DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Novi Sad
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
notorious
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2003
Posts: 216

PostPosted: 27 Nov 2005 20:25    Post subject: Reply with quote

Najveci utisak na mene je ostavio broj ljudi koji je krenuo put NS-a,iako su svi znali da postoji velika verovatnoca da uopste necemo uci na stadion.Tu smo pokazali svoju velicinu i dokazali dripcima da necemo dozvoliti da nas njihove kurvinske i prljave radnje tako lako odvoje od voljenog nam kluba.Svaka cast,a pomenuti dripci mogu samo da nam se sagnu.Nazalost sve mi se cini da cemo sa prljavim radnjama imati posla i u buducnosti.
Sto se utakmice tice usao sam u 30-tom minutu.Nismo bas blistali,ali nije bas ni bilo ocajno.Izgleda se atmosfera sa terena reflektovala na tribinu-smor.Parole protivnicke strane me uvek nasmeju,uostalom navikli smo na kompleksaske porukice malih grupa.Uvek iste,samo malo promene formu.Btw. u setnji NS-om nisam primetio slaninarska obelezja.
Ono cega se plasim je uticaj dva poraza i katastrofalne igre na nasu brojnost.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13171

PostPosted: 27 Nov 2005 21:53    Post subject: Reply with quote

Neko je zamerio izgled zastava,i potpuno se slazem sa njim,ali to je samo zato sto se ocekivao incident i niko nije ni pomisljao da ce nas pustiti tek tako unutra(kao sto jesu).Zastave su ostavljene kuci iako ih je trebalo poneti za svaki slucaj,ali eto...ko bi rekao da ce tako brzo i bz upotrebe sile popustiti.
Inace nase navijanje je bilo O.K u tim okolnostima koje su nas zadesile.
Kriticar ima pravo kada kaze da se za takvo gostovanje treba pripremati u brojkama kojue se pisu sa 4 cifre,i sledeci novi sad im treba objasniti neke stvari. Trebali smo i sada da pokazemo inat i prkos,i da napunimo celu tribinu,ali tromzo,roma,strazbur...mnogo toga nam je istrosilo snagu i jednostavno nismo imali snage za to.
Ipak,na kraju ostaje ta sugava roma gde ako nekim slucajem dobijemo,atmosfera ce se vratiti na staro,ali ako izgubimo,moramo biti spremni da se mobilisemo za prvu kod kuce.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red storm
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 36

PostPosted: 27 Nov 2005 23:15    Post subject: Reply with quote

Mislim da ona grupa gradjana koja sebe naziva navijacima ne treba da nas brine jer mogu samo da nam se naduvaju.Jebali ih i 1000 dindzi i njihov seljacki klub.Treba da se brinemo samo za nasu kucu jer posle ovih poraza i jebanja od strane seljackih klubova neki ljudi posustanu.Krenula je opasna hajka na nas koja je i danas bila veoma vidljiva.To znaci da su se misevi usrali jer smo jedina ozbiljna navijacka grupa u zemlji sto smo i danas pokazali.Zato Delije zbijmo redove i hrabro do pobede
Back to top
View user's profile Send private message
ОртоДелија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 327
Location: Тамо где се лудује

PostPosted: 27 Nov 2005 23:25    Post subject: Reply with quote

100%anti crnobeli wrote:
За тај воз у пола 9 сам испушио,јер сам мислио да је много јефтинији од оног колико су тражили.Па онда као и маса људи кренуо сам оним у 10.Ал не лези враже,већ око 11:15 он стаје Инђији питај Бога зашто.Па онда креће нагађање,те креће за пола сата,па у 12,па у 13,па у 14.И онда сви одосмо на аутобуску у Инђији.Тамо цигана,брука.Дође један бус око 12:20,убаци се 10,15 људи,иако било места за још,возач,нити мурија не пуштају,следећи бус истоварио путнике пред станицу,а затим побегао да нас не би примио.Некако се убацим оним у 13ч,са неким дркаџијом од вође пута и брдо мурије унутра.А то ме је коштало додатних 170 динара.На крају стигнемо око 13:45 у НС и уз пратњу мурије стижемо на стадион где смо ушли брзо,бесплатно,али тек у 55 минуту.А колико видим и ови што су стигли на време нису боље прошли.Многи су данас ваљда због свега тога били сморени за навијање(ја нисам Very Happy ),али то не би требало да нам буде оправдање.Ако ништа друга бар бројност није заказала.
У повратку улетао сам у неки пословни воз из Суботице,којим су ишли и бригадири из ПА,а који су имали неколико шалова и један дрес Војводине.Тек да не буде све тако црно.


Voz je stao u Indjiji jer se kao voz koji je dolazio iz suprotnog smera raskinuo,pa je bilo potrebno skloniti ga sa shina. Shocked Laughing Sto se tice Indjije moram da kazem da su se tu kao stoka poneli prema nama svi!I vozaci i panduri iz Bg i panduri iz Indjije!Jedan decko koji je krenuo da udje u prodavnicu,koja je radila nije mogao jer mu prodavacica nije dala jer je kao huligan!U tom trenutku prilazi mu pandur i sutira ga krvnicki u ledja i krene da ga gura.Strasno!Ko stoku je krenuo da ga lomi!Medjutim ipak se sve smirilo i decko je sa ostalima pusten u prodavnicu.Kako autobusa nije bilo,jer skoro niko nije hteo da nas vozi,krecemo da stopiramo,ali ni tu nismo imali bas puno uspeha.Nekako nalazimo jedan autobus oko 13:20 i poslednja ekipa od nekih 50-60 ljudi konacno krece ka Novom sadu.Svaka cast vozacu koji nije hteo da nam naplati kartu.Dolazimo u Novi sad oko 10 do 2,gde nas cekaju ostali nasi navijaci koji su dosli busevima iz Indjije pre nas.Tu se grupisemo i svi kolektivno,znaci ekipa od nekih 100 ljudi krece ka stadionu.Konacno uz pesmu stizemo na stadion i ulazimo u 60.minutu za dz.I ja sam imam utisak da su svi nesto bili smoreni i da su jedva cekali da se vrate u Bg.O navijanju necu nista reci jer je sve receno.Mora to mnogo bolje...Povratak kuci tradicionalno,kolektivno vozom kao i svake godine.

Novi Sad-Tako blizu a tako daleko!Iako jedno od najblizih,za nas je ispalo jedno od najdaljih gostovanja!Stoko madjarska...
_________________
Кад одрастем бићу Критичар!!
Back to top
View user's profile Send private message
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 27 Nov 2005 23:50    Post subject: Reply with quote

OrtoDelija wrote:
Stoko madjarska...


Ало бре, не лупетај!
Back to top
View user's profile Send private message
НС_ганЦи
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2005
Posts: 64
Location: Нови Сад,Србија

PostPosted: 27 Nov 2005 23:56    Post subject: Reply with quote

samo par stvari...niko nije spomenuo,ali to se vec zna:ovaj istok nas jebe najstrasnije.tribina je napravljena za sve,samo ne za navijanje.kad se malo izdvojis iz mase,nista se skoro ne cuje,a i kad se cuje,zbog sirine tribine se cuje tri glasa u isto vreme.mozda je jos neko trebao da se popne na ogradu tamo prema severu,ali nije na meni da se o tome brinem.ne bi trebalo da rezultati uticu na brojnost,pamtili smo i gore dane,a i vidi se da smo u velikom naletu kao grupa.pevanje nije bilo sjajno,ali secam se i nekih MNOGO losijih izdanja.orto,ne mesaj babe i zabe

poz
_________________
И после Џаје,Џаја!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Karlito Brigante
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Aug 2005
Posts: 25
Location: Beograd

PostPosted: 28 Nov 2005 00:04    Post subject: Reply with quote

SAmo bih voleo da mi neko objasni neke stvari ovde.Ja razumem teznju da ovo bude navijacki forum i da se prica najvise o navijanju,tj. da navijanje bude svrha ovoga ovde.Ali ljudi,ako cemo da banalizujemo stvari,pa navijanje se krece oko tog fudbala i stvari koje se desavaju na terenu.
Shvatanje navijackog pokreta kao stvari oko koje se moze diskutovati nezavisno od igre tima za koji se navija je cisto silovanje stvari.
Ne znam sta je danas bilo u Novom Sadu.Nisam u mogucnosti da idem na gostovanja.Al mi to ne osporava pravo da volim Zvezdu i da kazem da mi je bitna ko i svima ovde.Verujem da je na tribini bilo OK i u te stvari sam se uverio hiljadu puta do sada.
Ali,bree...ovde kod nas u klubu nesto skripi.Zasto se o tome ne bi pricalo ovde?
Sta, sad cemo da ponavljamo po sto puta kako nas je bilo mnogo na tekmi,kako je navijanje bilo do jaja,kako je nekad bilo lose,kako je sad mnogo bolje...I sta sa tim?Gde to vodi?
Kazite mi dal ovde postoji covek koji ce da mi kaze da ga ne muci to sto imamo uzasnog trenera?Da mu je svejedno sto igramo bez ideje.Pa izgubili smo od Tromsa,nekog tamo bre budjavog,a ovde se jedna rec ne kaze o tome zasto smo pukli.Pa takve smo dobijali i sa mnogo losijim timom.
Sad pukosmo i od vojvodine glupave.I opet nista?
A ovde,na forumu,sve je kul...Problemi ne postoje,a?
Treba uvek voleti Zvezdu i podrzati je kad gubi i kad ne valja,al treba biti svestan problema koji postoje i ne zmuriti pred njima.Nego pricati o tome,i reci glasno svima odgovornima za sta su zasluzni a za sta su krivi.
A slozicete se svi i da imamo loseg trenera i da ne igramo fudbal kako treba,a mozemo mnogo bolje sa ovim igracima trenutno.
E, meni je stalo da se pobedjuje,da se igra lepo,jer fudbal je to!I stalo mi je da ne gubimo od Tromsa, i BILO mi je stalo da protiv Rome bude jos bolja tekma i bolja atmosfera nego sto ce biti.Nije isto kad igras revijalnu utakmicu i utakmicu za bodove.
Ako sam rekao nesto sto se nekom ne svidja,zao mi je,ali danasnji poraz i onaj u cetvrtak me nisu ostavili ravnodusnim.
Pozdrav svima

Dok Srce Kuca U Nama,Ti Zvezdo Nisi Sama!
Back to top
View user's profile Send private message
ilegalac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2002
Posts: 568
Location: тешка илегала

PostPosted: 28 Nov 2005 00:15    Post subject: Reply with quote

Karlito,ali kada bi svako komentarisao trenera i igrace i igru,ovo onda ne bi bile navijacke price,vec bi se otislo u polemiku i sta smo onda uradili?
Zato su i ugasene sportske price,jer tamo moze svako da lupeta sta hoce o igri zvezde,ali o navijackim stvarima ne moze bilo ko da pise,vec onaj koji je bio ili je sada redovan,tako da se u startu pravi selekcija.
Pusti ti igru zvezde ima ko o tome vodi racuna.Tu je uprava koja ce odluciti da li je trener dobar ili ne.
Npr. ja gotivim Zengu i mislim da je on OK,jer jbg u Tromzou Purovic ima 100% sansu za gol,ne daje ga i mi ZATO gubimo...
Kada bi se svi nadovezali na nase razmisljanje oko trenera,ode sve u k....
Nastavite sa navijackim pricama...
_________________
Српски момци најбољи младићи, на гроб Дражи хтели би отићи,
ал' се не зна скотови га крију, ти што нашу продаше Србију...
Back to top
View user's profile Send private message
ОртоДелија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 327
Location: Тамо где се лудује

PostPosted: 28 Nov 2005 00:19    Post subject: Reply with quote

Izvinjavam se!To je bilo u afektu receno.Bio sam besan zbog svega sto se izdesavalo danas.
_________________
Кад одрастем бићу Критичар!!
Back to top
View user's profile Send private message
bum tras
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jan 2003
Posts: 38

PostPosted: 28 Nov 2005 07:21    Post subject: Reply with quote

100, 1000 ili 10000 din, svejedno, ali ja se ne secam kad sam placao ulaz na vosin stadion kad je igrala Zvezda. Uvek su pustali unutra da li pre ili kad pocne tekma, nije bitno.
Pouzdano znam da su ovu cenu karata zakuvali sa upravom "nazovinavijacivojvodine". Da, to su oni sto su dizali one smesne i decije parole na severu. Uskoro ce moci izdati sabrana dela od svojih poruka, jer svaki put kad Zvezda gostuje vole da saraju svoje misli po tkanini.
Sta bi rekli i uradili oni kad bi dosli na marakanu sledece godine i cena za ogradjeni istok bude 5000 din.? Njih ce biti bus ili dva i ako nemaju kartu nece uci. Jedino ako ce se klub otvoriti i platiti im upad. Cisto da se sete 27.11.

Zar nije poenta navijanja da vidis dve grupe navijaca na istom stadionu kako pevaju, a pre ili posle tekme moze i tabanje? Da li oni razmisljaju o navijackom pokretu samo kad je "stop represiji"? Zar su mislili da ce novosadjani koji navijaju za Zvezdu, zbog cene, karata doci na sever i mozda poceti navijati za vosu? Zar bi im bilo zaista lepse da je juce istok bio poluprazan? Sa kim bi se nadglasavali? Koga bi prozivali usmeno i pismenoi? Stvarno su balvani misijeg mozga. Nije ni cudo kada se sa grobarima redovno socijalizuju. S kim si takav si!
Back to top
View user's profile Send private message
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 28 Nov 2005 07:32    Post subject: Reply with quote

Citam maloprije onu tribinu,samo citam,ne pisem naravno Laughing i ne mogu vjerovati koliko kompleksa ima vecina grupa na sceni prema nama. Citajuci postove stekao sam utisak da su nam oteli sve zastave,prebili sve ljude,odrzali lekciju u navijanju,koreo,izgledu i cemu sve ne. Nevjerovatno. Koliko im je krivo sto tamo niko ne pise,zele maksimalnim provokacijama da natjeraju ljude na to,ali srecom svi su ih iskulirali tako da su ispali zesce smijesni. Jebiga,nismo mi krivi sto je nas kop veci nego kad se sve grupe Srbije skupe zajedno. A sto se tice ovih zastava... Evo jedan prijedlog od mene. Zasto se uopste dopusta kacenje zastava koje nisu redovne? Zasto nebi i na vecim tekmama bile samo zastave koje budu na manjim. Ili bar na 30% manjih utakmica. Ionako su ove ostale 99% obicne krpe koje su ruglo tribine. Jebes zastavu,npr modrica ili sta znam neku drugu kad je vidis samo protiv rome ili reala? Sta ona predstavlja,nekog cobana ili grupu cobana koji veze nemaju sa severom zar ne. Ovo je samo moje misljenje. poz
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13171

PostPosted: 28 Nov 2005 07:35    Post subject: Reply with quote

Za jos veci smeh je to sto im na onom usranom sajtu tribina svi cestitaju na brojnosti,na dobrom izadnju...stvarno toliko nam je jadna ta navijacka scena da nemam reci.
Prvaci u pisanju gomile besmislenih parola koje nemaju nikakvu tezinu i vrenost su pokusali da svojim jajarskim gestom naprave tucu ispred stadiona u kojoj njih ne bi bilo ni od korova.Misevi su se danima dogovarali sa upravom kako da izvedu to da njih bude vise,pa su doali na ideju da nase karte kostaju skoro 15 i 20 eura,a njihova tribina bude 200 dinara ili dzabe. E pa misevi jedni,mogli ste i neko besplatno pivo da tocite verovatno bi vas bilo jos vise.
Ne znam da li su oni svesni,ali njih ljudi posle ovoga ne cene ni najmanje kao grupu. Javno su pokazali sta su i ko su,javno su pokazali da nemaju svoju snagu da isteraju neku grupu sa stadiona,da nemaju svoju snagu da im naude...vec to moraju kao najvece picke preko svog kluba...iz pozadine. Ovo je presedan u nasem navijackom svetu,presedan za sve nas koji razmisljamo kao navijaci. Udarili su po necemu po cemu nisu smeli,ali za to ce sami placati cenu.
Zasto mangupi nisu sacekali nas voz negde i zapalili ga....da im cigani ne stignu u novi sad,zasto nisu napravili grupe po novom sadu koje bi nas satrle do stadiona....? Zasto pa zato sto su smejurija,indijacni,debili....koji nemaju snage ni da prdnu,ali zato imaju toliko zatrovan mozak i zato nemaju toliko obraza da urade ono sto su uradili.
Nisu ni svesni kakav su kontra efekat napravili ovime. Nek aoni uzivaju u njihovom "nikad vidjenom" izadnju...mi smo bili standardni,ali sledeci put...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13171

PostPosted: 28 Nov 2005 07:43    Post subject: Reply with quote

bl_regency wrote:
. A sto se tice ovih zastava... Evo jedan prijedlog od mene. Zasto se uopste dopusta kacenje zastava koje nisu redovne? Zasto nebi i na vecim tekmama bile samo zastave koje budu na manjim. Ili bar na 30% manjih utakmica. Ionako su ove ostale 99% obicne krpe koje su ruglo tribine. Jebes zastavu,npr modrica ili sta znam neku drugu kad je vidis samo protiv rome ili reala? Sta ona predstavlja,nekog cobana ili grupu cobana koji veze nemaju sa severom zar ne. Ovo je samo moje misljenje. poz

Zamolio bih vas da od jednog ne nosenja glavnih transparenata ne pravite pometnju. Oni nisu noseni zbog incidenta koji je lebdeo u vazduhu,i zbog proracuna da da se nece uci.
Svaku tekmu pre ove,i svaku narednu ce sve biti uredjeno po starom-kako treba,tako da nema potrebe trositi reci na ovo.Ince ne redovne zastave imaju pravo da pokazu da hoce da budu redovne...i tu im treba izaci u susret,ali naravno da necemo dozovliti kacenje nekih krpa pored zastava koje drze sever.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Godra Red United
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 274
Location: Uz Zvezdu do smrti, verni Pancevci

PostPosted: 28 Nov 2005 08:03    Post subject: Reply with quote

Koliko su oni iskompleksirani Beogradom i nama to je neverovatno. Ali dobro, opet cemo mi da se setamo po nasem gradu...
_________________
Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...

www.delije-caffe.co.yu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
песнаја
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 519

PostPosted: 28 Nov 2005 08:07    Post subject: Reply with quote

Ma ovakvim stvarima oni nama cine uslugu, tj prave nas jos vecima, jacima, ozbiljnijima... Ko ih bre jebe, komleksi su kompleksi, a mi smo svima trn u oku. Mi smo svima povod da se koriste najrazlicitija sredstva da nam se naudi, pa otuda ne cudi njihov jucerasnji potez a bice ih sigurno jos mnogo u buducnosti, i ne samo u NS.
Sve veci kompleksi su ucinili da vise ne vazi navijacki kodeks, da vise nema postovanja nekih "nepisanih" pravila, vec se trude da i sa najnizim "udarcima" pokusaju da koliko toliko naude nasoj grupi. Ali ne znaju da nam cine uslugu, tj da blate i unistavaju sami sebe...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop