DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

'92-'05 навијачке приче
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 95, 96, 97  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bili Piton
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Nov 2010
Posts: 89

PostPosted: 04 Mar 2014 15:33    Post subject: Reply with quote



Јел може неко да каже нешто више о Синовима Јове Стевића? Very Happy О чему се ради са том паролом? Јел зна неко нешто више?
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодокс Ултр
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2013
Posts: 110

PostPosted: 04 Mar 2014 16:59    Post subject: Reply with quote

Синови Јове Стевића су убили учитеља у филму "Ко то тамо пева". То је оно што ја знам. Smile

Вероватно нешто на ту фору...
Back to top
View user's profile Send private message
Bili Piton
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Nov 2010
Posts: 89

PostPosted: 04 Mar 2014 18:03    Post subject: Reply with quote

То и ја знам исто. Него ме занима ко се тога сети. Very Happy Баш би било лепо да неко појасни...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 06 Mar 2014 19:27    Post subject: Reply with quote

Кроз историју севера биле су разноразне шаљиве пароле,транспаренти и натписи које вероватно разумеју само они из тог времена у ком је направљен.Ја мислим да је ова застава урађена из чисте спрдње,никаква дубља прича не постоји.Баш као што је у то време рецимо ношена и застава "100 му громова"...Пре тога,90 их година постојала је застава "кенчос и маслачак" чини ми се,баш као и "кењај"...итд..Неки од тих назива су ушли у историју наше трибине...и ако немају неку дебљу подлогу.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bili Piton
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Nov 2010
Posts: 89

PostPosted: 06 Mar 2014 20:53    Post subject: Reply with quote

Претпостављао сам да је нека тако зајебанција у питању била. Све у свему до јаја је фора, стварно свака част ко се сетио Стевића. Very Happy Иначе није лоше убацивати сличне форе из домаћих легендарних филмова, у пароле, кореографије итд...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 06 Mar 2014 21:00    Post subject: Reply with quote

Фали сигурно та нека спонтаност,коју је одређени део људи имао...у главном је данашњи навијачки свет нашпанован и дотеран до "перфекције"...што са једне стране није толико лоше,јер имаш коначно неки озбиљан правац...али опет са друге стране,овакве ствари дају свему томе неки опуштен и здрав тон...који је "навијачкој" сцени Србије преко потребан.Да људи више мисле о свом клубу и како ће да га бодре,шта ће на трибини радити,како ће се мођусобно шалити...а да доста мање да размишљају о стварима које везе немају са навијањем...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bili Piton
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Nov 2010
Posts: 89

PostPosted: 06 Mar 2014 21:11    Post subject: Reply with quote

Па добро има тога и даље само у мањој мери. Ово је у том неком духу било на пример, сад не могу да се сетим још неких сличних фора :

[/quote]

Ово је баш царски било. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 06 Mar 2014 21:19    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Фали сигурно та нека спонтаност,коју је одређени део људи имао...у главном је данашњи навијачки свет нашпанован и дотеран до "перфекције"...што са једне стране није толико лоше,јер имаш коначно неки озбиљан правац...али опет са друге стране,овакве ствари дају свему томе неки опуштен и здрав тон...који је "навијачкој" сцени Србије преко потребан.Да људи више мисле о свом клубу и како ће да га бодре,шта ће на трибини радити,како ће се мођусобно шалити...а да доста мање да размишљају о стварима које везе немају са навијањем...
.разумеју ли сви?
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 06 Mar 2014 21:47    Post subject: Reply with quote

Дуга прича...знаш и сам...битно је да људи сазнају каква су времена некада била,колико здравија и номралнија...и да ово како је данас,никако не ваља!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 07 Mar 2014 00:35    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Дуга прича...знаш и сам...битно је да људи сазнају каква су времена некада била,колико здравија и номралнија...и да ово како је данас,никако не ваља!

da nam je neko 9X godine ponudio tribinu kakvu sada imamo zarad mutnih slika od bumbara svi bi oberucke pristali, mi koji smo prosli devedesete zalimo za tim vremenima iz mnogih, mnogih razloga. Jednostavno svako vreme ima svoje vrline i mane, vremena se smenjuju, trendovi prolaze, secanja blede, zute slike u albumima, al i dalje nas okuplja ideologija ljubavi prema veri, srpstvu, klubu ista ona koja okruzuje nas klub od formiranja daleke '45 u neka jako ruzna i opasna vremena.
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Син Ј.Стевића
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Feb 2006
Posts: 311
Location: обронци Сувобора и Маљена

PostPosted: 23 Mar 2014 20:46    Post subject: Reply with quote

Bili Piton wrote:
Јел може неко да каже нешто више о Синовима Јове Стевића? Very Happy О чему се ради са том паролом? Јел зна неко нешто више?


Спонтано је настала идеја, на трибини током једне уткмице, што рече Генерал из чисте спрдње.. После неког времена млађи момци су је и урадили..
_________________
Пао је у блато и осетио цев..видео је фацу брадату и дрску..видео је смрт и чуо је речи:Добродошли у Републику Српску!
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 29 Mar 2014 10:55    Post subject: Reply with quote

предпостављам да би тих шаљивих парола било више да људи нису у неком полу грчу,нпр:шта ли ће рећи ови или они,да ли смемо да је дигнемо или не,како и кога да питамо, и тако даље). Не знам како да допремо до свих, да виде људи да нико не гризе, да приђу питају...
Ето,некада нас је било мало па смо се знали малте не сви па оваквих питања није ни било.Напредовали смо,више нас је, не гриземо(још увек),па...
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
Маре магаре
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 06 Mar 2012
Posts: 7

PostPosted: 02 May 2014 01:04    Post subject: Reply with quote

Је л' може неко да ми расветли догађај пред 99. дерби, дакле пролеће '95. и дерби на лавору?

Око пола сата - сат пре почетка сам прилазио стадиону, из (требало би) Горњачке улазио у Хумску, што је место испод самог севера, а баш у тренутку кад је ту одједном настао огроман метеж.
Летелу су флаше и камење, пуцале главе, плус навлачење на руке неколицине оних који су први улетели. Кратко је трајало али баш жестоко. Гробари су се повукли низ Хумску испраћени песмом "мој голубе" (гробаре), а пандури покупили пар људи (сећам се баш једног ћелавца главе обливене крвљу) и склепали на брзину кордон на оном степеништу да зауставе потеру масе која је кренула са платоа испред севера. Тако је бар то изгледало очима клинца од 11 година који се гура где му није место Smile иначе мој први дерби на ЈНА.

Волео бих да неко старији боље опише догађај и објасни откуд они уопште ту, то је далеко од њихове територије... Чини ми се и да нису имали обележја. Сећања су ми прилично бледа, давно је било.

На том дербију била је феноменална атмосфера и страшна гужва на северу, Крупни је дао један од најлепших голова, а након нашег другог гола, неки лик је изашао на терасу једног од солитера који се виде иза југа (паркић код Ц-маркета) и славио пуцањем у ваздух!
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 02 May 2014 14:47    Post subject: Reply with quote

Није далеко од њихове територије, бар не у то време јер су тад блејали у њиховој башти
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
spiderman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Nov 2012
Posts: 259

PostPosted: 22 Jul 2014 17:22    Post subject: Reply with quote

2001 кортео на јна
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 95, 96, 97  Next

View previous topic :: View next topic
Page 69 of 97

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop