DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Registracija za navijačke priče
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

Da li ste za zatvoreni tip "Navijačkih priča"?
Da.
43%
 43%  [ 35 ]
Ne.
56%
 56%  [ 45 ]
Total Votes : 80

Author Message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 19 Nov 2005 09:53    Post subject: Reply with quote

andrejsirac wrote:
Znaci moj predlog je da se ogranici samo pisanje na navijackim pricama za stare i proverene clanove koji imaju sta da kazu,jer ko ima sta da kaze pametno i bitno taj se vec registrovao a onaj za koga se zna da ima nesto korisno i pametno da kaze(mislim na neke ljude sa severa za koje znam da nisu registrovani,a mislim da im je takodje mesto ovde) ,uvek moze u dogovoru sa moderatorima da se registruje.

Mislim da ne treba sputavati bilo koga da pise, lako se to obrise ako ne valja - malo teze se obrise kad ti jos 100 ljudi napise "e, brisite ovo" - mnogima koji idu redovno na tekme treba dosta da pocnu da pisu, a bitno je da to radi i iznose svoja misljenja jer je to jedini nacin da edukuju/da se edukuju... Registrovanje bi ih sputalo jos vise. Takodje protivnicki navijaci ovde ne dolaze jer su navikli da budu iznapusavani bez ikakvog smisla od strane debila, mislim na protivnicke navijace koji nisu dosli da provociraju vec da ucestvuju u diskusiji. opet to registrovanje bi smorilo.

Inace slazem se s ostalim delom tvog teksta.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 19 Nov 2005 10:49    Post subject: Reply with quote

Ne mislim da treba forum "osakatiti" nekim dodatnim registracijama ili ogranicenjima. Poenta je da oni koji posecuju forum nauce da umeju sami da ocene sta treba pisati, a sta ne, znaci neka vrsta "samo-discipline". Naravno da je zavodjenje reda i od strane moderatora veoma bitno, ali je bitno i da posetioci foruma sami "urede" svoj mentalitet i odnos prema ovom forumu.

Forum je veoma, veoma uznapredovao za poslednjih 6 meseci. Pogledajte samo forume nekih drugih navijackih grupa, pa se lako u to mozete uveriti. Ovaj forum je zaista postao jedan ozbiljan navijacki forum - a to i treba da bude.

Dobro bi bilo da sto vise ljudi iz "prve ekipe", ljudi koji su veterani, i ljudi redovni na tekmama pisu na forumu, jer se tako kvalitet poboljsava, i postoji veca mogucnost za obrazovanje ljudi, za sirenje pravih informacija, za razmenu konstruktivnih ideja, jer je u interesu svih nas da sto vise ljudi "kapira fazon". Zato mislim da je nekakva vestacka "ekskluzivnost" foruma losa, jer bi se mnogo ljudi osetilo kao nedobrodosli autsajderi, a tu se vec smisao foruma gubi.

Moje je misljenje da su Delije, kao navijacki pokret, dostigli najvisi nivo do sad, i da je sledeca najvaznija stvar kojoj treba da stremimo - originalsnost. A to podrazumeva menjanje mentaliteta i odnosa kod svih navijaca Zvezde (cak i onih koji su pasivni navijaci). Internet i forum treba da budu orudje u tome, treba da budu izvor informacija i mesto za navijacko obrazovanje. Tako i treba da se koristi.

Znaci - sto vise samo-kontrole, sto vise samo-discipline, a za one "zalutale" postove, tu su moderatori da obrisu, da posavetuju, da opomenu ili na kraju krajeva da banuju.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 19 Nov 2005 15:21    Post subject: Reply with quote

Treba poostriti kriterijum, treba vise savjetovati, vise opominjati, a samim tim vise banovati.

Konkretno mene najvise nerviraju oni sto se slihtaju, pa tako dok se slihtaju ubace neki kometar, kako treba ovo kako treba ono. A sve to sto oni predlazu su stvari koje su uglavnom prezvakane .... odradjene itd.
E takve treba odma upozoriti.

Slozicete se da iz aviona mozes skontati ko je napaljeni klinac, a ko je ozbiljan ili ti "u prici". Ove prve treba smirivati. Ponekad ja dobijem zelju da im kazem, ali kontam nije to moj posao pa onda precutim, "promenim kanal".

Takodje ocigledno je da je problem u ljudima koji su "svjezi" na forumu, shvataju ga neozbiljno. Njima bi se trebali slati pp sa objasnjenjima da se smire ili da povecaju kvalitet svojih postova, da ne prave od postova ringispil, sa gomilom smajlija raznobojnih slova itd.

Koja je uloga topika "red&disciplina-Ban Lista"? Mislim da bi tamo trebali da se postavljaju nikovi onih koji su banovani. Pa onda razlog zasto su bannovani, tako da bi ostali to procitali i sami uvidjeli sta da pisu i na koji nacin.
Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 19 Nov 2005 17:17    Post subject: Reply with quote

Нисам за закључавање јавног Форума за нерегистроване.
Јесам за увођење приватног подфорума за Прву екипу, односно уређивачку екипу и админе.
Нисам за враћање Спортских прича.

Образложење :

- Када се пројектовао нови сајт ФК-а, људи који су радили на њему (драганче, кики, васил и остали) рекли су да ће тај сајт у свом садржају имати форум са спортским причама. Не видим разлог да се тај сајт не обогати једним таквим форумом. Овде на сајту Делија је доказано сувишан.
- ПППЕ (приватни подфорум прве екипе) је по мени на овом сајту неопходан из разлога што није умесно да на јавном форуму админи расправљају о томе како ће се уређивати сајт и ко ће вршити коју дужност, такође интерне зајебанције нису за ширу јавност, односно јавни Форум.
- Ако нисмо закључавали јавни Форум у време када је био право правцато ругло, због тога што навијачку групу Делије-Север није презентовао у правом светлу, зашто би га закључавали сада када представља Делије онакве каквe јесу?! Shocked
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 19 Nov 2005 18:10    Post subject: Reply with quote

ana wrote:

Образложење :

- Када се пројектовао нови сајт ФК-а, људи који су радили на њему (драганче, кики, васил и остали) рекли су да ће тај сајт у свом садржају имати форум са спортским причама. Не видим разлог да се тај сајт не обогати једним таквим форумом. Овде на сајту Делија је доказано сувишан.


Ана, без увреде, али ја се нешто не сећам да смо рекли да ће на офишл сајту бити било какав форум. Мислим да смо ми имали неки интерни разговор да ли ставити или не форум, али да смо званично обећали.... Тешко, јако тешко.
Back to top
View user's profile Send private message
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 19 Nov 2005 19:15    Post subject: Reply with quote

Ja sam predlozila da stavimo forum na sajt, ostali su to odbili i tu je bio kraj.
Ne mislim da bi sp trebalo da se vrate u obliku u kom su bile, niti bih to zelela, vec da se uvede ogranicenje ko moze da pise, a postoje tri mogucnosti ko bi mogao da cita (samo oni koji pisu, registrovani ili svi). Takodje, forum bi trebalo zatvarati tokom fudbalske pauze ili bar dok ne pocnu pripremni mecevi.
Uglavnom, mislim da nijedna vrata ne treba zatvoriti. Znam da sam ovde u manjini, ali to ne znaci odmah da je predlog los, zar ne? Very Happy
_________________
Danas su na Marakani bili oni koji ne vole Crvenu zvezdu. Oni koji Zvezdu vole, sačekaće sledeću evro utakmicu ili derbi kako bi pokazali svoju ljubav i odanost crveno-belom dresu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
KOHAH
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 304
Location: Београд

PostPosted: 20 Nov 2005 09:57    Post subject: Reply with quote

У првом тренутку сам помислио да је "ограничавање" овог форума добра ставр. Међутим, мислим да сам погрешио. Зато тај мој глас рачунајте у НЕ! Јер ипак:
Quote:

[quote="kiki"]Uglavnom, mislim da nijedna vrata ne treba zatvoriti.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
CeDo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 191
Location: BG

PostPosted: 20 Nov 2005 13:04    Post subject: Reply with quote

Slazem se sa andrejom, a to je bar lako odraditi na ovom forumu.
_________________
Јетра ми је пропала, имам чир на цреву, камен је у бубрегу јебем ли му кеву...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 20 Nov 2005 15:04    Post subject: Reply with quote

kiki wrote:
Takodje, forum bi trebalo zatvarati tokom fudbalske pauze ili bar dok ne pocnu pripremni mecevi.


Kiki, ne slazem se s tobom oko ovoga. Neke od najboljih tema na forumu u poslednjih godinu dana (npr. "Veteranske price", "Sever 80, 90, 00", "Delije iz Evrope") su bile otvarane bas u takvom periodu. A te teme su mnogo konstruktivnije i kvalitetnije nego teme tipa "Zvezda - FK XYZ", gde se javlja gomila indijanaca koja "izvestava" da je sa svojim drustvom krenula tog jutra na utakmicu u 10h itd, i gde se pise po 100 postova koji sadrze reci "svaka cast za...".

U tim periodima pauze, forum treba da sluzi za obrazovanje navijaca, za ideje, za prepricavanje veteranskih prica, za planove, predloge...
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 20 Nov 2005 15:12    Post subject: Reply with quote

Nisam ni mislila da se zatvara bilo koji deo sada postojecih foruma. To se odnosilo na jednog dana mozda vaspostavljene "sportske price", a zatvaranje bi bila jedna od mera drzanja tog foruma pod kontrolom Wink .
_________________
Danas su na Marakani bili oni koji ne vole Crvenu zvezdu. Oni koji Zvezdu vole, sačekaće sledeću evro utakmicu ili derbi kako bi pokazali svoju ljubav i odanost crveno-belom dresu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
апсурд
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Nov 2005
Posts: 300

PostPosted: 20 Nov 2005 21:34    Post subject: Reply with quote

Nema tog admina koji moze od ZVEZDE da me otera . A zasto zato ???
Zato sto sam DELIJA , SRBIN , BUDALA ....
Juce me banuju , malo sam mozda preterao , ali bez ikakvog objasnjenja - odgovora . Isto tako pustaju pre par dana nekog indijanca - provokatora da lupa gluposti i nikom nista . Dokle cete da imate duple standarde ???

POSTO CU VEROVATNO OPET DA POPIJEM BANOVANJE , SAMO ZA KRAJ DA POSTAVIM KOJE PITANJE : MISLITE DA MOZETE NA FORUMU LJUDE EDUKOVATI ??? MISLITE DA PRETPLATA ( KONTROLA ) MOZE DA FUNKCIONISE ??? DA LI BI MOZDA PRIVATAN FORUM " JEDNOUMNIKA " BIO ONO STO VAS CINI SRECNIM ???


P.S. Pozdrav za U.London . Zasto mi ne odgovoris na privat , pa odoh onda na KUNTANJE ???
_________________
---hahhaha slusaj ovog,decko poduvaj ku*** malo...ja na tekme idem od 2002 ...do 2006 sa Caletom, od 2007 stalno... tako da...
Back to top
View user's profile Send private message
NightMare
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Feb 2003
Posts: 130
Location: Београд

PostPosted: 21 Nov 2005 03:58    Post subject: Reply with quote

kiki wrote:
Ja sam predlozila da stavimo forum na sajt, ostali su to odbili i tu je bio kraj.
Ne mislim da bi sp trebalo da se vrate u obliku u kom su bile, niti bih to zelela, vec da se uvede ogranicenje ko moze da pise, a postoje tri mogucnosti ko bi mogao da cita (samo oni koji pisu, registrovani ili svi). Takodje, forum bi trebalo zatvarati tokom fudbalske pauze ili bar dok ne pocnu pripremni mecevi.
Uglavnom, mislim da nijedna vrata ne treba zatvoriti. Znam da sam ovde u manjini, ali to ne znaci odmah da je predlog los, zar ne? Very Happy

Mozda si u manjini, ali ti se ja tu pridruzujem. Ideja jeste dobra iz jednog jedinog razloga. Navijanje i ono sto se desava na terenu su nerazdvojne stvari. I to je to. Ima li nekog na Severu da ga ne zanima kako Zvezda igra, koja je taktika, ko su nova pojacanja ? I krajnje je normalno da ljudi koji navijaju nadju mesto na kome mogu da diskutuju i o tome. Ima li boljeg mesta od delije.net ? Nema. Evo ja sam setao po forumima ali uvek se ovde vracam. Medjutim.... U trenutku kada je taj deo foruma ugasen, to je licilo na cirkus, a i cirkus je blaga rec. Pokusano je opomenama, sugestijama, banovima ali nije vredelo. U tom smislu Kiki, da bi tako nesto opet zazivelo, a ja sam zainteresovan za to, neophodno je uvesti odredjene restrikcije. Da li je to registracija ili neki drugi ogranicen pristup stvar bi bila izbora administratora foruma. Naravno da bi trebalo i zivaca i strpljenja, i puno rada na tome, ali mislim da nije neizvodljivo. Ja bih stavio i deo svog slobodnog vremena na raspolaganje, ako bi bila potrebna neka pomoc. Registraciju bih cak preporucio i za navijacke price, jer mislim da i ovde ima dosta "nezvanih" gostiju a bogami zna da bude i nekulturnih ili nepismenih postova. Ja cu glasati za, mislim da nije nedemokratski a moze da pomogne kvalitetu sajta.
Back to top
View user's profile Send private message
Metak
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Dec 2002
Posts: 194
Location: Skandinavija

PostPosted: 21 Nov 2005 09:47    Post subject: Reply with quote

andrejsirac wrote:
javni deo foruma mora da postoji iz prostog razloga sto se na taj nacin siri i propagira sve ono za sta se svi mi (svako na neki nacin) borimo,a to je veliki i jak Sever(naravno i Zvezda).To je najbolji,najjeftiniji i najmasovniji a svakim danom i sve dostupniji vid komunikacije i drago mi je da to vrh severa shvata.Znaci moj predlog je da se ogranici samo pisanje na navijackim pricama za stare i proverene clanove koji imaju sta da kazu,jer ko ima sta da kaze pametno i bitno taj se vec registrovao a onaj za koga se zna da ima nesto korisno i pametno da kaze(mislim na neke ljude sa severa za koje znam da nisu registrovani,a mislim da im je takodje mesto ovde) ,uvek moze u dogovoru sa moderatorima da se registruje.Ovo se odnosi samo na navijacke price jer one nose odredjenu tezinu.Slazem se sa Kiki da nam fale i trebaju sportske price iz prostog razloga sto smo zbog tog sporta svi ovde ali se pokazalo da su stvari iskristalisale otkad ih nema ,tako da kome fale moze da posecuje delije caffe ili neke druge forume.Kao ja...



Slazem se potpuno sa tobom. Ali mislim da je ukidanjem diskusije Sportske Price dosta ljudi "pobjeglo" sa ovog foruma na druge forume, najvise na Delije-Caffe i neki su poceli vise da pisu na diskusijama Navijacke price.
Ova ideja kao ideja i nije losa, ali po meni nije za dobro svih Delija. Ali isto mislim da bi se vracanjem diskusija Crvena zvezda(Igraci, taktika, rezultati i ostalo), kao sto sada postoji na DC, dosta ovih sto ovde pisu bez pravih i kvalitetnih komentara preselilo tamo. Po meni se ovaj forum bas umrtvio poslednjih par meseci.. zaista steta. Pre je i bilo stranih posetica, jer smo imali English talk(English / Deutsch / Italiano/ Spanish), ali to je sve otislo u zaborav, ne kazem da se kvalitet na diskusijama Navijacke price digao, svakako jeste.. ali nivo je generalno pao..


A SAD U NORVESKU.
_________________
********************
Sa ZVEZDOM do smrti
dok se zemlja vrti
pa i nakon toga
sve do groba
********************
Back to top
View user's profile Send private message
RedLeo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Aug 2004
Posts: 84
Location: Belgrade

PostPosted: 21 Nov 2005 11:33    Post subject: Reply with quote

Pre jedno možda sad već 10 godina, nesećam se baš tačno znaju Caki, Če, Lošmi Heroes i još neki, postojao je deo foruma gde su samo određeni ljudi mogli da uđu i provere razne dogovore i priče. Verovatno iz bezbednosnih i nemoguće zaštite taj deo foruma je ukinut. Stoga i dan danas se sve važne stvari i dogovori završavaju na SEVERU ili u krugu ljudi koji to treba da znaju i žele da budu upućeni.
Jedan od mojih davnih izreka je ako želiš da budeš informisan budi redovan na Severu, dokaži da ti se može verovati i bićeš blagovremeno upoznat o svemu!!

Tako da zaključavanje bilo kog dela-foruma je glupost. Jer od koga se zaključava? Oni koji budu hteli da vide šta se tu kuca i piše kako tako će saznati. To je moje mišljenje.

ULTRA POZDRAV OD ULTRA RED Lea
_________________
Док срце куца у нама ти ЗВЕЗДО ниси сама...
Back to top
View user's profile Send private message
Karlito Brigante
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Aug 2005
Posts: 25
Location: Beograd

PostPosted: 21 Nov 2005 11:58    Post subject: Reply with quote

Ja nisam od onih koji mogu da kazu da salju zavidan broj postova,al ih saljem otprilike kad imam sta da kazem.Ako imam.Mislim da je Forum skroz u redu da nema toliko divljanja i da se banovanjem moze srediti sve sto ne valja.zatvaranjem Foruma nisam siguran da bi se dobilo nesto vise od ovoga,mislim da bi se skratio broj razlicitih misljenja.Sad,ako je to u necijem interesu onda OK.Zato sam protiv registracije.
Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop