DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

DELIJE - politicka orijentacija
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 11 Feb 2006 14:01    Post subject: Reply with quote

Моја грешка, извини.
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
North Star
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Oct 2005
Posts: 159
Location: 6 км, од Маракане

PostPosted: 12 Feb 2006 15:48    Post subject: Reply with quote

Не знам ко у ком делу Београда живи, али сам јутрос у сандучету добио више него занимљиву пошту Rolling Eyes
А то је проглас комунустичке партије Србије (ја не нешто не знам да они још уопште и постоје Very Happy ), где серендају о свему и свачему...
али 2 ствари су ми баш упале у очи...
Прво је што су ме изненадили са реченицом: како ће Космет остати српски!? ОК, уреду да то каже неко од нас Делија, или неко ваљанији на и овако прљавој политичкој сцени... али они, који су тај наш Космет буквално поклонили "браћи" шиптарима, и што су забрањивали Србима законом (!?) да се врате на Косово... сада мисле да ће узети чаробни штапић и то све решити за 2 секунде Rolling Eyes
А друга ствар им је баш легенданрна, помало непојмљива обичном човеку, кажу: С вером у Бога, и народ!?! (да их чује тиле превртао би се у гробу Laughing )... Еј човече, па они су до јуче се заклињали у броза, а сада су се сетили Бога!!! Продавали су веру за вечеру, и узимали партијске књижице, а цепали крштенице Evil or Very Mad ...
Да човек не верује ушима и очима! Мислим, стварно...
_________________
МЕНЕ ЗОВУ ДЕЛИЈА, ЗЕМЉА МИ ЈЕ СРБИЈА,
А ЗВЕЗДУ ВОЛИМ ЈА, ЈЕР ЈЕ НАЈБОЉА, ЈЕР ЈЕ
М О М Е С Р Ц У Н А Ј Д Р А Ж А ! ! !
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 15 Feb 2006 09:56    Post subject: Reply with quote

Свим верницима честитам данас празник Сретења Господњег.

Сретење Господње се слави на 40 дан од Рождества Христовог. У четрдесети дан по Рождеству донесе Пресвета Дева свог божанског Сина у храм јерусалимски да Га, сходно закону, посвети Богу и себе очисти (Левит 12, 2-7; Исход 12, 2). Иако ни једно ни друго није било потребно, ипак Законодавац није хтео никако да се огреши о Свој Закон, који је Он био дао кроз Свога слугу и пророка Мојсеја.

У то време држао је чреду у храму првосвештеник Захарија, отац Јована Претече. Он стави Дјеву Марију не на место за жене, него на место за девојке у храму. Том приликом појаве се у храму две чудне личности: старац Симеон и Ана, кћи Фануилова. Праведни старац узе на руке своје Месију и рече: "Сад отпушташ у миру слугу својега, Господе, по ријечи својој..." Још рече Симеон за Христа Младенца: "Гле, овај лежи да многе обори и подигне у Израиљу, и да буде знак против кога ће се говорити" (Лк 2, 29 и 34). Ана пак која од младости служаше Богу у храму постом и молитвама, и сама познаде Месију, па прослави Бога и објави Јерусалимљанима о доласку Дугочеканога. А фарисеји, присутни у храму, који видеше и чуше све, расрдише се на Захарију што стави Деву Марију на место за девојке, доставише то цару Ироду. Уверен да је то Нови Цар, о коме су му звездари с Истока говорили, Ирод брзо посла да убију Исуса. Но у међувремену божанска породица беше већ измакла из града и упутила се у Мисир, по упутству ангела Божјег. Дан Сретења празнован је од самог почетка, но торжествено празновање овога дана установљено је нарочито 544. године у време цара Јустинијана.

Српска православна црква слави овај празник 2. фебруара по црквеном, а 15. фебруара по грегоријанском календару.

15. фебруар је Дан државности Републике Србије, јер је на Сретење Господње 1804. године подигнут Први српски устанак, и њен Дан уставности, јер је 1835. године донет Сретењски устав, први демократски устав Србије.
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 21 Feb 2006 19:12    Post subject: Reply with quote

Мислим да ових 50 страна потврђује да га имају (став)... Исказан је много пута, на заставама, паролама, песмама, одевним предметима... То је све став... А најновије вести... Па Делије су одавно и о томе рекле пуно тога кроз песму... А шта ће бити конкретно у вези најсвежијих дешавања, боље да ћутимо овде на овом месту...
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 21 Feb 2006 21:19    Post subject: Reply with quote

Ништа не можемо промијенити, на жалост, али ако се ово деси/десило, став Севера се мора још једном гласно и јасно исказати.
Back to top
View user's profile Send private message
Serb-Anti-Skins
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Feb 2006
Posts: 3
Location: BEOGRAD

PostPosted: 25 Feb 2006 02:59    Post subject: Reply with quote

Sta reci,,mislim konkretno na ove misheve iz humske i one pacove sa Banjice,koji nose kukaste krstove,white power znake i kojekakva Anti Romi kurceve,mislim kako neko ko je SRbin moze biti Skins ili Arijevac,imam utisak da ta gamad nisu ni svesna sta propagiraju,jako sam srecan sto ih je jako malo na severu oni su zamrli na nasoj tribini doduse nisu nikad ni zaziveli:) da ih ne gledam,jer NI SMO MI KATOLICI,NITI TZV. "VISHA" (GERMANSKA) RASA PA DA PODRZAVAMO TO.NE ZABORAVITE DA SU TI ISTI BACILI U JASENOVCU 700.000 Srba u jamu,ali to stenad sa Celticama i Swastikama nemogu da shvate,a sve to u ime ARijevske rase.

KO PAMETAN ZA IME BOGA MOZE DA PODRZAVA TAJ SKINS FASISTICKI POKRET,AKO JE SRBIN I PRAVOSLAVAC,DALEKO OD TOGA DA JA PODRZAVAM BANDU CRVENUI KOMUNJARE,ALI TO OPET NE ZNACI DA CU PODRZATI ONE KOJIMA PAPA DAJE BLAGOSLOV, LJUDI VIDEO SAM GORE DA SE SPOMINJUNEKE CELTICE I CUDA,LICNO SMATRAM DA TOME NIJE MESTO NA NASEM SEVERU,JER SMO MI SIMBOL SRPSTVA I PRAVOSLAVLJA A NE ARIJEVACA I OSTALIH.

ONO ISTO STO MI SE NE SVIDJA STO PONEKI LJUDI PRAVE MAJMUNSKE HUKE NA TAMNOPUTE IGRACE PROTIVNICKOG TIMA A PRITOM ZNAJU DA U NASEM TIMU IGRA NEKOLIKO TAMNOPUTIH,UOSTALOM KAKVO SU ZLO NANELI CRNCI SRPSKOM NARODU??????????????????

Napatili su se kao i mi,ja licno slusam njihove (crne) muzicke pravce i zivim taj zivot.........


Mislim da je na Severu mesto iskljucivo ZVEZDI,BEOGRADU,SRBIJI i REPUBLICI SRPSKOJ i ostalim SRpskim Zemljama koje smo nazalost izgubili.......

Treba podrzatiorlove i cetnicki pokret jer je to nasha istorija,a ne neke smradove sto su postali u Engleskoj i Nemackoj......

To je moj politicki stav!!!! Nadam se da je jasan svima i sasvim zdrav!!!!!

Za krst casni i slobodu zlatnu!!!
Back to top
View user's profile Send private message
SC
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 44

PostPosted: 25 Feb 2006 18:18    Post subject: Reply with quote

Serb-Anti-Skins wrote:
...mislim kako neko ko je SRbin moze biti Skins ili Arijevac...

Не мора да буде "скинс", али сваки Србин је уједно припадник беле расе- Аријевац. Шта ти ту није јасно? Арапи, азијати, муслимани и остали монгрили не могу да буду Срби!
Serb-Anti-Skins wrote:
...KO PAMETAN ZA IME BOGA MOZE DA PODRZAVA TAJ SKINS FASISTICKI POKRET...

Први пут чујем за "скинс фашистички покрет"... где си то покупио ?!
Serb-Anti-Skins wrote:
...jer NI SMO MI KATOLICI,NITI TZV. "VISHA" (GERMANSKA) RASA PA DA PODRZAVAMO TO.NE ZABORAVITE DA SU TI ISTI BACILI U JASENOVCU 700.000 Srba u jamu,ali to stenad sa Celticama i Swastikama nemogu da shvate,a sve to u ime ARijevske rase.

Ко су то ти исти ??? Шта ти то поредиш ? У Јасеновцу су усташки болесници извршили масакар над недужним српским цивилима а они немају никакве везе са селтиком, свастиком или аријевском расом.
Serb-Anti-Skins wrote:
...ja licno slusam njihove (crne) muzicke pravce i zivim taj zivot...

Који савршено добро учи српску омладину неморалу, нераду, криминалу, мајмунском понашању, који у својим спотовима пропагира дроге, проституисање и сва остала срања...
Serb-Anti-Skins wrote:
...Treba podrzatiorlove i cetnicki pokret jer je to nasha istorija,a ne neke smradove sto su postali u Engleskoj i Nemackoj...

То што ти подржаваш је анархизам и нема везе са Четничким покретом
Serb-Anti-Skins wrote:
...To je moj politicki stav!!!! Nadam se da je jasan svima i sasvim zdrav!!!!!

Нека ти буде, мада мислим да је само теби јасан.
Back to top
View user's profile Send private message
Serb-Anti-Skins
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Feb 2006
Posts: 3
Location: BEOGRAD

PostPosted: 26 Feb 2006 16:00    Post subject: Reply with quote

Quote:
Не мора да буде "скинс", али сваки Србин је уједно припадник беле расе- Аријевац. Шта ти ту није јасно? Арапи, азијати, муслимани и остали монгрили не могу да буду Срби!

Arijevac pojam ne znaci isto sto i belac,dobro se zna ko su pravi Arijevci,plave oci,plava kosa,tacno se zna na sta je Hitler mislio pod pojmom "Arijevska lepota",Srbin ne moze biti nikako Arijevac jer kao prvo mi poticemo od Slovena,a drugo mi smo PRAVOSLAVCI, kod ARIJEVACA POSTOJI SAMO JEDNA VERA A TO JE VATIKAN I KATOLICIZAM!!!!!!

Quote:
Први пут чујем за "скинс фашистички покрет"... где си то покупио ?!


Pa to su oni majmuni sto nose kukaste krstove osisani su na celavo i furaju fajerke a pritom uglavnom navijaju za Fk smRAD i PFC,jer suludo im je da navijaju za "ciganski" klub,a i bolje je,jel nam stvarno takvi ne trebaju na tribini. To su oni sto se bore po Srbiji za neke bolesne ideje,sto smatraju mene i meni slicne drustvenim sljamom jer slusamo crnacku muziku i pushimo Joint,to je njima drustveni sljam koji treba istrebiti.

Quote:
Ко су то ти исти ??? Шта ти то поредиш ? У Јасеновцу су усташки болесници извршили масакар над недужним српским цивилима а они немају никакве везе са селтиком, свастиком или аријевском расом.


USTASE NEMAJU VEZE SA FASIZMOM JESI TO HTEO DA KAZES Shocked Shocked ?????????
Kao prvo oni vec mogu da se smatraju Arijevcima i oni to zaista i jesu i nije ni cudo sto BBB i Torcida imaju pun kurac Skinsa u svojim redovima,to im i prilici jer su oni Katolici,dalje te iste Ustase radile su za Hitlera koji im je davao podrsku i naouruzanje i taj isti Jasenovac omogucio,takodje im slao nozeve i koljace,a Hitlerov simbol je SWASTIKA, i White Power i sve ono sto ide uz to......


Quote:
Који савршено добро учи српску омладину неморалу, нераду, криминалу, мајмунском понашању, који у својим спотовима пропагира дроге, проституисање и сва остала срања...


A sta li ti slushash keve ti? Jel ih Grand mozda uci kulturnim vrednostima i vrednostima zivota i narodnjaci??? Ili mozda drkoshi u martinkama koji tanjiraju po gitarama????????? Govnavni Skins bendovi,da oni su uzor svima,oni mrze drogu a pun kurac dzankija imaju u svojim redovima i alkoholicara. Mislimi kakvo je to majmunsko ponasanje,za mene je majmunsko ponasanje glumiti fasistu katolika i arijevca.
Quote:

То што ти подржаваш је анархизам и нема везе са Четничким покретом

Kako prosrpska i anti katolicka i anti fasisticka i anti komunisticka logika nema veze sa Cetnickim pokretom??????

Quote:
Нека ти буде, мада мислим да је само теби јасан


Ja mislim da je jasan mnogim ljudima na severu!!!!

Pozz!
Back to top
View user's profile Send private message
SC
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 44

PostPosted: 26 Feb 2006 18:22    Post subject: Reply with quote

@Serb-Anti-Skins
Брате, не да незнаш него немаш појма о стварима о којима овде пишеш. Пуно си бесан али тај бес си погрешно каналисао јер полазиш из погрешних - анархистичких стајалишта.
Словени тј. Срби, јесмо и увек смо били припадници аријевске расе ! То што би нас ти хтео сврстати међу неке монгриле то је твој проблем али не покушавај ту комунистичку идеологију овде да просипаш. Зашто мешаш расну припадност и ватикан? Какве то везе има ?! Какве везе има вера са расом ? Шта да кажемо за милионе црнаца католичке вере ? Да ли су и они аријевци ? То је само доказ да немаш појма шта причаш. Значи ако изоставиш Православље јер по твом мишљењу ми као такви нисмо припадници беле расе, где су онда протестанти, атеисти, пагани...?
Quote:
Pa to su oni majmuni sto nose kukaste krstove osisani su na celavo i furaju fajerke a pritom uglavnom navijaju za Fk smRAD i PFC,jer suludo im je da navijaju za "ciganski" klub,a i bolje je,jel nam stvarno takvi ne trebaju na tribini. To su oni sto se bore po Srbiji za neke bolesne ideje,sto smatraju mene i meni slicne drustvenim sljamom jer slusamo crnacku muziku i pushimo Joint,to je njima drustveni sljam koji treba istrebiti.

Ово је толика небулоза...изгледа да си писао под утицајем тога што подржаваш.
Што се тиче усташа...то је највећа багра која је постојала и ту нема дилеме али погрешно је њих сврставати међу фашисте или национал социалисте јер то НИСУ били.
Њихова главна намера је била истребљење српског народа са тих простора и нису се пуно смарали са идеологијом тј. само онолико колико им је то користило. Теби вероватно није познато да су значајније усташе били јевреји, да су били финансирани јеврејским парама, да је њихов "поглавник" био ожењен јеврејком, да је њихов алојзије степинац сакривао загребачке јевреје....да не дужим, за све ово постоје и докази, документи као и сведочења. Ако гледаш са данашњег стајалишта усташе и њихови следбеници нису признати у национал социалистичким покретима а ни сами немци их не признају, зато је неосновано да њих гураш тамо где им није место. Они су најобичнији болесници и ништа више!
Quote:
Kako prosrpska i anti katolicka i anti fasisticka i anti komunisticka logika nema veze sa Cetnickim pokretom??????

Јеси ли сигуран да је Четнички покрет (вероватно мислиш на Равногорски покрет) анти католички ?! Да ли си уопште прочитао за шта се залаже Равногорски покрет ?
Немам ја ништа против тога да ти мрзиш ово или оно, то је твоја лична ствар али барем се информиши да знаш шта мрзиш и зашто мрзиш.
Да не би било забуне, нисам скинхед...
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 26 Feb 2006 19:51    Post subject: Reply with quote

SC wrote:

Не мора да буде "скинс", али сваки Србин је уједно припадник беле расе- Аријевац. Шта ти ту није јасно? Арапи, азијати, муслимани и остали монгрили не могу да буду Срби!

Serb-Anti-Skins wrote:
...Treba podrzatiorlove i cetnicki pokret jer je to nasha istorija,a ne neke smradove sto su postali u Engleskoj i Nemackoj...

То што ти подржаваш је анархизам и нема везе са Четничким покретом


Хитлер је за аријевце сматрао чистокрвне Немце, високе, плаве итд. Себе су сматрали расом која треба да господари свим осталим народима, а Словенима је у том малом плану било записано да треба да буду истребљени као нижа и некорисна раса. То су историјске чињенице. Није ми јасно како неко ко себе сматра Србином може да подржава идеју због које је побијено више од милион Срба? Ајде СЦ, просветли ме, молим те.

Четници Драже Михаиловића су убијали Немце.

усташе су фашисти.
Back to top
View user's profile Send private message
SC
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 44

PostPosted: 26 Feb 2006 20:45    Post subject: Reply with quote

Са термином Аријевци се описује бела или европска раса. Према антрополошкој подели, аријевска раса се дели на 5 под-типова: нордиски, динарски, медитерански, источно-европски и алпински тип.
Ми Срби смо највећим делом ( око 85%) динарског под типа али присутно је и мешање са другим под типовима.
Што се тиче плавооких и плавих аријеваца тј. нордиски под тип, они сачињавају око 10% Срба.
Према вашем схватању аријевске расе, ни већина Немаца није аријевског порекла јер су код њих присутни такође сви под типови беле расе, према тој логици ни сам хитлер није био аријевац.
Усташе НИСУ били фашисти. Фашистичке државе су биле Италија и Шпанија и њихове вође Мусолини и Франко...
Quote:
Није ми јасно како неко ко себе сматра Србином може да подржава идеју због које је побијено више од милион Срба

Не знам шта си мислио са овим питањем? Нигде се нисам изјаснио коју идеју подржавам, једино што не подржавам је та брзопотезна интерпретација историје, антропологије за домаћу употребу, као и све непријатеље српског народа... ако је већ покренуо ту тему нека аргументовано пише а не да онако збрда-здола набраја и спаја ствари које немају везе једна са другом.
Back to top
View user's profile Send private message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 26 Feb 2006 23:18    Post subject: Reply with quote

Belci se dele na Arijevce i Semite u koje spadaju Jevreji, Arapi i sl. Ono sto je Hitler smatrao Arijevcima nikoga ne treba da se tice. To je kao da danas Bush kaze da je on belac i da ce pobiti sve koji nisu demokrate i da njih ne smatra belcima. Ni jedan tvoj protest protiv ovoga nece promeniti cinjenicu da si ti belac!!! Jedino sto mozes uciniti protiv svog Arijevskog porekla je da pribegnes Majkl Dzekson-resenju, ali u kontra smeru.

Anti - skins, najpre moras da procitas jednu knjigu i time povecas broj lektira za 50%, posle toga ces se osecati daleko pametnije, pa te mozda to ohrabri za dalje napore u toj oblasti. Ima vremena za tebe, ali spusti loptu loma.

Takodje, nije mi jasno da iko ozbiljan moze dovesti u pitanje fasisticku prirodu ustaskog pokreta. Jedina bolest koju sam ranije cuo je poistovecivanje Ravnogoraca sa tim, ali moram priznati da je nebuloza sa ustasko-jevrejskim prijateljstvom nova za mene. Evo materijala za nove istoricare - Srbi su bili fasisti, a ustase su u svom anti-naci raspolozenju malo preterali pa poklali nekolicinu, ali samo da bi zastitili svoje saveznike Jevreje!?!?!?
Blago nama...
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 27 Feb 2006 18:30    Post subject: Reply with quote

Напишите ваше мишљење о Димитрију Љотићу и Милану Недићу.
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
SC
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 44

PostPosted: 27 Feb 2006 18:40    Post subject: Reply with quote

Quote:
Takodje, nije mi jasno da iko ozbiljan moze dovesti u pitanje fasisticku prirodu ustaskog pokreta.

Вероватно си мени упутио питање, па ево...није то нешто што сам ја измислио а ниси пажљиво прочитао ни мој претходни пост. Када кажем да нису фашисти, то не значи да су били анти фашисти или да их оправдавам или умањујем злочине који су направили, већ указујем на то да су толики шљам, да су их се одрекли и сами неонацисти.Као што знаш, у свету постоји неколико неонацистичких организација, па се запитај зашто усташе нису део ни једног значајнијег неонацистичког покрета.
Колико су били "загрижени" као фашисти показује и чињеница да су све време сарађивали са комунистима и партизанима јер су имали само један циљ а то је истребљење српског народа кроз протеривања, покатоличавања и масакрирања.Никаква идеологија ту није играла улогу. То је уједно била и сврха њиховог настанка а касније су се само окретали како ветар дува.
Они су више пута са комунистима договарали и синхронизовали акције против Четника.Те ствари је описао и окорели комуниста Милован Ђилас у својој аутобиографији, као и Влатко Велебит. Такође је познато да су сарађивали и пре рата и радили на рушењу тадашње Краљевине. Већ 1937 су Моша Пијаде (јевреј) у име комунистичке партије и Миле Будак у име усташа потписали споразум о сарадњи а њихов главни циљ је било уништење српства и Православља.
Јесте њих историја означила као фашисте јер је тако означила све савезничке противнике и тоталитарне режиме у то време али они су идеолошко били далеко од тога...најобичнији шљам.
Quote:
...ali moram priznati da je nebuloza sa ustasko-jevrejskim prijateljstvom nova za mene.

Брате, само зато што је нешто ново за тебе или још ниси чуо, не значи да је небулоза.
Нисам причао о никаквом пријатељству, већ о сарадњи и о фамилијарним везама о којима постоји брдо доказа.
Ево на пример нешто што је новијег датума...
Амиел Шомрони је изјавио за хрватски "вечерњи лист" како српски лоби спречава улазак њиховог кардинала Степинца у музеј холокауста "Јад Вашем"...истог оног Степинца који је давао благослов усташким камама у загребачкој катедрали, са којима су клали српску нејач,који је одговоран за насилна покатоличавања српског народа, јевреји хоће да ставе у музеј холокауста јер кажу да је њима пуно помагао...
павелићева жена је била јеврејка из фамилије Херцфелд,а како су се и официри угледали на свог "поглавника" на чуди да је пуно њих оженило јеврејке,таквих је у државном врху "ндх" било бар десетак. Имамо ту и јевреје који су имали веома значајну улогу у усташком покрету као на пример један од оснивача усташа Јосип Франко,па шефа павелићеве обавештајне службе Владу Сингера, Славко Кватерник је био јеврејске крви... Да не причамо о томе да је тадашња "елита" као и богатија средња класа јевреја и неких "умјетника", професора, лекара, опуштено живела у загребу...Љубо Кремзир, Стипе Моснер, Мирко Брејер... усташе су такође увеле доделу почасног аријевства за заслужне јевреје... Углавном има брдо документације која то потврђује. Духовни вођа усташке емиграције био је Иван Франк...Чак је и овај њихов нови "поглавник" јевреј Младен Шварц.
Да не би било неспоразума и да не би сада неко извлачио погрешне закључке из овога што сам написао,ово сам изнео само као доказ каква је у ствари била усташка политика и шта им је био приоритет.
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 27 Feb 2006 18:43    Post subject: Reply with quote

Ево нешто мало текста о Димитрију Љотићу.

Збор" под командом Димитрија Љотића је био профашистички покрет и још пре рата је одржавао везе са Хитлеровом Националсоцијалистичком партијом. Идеолошки, програм "Збора" подсећа на идеје Бенита Мусолинија: тражи укидање свих политичких странака и образовање парламента од представника појединих сталежа (земљорадника, лекара, адвоката...) сразмерно њиховом учешћу у броју становника. "Збор" је учествовао на изборима 1935. и 1938. године, али добио је тако мало гласова да ни његов председник није ушао у парламент. Међутим, значај љотићеваца, као немачких људи од поверења, нагло расте са окупацијом Србије, свеједно што Љотић није узео ни једну функцију у окупационој управи, него је деловао из сенке. Према Предрагу Ивановићу, писцу књиге "Ко су љотићевци", Димитрије Љотић и Немци нису испоштовали трећи услов под којим се Недић прихватио положаја председника "српске владе". Била је то могућност да у случају потребе образује оружану силу од 50.000 људи ради завођења реда у Србији. Већ два дана по формирању владе, 31. августа 1941, генерал Недић је од Немаца затражио одобрење о образовању војске од 30.000 људи, али они су одговорили да толики број неће бити потребан пошто "Збор" организује одреде од својих добровољаца. За разлику од недићеваца, љотићевци су у потпуности били на следовању немачке војске.35
У поверљивом извештају немачког команданта Србије команди Југоистока од 7. марта 1943. године, о љотићевцима се каже:
"Покрет "Збор" представља једну врсту националсоцијалистичке партије, коју је, кратко време по преузимању власти у Рајху, формирао извесни Љотић и води је до сада. Њена начела су: борба против слободних зидара, против Јевреја, против комуниста, против западњачког капитализма и његових облика дотрајалости. Њихови спољнополитички циљеви су: тесно повезивање уз Немачку једне независне Србије, која се ограничава на своје националне основе... У својим последњим наређењима Дража Михаиловић је борбу против Српског добровољачког корпуса ставио испред борбе против немачког Вермахта... Сврха Српског добровољачког корпуса (је у) искоришћавању оних снага српског народа које у идеолошком смислу стоје најближе националсоцијализму и које исцељење Србије виде у заједничком путу с Немачком. Добровољци су једине српске снаге које се истовремено могу ангажовати и против комуниста и Драже Михаиловића."36
У првој тачки љотићевске заклетве говори се о "верној служби српском народу", али се већ из ставке два види њихов ратни циљ: "Све оне који споља или изнутра нарушавају миран живот грађана, нарочито комунисте и припаднике Драже Михаиловића, немилосрдно ћу тући у борби и дати, ако устреба, и свој живот."37
Мада се њихова пропаганда, као уосталом и немачка, јер је то било прихватљивије масама, највише усмеравала против комуниста, љотићевци су се ипак више борили против четника, пре свега зато што током већег дела рата у Србији није ни било већих комунистичких јединица.
Љотићевским корпусом је командовао бивши југословенски пуковник - а раније аустроугарски официр - Коста Мушицки. Љотић је касније унапредио Мушицког у чин генерала. Пошто је придобио само мањи број активних официра, Љотић је додељивао чинове активистима "Збора", од којих је најпознатији Марисав Петровић. Овакве команданте Дражини официри називали су "штука официрима", док су за љотићевце често користили термин "крџалије" (према арнаутским пљачкашким бандама, које су Турци употребљавали као своје помоћне одреде).
Свеукупно, Димитрије Љотић је лета 1943. године имао 3.200 војника,38 сврстаних у четири батаљона. Касније је формиран и пети батаљон, па је и бројно стање љотићеваца повећано. У последњој фази рата батаљони се преименују у пукове. Четири пука била су под командом немачке 104. ловачке дивизије, а један под командом 1. царског бугарског окупационог корпуса.
Љотићев корпус је, дакле, имао бројно стање као и један од већих четничких корпуса. Али, док је на пример мајор Драгутин Кесеровић увек могао да рачуна на свих 3-5.000 војника свог Расинског корпуса, са Љотићем то није био случај. Наиме, Немци су распоредили љотићевце по разним крајевима, јер су им ови, једини Срби од поверења, свугде били потребни као тумачи, познаваоци терена и домаћих прилика, и сл. Борбена вредност љотићеваца била је мала и због мешања партијске са војном организацијом. Сам Љотић, мада је имао чин пуковника, није учествовао у борбама, ни у овом ни у претходним ратовима (био је болничар). Историја не бележи ни једну битку љотићеваца. Без Немаца поред себе, водили су само мање борбе. А заједно са Немцима највеће су следећа три њихове борбе: септембра 1943. код Сече Реке против Црногорске четничке бригаде (доживели су тежак пораз), крајем фебруара 1944. против Горске краљеве гарде код Тополе (такође су поражени) и марта исте године на Ибру против комуниста (и једни и други тврде да су победили).
Тако, са војне тачке гледишта љотићевци нису били значајан фактор. Међутим, четницима су нанели много зла, што потказивањем Немцима, што чињењем свирепих злочина. Један од њихових највећих злочина је убиство Симке Милетић, мајке мајора Драгослава Рачића, у селу Годачица испод Гледића лета 1944. године. Симка није хтела да бежи заједно са укућанима, рекавши да ни једна војска не дира бабе. Љотићевци су је сурово претукли и после неколико дана је преминула.39 Сарадња четника са љотићевцима, као на пример са недићевцима, није била могућа због њихове фанатичне вере у Хитлера. Димитрије Љотић је до краја живота веровао у немачку победу, што се види из његовог чланка "Нови рат", објављеног у званичном листу "Збора" "Наша борба" 7. априла 1945. године (погинуо је у саобраћајној несрећи у Словенији, истог месеца). У том чланку вођа "Збора" је предлагао Немцима да поведу герилски рат на својој територији, то јест да се боре до последњег:
"Немачка не може да положи оружје, она мора да се бори и она ће се борити при чему ће да проводи и развије принципе нове стратегије, оне чије су се контуре указале од 1941. године у Југославији. Услови, врло повољни, за то постоје, а први је услов да има ко хоће да се бори. Прво мора постојати вођство које хоће да се бори. Такво вођство Немачка има и у то нико не може сумњати...
У чланку "Иза тмастих облака сија златно Божије сунце", објављеном у славу Хитлерове окупације Чехословачке 1939. године, Љотић овако описује вођу Трећег рајха:
"Хитлер је оруђе Промисла Божијег. Али оруђе које се већ више зауставити не може до потпуног испуњења постављеног му задатка..."
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49  Next

View previous topic :: View next topic
Page 47 of 49

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop