DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

TEME O KOJIMA TREBA RASPRAVLJATI
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 29 Dec 2005 21:43    Post subject: TEME O KOJIMA TREBA RASPRAVLJATI Reply with quote

Vazne teme o kojima treba raspravljati u blizoj i daljoj buducnosti. Trazenjem konkretnih i logicnih odgovora na pitanja iz navedenih tema , dovelo bi do ubrzanog prosperiteta severa , a svest i informisanost ucesnika ovog foruma bi se podigla na mnogo visi nivo od dosadasnjeg. Samim tim , forum i rasprave na njemu bi postali kvalitetniji , pa dalje iz toga proizilazi da bi se registrovali mnogi novi ljudi , sto bi opet dovelo do mnogo uspesnijeg i brzeg propagiranja ideja u koje veruju Delije.
Zajedno sa rezultatima rasprave na forumu , kao i razgovorom sa vaznijim ljudima iz prve ekipe koji nisu prisutni na forumu, doslo bi se do ideologije Delija. E onda bi postali mnogo, mnogo ozbiljna organizacija . Sebi treba dati rokove . Evo sta po meni treba pretresti sto pre , ali ne u isto vreme , kako se ne bi gubila koncentracija . Predlazite ako sam nesto propustio i komentarisi te .
1) Sta su to Delije
2) Koji su ciljevi Delija
3) Kako bi trebalo da izgleda idealni Delija
4) RIVALI ili NEPRIJATELJI (odnosi se na protivnicke navijace kako ih dozivljavamo )
5) Internet u sluzbi navijaca ili ...
6) Delije i religija
7) Odnos prema policiji
Cool Bolja veza i organizacija sa navijacima van Beograda
9) Borba za regularniji i bolji fudbal
10) Kako vidite Delije kroz 10 godina
11) Definisanje navijacke terminologije
12) Borba za povratak navijaca na Marakanu
13) Otvoreni sastanci , da ili ne
14) Jedini sajt Delija ili vise njih
15)Sta je MENTALITA (nacin razmisljanja ) ULTRA
16) SP Nemacka 2006., organizovano da ili ne
17) Vracanje iskonskih vrednosti sportskog nadmetanja
1Cool Popis svega ikad otpevanog od strane zvezdinih navijaca
19) Finansiranje Delija
20) ANKETA , kako bi razumeli sto bolje sever , anketirali bi ljude na forumu tako sto bi odgovorili koliko imaju godina, koliko cesto dolaze na Marakanu , u kom gradu zive, koliko su ukljuceni u organizaciju Delija, da li bi zeleli vise da se ukljuce , kako misle da bi najbolje mogli da pomognu Delijama, sta bi voleli da se promeni kod Delija itd...
Back to top
View user's profile Send private message
никола
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Dec 2005
Posts: 77
Location: Srbija,Beograd,Marakana,Sever

PostPosted: 29 Dec 2005 22:02    Post subject: Reply with quote

Mislim da su neke od ovih tema vec pokrenute .Recimo stavka 1 , 2 ,3.Ima ih jos necu sad vise da ih nabrajam.Medjutim svidjaju mi se nekoliko ideja.Recimo za navijace van Beograda,borba za regularniji fudbal(sto se tice kvaliteta ne mozemo mnogo da uticemo osim na svoj klub i to samo ako se poboljsa finansijska situacija),borba za povratak navijaca na Marakanu(vec je u toku sto pokazuje ova polusezona),popis svega otpevanog na Severu.Sto se tice sajta mislim da je najbolje imati 1 sajt delija.Sto se tice religije ne razumem potrebu otvaranja ovog pitanja,ali ok to je tvoje misljenje.Mislim da si otprilike pokrio sve teme .Mozda ce resavanjem svega ovoga izaci na videlo jos neka , ali otom potom treba se prvo ovim stvarima pozabaviti.
Back to top
View user's profile Send private message
city boy
Ветеран


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 1183
Location: град Београд

PostPosted: 29 Dec 2005 22:09    Post subject: Re: TEME O KOJIMA TREBA RASPRAVLJATI Reply with quote

Kriticar wrote:
...15)Sta je MENTALITA (nacin razmisljanja ) ULTRA
...


Kako si ubo pod kojim brojem da stavish Smile Bravo!

Znachi... mislim da je ovo najvaznije, ali i najteze sprovesti/uvesti/prihvatiti
_________________
Делије Север - носиоци градског духа!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dacha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Apr 2005
Posts: 36
Location: Sarajlija u Zenici

PostPosted: 29 Dec 2005 22:16    Post subject: Reply with quote

Da se ovdje ne bi raspravljalo o doslovno svakoj temi koju je Kriticar spomenuo, najbolje je da se za svaku temu otvori poseban topik, ili cemo o svemu ovdje.
Ima jako interesantnih tema.

poz
Dacha
Back to top
View user's profile Send private message
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 29 Dec 2005 22:19    Post subject: Reply with quote

Teme su odlicne i trebale bi se poceti otvarati sto pre,jer sada ljudi imaju dosta vremena posto su praznici i pauza je u prvenstvu.
I jos jedna stvar trebala bi se obracati paznja na redosled,da za neke ne bi bio preveliki skok,vec polako da shvataju stepenik po stepenik sta je smisao postojanja Delija.Pa bi po meni medju prvima trebale biti otvorene:

11) Definisanje navijacke terminologije
15)Sta je MENTALITA (nacin razmisljanja ) ULTRA
3) Kako bi trebalo da izgleda idealni Delija
1) Sta su to Delije

A tek onda da se predje na ciljeve,organizacije,religije..........
Back to top
View user's profile Send private message
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 29 Dec 2005 22:22    Post subject: Reply with quote

Критичар, с обзиром да си (предпостављам) доста размишљао о овим темама, не би било лоше за промену да их и ти започнеш, јер би на почетку поставио неке репере који би олакшале даљи ток дискусије...

Чисто да не дође превише до мешања, бркања и скакања са теме на тему. А има их подоста...
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
CigaNNN
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 29 Dec 2005 22:30    Post subject: Reply with quote

Po mom misljenju, dovoljno bi bilo otvoriti temu o idealnom deliji, i tu da diskutujemo kako idealni pripadnik nase grupe treba da izgleda, da razmislja, sta da radi, na sta da pazi, kakav ima odnos prema muriji i sl.!
Da ljudi vide sta i kako bi bilo idealno, pa da porade na sebi!
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 29 Dec 2005 22:35    Post subject: Reply with quote

CigaNNN wrote:
Po mom misljenju, dovoljno bi bilo otvoriti temu o idealnom deliji, i tu da diskutujemo kako idealni pripadnik nase grupe treba da izgleda, da razmislja, sta da radi, na sta da pazi, kakav ima odnos prema muriji i sl.!
Da ljudi vide sta i kako bi bilo idealno, pa da porade na sebi!


Bilo bi dobro da se posle te diskusije izvuche ono shto chini srz toga i da se
stavi na prvu stranu sajta .
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 29 Dec 2005 22:36    Post subject: Reply with quote

Izvinjavam se sto nisam od pocetka krenuo

13.) Otvoreni sastanci
Naravno DA! Pretpostavljam da bi to bili sastanci na Severnoj tribini, otvoreni za svakoga. Utvrdio bi se termin. Vodje bi rekle ciljeve i planove za vreme koje dolazi, takodje svako ko misli da treba nesto da kaze bi moga da se javi i to iznese. Mislim da je Torcida Split imala(ili jos ima) takve sastanke.

8.) Bolja veza i organizacija sa navijacima van Beograda
Za pocetak mislim da bi bilo dobro da svaka ekipa iz unutrasnjosti koja hoce da nosi zastavu na bilo koju Zvezdinu utakmica prvo ugovori sa 1. ekipom da li ta zastava uopste moze na ogradu i da li je ta ekipa kadra da je nosi. Neznam koliko su dobri i klubovi navijaca, mozda ne bi bilo lose da se i to napravi u vecim gradovima, neznam.

Ostale stvari kad nadjem vremena...
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 29 Dec 2005 23:20    Post subject: Reply with quote

Pokrenuti veliku akciju za poboljsanje transparenata navijaca iz unutrasnjosti, kao i rad na njihovoj sto vecoj bezbednosti. Grad po grad, mesto po mesto, dok se ne dodje do odlicnog izgleda tih transparenata koji su u velikoj vecini stvarno kriminalni. Oni nam ruze tribinu, grupu i sav trud koji ulazemo za veliki uzlet nase navijacke grupe "DELIJE SEVER".

PS- Kontaktirati navijace iz unutrasnjosti i reci im gde u Beogradu mogu napraviti ekstra zastave sa kojima ce se moci ponositi na tribinama Marakane (na primer u NAAI-u se to moze ekstra uraditi).
Back to top
View user's profile Send private message
њуле
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Oct 2003
Posts: 21
Location: гастарбајтеров конак

PostPosted: 29 Dec 2005 23:37    Post subject: Reply with quote

Citam ovde neke komentare tipa:"da se izvuce rezime,da se napise KAKO treba da izgleda pravi Delija,mentalitet navijaca...".Nije mi jasno da za sve ovo vreme koje provodite ne tribini sa prijateljima,ekipom te stvari sebi ne mozete da rascistite vec vam treba posebno napisano,izvuceno(mozda i podvuceno?) da bi se to "naucilo".Gluposti.
Sastanci zatvorenog tipa,eventualno predstavnici jos nekih grupa iz unutrasnjosti,kako bi se koordinisale i planirale akcije.Zna se ko treba da odlucuje,red i disciplina. Za organizaciju i vezu sa navijacima van Beograda-paradoksalno ali ovo najmanje zavisi od beogradskih ekipa. Koliko su ljudi sa strane spremni na cimanje,zrtvu,kolika im je zelja,toliko ce im i veze sa Severom biti jace.Prosto ko pasulj.
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 29 Dec 2005 23:37    Post subject: Reply with quote

O svim stvarima koje je Kriticar predlozio treba raspravljati. Za sada su dosta ove dvije aktuelne. Mada i one polako pocinju da same navode citaoca na zakljucak, tako da bi uskoro trebali poceti sa otvaranjem tema koje su predlozene. Mislim da predlozene teme treba da budu kostur, iz koga ce se, ako bude bilo potrebe, izroditi neka nova tema ....

Ono sto nema u listi koja je navedena, a ja mislim da bi se trebalo o tome diskutovati, jeste odnos Ekipa - Ljudi, klinaci i ostali oko nje. Znaci odnos ekipe prema ljudima koji su redovni na Severu i odnos redovnih prema ekipi. Ne mislim na to da se od redovnih pravi ekipa (mada ni to nije iskljuceno ako ekipa pomisli da ne bi bilo lose), vec cisto da se odnos razjasni. Da se zna gdje je kome mjesto. Da klinci znaju da im nije mjesto do sipke, da se okace o istu pa jos cute...mozda to nije tema koja bi pobudila neko interesovanje, tema na kojoj bi se iskucalo 15 strana, ali mislim da je vrijedna pomenta. Da i ekipa shvati da joj nije u interesu da u prvim redovima na utakmicama stoje klinci. Da mi malo stariji koji nismo ekipa a dolazimo na utakmice shvatimo da je i nasa uloga bitna....eto tako nesto.

Mislim da je za pocetak neophodno da se utvrdi prosjek godina ljudi koji su aktivni na forumu, koji ucestvuju u raspravama.
Back to top
View user's profile Send private message
notorious
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2003
Posts: 216

PostPosted: 30 Dec 2005 02:00    Post subject: Reply with quote

Ne bih da sad pocnemo neku siru diskusiju o temama koje je nabrojao Kriticar,da ne bi stvararali konfuziju,vec da svako predlozi temu o kojoj bi se respravljalo na forumu kad za to dodje vreme.Na taj nacin bi ovaj topik postao neka vrsta "plana rada" na forumu(mozda zvuci malo formalno,ali mislim da je Kriticar to imao na umu).

Recimo je bih voleo da se povede prica oko organizovanja,na forumu dosta puta spominjanog,Kluba navijaca Crvene zvezde "Delije sever".Da li je potrebno tako jedno udruzenje sa sirim clanstvom(i clanarinom na godisnjem nivou),argumenti za i protiv,privilegije koje bi uz to isle,kako za recimo gostovanja,propusnica,popuste clanovima na proizvode Delija,tako i u vezi sa onim sto je Kriticar pomenuo pod stavkom 13(javni sastanci i ucestvovanje u radu tribine).
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 30 Dec 2005 08:45    Post subject: Reply with quote

pisao sam jednom o organizovanju nase "sluzbe" ili neke vrste agencije koja bi regulisala gostovanja ovde i preko, ovo preko je prioritet najvise zbog, kod radovana pomenutih redovnih koji nisu u ekipi/ama.
mozemo kroz neki topik da razradimo opcije kako bi olaksali realizaciju takvog projekta
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 30 Dec 2005 12:26    Post subject: Reply with quote

njule wrote:
Citam ovde neke komentare tipa:"da se izvuce rezime,da se napise KAKO treba da izgleda pravi Delija,mentalitet navijaca...".Nije mi jasno da za sve ovo vreme koje provodite ne tribini sa prijateljima,ekipom te stvari sebi ne mozete da rascistite vec vam treba posebno napisano,izvuceno(mozda i podvuceno?) da bi se to "naucilo".Gluposti.
Sastanci zatvorenog tipa,eventualno predstavnici jos nekih grupa iz unutrasnjosti,kako bi se koordinisale i planirale akcije.Zna se ko treba da odlucuje,red i disciplina. Za organizaciju i vezu sa navijacima van Beograda-paradoksalno ali ovo najmanje zavisi od beogradskih ekipa. Koliko su ljudi sa strane spremni na cimanje,zrtvu,kolika im je zelja,toliko ce im i veze sa Severom biti jace.Prosto ko pasulj.

Pa nisu svi posetioci foruma u prilici da budu redovni.Sto ne znaci da oni ne zele da ukapiraju fazon.Ovde se mogu procitati mnoge pametne stvari i neki ljudi koji ih svate na pravi nacin nece se mnogo razlikovati od onih redovnih iako su samo 5,6 puta godisnje na Severu marakane.Pa to je valjda i jedan od ciljeva da se podigne nivo kulture ljudi na velikim utakmicama.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop