приче
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 95, 96, 97  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 08 May 2013 15:59    Post subject: Reply with quote

Тренутак кад је почела туча

Back to top
View user's profile Send private message
spiderman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Nov 2012
Posts: 259

PostPosted: 15 May 2013 21:21    Post subject: Reply with quote

А ови људи у овом солитеру имају десетине одгледаних туча тих година тачно се знало кад је дерби терасе пуне и милина само увек су знали да препаркирају кола Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 16 May 2013 10:48    Post subject: Reply with quote

ултраБГ wrote:
Тренутак кад је почела туча


zapravo ne, ovo je vec skoro sam kraj tuce, tacnije kada su grobari brojcano bili 10 na 1. Tu se dogodilo jos vrlo malo razmene udaraca, cigli i sl. pa smo se dali u beg. Inace veci deo ekipe je vec bio na severnoj tribini kada je tuca i pocela.
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 16 May 2013 21:24    Post subject: Reply with quote

Све нешто нећу да коментаришем јер сам био на стадиону у том тренутку,али сам слушао од људи који су били ту.Окршајх је почео добро за нас,али на крају су се наши повукли и ако је полиција упала,наши који су били ту не гледају на ово као на победу.Много људи је већ било у стадиону јер смо спремали барјаке(2000 комада),тада су први пут изнешене цираде на ограду,организована техно журка на полувремену где је наш другар пуштао музику.Велика несмортеност наших људи.Ово је редак плус комшијама у то време...и пре овог догађаја и после њега су ређали само поразе,али ето овде су успели нешто што им у то време није полазило никако за руком.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Увексатобом
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Aug 2011
Posts: 87
Location: Нови Београд

PostPosted: 03 Jun 2013 13:24    Post subject: Reply with quote

Сведоци смо времена када је Звезда у ватерполу освојила све па ми је пало на памет како је тобило кад су се узимале прве 2 титуле (1992 и 1993). Нека пише ко је присуствовао тим историјским догађајима и да ли је група исто активно пратила тада утакмице као и сада.
Back to top
View user's profile Send private message
стабило
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 93
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 16 Jul 2013 10:52    Post subject: Reply with quote

Ово питање сигурно спада у ову тему.
Да ли се зна када и зашто су чланови екипа почели да носе дресове ?
По сликама рекао них негде око 1998.
_________________
..........................................................................
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 16 Jul 2013 11:11    Post subject: Reply with quote

Ја мислим да је много тога утицало на тако нешто.Пре свега одлазак многих са наше трибине у раним 90 им и констатно осипање,вођење трибине од стране људи који су имали по 20-21-22 година(на чему им свака част јер ко зна где би били да њих није било)који тешко да су могли да имају зрело размишљање са толико година на свим пољима...све помешано даје одговор на то питање.То је неко моје мишљење...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
апсурд
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Nov 2005
Posts: 300

PostPosted: 16 Jul 2013 12:34    Post subject: Reply with quote

ако конкретно мислиш на ове капа дресове са претходних слика, да носили су се... међутим ја то тада нисам доживљавао као неки класичан дрес! иако сам га можда само једанпут носио и то на гостовању у Софији `99. (да не одударам превише од екипе, иначе није био мој укус) сад ћу и објаснити зашто:
нпр. дешавало се тих година да на некој икс текми налети маторац у "ли купер" пругастом дресу, па ти види како су га људи гледали? у тадашње време поредити тај неки прастари дрес и капа дресове је, бар за мене, било као сад нпр. поредити неку нашу прву 1989. мајцу са неком најновијом из бутика!?
значи ипак причамо о времену од пре 15. и више година, и сигуран сам да ће за за 15. год. опет доћи неко и питати: а зташто су се носиле... где би нам био крај кад би знали шта ће се носити за 5. а не за 15. година???
друго што рече Генерал, људи (не сви) који су водили трибину су носили, па их је самим тим велика већина аутоматски прихватила!
могло би на ову тему још доста тога да се каже, али ето ово је моје скромно мишљење!!!
_________________
---hahhaha slusaj ovog,decko poduvaj ku*** malo...ja na tekme idem od 2002 ...do 2006 sa Caletom, od 2007 stalno... tako da...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 16 Jul 2013 12:39    Post subject: Reply with quote

Било је и тада људи,додуше у великој мањини,који су фурали и даље,да кажемо тај ултрас начин одевања.Јако их је мало било и људи су их гледали као ванземаљце у неком периоду,док је већина нас носила те под дресове или дресове,неки стално,неки свремена на време.Међутим,како је време одмицало,све више људи је прихватало тај начин,свест се мењала...и данас смо ту где јесмо.
Јако мали број људи тада је уопште интересовало како изгледају други навијачи,како функционишу...у ствари,интересовало је то људе али много површно и вероватно је и из такве неке површности неко и донео моду са дресовима.
Мада,не треба ни заборавити да до једно 98. године није постојала ни једна мајица која је могла да се купи у неком шопу да је Звездашка...друго је време било.Све и да си хтео(а било је људи)да носиш нешто друго...тешко си могао да нађеш нешто а да није дрес или тај под дрес што је Станковић купио Делијама.
Тако да...мало је свест а мало немогућност и беда у којој смо живели...допринела да то тако изгледа.Вез,штампа,сито штампа...све је то тек касније кренуло и онда је дошло до великих заокрета на трибини...наравно на боље.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 16 Jul 2013 19:26    Post subject: Reply with quote

Kao prvo internet u srbiji pocinje da se razvija tek negde krajem 90-tih a masovnost interneta tek posle 2000 i neke. Dostupnost infomracija o drugim navijackim grupama nam je dolazila preko stranih casopisa, dopisivanja i price nasih ljudi koji zive negde preko. Samim tim kako smo imali vrlo malo infomracija mi smo stvarali neku svoju navijacku modu i u tom trenutku dresovi su bili da kazem nesto sto je donekle odvajalo ekipu od obicnih jer dostupnost dresova nije bila kao danas udjes u radnju i kupis. Cak se desavalo da se pokrade cela garnitura dresova...
Drugo kompletna ulicna moda tada se bazirala na trenerkama i slicnom sportskom opremom, pa onda mozete da zamislite koliko je bilo odusevljenje kada mozes da nosis zvezdinu majcu mesto recimo milana ili tamo nekog kluba.
Isto tako morate i da skapirate da je moda uopste stvar koja kada prodje neko vreme moze da bude vrlo smesna. Metalni kaisevi 90-tih, muske cipele sa platformom 80-tih, danasnja muska pederasta moda...
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 16 Jul 2013 19:52    Post subject: Reply with quote

Од 1996. ваљда су кренули дресови, до тад су били неки крш а тад су се појавили они Капини са Беобанка натписом.

А и Туфи је у праву, тад смо информације о дешавањима у иностранству добијали знатно после догађаја- нпр. после годину дана од неког инцидента код неког од нас се појави ВХС касета са снимког истог, за разлику од данашњег времена кад навијачи-хакери снимају све живо и малтене постоји онлајн укључење у инциденте (кад су играли Бајерн и Борусија Дортмунд финале ЛШ на Вемблију мислим да се инцидент појавио на јутјубу 15 минута по завршетку). Тако је и праћење трендова у навијачком свету било прилично отежано.
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Увексатобом
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Aug 2011
Posts: 87
Location: Нови Београд

PostPosted: 04 Aug 2013 18:55    Post subject: Reply with quote

Извињавам се што скрећем са теме и ако сам досадан ал тако с времена на време се сетим неких дешавања кад сам био млађи па ме занима како је трибина и људи који су је водили имали став према нечему како од моде о којој тренутно причати па до утакмица. Сетио сам се Трофеја Београда ( да ли у организацији Делте) и колико га се ја сећам једног од најјачих кошаркашких турнира у Европи који је баш баш био популаран средином 90-их. Која се текма највише памти што се групе тиче и колико је то трибини био важан турнир да се "покаже"?
Back to top
View user's profile Send private message
spiderman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Nov 2012
Posts: 259

PostPosted: 28 Sep 2013 20:13    Post subject: Reply with quote

Када се сетим да је параду уврнутих 2001године пробало да обезбеди 15-20 лако науружани пандура ово са 6500 специјалаца 2013 ми се тад чинило као сф Shocked После тог бурног 27 јуна није им пало на памет 10 год да праве параду а надам се да је у Србији неће бити још бар 100год...мада се од тада намножило и педера и пандура Laughing а синоћ су показали да они ипак ''могу заједно'' Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
У ДИМУ СВЕ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jul 2013
Posts: 66
Location: ...далеко од мора...

PostPosted: 15 Oct 2013 18:58    Post subject: Reply with quote

Сећам се коло пре тога била текма са Ротором....тада још дете са 14 год.одлазим од гајбе са другарима.На полувремену одлазим да се олакшам али нисам ни стигао до вц-а када чујем буку са трибине и враћам се назад а тамо већ почело цимање са керовима уз повике -слуге режима јер ви сте слуге режима ,колико се сећам.Почиње друго полувреме и ту крећу јурњаве све до краја текме.Било је ту и потезања пиштоља од стране керова...али смо их тада по мени добро ошурили са столицама...после су и приводили на изласку са стадиона и сви на зид Маре а ја у ћегама парче столице(тада сам био у фазону да са сваке текме понесем нешто ѕа успомену) и правац 29-ти где су нас добро наплавили и дан данас имам слику од пендречења по леђима...сећам се да нисам могао руке да подигнем јер су ми лактови натекли и то баш.Било је ту још свашта....
Back to top
View user's profile Send private message
У ДИМУ СВЕ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jul 2013
Posts: 66
Location: ...далеко од мора...

PostPosted: 15 Oct 2013 19:03    Post subject: Reply with quote

[quote="OffenbachDS1989"]нађох у својој архиви новине после торпеда,па их ископах и на интернету
http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2000/07/28/srpski/H00072702.shtm
после тога смо постали хероји,па опет сад исто пишу о нама..поседујем и српску реч издање после те утакмице али немам скенер,па ако неко има могао би да избаци насловну.............
Сећам се коло пре тога била текма са Ротором....тада још дете са 14 год.одлазим од гајбе са другарима.На полувремену одлазим да се олакшам али нисам ни стигао до вц-а када чујем буку са трибине и враћам се назад а тамо већ почело цимање са керовима уз повике -слуге режима јер ви сте слуге режима ,колико се сећам.Почиње друго полувреме и ту крећу јурњаве све до краја текме.Било је ту и потезања пиштоља од стране керова...али смо их тада по мени добро ошурили са столицама...после су и приводили на изласку са стадиона и сви на зид Маре а ја у ћегама парче столице(тада сам био у фазону да са сваке текме понесем нешто ѕа успомену) и правац 29-ти где су нас добро наплавили и дан данас имам слику од пендречења по леђима...сећам се да нисам могао руке да подигнем јер су ми лактови натекли и то баш.Било је ту још свашта....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 95, 96, 97  Next

View previous topic :: View next topic
Page 67 of 97

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop