DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

8. decembar
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ганџа
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 201

PostPosted: 08 Dec 2005 08:30    Post subject: 8. decembar Reply with quote

Dakle, 14 godina je proslo kao tren.
Mozda bi o ovome trebalo da se prica u "veteranske price", ali 'ajde da se ovde malo podsetimo vrhunca naseg kluba.
Ja to pamtim kao da je bilo juce. Citav dan sam proveo gledajuci reportaze i slavlje.
Back to top
View user's profile Send private message
cazzo_FCRS_forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 753
Location: Нешто је труло у држави Данској!!

PostPosted: 08 Dec 2005 08:57    Post subject: Reply with quote

i ja se toga dobro secam. ustajanje u cik zoru da slusam radio prenos jer danci nisu prikazivali tekmu.

ko se nebi secao kako je dejo delio klasicne udarce,onog njihovog jozica kako pizdi sto SRPSKI klub postaje prvak sveta.

dobra stara vremena.
_________________
"Kuda ideš Crna Goro kada crnogorčiš pse, a dukljanizuješ Crnogorcе"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Janez_Bosanac
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 129

PostPosted: 08 Dec 2005 09:23    Post subject: Reply with quote

Luda utakmica, puno smijeha i srece a imao sam tek 12 godina, bas sam pre neki dan gledao tu utakmicu na kaseti, ludilo!
Back to top
View user's profile Send private message
North Star
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Oct 2005
Posts: 159
Location: 6 км, од Маракане

PostPosted: 08 Dec 2005 09:53    Post subject: Re: 8. decembar Reply with quote

ganja wrote:
Dakle, 14 godina je proslo kao tren.
Mozda bi o ovome trebalo da se prica u "veteranske price", ali 'ajde da se ovde malo podsetimo vrhunca naseg kluba.
Ja to pamtim kao da je bilo juce. Citav dan sam proveo gledajuci reportaze i slavlje.

E bas si me pretekao, mislio sam ja da otvorim ovaj topik, ali eto... ko rano rani Laughing
Secam se da je tekma bila u 2 sata posle ponoci. Ja sam otisao ranije da spavam, i poceo sam da geldam valjda od 10. min (dok sam se razbudio), a posle tekme, looodilo... pucanje petardi, iz vatrenog oruzija i sl. Tako je bilo u prestolnici, a mogu da zamislim kakva je pucnjava bila preko Dunava i Drine Laughing Twisted Evil
Od te tekme je i nastala ona nasha: SRBIJA DO TOKIJA!!! Posle su taj slogan i muslimani i hrvosi prekrstili u svoj Evil or Very Mad , al jebes ga sta ces, oduvek su bili kompleksicni, pogotovo ovi drugi Laughing Eto, meni sada se po glavi vrzma hit spevan zbog svega toga:

[color=darkred]SVE STO ZELIM U OVOM TRENUTKU
IGRAJ ZVEZDO, IGRAJ I POBEDI
ZA NAMA CE OSTATI NEREDI
IGRAJ ZVEZDO IGRAJ I POBEDI

VESELO MI S' TOBOM NEKAD BESE
KAD SI ZVEZDO BILA PRVAK SVETA
PEVALA JE TAD CELA PLANETA
DA JE NASA ZVEZDA PRVAK SVETA!
[/color]
_________________
МЕНЕ ЗОВУ ДЕЛИЈА, ЗЕМЉА МИ ЈЕ СРБИЈА,
А ЗВЕЗДУ ВОЛИМ ЈА, ЈЕР ЈЕ НАЈБОЉА, ЈЕР ЈЕ
М О М Е С Р Ц У Н А Ј Д Р А Ж А ! ! !
Back to top
View user's profile Send private message
ujke
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Oct 2005
Posts: 234

PostPosted: 08 Dec 2005 11:21    Post subject: Reply with quote

Ko bi rekao da je toliko proslo, stari se...
Ja sam istina tad bi prilicno mlad, nekih 7 godina, ali se poprilicno dobro toga sjecam! Inace ja sam od onih "preko Drine", i stvarno je bilo ludilo od slavlja kod mene u gradu, a meni je posebno drago, i posebno pamtim taj dogadjaj jer je moj rodjeni burazer poslije toga (ili mozda poslije titule u KES-u, ne sjecam se tacno) presao iz glodarskog tabora u nas, gdje je naravno i ostao do dana danasnjeg Laughing mada on porice da je zbog toga promijenio boje Laughing
Izvinjavam se za personalizovanje foruma, morao sam malo da ga isprozivam...
Back to top
View user's profile Send private message
Janez_Bosanac
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 129

PostPosted: 08 Dec 2005 12:38    Post subject: Reply with quote

ujke wrote:
, i posebno pamtim taj dogadjaj jer je moj rodjeni burazer poslije toga (ili mozda poslije titule u KES-u, ne sjecam se tacno) presao iz glodarskog tabora u nas, gdje je naravno i ostao do dana danasnjeg Laughing mada on porice da je zbog toga promijenio boje Laughing
Izvinjavam se za personalizovanje foruma, morao sam malo da ga isprozivam...


Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Брате Мили
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2005
Posts: 110

PostPosted: 08 Dec 2005 13:26    Post subject: Reply with quote

jugo jugo jugooooo zvezdino dete sa druge planete... fenomenalna utakmica, imam i divx i kasetu, gledam redovno Smile
Back to top
View user's profile Send private message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 08 Dec 2005 15:54    Post subject: Reply with quote

Zagreb, u blizini kasarna... Jebote, pola ljudi je mislilo da pocinje rat! Cale i ja u euforiji kakvu do danas nikada ponovo nisam osetio. Hrvati sutradan u skoli mirniji od bubice, a ja pun sebe k`o da sam dao dva gola licno! Neke oficire su posle prozivali sto su vojsci dali municiju i da je to krsenje javnog reda i mira, ali su imali srece jer je ubrzo pocelo sranje Laughing

Nekad bilo, sad se spominjalo...
Inace, misljenja sam da je tada bilo neuporedivo lakse biti navijac Crvene Zvezde nego danas. Ako nista drugo, bar jedna stvar na koju mladje generacije mogu biti ponosne. ...Mada ne verujem da ima iko od nas mladjih ko se ne bi menjao za te trenutke.
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
ilegalac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2002
Posts: 568
Location: тешка илегала

PostPosted: 08 Dec 2005 23:50    Post subject: Reply with quote


_________________
Српски момци најбољи младићи, на гроб Дражи хтели би отићи,
ал' се не зна скотови га крију, ти што нашу продаше Србију...
Back to top
View user's profile Send private message
kengurko
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Aug 2003
Posts: 52
Location: Сиднеј-Кенгурија

PostPosted: 09 Dec 2005 00:36    Post subject: Reply with quote

kao sto moj potpis kaze....

milojko pantic...legenda Very Happy
_________________
И три нулааа!! Kако игра нови првак светааа!!
Back to top
View user's profile Send private message
Jacques Sauniere
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Nov 2005
Posts: 61
Location: circle of 2

PostPosted: 09 Dec 2005 06:26    Post subject: Reply with quote

DjoleReject wrote:
Zagreb, u blizini kasarna... Jebote, pola ljudi je mislilo da pocinje rat! Cale i ja u euforiji kakvu do danas nikada ponovo nisam osetio. Hrvati sutradan u skoli mirniji od bubice, a ja pun sebe k`o da sam dao dva gola licno! Neke oficire su posle prozivali sto su vojsci dali municiju i da je to krsenje javnog reda i mira, ali su imali srece jer je ubrzo pocelo sranje Laughing


A da ti to nisi ipak (vremenski) pomesao sa Barijem Wink
Ja sam jedan od retkih koji tu utakmicu nije mogao da gleda direktno nego sam sa caletom slusao prenos preko Radio Knina!
Secam se da su nasi svaki gol proslavljali tako sto tukli po ustasama,a nakon treceg su se i avioni digli Laughing Laughing Laughing
Posle toga pocele ustase da vracaju,a kaze moj cale:
Sta ce nocas biti ako damo i cetvrti...Dosta je i 3:0! Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
North Star
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Oct 2005
Posts: 159
Location: 6 км, од Маракане

PostPosted: 09 Dec 2005 13:01    Post subject: Reply with quote

E stvarno, " DjoleReject", mislim da si ti tu festu i pucnjavu, i kasarnu pomesao sa Barijem Wink , jer krajem maja je bilo jos takvo stanje u hrvatskoj, kakvo si opisao vec (puskaranje, po gde god malo), ali u decembru ne verujem!?! U julu je poceo da bukti pravi rat, a do decembra se i stisalo malo, Vukovar sa okolinom je bio konacno slobodan grad, i ostali delovi Krajine...i ocekivalo se proglasenje RSK! Tako da je ta u zagrebu pucnjava, zbog ZVEZDINOG KROVA SVETA, bila ravna samoubistvu!!! U zagrebu jeste ostalo Srba, ali neverujem da su se oni tako mogli radovati, 8.12.1991, kako si ti vec opisao! Znam to i licnog iskustva...
_________________
МЕНЕ ЗОВУ ДЕЛИЈА, ЗЕМЉА МИ ЈЕ СРБИЈА,
А ЗВЕЗДУ ВОЛИМ ЈА, ЈЕР ЈЕ НАЈБОЉА, ЈЕР ЈЕ
М О М Е С Р Ц У Н А Ј Д Р А Ж А ! ! !
Back to top
View user's profile Send private message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 09 Dec 2005 15:24    Post subject: Reply with quote

Jeste, jeste... skroz ste u pravu, a ja polujanpi Laughing

Ovo sam ipak docekao u RSK, laka joj zemlja!
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
ddnenko
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Dec 2005
Posts: 3

PostPosted: 09 Dec 2005 23:26    Post subject: Reply with quote

Evo i mog secanja na taj dan,kao i mnogi i ja sam tad bio klinac,sedam godina dobro da se i secam necega-kad malo bolje razmislim onaj gol Panceva u finalu i ta tekma za prvaka sveta su mi i najranija secanja.Najupecatljivija mi je ona sirena,jebo je ja-ludeo sam od nje-nisu je valjda nasi koristili,bas bi se skenjao?
Back to top
View user's profile Send private message
typhoon
ДЕЛИЈА


Joined: 01 Dec 2005
Posts: 115
Location: Свемирска станица МИР

PostPosted: 10 Dec 2005 18:57    Post subject: Reply with quote

Samo jedna stvar vezana za tu tekmu, pored Panceva i Jugovica koji su bili do jaja ne treba nikako zaboraviti i Zvonka Milojevica koji je tada fenomenalno branio...tako je pocela njegova karijera u Zvezdi...a kraj karijere...hmmm mislim da se svi secamo kako je zavrsio al ne bih da skrenem s teme
U svakom slucaju, ako se ne varam tekma je pocela u 3 sata ako ne i u 3:30 ujutro, u Japanu neko oblacno vrijeme i jedna od najboljih Zvezdinih fudbalskih predstava...nesto se ne sjecam od tada pa na ovamo da je ijedan evropski klub onako razbio juznoamerikance...padali su i Real i Milan i Juve...i sad se najezim kako je sve mocno izgledalo, trener Kolo Kolo-a je na kraju uveo cetiri spic igraca (uf koliko je to samo puta Pantic pomenuo:)) ali nista..

medjutim ruku na srce Bari je ipak Bari...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop