DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ostale razlike na Severu
Goto page 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 27 Dec 2005 00:16    Post subject: Ostale razlike na Severu Reply with quote

Posto se rasprava u "politickom" topiku rasplamsala u odredjenom smeru, nekoliko puta se krenulo u jednom smeru, koji je napusten zbog same teme. Pitanje je bilo o kulturoloskom profilu Delija. Kad mozemo da se izjasnjavamo o politickoj orjentaciji, cini mi se da je skoro jednako vazno da raspravimo i ostale stvari koje cine nas identitet.
Po mom skromnom misljenju, Sever mora reprezentovati najurbaniji sloj mladih ljudi u ovom gradu (zemlji). Ja se iskreno gadim kad pored mene (posebno na nekoj maloj) tekmi stoje klinci koji izgledaju kao da su upravo doleteli iz `93. Sto frizurom, sto oblacenjem. Neko pomenu pink-kulturu i gadosti koje je ona donela. Da li se mi uopste borimo protiv toga? Jednom mi se desilo da mi lik nakon opaske u kojoj ja tvrdim da i oni imaju svoje chobane (radi se o radovcima, ali nije bitno za celu pricu), odgovori - Ma svi imaju svoje chobane, ali prebroji tarzanke na Severu, pa uporedi! Mada sam u stanju da prejebem svaki argument bilo koje grupe (ne zbog moje recitosti, nego sto smo stvarno u svemu ispred), ovo me ostavilo u totalnom smoru. I to samo iz razloga sto znam da je istina! Seljanisanja na nasoj tribini ima uzasno puno (sto ne cini vecinu, ali je opet previse).
DakleM, da li vam je vazno da Sever bude simbol urbanog i da li smatrate da o tome uopste treba raspravljati? I sta je vama urbano, kad smo vec kod toga?
Rekao bih da je ovo veoma usko vezano sa politikom, ali mi se cini da mu je ipak mesto u posebnom topiku.
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 27 Dec 2005 00:52    Post subject: Reply with quote

Djole , hvala sto si otvorio ovaj topik . Vazna stavka za sever je i religija. Zelja je da se pokrenu ljudi da razmisljaju o svim vaznim stvarima . Necemo vise dozvoliti da TV Pink vaspitava mlade i ispira im mozak , makar ne one koji zele da budu DELIJE !
Back to top
View user's profile Send private message
Karlito Brigante
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Aug 2005
Posts: 25
Location: Beograd

PostPosted: 27 Dec 2005 00:59    Post subject: Reply with quote

Urbani Sever....
Lepo to zvuci,slozicemo se svi.Ali, malo je teze tako nesto ostvariti.Ipak se klinci obrazuju van stadiona(vecinom),a van Severa nauce svasta sto ne valja,sto je trash,sto je zzas-u!!!
Evo ja bih krenuo od jedne konkretne stvari,da sad ne mudrujem i pricam u opstim kategorijama,jer cu da izgubim poentu i onda nista.Aj recite mi koju ziku slusa prosecni klinja sa Severa?Pretpostavite...Moje misljenje je,da u najboljem slucaju slusa (ili MISLI da slusa) nesto sto je njemu znano kao tehno,trens ili ne daj bozze rejv mjuzik...I to u najboljem slucaju...Zamislite one najgore...!Da ne razglabam...al znamo valjda sta je urbana muzika...
Da ne pricamo o ostalim pokazateljima urbanosti...
Zivimo u ovoj prokletoj zemlji gde je sve sjebano...a za oporavak treba puno vremena i puno generacija.Tako da,bice bolje valjda....
Mislim da je u ovom trenutku dovoljno to sto postoji ideja,...svest,...i zelja ekipe sa Severa da se kaze i da se ide u pravcu nekog urbanog duha Severne nam tribine,ali,sa druge strane daleko smo od urbanosti.
Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 27 Dec 2005 08:52    Post subject: Reply with quote

Ma nije valjda tako daleko...
Mozda je cak i prerano o ovome, nemam pojma, ali mozda je upravo sad i vreme. Kad cemo?
Sta vas cini gradskim covekom? Ako si ti pre tekme odgledao Grand paradu, posle toga sigurno neces razumeti sta to one budale kenjaju u informatoru o oblacenju (samo za primer), kad si ti upravo kupio usku majicu koja na sebi ima tribale. Pa ti si IN, na splavu na koji izlazis te svi kontaju kao cool decka...
Hocu da kazem da oni koji ne razumeju kulturu Beogradskog nacina zivota, ponasanja, oblacenja itd. ne mogu razumeti ni kulturu Severa, jer su one u uskoj vezi.
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
Kирфман
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Jul 2004
Posts: 94

PostPosted: 27 Dec 2005 10:05    Post subject: Reply with quote

Svako slusa ono sto zeli da cuje, pa tako i u tim informatorima oni koji nista ne znaju, koji su u ko zna kom fazonu, ce citati izmedju redova i na kraju izabrati neko resenje koje je jos gore nego da su ostali tamo gde jesu, u neurbanosti.
Ipak prvo moras da razmisljas na urban nacin, a sve to dolazi sa godinama.
E sad sta je to urbano????? Verovatno svako ima svoje objasnjenje.
Back to top
View user's profile Send private message
Ел Пибе
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Jan 2005
Posts: 160
Location: Бри село

PostPosted: 27 Dec 2005 10:20    Post subject: Reply with quote

Naravno ZA propagiranje ideje o urbanoj slici Severa! Ajde radije da se izjasnimo o ideji umesto previse da polemisemo. Nepotrebno je ovde navoditi koji su razlozi seljastine kod mladih, samo da li ste za to da se tome ozbiljno pristupi (mada vec i jeste)...

Ocekujemo od nadleznih da bace na ovaj topik ostale ideje o kojima treba prodiskutovati.
Back to top
View user's profile Send private message
North Star
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Oct 2005
Posts: 159
Location: 6 км, од Маракане

PostPosted: 27 Dec 2005 10:57    Post subject: Re: Ostale razlike na Severu Reply with quote

DjoleReject wrote:
Ja se iskreno gadim kad pored mene (posebno na nekoj maloj) tekmi stoje klinci koji izgledaju kao da su upravo doleteli iz `93. Sto frizurom, sto oblacenjem. Neko pomenu pink-kulturu i gadosti koje je ona donela.


Taj budjavi Pink Evil or Very Mad je toliko duhovno osakatio nash narod, da je to strasno, sto bi jedan moj drugar rekao: DUSHE NAM TRUJE RUZICASTI DIKA, PRERUSHENA ALA DEMONSKOGA LIKA!!!
Ja licno ne gledam taj pink, nikad, ali stvarno nikada (evo gledao sam, Zvezdine tekme, jer su kloshari kupili TV prava, sto bi trebalo popricati sa upravom o tome!), ali sta vredi kada recimo gomila ljudi gleda te kloshare i falsifikate (kupuju sa drugih tv stanica najbolje i dovlache kod sebe), cak i moji u kuci ponekad gledaju, na sta se ja zgrozim i pobegnem jer necu svadju u kuci Rolling Eyes .
To sto Djole kaze, to je zato sto su ti klinci odrasli u toj pink-kulturi (pink se pojavio '94), i nisu imali prilike da cuju i vide nesto drugo osim toga!!!
Prosto, ljudi koji gledaju pink, toliko se zaglupljuju i vremenom ce pre ili kasnije postati retardi!?! I onda takvi dolaze na Sever i tesko je objasniti takvim ljudima/klincima da postoji neko drugi osim Pinka!!! To mislim da je veliki problem, sa kojim ce se Sever bome tesko izboriti, ali naravno
NE TREBA POSUSTATI, kao ni sa ostalim problemima!!!
_________________
МЕНЕ ЗОВУ ДЕЛИЈА, ЗЕМЉА МИ ЈЕ СРБИЈА,
А ЗВЕЗДУ ВОЛИМ ЈА, ЈЕР ЈЕ НАЈБОЉА, ЈЕР ЈЕ
М О М Е С Р Ц У Н А Ј Д Р А Ж А ! ! !
Back to top
View user's profile Send private message
Karlito Brigante
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Aug 2005
Posts: 25
Location: Beograd

PostPosted: 27 Dec 2005 11:28    Post subject: Reply with quote

Zdravo,zivo!
Evo,ja imam konkretan predlog:
Da se sa razglasa(ne mora onog zvanicnog,ionako se ne cuje lepo) pre tekme i u poluvremenu slusa The Clash-One More Time In A Ghetto!!Aj recite sta bi vi voleli da se cuje na Severu.
Inace sama fraza "urbano" je ofucana odavno...jer se koristi za sve i svasta...i pod time se svrstava svako na svoj nacin.
Sto se tice BG nacina zivota mislim da to sigurno nisu splavovi i,ne znam,...klubovi neki novokomponovani,kakve god orijentacije muzicke bili.
Urbana je ,brate, kafana,ona srpska tradicionalna!!!Tamo se uvek skupljala i beogradska manguparija i urbana inteligencija i tako to.
Jos nesto!Ponovo se okrecem onim klincima:
Ne mogu da shvatim ko je provalio onaj fazon oblacenja koji vidjam cesto kad dodjem na tekmu.Ono, trenerka donji deo broj manja,takoreci tri-cetvrt, i dole neke tike kopacke ili tako nesto...sa stucnama,jebote.Znate valjda na sta mislim!?Brate, odvratno...
Aj
Back to top
View user's profile Send private message
Мрли
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Aug 2005
Posts: 511
Location: Крај једне старе крчме, где цвета багрем бео!

PostPosted: 27 Dec 2005 12:38    Post subject: Reply with quote

Po meni urbanost se oslikava u 2000 normalnih likova a ne u osatku od 500 cobana, naravno ja za dolazak na tekmu se spremam kao za izlazak farke, patike, dzemper ili neki dux....nekad i trenerka...... ali vidite ja ne oslikavam sebe u potpunosti jer sam ja roker a nemam dugacku kosu i sl. a neki moji drugovi slusaju seju kalaca i oblacese lacosta patice, jakna sa krznom, north pole jashe i sl.
Stav je oko svega individualan ja sam naravno protiv seljacanje na nasoj tribini, ali nikom ne mozemo niti trebamo da zabranimo dolazak na tribinu.
E sad da se moze zabraniti muzika tipa case lomim a ruke krvave..... itd.
Takodje mislim da je diktiranje modela oblacenja na tekmi smesno.
Dodji go ako oces samo nemoj nekom smetati.
Ma da edukovanje sa razglasa pomaze, ali tipa....
Stoko, ovo je sever ogledalo srbije, pravoslavlja, uredjene tribine, ako mislite da se ponasate kao ovce imate preko puta tribinu pa na nju!!!
_________________
"Да се ђедо карабином јави, кад завију вуци, знају вуци ал знају и турци!"
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 27 Dec 2005 13:28    Post subject: Reply with quote

Jel slusati Zdravka Colica urbano ?

Ja retko gledam televiziju, ali kad gledam uglavnom je to Pink i najomiljenija emisija mi je "Grand Sou" . Odusevljen sam "Grandom..." , a cak sam bio i na snimanju ( ko ne veruje, imam fotografiju sa scene, pa ako bude potrebno videcu sa administratorima da je postave). Ali sve to radim jer mi je izuzetno zanimljivo i smesno , sta ljudi mogu da naprave od sebe , a Bog im je podario mozak (ali ga njima Zvezda nije uzela, nego Sloba i Zeljko Mitrovic). Zato , gledajte ili ne Tv i sta hocete na njemu, ALI PRE SVEGA RAZMISLJAJTE !!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
дарконије
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Apr 2004
Posts: 233
Location: Север

PostPosted: 27 Dec 2005 13:46    Post subject: Reply with quote

"a Bog im je podario mozak" Mr. Green

Koliko znam, postoji i TV Metropolis. Ne znam koliko su komercijalni, ali se tamo definitivno moze videti i cuti nesto dobre zike.. Zasto spominjete samo Pink? Daljinski upravljac je odavno izmisljen..
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 27 Dec 2005 13:55    Post subject: Reply with quote

Prvo treba definisati sta je to "urbanost", a sta je "seljacizam". Po meni je veca seljacina onaj ko na silu pokusava da bude "urban", pa recimo koristi reci i fraze tipa "hepening", "nonsens", "menadzment" "taj covek je Pi aR" (kao da je PR titula a ne delatnost) itd.

Da li muzika odredjuje da li je neko seljacina ili urban? Ja mislim da ne. Muzika je stvar ukusa i licni izbor. Da li nacin oblacenja odredjuje da li je neko seljacina? Da.

E sad, Pink kultura je vrlo komplikovana stvar. Mislim da "Pink" nije uzrok nego posledica. Posledica drustvenog, ekonomskog i politickog stanja u nasoj zemlji. Pink predstavlja samo ono "hleba i igara" u nasem drustvu, jer je politicarima (i ovim danasnjim, kao i onom pre 10 godina), vise u interesu da se ljudi zabavljaju, nego da misle o politici - a da se ne lazemo, tako je lakse i narodu. Narod je uglavnom sam doveo do toga da Pink kultura dostigne takvu popularnost. Mada, Pink kulturu (na neki drugi, ali slican nacin) imate u svakoj zemlji. U svakoj zemlji postoji sund kultura (pogledajte samo Britney Sprears, Paris Hilton, onu sisatu Jordan, Sex and the City...), tako da nas postojanje Pink kulture ne treba da iznenadi. Na primer, ovde u Engleskoj, najprodavaniji dnevni list je "Sun" - a to je tabloid za koji je "Svet" malo dete. Pinkova ce uvek biti, verovatno u drugacijim i blazim oblicima (i to ce dolaziti i menjati se vremenom), a na individui je da sam za sebe odluci da li ce da podlegne tom uticaju ili ne.

Po meni je na primer mnogo veci debilizam "kultura" koju propagira b92. To je najobicnija interesna grupa (b92 je sve osim medij), koja propagira odredjenu ideologiju iz politickih interesa. Ovde necu da mnogo ulazim u politicku ideologiju koja se propagira na b92, ali svojim bukvalnim ispiranjem mozga, oni navlace narocito mlad narod, i satro predstavljau nesto "urbano", "evropsko", "moderno". A upravo na b92 imate gomilu sunda (tipa "Sex and the City", "Big Brother", "Vil i Grejs", i slicne gluposti). Ali verovatno to za njih nije sund, samo zato sto dolazi sa zapada. Ako je "urbano" ono sto propagira b92, onda bih radije bio seljacina. Na zalost Srbija je veoma plodna zemlja i u njoj uspeva bukvalno SVE sto se poseje, pod uslovom da dolazi sa zapada, pa tako i najveci sund.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 27 Dec 2005 14:28    Post subject: Reply with quote

pink kultura, smeshno ali zhalosno,
Ambasador je zaista stvari koje se dotichu ove teme objasnio na meni lep i prihvatljiv nachin, "urban" je rech koja karakterishe choveka kao uredjenog ili ti pristojnog, znachi "urban" morash biti i izgledom (tu podrazumevam stil oblachenja) ali i duhom, nisam verovao da nekim ljudima treba zaista objashnjavati kako bi bili najprihvatljiviji na Severu, jer sam mislio da ipak svako zna za sebe najbolje i da ce vodjen vecinom sa nasheg Severa ipak skontati neke stvari ako bude predmet nekog negodovanja ili slichno ...

Stvar je u tome da su prvi navijachi Zvezde bili beogradski shmekeri, "urbani" od pochetka pa do danas naravno, ovo vreme izmedju je ipak narushilo tu sliku, ali osnovna je edukacija koja se i sprovodi putem informisanja na razne nachine, druge nema da bismo zadrzhali ovaj epitet koji imamo, a on je nada sve pohvalan. Sve u svemu uvek ispred svih Exclamation

Ne znam koliko je potrebno da pishemo o tome shta nosimo kad idemo na tekme, nije problem, ali ljudi ukus mora da postoji, i najbolje bi bilo kada bi taj ukus mogli sami da postave oni kojima to ne ide od ruke, valjda ce otvoriti ochi ... pa barem da se zainteresuju ...

Muzika ... ja vrtim samo album "Ja sam zvezdash" Very Happy
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 27 Dec 2005 14:30    Post subject: Reply with quote

Ljudi se vise loze na strane stvari, u najcescem obliku su to pozajmljene reci(sofisticirano, wellness...), preko obicaja(Heloween), politike(b92)... Mladji se ugledaju na pogresne ljude(pola na b92 picke , pola na stoju).
To je stvarno strasno ali sam vise nego zadovoljan sto na Severu nema tih pro-zapadnih i domacih sabanluka u nekoj vecoj meri.

Posto su prozvani mladji na Severu, da kazem samo da nas ima raznih i mladjih i starijih. Tarzanki, upasanih trenerki, kopacki i ostalih seljackih stvari je sve manje a sve se cesce mogu videti lepo obuceni(ne sto bi neki rekli "fensi") mladi ljudi sto je za svaku pohvalu.
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 27 Dec 2005 14:34    Post subject: Reply with quote

Mislim da ne treba praviti od Delije urbanog lika , vec GOSPODINA . Zato napraviti paralelu sta je GOSPODIN , a sta SELJAK. Trenutno nemam vremena , ali napisacu moje misljenje.
Neko moze da slusa sta hoce, ali ako ustane starijem u autobusu, ako se nepoznatom obrati sa vi ,itd...on je na dobrom putu da bude gospodin .
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 14

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop