DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Strazbur
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 19 Dec 2005 21:27    Post subject: Reply with quote

Kazes mu stani,ne moj da kacis tu zastavu jer tu ide zastava grupe koja je iz Beograda i koja ima 15-ak godina postojanja,koja je svuda sa Zvezdom,koja je svuda u tucama,koja je u svakoj akciji severa...a on ti na to kaze...ma jedi govna/duvaj ga/ne interesuje me....ti mu jos jednom kazes lepo,ali on to ne slusa/krene na tebe.....i sta onda pitam ja tebe apsurd?
Kako nauciti takve nego batinama,i kako imati razumevanje za takve ljude?Niko ovde nije ponosan sto moramo svaku utakmicu da se bijemo u nasim kavezima po inostranstvu,ali red mora da se zna ili bar da se jednom nauci.
Ako prepustimo da sve ide stihijski mi ne bi bili grupa,ne bi se znalo ni ko pije ni ko placa.Ipak je taj kavez nas sever,ipak tu treba da se prepozna sve ono sto se vidja i na severu Marakane. To je jedino izvodljivo ukoliko uocimo problematicnu grupu(gastose) i pronadjemo nacin kako to da suzbijemo(prica,ubedjivanje,tolerancija...batine).
Na zalost nekima ne pomaze lepa rec,objasnjenje...nekima ipak morate objasniti na jedini nacin na koji razumeju-batinama. Kada to ne bi radili zastave bi stavljali gde mozemo,pevali bi cija je ono Zvezda,utopili bi se u more jugonostalgicara pa bi se i mozda zaculo JUGOSLAVIJA iz "naseg" kopa.
Nismo mi krivi sto su "nasi" ljudi stoka ne izivljena koja ne postuje nikoga.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 19 Dec 2005 21:52    Post subject: Reply with quote

apsurd wrote:
Slazem se sa tobom ! Ali brate i sam zivis u inostranstvu , znas sam kako to funkcionise ? Ljudi ne citaju novine , ne gledaju tv , a o netu ni da nepricamo . Pa stacemo sa onima koji ne govore Srpski .... , sta sa nijma ?
Kako to mislis da ih obrazujemo ? - Batinama ??
Mislis da ce to pomoci njihovim nerazvijenim mozgovima ???




[b][b]Nemoj pogresno da me shvatis . Veoma cenim sve vase napore , ali ima stvari koje jednostavno ne mogu tako lako da se promene ![/b]

Pa bilo je i batina (nazalost!) ali smo okrenuti metodama koje ochigledno imaju uspeha. Ne radimo to sad i nikad vishe.. Npr. u Lesteru smo odradili preko 200 chasopisa koje smo delili pre utakmice (na dan i nedeljama ranije) te iste godine ali mnogo ranije odradili smo 100 chasopisa za (pred) turnir u Kopru 2000.. i od tada non stop radili na izobrazavanju te mase.. Znachi pomak u tome je ochigledan koliko ljudi mogu da pogledaju tih 5 godina unazad (bech npr. koji je bio katastrofalan). Da ne bude da smo samo mi bili aktivni oko toga vech svako od nas koji je koliko toliko upoznat sa situacijom severa i koji bar putem ovih foruma shvachaju mnoge stvari te su to znanje preneli na druge.. Polako ali sigurno. Ne moze sve preko nochi pa samim time ovo shto smo u strazburu doziveli treba samo da jacha na pravi nachin, a mi i dalje da dopinesemo tome svojim udelom.. Zbog toga treba ti ljudi da budu informisani na pravi nachin, zeleli smo najpre da odradimo flyere ali na kraju znamo koliko oni bivaju ozbiljno shvacheni, tako da smo se odlucili za Casopis. Taj chasopis mogu da procitaju u proseku mnogo vishe ljudi, nije za bacanje shto se kvaliteta i tekstova tiche.. Bitno je da shvate ljudi ko ide na utakmice i koliki je njihov udeo u svemu tome, to je bila ideja LTPN, kao i ljudima obratiti paznju na neke greshke, smisla i shvachanja svega toga.. Znachi ako LTPN prochita u proseku josh 4-oro dodatnih ljudi po primerku to je 500 kom x 4-orica = 2000 ljudi! Shto nije mala stvar. Takodje moram rechi da smo samim time do sada prikupili skoro 700 eura, dok je ostalo josh neshto malo primeraka ali i to je vech "rezervirano" shto znachi josh minimum josh 150 funti.. Tako da je akcija za pomoch Srbima sa Kosova i sa te strane bila uspeshna, pored toga imamo josh prikupljeno mnogo stvari (garderobe i sl.) koje treba uskoro da dostavimo Delijama u Srbiji.. Znachi akcija je potpuno uspela!

Znachi nash posao nije zavrshen tj. vechito traje a mi vech 6 godina radimo na tome i uveliko hvala svim Delijama (i iz evrope!) koji su imali svoj doprinos u tome i treba da nastavimo.. Svaka tekma je novo iskushenje a mi na svakoj tekmi treba da izvlachimo maksimum kako bi pomogli nashem klubu! Zar ne?! Pa bilo to u Srbiji ili u Evropi (gde je ipak malo teze zbog nedostataka utakmica, ali ipak vidi se zelja i napredak)..
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
dragance
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 575
Location: доле испод

PostPosted: 19 Dec 2005 21:53    Post subject: Reply with quote

O svemu ovom se mali milion puta pricalo. I uvek ista diskusija. Ko god se prepoznao u onom "gastos" neka vise i ne ide na Zvezdine tekme. Vidi onu trojicu na fotki jebo te, trebalo im je dati batine samo zbog sala, a posle i zbog "stila".

Na nasu zalost, opet se ponavljam, mentalitet takvih ljudi je nepopravljiv. Video sam ih takve u Francuskoj, u Nemackoj, manje u UK - gde god da sam bio uvek ista prica: shabani, turbo folk i "ko si to ti da mi kazes". Sledeci put bi bilo bolje:
a) Izlupati pre ulaska na stadion
b) Poneti rekvizite iz BG na prodaju

Dobit bi bila visestruka - kako finansijski, tako i estetski.
_________________
пензос са калиша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 19 Dec 2005 22:08    Post subject: Reply with quote

dragance wrote:
Video sam ih takve u Francuskoj, u Nemackoj, manje u UK - gde god da sam bio uvek ista prica: shabani, turbo folk i "ko si to ti da mi kazes". Sledeci put bi bilo bolje:
a) Izlupati pre ulaska na stadion
b) Poneti rekvizite iz BG na prodaju

Dobit bi bila visestruka - kako finansijski, tako i estetski.

Shta UK ajde dodji ti pa nas iz Ultra klana izlupaj pre ulaska na stadion Shocked .. Wink
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
marekeln
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Nov 2005
Posts: 9
Location: Keln

PostPosted: 19 Dec 2005 22:22    Post subject: Reply with quote

mislim da je htime hteo reci da nije bilo toliko idiota u Velikoj Britaniji
Back to top
View user's profile Send private message
marekeln
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Nov 2005
Posts: 9
Location: Keln

PostPosted: 19 Dec 2005 22:26    Post subject: Reply with quote

i ovi casopisi lude tribine punih navijaca su odlicne, posebno mi se svidja slika od Spartak Moskve sa setalicom.
Nastavite tako!!!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
dragance
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 575
Location: доле испод

PostPosted: 19 Dec 2005 23:27    Post subject: Reply with quote

Ne marekeln. Bas na njega i jesam mislio. Mr. Green

Sala, naravno...
_________________
пензос са калиша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 19 Dec 2005 23:36    Post subject: Reply with quote

dragance wrote:
Ne marekeln. Bas na njega i jesam mislio. Mr. Green

ZNAO SAM! Evil or Very Mad

Moderatori znate shta vam je chiniti, banujte dragancheta.. On mora da je grobar provokator.. AH da i brishite ove postove kako bi nastavili prichu..
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Djoleale
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Oct 2003
Posts: 47
Location: 3EMYH

PostPosted: 20 Dec 2005 00:09    Post subject: Reply with quote

Ne znam cemu tolika polemika oko toga da li je stav o "gastosima" tj. indijancima (bgd gastosi Very Happy ) uopste ispravan. Najbolji dokaz da je put dobar pokazuje sever na malim tekmama, izjave vecine "funkcionera" koje nisu vise poltronske nego iskrene pa i ovo gostovanje koje je bolje od prethodnih. Dakle, raditi na edukaciji - da, objasnjavati zasto tako - ne.

Ubedjen sam da ce "smeker" da se plasi bubnja celog zivota. UK zabelezi tamo jos jednog edukovanog.

Svaka cast ljudima na sipci ja odavno nisam video takvu kolicinu energije. Mali minus sto se na kraju nije zapevalo "Dobro znaj".

Sve u svemu nezaboravno gostovanje

P.S. Jesi li se ti pesnaja vracao brodom? Laughing
_________________
Због ње сам се родио, за њу сам се борио...
Back to top
View user's profile Send private message
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 20 Dec 2005 02:16    Post subject: Reply with quote

apsurd wrote:
Slazem se sa tobom ! Ali brate i sam zivis u inostranstvu , znas sam kako to funkcionise ? Ljudi ne citaju novine , ne gledaju tv , a o netu ni da nepricamo . Pa stacemo sa onima koji ne govore Srpski .... , sta sa nijma ?
Kako to mislis da ih obrazujemo ? - Batinama ??
Mislis da ce to pomoci njihovim nerazvijenim mozgovima ???




[b][b]Nemoj pogresno da me shvatis . Veoma cenim sve vase napore , ali ima stvari koje jednostavno ne mogu tako lako da se promene ![/b]


A jel ne citaju novine, nemaju internet, a kako onda znaju da se pojave kada igra Zvezda ? E ti koji ne govore Srpski za mene nisu Srbi !!!
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
апсурд
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Nov 2005
Posts: 300

PostPosted: 20 Dec 2005 04:18    Post subject: Reply with quote

Tufi wrote:
apsurd wrote:
Slazem se sa tobom ! Ali brate i sam zivis u inostranstvu , znas sam kako to funkcionise ? Ljudi ne citaju novine , ne gledaju tv , a o netu ni da nepricamo . Pa stacemo sa onima koji ne govore Srpski .... , sta sa nijma ?
Kako to mislis da ih obrazujemo ? - Batinama ??
Mislis da ce to pomoci njihovim nerazvijenim mozgovima ???




[b][b]Nemoj pogresno da me shvatis . Veoma cenim sve vase napore , ali ima stvari koje jednostavno ne mogu tako lako da se promene ![/b]


A jel ne citaju novine, nemaju internet, a kako onda znaju da se pojave kada igra Zvezda ? E ti koji ne govore Srpski za mene nisu Srbi !!!


Mislim da cemo se udaljiti sa teme i poceti o politici ?! Jedino to sto bih dodao na ovo tvoje poslednje : " Mnogo je bolje da ne govore Srpski ( i kapiraju fazon Severa ) , nego da ga lose govore " . Nadam se da ces se sloziti samnom ???
_________________
---hahhaha slusaj ovog,decko poduvaj ku*** malo...ja na tekme idem od 2002 ...do 2006 sa Caletom, od 2007 stalno... tako da...
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 20 Dec 2005 08:41    Post subject: Reply with quote

Ovo je preraslo u totalno glupu debatu.. Bitno je da oni koji dolaze na stadion znaju najosnovnije stvari kako tribina funkcionishe i nema problema. U suprotnom dal che da ih shvate dok su na utakmici (da ne bude prekasno) da li che biti tvrdoglavi ili imati razuma, tu ponekad moze da bude kasno, bolje sprechiti nego lechiti! Ti si apsurd jednom meni rekao da se nikada nisi cimao sa kojim nashim navijachem iz dijaspore i da sumnjash da bi se cimao! Kada si se nama obratio video si da ipak ima smisla da se ponekad pocimash.. I mi smo ih na pochetku ignorisali ali to je bila greshka jer i oni imaju zelju da budu deo toga, a kada ta zelja vech postoji bolje je objasniti im neke stvari kako ne bi dolazilo do problema a mi bi iz svega toga izvlachili maksimum na tribini..
Sve ostalo je totalno nebitno..
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
ПАЉАНИН
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Oct 2005
Posts: 82
Location: ГДЕ СЕ ПИВО ТОЧИ

PostPosted: 20 Dec 2005 09:05    Post subject: Reply with quote

STO SE TICE TAKO ZVANIH GASTOSA ,

primer :

Tekma skajlajners - KK Zvezda dan pre polazka za tromso,
stojemo pred halom dolazi decko sa devojkom od prilike 16 do 18 godina,
nosi sa sobom yu zastavu , ja mu prilazim i LEPO ga zamolim da ne unosi zastavu u halu i jos mu objasnim Zasto NE !!!Decko kaze okay necu razumeo
sam . 10 min kasnije taj decko na ulazu sa tom istom zastavom opet mu govorim on tek onda daje tu zastavu redarima , misleo sam okay nema gde da je ostavi . ulazimo na tribinu u kop ,simeon Rolling Eyes meni govori pogledaj iza sebe , TAJ ISTI DECKO IZA MENE DIZE TU ZASTAVU ,. ZAkljucak doga svega BATINA JE LEK!!! jer to je izgleda jedina stvar koju neki ljudi razumeu.



PS : To je ta zastava koja je dole zavrsila kod CrnCA!!!
_________________
КАД САМ БИО МАЛИ,
СВИ СУ МЕ ЦИГАНОМ ЗВАЛИ!!!

ULTRA IS NO RELIGION NO FEELING, THIS IS LIFE-QUIET OURS!

ULTRA N'EST AUCUNE RELIGION AUCUN SENTIMENT, C'EST CALME DE VIE LE NOTRE!
Back to top
View user's profile Send private message
Srbix
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Dec 2005
Posts: 59
Location: Stuttgart

PostPosted: 20 Dec 2005 11:22    Post subject: Moze jos bolje Reply with quote

Alo Delije na dobrom smo putu(poceli smo sa Informativnim sredstvima raditi). Ja sam "gastos" i mislim educovani zvezdas. Imao sam mogucnost da ucim od vas. Rekao bih da znaju Indijanci sta rade nebi to radili. Jednostavno nemaju informacije. A prvo je kako Indijanac razmislja, jebote dolazi zvezda idemo na tekmu. I to je to. I kada mu neko od nas nesto poucno kaze on misli da ga omalovazamo ili zajebavamo.Predlozio bi za buducnost da bi minimirali Cirkus napravimo npr. sledece:
- Newslettere da se posalju u povremenim vremenskim intervalima od Delije.net svim Delijama i buducim Delijama
- Svako ko zna Deliju da mu prosledi mail na njegovu adresu i taj da uputi dalje.
- npr. u 10 tacaka reci sta se sme, a sta ne!
- da mu se pokaze kako izgleda pravi delija i kako netreba izgledati pa pokazati likove sa prethodne slike
- ja mislim da kada ljudi budu videli slike kako netreba izgledati da ce mnogi da paze sta ce da obuku ubuduce jer ce misliti da ce im se ljudi ismejavati kao i sto jeste
- Banneri i Reklame Delija de se mogu kupiti rekviziti u Evropi (Marketing)
- napraviti Onlineshopping rekvizita Delija i u Evropi, dosta dugo se ceka na dostavu robe a i postarina je visoka.
- svaki Delija treba vrsiti edukaciju prema neznanima, ne samo ispred utakmice. Informacije moraju u dnevnom zivotu biti dostupne ljudima. Kao neki Funmail. Vidi sta se desilo.
- Ja koji ubuduce dobijem ulaznicu preko nekog organizatora Delija, dobijam informaciju sta treba da se radi.
- Kontigent odredjeni karata se deli na pojedine glave i organizacije Delija koji prosledjuju dalje.
- Svaki Delija ima zadatak informativni a boze moj za neke ima uvek neki bolji lek.
Ovo su samo primeri posto sam guster, verovatno mnogo toga vec postoji zaboravite onda sta sam napisao.
Rekao bi da se jos bolje povezemo na svetskom trzistu i da se nedelimo na BG i Indijance. Jer postoje svuda po svetu kukolji kao i u Srbiji.
Svi su Indijanci opremljeni kompjuterima i mailovima, pa hajde da se pisemo i informisemo.
Pozdrav Delijama
_________________
"S verom u Boga, za Kralja i Otadzbinu"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
UK
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Oct 2002
Posts: 61
Location: VOZDOVAC REPUBLIKA!

PostPosted: 20 Dec 2005 11:56    Post subject: Reply with quote

apsurd wrote:


[b][b]Nemoj pogresno da me shvatis . Veoma cenim sve vase napore , ali ima stvari koje jednostavno ne mogu tako lako da se promene ![/b]


Imamo mi vremena. Jos smo mladi. Laughing A jos uvek imamo motivaciju da to odradimo kako treba.

Tacno je da ce takvih "gastosa" uvek biti. Uvek ce neko doci prvi put na tekmu samo ako Zvezda igra u blizini. Nasih bukvalno sada ima u svakoj drzavi. Takvi ljudi povezuju Zvezdu sa Srbijom sto i nije pogresno. Ali ne kapiraju fazon zato sto se to u srpskim klubovima ne uci a pogotovo ne u nasim diskotekama. Kupuju se razni rekviziti ali nema prilike da se pokazu. E sada dodje Zvezda pa se sve nosi sto se nekada kupilo na nekom buvljaku. E pa ne moze. Ne ide se na vasar a nama je stalo kako sever izgleda.

Zamisli korteo koji je prosao ulicama Strasburga i korteo "navijaca" koji nas je cekao ispred stadiona. Koji izgleda smesniji? Mi bre predstavljamo Zvezdu i Srbiju samo sto to neki (jos) nisi shvatili ili ih boli k.... za to.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Next

View previous topic :: View next topic
Page 14 of 15

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop