DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

"Delije" i nozevi
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
goblin1
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 Nov 2005
Posts: 46
Location: Beograd,Srbija

PostPosted: 01 Nov 2005 09:17    Post subject: Reply with quote

Smrt Goluba Balevića
Ubica opet navijač Rada
BEOGRAD - Posle ubistva Goluba Balevića (1Cool, navijača fudbalskog kluba Bežanija, policija je juče istražnom sudiji za maloletnike privela osumnjičenog 17-godišnjeg A.Ž, kako je utvrđeno navijača Rada a ne Čukaričkog, iako se tragedija dogodila posle utakmice timova sa Bežanijske kose i Čukarice.


Pored A.Ž. na saslušanje je privedeno još pet njegovih vršnjaka, osumnjičenih da su učestvovali u grupi koja vrši nasilje.

Još, međutim, nije poznato zašto su se A.Ž. i društvo, simpatizeri kluba sa Banjice, našli na Bežaniji i u autobusu u kojem je došlo do tuče, kada njihov klub nije igrao sa timom iz ovog beogradskog naselja.

Navijači Rada, poznati kao „Junajted forsis“, poznati su kao veoma agresivni prema simpatezerima ostalih klubova, ali i prema rukovodstvu tima sa Banjice i svim manjinskim grupama. Još je u sećanju poslednji tragičan ispad navijača Rada osumnjičenih da su bez ikakvog povoda nasrnuli na navijače Voždovca koji su 4. avgusta putovali u Golubovce na utakmicu sa Zetom i nožem ubili Bojana Majića (29) i povredili njegovog druga Olivera Nikolića.

Fudbalski klubovi Bežanija i Čukarički juče su u svojim saopštenjima najoštrije osudili incident u kojem je ubijen Golub Balević, naglašavajući da su njihovi navijači poznati kao korektni i da ne prave incidente.

Golub Balević će danas u 14 sati biti sahranjen na Bežanijskom groblju.



Svaki komentar je suvisan ovo je iz danasnjeg Blica !

Radovci uvek ce te biti pickice ko i do sada vi i vasi,nozevi ,macete..ccc koliki vi strah imate kad sve to zivo nosite.Decko je tek poceo da zivi usta vas j.... mrtva. A decka sam poznavao a tek je poceo da zivi ! Golube neka ti je laka crna zemlja i pocivaj vecno u miru Sad
Back to top
View user's profile Send private message
Colombia
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jul 2004
Posts: 21

PostPosted: 01 Nov 2005 09:33    Post subject: Reply with quote

Kriticar wrote:
I sta smo odlucili?


Pa, sad ne znam koliko forumasi, mogu odlucivati o tribini.
Forumasi mogu pomoci u akciji svojim predlozima i svojim komentarima.
Konkretno u ovoj akciji, forumasi mogu pomoci u dizajniranju nalepnica i banera. Mogu pomoci u lepljenju nalepnica (ako "prva ekipa" odluci da se stampaju) i ispisivanju grafita po gradu. A na vodjama je da sednu za sto i odluce kako ce se akcija sprovesti.
Savrseno bi bilo kada bi se "okruglom stolu" prikljucile vodje svih navijackih grupa, pa da iza tog sastanka ostane neki pisani dokument, neka vrsta zaveta, navijackog kodeksa, kojeg ce se pridrzavati sve navijacke grupe. Nakon toga se mogu deliti informatori na svakoj tribini kako bi svakom pojedincu doslo do svesti koje su vrline jednog pravog navijaca a sta je sramota za jednog navijaca. Zecevima mora biti jasno da nisu pozeljni na tribinama jer nemaju odlike navijaca i sramota su za ceo srpski rod.


Ubica opet navijač Rada (BLIC)

"Posle ubistva Goluba Balevića 18, navijača fudbalskog kluba Beanija, policija je juče istranom sudiji za maloletnike privela osumnjičenog 17-godinjeg A., kako je utvrđeno navijača Rada a ne Čukaričkog, iako se tragedija dogodila posle utakmice timova sa Beanijske kose i Čukarice.


Pored A.. na sasluanje je privedeno jo pet njegovih vrnjaka, osumnjičenih da su učestvovali u grupi koja vri nasilje.

Jo, međutim, nije poznato zato su se A.. i drutvo, simpatizeri kluba sa Banjice, nali na Beaniji i u autobusu u kojem je dolo do tuče, kada njihov klub nije igrao sa timom iz ovog beogradskog naselja.

Navijači Rada, poznati kao Junajted forsis, poznati su kao veoma agresivni prema simpatezerima ostalih klubova, ali i prema rukovodstvu tima sa Banjice i svim manjinskim grupama. Jo je u sećanju poslednji tragičan ispad navijača Rada osumnjičenih da su bez ikakvog povoda nasrnuli na navijače Vodovca koji su 4. avgusta putovali u Golubovce na utakmicu sa Zetom i noem ubili Bojana Majića (29) i povredili njegovog druga Olivera Nikolića.

Fudbalski klubovi Beanija i Čukarički juče su u svojim saoptenjima najotrije osudili incident u kojem je ubijen Golub Balević, naglaavajući da su njihovi navijači poznati kao korektni i da ne prave incidente.

Golub Balević će danas u 14 sati biti sahranjen na Beanijskom groblju."
Back to top
View user's profile Send private message
and1
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2005
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 01 Nov 2005 10:13    Post subject: Reply with quote

Previe je da mi sad sprovodimo neku kampanju. Prvo, nimalo nije jeftino praviti te nalepnice, plakate i sl. Mi te pare nemamo! Drugo, valjda postoje (ili bi bar trebalo da postoje) neke institucije u ovoj zemlji koje će da sprovode kampanju, to nije na posao. Sa nae strane je dovoljno da se eventualno oglasimo (mislim na nae predstavnike), da osudimo i da se u budućnosti trudimo da se to NIKAKO ne desi od strane nekog navijača Zvezde i da na taj način damo pozitivan primer.
Back to top
View user's profile Send private message
Colombia
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jul 2004
Posts: 21

PostPosted: 01 Nov 2005 10:55    Post subject: Reply with quote

goblin1 wrote:
Radovci uvek ce te biti pickice ko i do sada vi i vasi,nozevi ,macete..ccc koliki vi strah imate kad sve to zivo nosite.Decko je tek poceo da zivi usta vas j.... mrtva. A decka sam poznavao a tek je poceo da zivi ! Golube neka ti je laka crna zemlja i pocivaj vecno u miru Sad


Ako Radovce niko ne rasformira i ako se nastavi ovim tempom sa klanjem, sasvim je izvesno da ni nas nece biti, odnosno bice rasformiran citav navijacki pokret u Srbiji. Radovci ocigledno nisu sposobni da ociste svoje redove.


And1, slazem se da bi bilo pozeljno da se izadje u javnost izjavljivanjem saucesca trojici nastradalih navijaca i osuditi takve stvari ali da li je to dovoljno sa nase strane da se sprece ubistva i praksa nosenja nozeva na utakmice?
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 01 Nov 2005 11:24    Post subject: Reply with quote

Normalno je da forumasi ne mogu nista da odluce i ako bi odlucili to bi bilo bezvredno , jer neko moze da se registruje sa 120 nikova i kao donese odluku .
Odluku mora da donese PRVA EKIPA , ali kad ?
Vec prolazi cetvrti dan od poslednjeg ubistva, a poznato je DA SE GVOZDJE KUJE DOK JE VRUCE . Proci ce par dana, ide Bazel , ide OFK Beograd i sve ce vreme da ponisti i onda ce se ponovo dogoditi ista stvar za mesec dana i sve iz pocetka : Dosta vise sa nozevima, dosta vise... bla, bla, bla, .... i celog zivota u krug . Dokle ? Kad je kraj svemu tome ? Kad nas rasformiraju ili kada ... ?
Da li je PRVA EKIPA nezainteresovana da se taj problem resi ili dezorganizovana da pokrene njegovo resavanje ?
VREME JE NOVAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kad SEVER postane jos ozbiljniji , sve ce ici brze .
Mi ako iole osecamo nesto humano u sebi , moramo makar da pokusamo da stanemo na put ubistvima medju navijacima . Ali takodje moramo da se borimo i za nasu reputaciju u javnosti koja je ovog trenutka srozana na najnizi moguci nivo (nadam se da nize od ovoga ne moze !). Moramo da ispravimo sliku u javnosti o sebi . Zbog te realne ili iskrivljene slike, mnoga vrata u drustvu su nam zatvorena . Zato , pod hitno moramo da radimo na popravljanju imidza u javnosti .
Zelja nam je da se sever omasovi ? Sigurno da svako normalan ne ocekuje da pocnu da dolaze ljudi od 30 i 40 godina da postaju navijaci . Sever ce se najbolje omasoviti iz mladih do 18 godina, ali kako ocekivati da normalni roditelji puste svoju decu na stadion , kada svake nedelje u novinama citaju sta se desava medju navijacima?
Back to top
View user's profile Send private message
and1
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2005
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 01 Nov 2005 11:27    Post subject: Reply with quote

To je maksimalno to mi moemo da doprinesemo. Ne moemo mi da edukujemo ostale navijačke grupe ili da odgovaramo za njihove postupke. Nismo mi ba toliko moćni. Tu je drava, pa neka se pozabavi ovim problemom. ao mi je tih momaka, ali Delije najvie mogu da pomognu tako da ne izazovu neku ovakvu katastrofu. Mi treba da odgovaramo samo za svoje postupke, a drava nek radi svoj posao!
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 01 Nov 2005 11:51    Post subject: Reply with quote

and1 wrote:
Drugo, valjda postoje (ili bi bar trebalo da postoje) neke institucije u ovoj zemlji koje će da sprovode kampanju, to nije na posao.

Znas , lepo je sto hoces da ucestvujes u diskusiji , ali svako ko zeli da ucestvuje u ozbiljnoj diskusiji mora prvo da razmisli koliko je kompetentan da bi se ukljucio . Napisi mi na prajvat koliko imas godina !
INSTITUCIJE , mislis na drzavne ? Pa u njima je i najveci problem . Oni ne mogu da rese probleme i uvedu red za one stvari za koje su placeni , a kamo li za drugo . Svo ovo sto se desava medju navijacima je samo refleksija onoga sto se desava u nasem celokupnom drustvu . Pa nisu samo navijaci problem . Ima ih koliko hoces . Ja na primer uvek uzimam saobracaj za primer . Sta mislite da li postoji jos neki grad u Evropi gde je vozac zakrvavljenih ociju spreman da te ubije za mesto pre u automobilskoj koloni , a u stvari zuri da se nadje sa prijateljem da popije kafu . Ko je kriv za to ?
Napisano je mnogo pametnih stvari u ovom topiku , ali glupi i povrsni nisu nasli sustinu . Ko je napravio od negativaca idole mladima ?Drzavne institucije koje su sve to dozvolile , a to su POLITICARI . Isti ti politicari koji su uveli novi zakon za navijace , a da su to uradili na najtrapaviji moguci nacin . Ljudi su zabranili plasticnu motku za barijak koja je dozvoljena u CELOJ EVROPI. Izgovor je zato sto je opasna , a opasna je zato sto ima 20 grama plastike Very Happy Very Happy Very Happy . Ja bi voleo da me taj koji je doneo tu odluku udari 10 puta tom plasticnom motkom po glavi , a ja samo jednom njega i to golom rukom , pa da vidimo kome ce da bude losije .
Cela javnost se digla i trazi da se primenjuje novi zakon o navijacima . Pa koji novi zakon ? Vise od 90% problema se desavaa kada se ne igraju utakmice . Ko je to napravio ? Pa NOVI ZAKON ! Navijac vise nema nikakva prava na stadionu. Zato su sukobi van njega postali mnogo bolje organizovani i mnogo krvolocniji . Kome to treba , politicarima ?
Zbog toga mi kao DELIJE moramo da budemo mnogo organizovaniji i mnogo mnogo ozbiljniji od politicara . Oni odsluze svoje mandate , napune se i nestanu , a mi kao deo ovog napacenog naroda nastavljamo da zivimo svoj svakodnevni zivot . Mi rezervni nemamo !
Back to top
View user's profile Send private message
and1
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2005
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 01 Nov 2005 12:17    Post subject: Reply with quote

Kao prvo, imam 22. godine. Kao drugo, nije uloga Delija u drutvu da glumi policajca. Lepo sam rekao, ponavljam, mi moemo samo da osudimo ovakvo ponaanje i da ne pravimo iste gluposti. Pomenuo sam dravu zato to ona ima mehanizme i novac da sprovede kampanju (ne mislim na represiju, već na edukaciju), ali ne mogu navijači (tj. napaljeni klinci koji uglavnom to rade) da budu bolji od ostatka drutva. Uostalom, reci mi ta to Delije mogu konkretno da urade osim ovog to sam već predloio? Da uhvate za uvo nekog Radovog navijača i da mu objasne da to nije lepo? Daj neki predlog.
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 01 Nov 2005 12:43    Post subject: Reply with quote

Mogu, mogu mnogo .
A da se ne lazemo , ne bodu samo navijaci Rada !
Back to top
View user's profile Send private message
Colombia
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jul 2004
Posts: 21

PostPosted: 01 Nov 2005 13:22    Post subject: Reply with quote

and1 wrote:
Sa nae strane je dovoljno da se trudimo da se to NIKAKO ne desi od strane nekog navijača Zvezde i da na taj način damo pozitivan primer.


Kako ces ti dati pozitivan primer recimo jednom Radovcu ako se slucajno nadjes u situaciji da te ceka iza coska sa nozem u ruci i namerom da te malo prikolje? Kakav primer ces ti njemu da das? Kakvu lekciju ces ti njemu da ocitas? Objasni mi molim te posto ne kapiram tvoju izjavu "da damo pozitivan primer"?

and1 wrote:
Prvo, nimalo nije jeftino praviti te nalepnice, plakate i sl. Mi te pare nemamo!


Verovatno nije jeftino praviti nalepnice ali one se mogu naplacivati. Od zarade na nalepnicama se moze finansirati novi informator sa aktuelnom temom. Iziskuje odricanje ali ako ce to spasiti zivot nekom Zvezdasu, sutra, onda vredi truda. U poslednjim "akcijama", zivote su izgubili navijaci Vozdovca, Partizana i Cukarickog, ko nam garantuje da sledeca zrtva nece biti neki Delija sa severne tribine?
Back to top
View user's profile Send private message
Colombia
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jul 2004
Posts: 21

PostPosted: 01 Nov 2005 13:42    Post subject: Reply with quote

Colombia wrote:
i Cukarickog

Izvinjavam se, htedoh reci navijac Bezanije.
Ali poenta price ostaje. Ko zna ko je sledeci?
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 01 Nov 2005 13:44    Post subject: Reply with quote

and1 wrote:
Kao prvo, imam 22. godine. Kao drugo, nije uloga Delija u drutvu da glumi policajca. Lepo sam rekao, ponavljam, mi moemo samo da osudimo ovakvo ponaanje i da ne pravimo iste gluposti. Pomenuo sam dravu zato to ona ima mehanizme i novac da sprovede kampanju (ne mislim na represiju, već na edukaciju), ali ne mogu navijači (tj. napaljeni klinci koji uglavnom to rade) da budu bolji od ostatka drutva. Uostalom, reci mi ta to Delije mogu konkretno da urade osim ovog to sam već predloio? Da uhvate za uvo nekog Radovog navijača i da mu objasne da to nije lepo? Daj neki predlog.

Znas sta, sutra imam pismeni iz matematike , a jos nista nisam pipnuo zbog ovog interneta . Ubice me keva ako dobijem losu ocenu , pa cu tebe da zovem da joj objasnjavas da smo zajedno prepucavali preko interneta . Zato cu samo kratko da ti odgovorim .
Neko zvanicno saopstenje Delija nista ne bi znacilo . Objavili bi ga u cosku nekih novina i ko zna ko bi ga procitao ( a velika je verovatnoca da ljudi koji ubijaju i ne citaju mnogo ) . To mi lici kao u Slobino vreme kada , na primer mesni odbor SPS u Kursumliji osudi agresiju NATO-pakta na Srbiju . Jos manje moze da se ocekuje od drzave . Zar stvarno mislis kad bi nas navijace javno pozvali da se vise ne tucemo da bi mi prestali sa tim ? Poenta je ko se sa kim bije i kako se bije, a to samo navijaci izmedju sebe mogu da rese .
Ja nemam nista protiv da sa svojom ekipom naletim na grupu grobara i da me istamuraju . Sta sam trazio , to sam i dobio i nikoga necu da prijavljujem . Ali se borim za to :
- da se ne tuku ljudi koji nemaju veze sa ekstremnim navijacima i ne zele da budu deo te price , a neko im razbije glavu
- da se ne tuku ljudi koji ne pruzaju otpor
- da se ne tuku ljudi koji su usamljeni
- da se ne tuku ljudi brutalno i de iznemoglosti dok leze na zemlji
- i sto je najvaznije da se ne koristi nikakvo oruzije , narocito ono od cega lako moze da se strada (smrt ili neko da ostane unakazen za ceo zivot) .
Zalazem se za to da zvezdini navijaci sto pre pozovu javno ostale vodje navijaca na sastanak i da se razgovara o medjusobnom fer-pleju . DA SE VIDI KO JE VERA , A KO JE NE VERA , jer ovakva situacija danas vodi u kolektivnu navijacku propast .
I najveci neprijatelji pregovaraju medjusobno , pa zasto ne bismo i mi izmedju sebe kadi imamo mnogo toga zajednickog .
Back to top
View user's profile Send private message
guca
ДЕЛИЈА


Joined: 27 May 2005
Posts: 151
Location: senjak

PostPosted: 01 Nov 2005 13:59    Post subject: Reply with quote

Colombia wrote:

Ali poenta price ostaje. Ko zna ko je sledeci?

Mozda bas Ti ili ja ili bilo ko drugi sa ovog foruma,
ako se uskorije vreme nesto nepreduzme Rolling Eyes
_________________
NASA LJUBAV JE JACA OD VASE MRZNJE
Back to top
View user's profile Send private message
and1
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2005
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 01 Nov 2005 14:53    Post subject: Reply with quote

Colombia wrote:
Kako ces ti dati pozitivan primer recimo jednom Radovcu ako se slucajno nadjes u situaciji da te ceka iza coska sa nozem u ruci i namerom da te malo prikolje? Kakav primer ces ti njemu da das? Kakvu lekciju ces ti njemu da ocitas? Objasni mi molim te posto ne kapiram tvoju izjavu "da damo pozitivan primer"?


Mislio sam na primer tako to sutra u novinama nećemo pročitati da je neki Delija izbo nekog drugog navijača. Sad, postoje razne situacije, postoji i samoodbrana. Ne bih sad iao od slučaja do slučaja. Uglavnom, potpuno se slaem sa Kritičarom i njegovom listom, kao i sa idejom da se moda odri neki sastanak vođa navijača, ako je to izvodljivo. Ipak bi trebao da postoji neki kodeks ponaanja, pa i u tučama. Ipak, oni koji sa namerom učestvuju u oraganizovanim tučama, preuzimaju određeni rizik da budu povređeni, i to je deo ivota ekstremnijih navijača, ali obični ljudi koji nisu spremni da se biju treba da budu poteđeni.
Back to top
View user's profile Send private message
contadinello
ДЕЛИЈА


Joined: 11 May 2005
Posts: 121

PostPosted: 01 Nov 2005 15:08    Post subject: Reply with quote

Kriticar wrote:
Znas sta, sutra imam pismeni iz matematike , a jos nista nisam pipnuo zbog ovog interneta . Ubice me keva ako dobijem losu ocenu , pa cu tebe da zovem da joj objasnjavas da smo zajedno prepucavali preko interneta . Zato cu samo kratko da ti odgovorim .
Neko zvanicno saopstenje Delija nista ne bi znacilo . Objavili bi ga u cosku nekih novina i ko zna ko bi ga procitao ( a velika je verovatnoca da ljudi koji ubijaju i ne citaju mnogo ) . To mi lici kao u Slobino vreme kada , na primer mesni odbor SPS u Kursumliji osudi agresiju NATO-pakta na Srbiju . Jos manje moze da se ocekuje od drzave . Zar stvarno mislis kad bi nas navijace javno pozvali da se vise ne tucemo da bi mi prestali sa tim ? Poenta je ko se sa kim bije i kako se bije, a to samo navijaci izmedju sebe mogu da rese .
Ja nemam nista protiv da sa svojom ekipom naletim na grupu grobara i da me istamuraju . Sta sam trazio , to sam i dobio i nikoga necu da prijavljujem . Ali se borim za to :
- da se ne tuku ljudi koji nemaju veze sa ekstremnim navijacima i ne zele da budu deo te price , a neko im razbije glavu
- da se ne tuku ljudi koji ne pruzaju otpor
- da se ne tuku ljudi koji su usamljeni
- da se ne tuku ljudi brutalno i de iznemoglosti dok leze na zemlji
- i sto je najvaznije da se ne koristi nikakvo oruzije , narocito ono od cega lako moze da se strada (smrt ili neko da ostane unakazen za ceo zivot) .
Zalazem se za to da zvezdini navijaci sto pre pozovu javno ostale vodje navijaca na sastanak i da se razgovara o medjusobnom fer-pleju . DA SE VIDI KO JE VERA , A KO JE NE VERA , jer ovakva situacija danas vodi u kolektivnu navijacku propast .
I najveci neprijatelji pregovaraju medjusobno , pa zasto ne bismo i mi izmedju sebe kadi imamo mnogo toga zajednickog .



Zna se koliko su ozbiljni navijaci iz prve ekipe, sto se takvih stvari tice, i koliko su bili ozbiljni sto se tice sastanaka sa ostalim navijacima povodom Zakona o navijacima. Sem dvoje-troje ljudi ne vidim koliko bi oni bili zainteresovani za tako nesto ma koliko bila ozbiljna situacija.
Voleo bih da gresim ali cini mi se da se od ovog nece dalje odmaci.

PS. Sto se tice pismenog rado cu ti pomoci jer ja sam jednom dobio keca pa se mama mnogo ljutila i nije mi dala da odem na utakmicu a onda sam seo i zagrejao stolicu i naucio matematiku za ceo zivot.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 9 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop