DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

DELIJE - politicka orijentacija
Goto page 1, 2, 3 ... 47, 48, 49  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 22 Dec 2005 14:10    Post subject: DELIJE - politicka orijentacija Reply with quote

Kao sto vidite , fudbalski klub Crvena Zvezda je kaznjen zbog simbola na jednoj zastavi koja je zakecena na tribinama na utakmici Crvena Zvezda - Bazel.
Cini mi se da nismo do kraja rascitili politicko opredeljenje medju Delijama i sta se sme , a sta se ne sme , i sta je dopustivo , a sta nije. Kao sto se temeljno pristupilo resavanju svih problema na severnoj tribini , tako treba pristupiti i ovoj , veoma delikatnoj stvari. Ne treba ici linijom manjeg otpora, vec se treba uhvatiti sa problemom u kostac - oci u oci i resiti ga na najbolji moguci nacin .
Vezano za ovu temu, pre par nedelja je zakljucana tema "Crvena Zvezda - Roma" , bas kada se povela diskusija o politickom opredeljenju severa , sa obrazlozenjem da politici nije mesto na severu , sto ja ne prihvatam kao opravdanje .
Sta imate da napisete nja ovu temu ?
Back to top
View user's profile Send private message
Eribo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Aug 2003
Posts: 94
Location: Норвешка

PostPosted: 22 Dec 2005 14:22    Post subject: Reply with quote

Najjednostavnije resenje po meni bi bilo da se taj "celtic cross" izbaci i da se stavi "srpski pravoslavni krst" i gotovo.

Ako smo srpsi klub, kao i sto jesmo , sve sto nema nista sa srpstvom i Zvezdom treba da se izbaci.

Opet sever ne moze da kontrolise kretene s zapada (milsim na tribinu Smile ) hehe, koji bukvalno izigravaju majmune i imaju mob. tlf na pretek.

A ti sto urlicu i prave sranja povodom rasizma na racun kluba, verovatno nisu bili na casovima istorije. Takvi trebaju batine, a ne reci. Jer starog magarca ne mozes nauciti pameti, na lep nacin.
_________________
Небо је плаво, а Звезда црвена !!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Janez_Bosanac
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 129

PostPosted: 22 Dec 2005 15:01    Post subject: Reply with quote

uvek sam postivao DELIJE kao navijacki pokret jer nisu na tribini isticali (bas puno) politicko opredeljenje. svako ima pravo da ima svoje misljenje o politici ali kad se navija za nas klub politici na tribini NEMA MESTA, tu smo zbog zvezde a ne zbog politike. dobra stvar su bilteni pred tekme, ali problem je u tome sto ne procita svako ono sta se mu da u ruke, a i mentalitet ljudi je takav u stilu: "sta ce meni neko da govori sta da radim i kako da se ponasam". zbog takvih dolazi do ekscesa i kazni.
pa i predsednik Pixi je rekao da nije problem kod delija sa severa nego o takozvanim delijama sa zapada i istoka. cini mi se da ipak UEFA tu pretjeruje ali necu o njoj.
one prave delije znaju kako da se ponasaju i da politici nema mesta na severu a brate dragi kad su izbori i to ima svako pravo da glasa kako hoce i kako mu savjest nalaze.

POZDRAV
Back to top
View user's profile Send private message
Metak
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Dec 2002
Posts: 194
Location: Skandinavija

PostPosted: 22 Dec 2005 15:09    Post subject: Reply with quote

POLITICI NEMA MESTA NA TRIBINAMA - I GOTOVO!
_________________
********************
Sa ZVEZDOM do smrti
dok se zemlja vrti
pa i nakon toga
sve do groba
********************
Back to top
View user's profile Send private message
A&T
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 Sep 2005
Posts: 51
Location: Ваљево

PostPosted: 22 Dec 2005 15:34    Post subject: Reply with quote

Zvezda je zivot, ostalo su sitnice!!!!!!!!!
_________________
Не могу да смислим ништа паметно...
Back to top
View user's profile Send private message
generacija`71
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Oct 2003
Posts: 124
Location: Location:Location

PostPosted: 22 Dec 2005 16:17    Post subject: Reply with quote

Licno mislim da smo uvijek imali anti komunisticke simbole na nasoj tribini.
Kako u Bariju tako i na svakoj utakmici gdje je ekipa gostovala.I licno ih podrzavam u ovome.

_________________
fat casual
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 22 Dec 2005 16:24    Post subject: Reply with quote









... i tako dalje... Mislite da ovo nije politika?
Ljudi na severu mesaju pojmove i otuda misljenje mnogih da smo apoliticni. Delije su stranacki neopredeljeni ali su izrazito pro-srpski orijentisani. Svoje politicke stavove cesto izrazavamo, bilo da se radi o aktuelnim politickim pitanjima gde sebe smatramo glasom srpskog naroda, bilo da zelimo da pokazemo svoj nacionalni ponos i podsetimo ljude ko smo, odakle smo i koliko volimo nas narod i nasu srpsku zemlju.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 22 Dec 2005 16:39    Post subject: Reply with quote

Hatori Hanzo wrote:


... i tako dalje... Mislite da ovo nije politika?


Брате, ја бих то пре назвао националним интересом. Када ми се спомене политика прво што ми падне на памет су они дупелисци из скупштине.
Back to top
View user's profile Send private message
Janez_Bosanac
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 129

PostPosted: 22 Dec 2005 16:42    Post subject: Reply with quote

mozda sam se pogresno izjasnijo. licno mislim da to sto su delije izrazito patriotski nastrojen navijacki pokret nije nista lose, bas suprotno, to je ono ssto mene uvjek fascinira i meni je to nesto sasvim normalno i po mome misljenju jedina navijacka grupa koja toliko ceni i voli svoj narod.
Back to top
View user's profile Send private message
mr.proper
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Jul 2005
Posts: 97
Location: круг двојке

PostPosted: 22 Dec 2005 16:53    Post subject: Reply with quote

nacionalni interesi su u prvom planu i treba ih isticati kao i nacionalnu pripadnost,na svakom mogucem koraku i svima jasno staviti doznanja ko smo,sta smo i sta zelimo!Bez politikanstva i uticaja raznih maloumnih politicara i njihovih stranaka....slediti samo Srpstvo i pravoslavno hriscanstvo!
_________________
добро дошли у земљу ћирилице
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 22 Dec 2005 17:36    Post subject: Reply with quote

Politici nema mesta na Severu .

Nacionalizam je ljubav prema svom narodu , otadzbini , a ne politichko opredeljenje . Drugo je kada bi se mi isticali kao desnichari ili ne daj boze levichari .

Bilo je mnogo pokushaja politichkih stranaka da Delije stave pod svoju kontrolu ali im to nije uspelo , i nadam se da NIKAD nece .

To shto su neke stranke isto nacionalistihki opredeljne nema nikakve veze sa nama , ovo kazem zato jer su pojedini zlonamerni novinari pokushavali da nas stave u isti kosh sa radikalima .

Anti rezimske poruke u periodu vladavine s.m. nemaju nikakvu politichku pozadinu . Jednostavno tada je bio nacionalni interes svrgnuti diktatora .

Mnogi ljudi bili su u Otporu koji je tada bio narodni pokret , a tek par godina kasnije postao stranka .

Borba protiv komunizma isto nema politichku pozadinu . Ta borba je predstavljala svaku osobu koja je u sebi osecala barem malo srpstva , i ljubavi prema Srbiji , a ne onom govnetu od drzave .

Nashe veze sa chetnicima i chetnishtvom su jednostavne . Oni su bili nacionalistichki nastrojeni kao i mi , i mnogi njihovi stavovi poklapaju se sa nekim stavovima Severa ali to ne znachi da smo mi ratnici .

ULTRAS NO POLITICA !
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 22 Dec 2005 18:08    Post subject: Reply with quote

Moze li mi neko reci kakav je to keltski krst bio na istoku??? Ja preko TVa nista nisam video Rolling Eyes

Sto se politike tice treba uvek i samo da budemo Srpski nacionalisti(izvini Cedo Jovanovicu). To nije politika politika vec rodjenjem usadjeno najzdravije uverenje!
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 22 Dec 2005 18:12    Post subject: Reply with quote

tribina je uvek bila ogledalo naroda, nas koji zivimo u ovoj drzavi ( i ne samo u njoj), i nas koji smo povezani zajedno najuzvisenijim ciljom, nasom naravno Zvezdom.
Politika pa politika (ona skupstinska) na prljav nacin stiti i demantuje svoje interese, a mi nase nacionalne interese branimo i iskazujemo ali na posten i fer nacin.
Zato smatram da su takva politika i tribina dve stvari koje ni u kom slucaju ne treba povezivati. Jer sto ljudi je sto cudi. A mi smo tu zbog jedne stvari. Sto se tice onih fotografija od gore, smatram da je iskazivanje nacionalizma sasvim normalna stvar i to ne smatram politikom, a opet neke od koreografija sigurno nose u sebi politicku poentu. Moje misljenje je da se politika nalazi u svakom od nas, postoje pojedinci, kojekava udruzenja i naravno stranke. A prisustvo takvog mog zakljucka na nasoj tribini dozivljavam kao politiku Severa, politiku naseg naroda koji je obojen nasim crveno-belim bojama, politku svih nas koji stojimo iza tih ciljeva kao sto je parola Kosovo je Srbija itd... Zvezda je od kad je oformljena poznata kao srpski klub, klub koji su vidjeniji Srbi i srpska omladina tadasnje drzave stvorili. I mi danas kao i oni posle nas Srbi i mnogi drugi ce je voleti takvu i na ovaj nacin.
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
Fabrizio Ravanelli
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 33
Location: Beograd

PostPosted: 22 Dec 2005 18:15    Post subject: Reply with quote

U pravu ste svi koji kazete da ne treba politika na tribini.
ZVEZDA,BEOGRAD,SRBIJA i tacka(.)
_________________
...precizni,tacni,nikome slicni...
Back to top
View user's profile Send private message
call of duty
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Nov 2005
Posts: 42
Location: Banovo Brdo

PostPosted: 22 Dec 2005 18:32    Post subject: Re: DELIJE - politicka orijentacija Reply with quote

Kriticar wrote:
Kao sto vidite , fudbalski klub Crvena Zvezda je kaznjen zbog simbola na jednoj zastavi koja je zakecena na tribinama na utakmici Crvena Zvezda - Bazel.
Cini mi se da nismo do kraja rascitili politicko opredeljenje medju Delijama i sta se sme , a sta se ne sme , i sta je dopustivo , a sta nije. Kao sto se temeljno pristupilo resavanju svih problema na severnoj tribini , tako treba pristupiti i ovoj , veoma delikatnoj stvari. Ne treba ici linijom manjeg otpora, vec se treba uhvatiti sa problemom u kostac - oci u oci i resiti ga na najbolji moguci nacin .
Vezano za ovu temu, pre par nedelja je zakljucana tema "Crvena Zvezda - Roma" , bas kada se povela diskusija o politickom opredeljenju severa , sa obrazlozenjem da politici nije mesto na severu , sto ja ne prihvatam kao opravdanje .
Sta imate da napisete nja ovu temu ?


Moje misljenje je da treba da ostane upravo ovakvo stanje kakvo je trenutno. Uglavnom se slazem sa prethodnim postovima osim sa Kriticarevim. Ne treba cackati mecku.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 47, 48, 49  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 49

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop