DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kako do jos boljeg navijanja
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 17 Dec 2005 10:42    Post subject: Reply with quote

Novljanin wrote:
A ne shvatate da je bitnije da Zvezda bude najbolja na svijetu,od toga da mi budemo najbolji navijaci na svijetu.

Procitaj onih 12 stranica o Strazburgu, pa vidi kako ljudi razmisljaju i sta su prioriteti. Da li ih uopste ima? Ili je to neka vrsta simbioze?

Sto se tice jezika, italijanski i engleski jezici su zastupljeni u navijackom svetu, sto je i logicno jer su osnovi kulture tribine iz ove dve zemlje upravo najvise uticali na navijanje u Evropi. Pored toga engleski jezik je postao "univerzalni" jezik. Mnoge reci su se tako "usadile" u svakodnevni govor na tribini i smesno zvuci kad bi se promenilo. Isto kao kad bi hard drajv zvao cvrstilo. Pre su to kompleksi nego obrnuto. Apsolutno podrzavam isticanje naseg originalnog, ali nije lose za marketing, za citavu pricu, da se malo vise "otvori" - pa time i nazivi grupa na engleskom, sto da ne, pogotovo ako su originalni?! Normalno ne treba preterivati, ali onda ne treba preterati niucemu, vec samo teziti ka originalnosti. A to se upravo i radi. Glupo bi bilo kad bi preko noci hteli da budemo ono sto nismo. Ponavljam, to je kompleks i nepostovanje sebe.

Zasto im ne skandirati, ako znamo i mozemo na njihovom jeziku, malo da ih jebnemo, ili da im pokazemo kako se voli klub? "Kosovo je Srbija" je upravo napisano na francuskom, a veruj mi nikad se nece skandirati na siptarskom, mesas dve potpuno razlicite stvari.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
индијанац
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2004
Posts: 180
Location: Јужна Дакота

PostPosted: 20 Dec 2005 13:02    Post subject: Reply with quote

Приметио бих да је овде много оних који користе туђе расправе за дизање сопственог 'угледа': приклоне се уз 'некога' и онда као највеће пичке пљују и провоцирају другу страну. То су они који ће да иду у штрајк, тучу, протест, рат и сл., али само ако има неко испред њих. А, после да причају како су штрајковали, протестовали, тукли се, ратовали... и били главни, најјачи... Нема их само овде, има их у целом народу. Они су најгласнији и најратоборнији. Знам, гледам их сваки дан свуда око себе...

Што се тиче евригоа, ово што се у задње време покушава није ни прићи ономе што се дешавало средином деведесетих. Додуше, био сам тада млађи и другачије то доживљавао (евриго ми је био један од најбитинијих детаља на утакмици), али мислим да сада дефинитивно има мање енергије у омладини. Тада се мање размишљало о фризури и гардероби. Данас је битно бити у неком фазону. Сада је све некеко уређеније, углађеније, зато су кореографије и само навијање много квалитетнији и оргнизованији него раније, али, као што рекох, мислим да позитивне енергије у омладини има све мање. То су неки токови и дешавања који су изнад саме трибине, изван нашег утицаја. Данас клинаца има све мање на фудбалским игралиштима, а све више у ПЦ играоницама и кладионицама... одох далеко...
_________________
O мaмa мaмa мaмaaaa...
Back to top
View user's profile Send private message
милвол011
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Dec 2003
Posts: 342
Location: БЕОГРАД

PostPosted: 20 Dec 2005 13:52    Post subject: Reply with quote

Pa i nisi otisao daleko...
Ja sam nekada ziveo za nedelju (tekme su se igrale nedeljom)
a ponedeljkom ceo razred svi decaci pricaju o fudbalu, a ne o estradi, kriminalcima, igricama. kladionicama,
i onda cekamo novu nedelju.
Vremena su se promenila i klinci tako vise to ne rade, ali meni to ne smeta da ja sa 30 god i dalje se derem ko magarac na utakmicama, iako svi u porodici kazu ozenio si se imas posao ajd smiri se bla bla truc truc...
_________________
Ostaćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Janez_Bosanac
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 129

PostPosted: 20 Dec 2005 16:34    Post subject: Reply with quote

MILLWALL011 wrote:
Vremena su se promenila i klinci tako vise to ne rade, ali meni to ne smeta da ja sa 30 god i dalje se derem ko magarac na utakmicama, iako svi u porodici kazu ozenio si se imas posao ajd smiri se bla bla truc truc...

icon_notworthy icon_notworthy
kad bi jih vise tako razmisljalo onda po mome ovakve price ne bi bile potrebne.

POZDRAV SVIM DELIJAMA
Back to top
View user's profile Send private message
LuckyStrike
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Dec 2005
Posts: 44
Location: duvanska industrija vranje

PostPosted: 20 Dec 2005 20:43    Post subject: Reply with quote

MILLWALL011 wrote:
Pa i nisi otisao daleko...
Ja sam nekada ziveo za nedelju (tekme su se igrale nedeljom)
a ponedeljkom ceo razred svi decaci pricaju o fudbalu, a ne o estradi, kriminalcima, igricama. kladionicama,
i onda cekamo novu nedelju.
Vremena su se promenila i klinci tako vise to ne rade, ali meni to ne smeta da ja sa 30 god i dalje se derem ko magarac na utakmicama, iako svi u porodici kazu ozenio si se imas posao ajd smiri se bla bla truc truc...


icon_notworthy Twisted Evil
_________________
Док се земља, док се земља око сунца креће, звездини се барјактари умирити неће...
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 20 Dec 2005 21:52    Post subject: Reply with quote

04.12.2005. Crvena Zvezda - Zeta :

PRVO POLUVREME

0:00 "U ime svih nas ..." / melodija Djordje Balasevic, mi prvi (i jedini )
poceli da pevamo
1:35 " Napred Zvezdo , samo napred Zvezdo ..."- skandiranje / napoli
napolitanci ("Noi siamo napoletani")
1:57 " Na celom svetu mi je sve .... "/ melodija "Brasil" , provalili
napolitanci
7:59 " Na,na,na... ZVEZDA ,o,o,o,.... ZVEZDA ..."/melodiju prvi skinuli
napolitanci ("Napoli e unico amor...")
14:46 "Neka veceras svako zna ..." /melodiju provalio nas dragi S....,
100% originalno i nase
16:00 "Sampioni..." - skandiranje / provalili englezi
16:23 "Hajdemo napred, crvenobeli...." /melodija "When the saints" ,
najverovatnije provalili liverpulovi
17:02 " Na suncu, zimi , kisi , snegu ili kosavi..."/melodiju provalili romini
18:05 "Sve sto zelim u ovom trenutku..." / melodija iz serije "Sivi Dom " ,
mi prvi provalili
20:05"Jebi grobare iz Crne Gore..."/ ?
20:46 "Ajmo ceo stadion..."- skandiranje / nedefionisano ko je prvi poceo
20:55 "Jebi grobare iz Crne Gore..."/ ?
21:27 " Jebi Zvezdo glupe grobare iz Crne Gore..." /melodija "Yellow
Submarine" , mislim da nismo culi ni od koga , ali smo kasnije
culi da se peva i u Italiji i vremenom je nasa original verzija
zamrla dok se i danas koristi italijanska .
23:00 " Ale, ale ,... napred Zvezdo-le, ale... "/ista melodija kao prethodno
napisano
24:50 " Mi tebi pevamo ...." / melodiju smislio nas dragi S...., 100%
originalno
25:42 " Oooo Zvezda ole , napred Zvezda ole... "/ skinuli od zabara
31:57 " Zvezda-le..." - sa rukama u vis / skinuli od panatinaikosovih 1986.
32:18 "Samo ti, u mome srcu si..." / skinuli od zabara
40:35 "Ponos grada ti si nasega ...."/ melodiju najverovatnije negde
skinuli (ali ne od drugih navijaca) momci sa Fontane; moze da se
kaze da je originalna jer niko drugi ne navija
41:35 " Na,na , na Zvezda..." - ruke u vazduhu/ "Evrovizija" , videli smo
panatinaikosovih 1986. u Beogradu
42:35 "Iz kopa pesma ori se ...." /melodija neka kantri americka, provalili
zabarski navijaci, pa od njih Torcida i tek onda mi !
44:00"Svuda grmi okolo..." / melodiju prvi skinuli juventini
45:00 "Grobarske picke..." - skandiranje /taj tip skandiranja prvi provalili
englezi
45:20 "Jebi grobare iz Crne Gore ..."/ ?
45:55 "Svuda grmi okolo... " / napisano vec iznad , poluvreme se zavrsilo
47:00
47:20 prestalo se sa pevanjem























18
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 20 Dec 2005 22:31    Post subject: Reply with quote

DRUGO POLUVREME :

0:00 -----
0:16 "Dobro znaj da uvek tu sam ja ... "/ melodiju smislio nas dragi S....
100%original
01:30 "Pune tribine ludih navijaca..."/ melodiju provalili napolitanci
06:12 "Ale, Crvena Zvezdale , Crvena Zvezdale, ... na,na,na,....o,o,o,..."/
melodija opera "Aida" , provalili romanisti

15:00 "Napred Zvezdo, samo napred Zvezdo, najbolja si ti... " / melodija
je vec postojala kao ideja u nekim nasim glavama , ali smo je
kasnije culi kod argentinaca
17:42 "Napred Zvezda.... Zvezda sampion..." - ponavljanje , a onda sledi
vec pomenuta melodija "Yellow Submarine"/ skinuto od italijana
19:59 "Avanti, avanti , avanti Stella Rossa"/ neverovatno ali istinito , nase
originalno 100% ; posle mnogo godina ovog navijanja laciali prvi u
poceli da koriste rec "Avanti (Avanti Lacio)"
20:15 " Samo za tebe , uvek uz tebe..." / skinuto od zabara
20:30 "Ljubav si mi jedina , ti si moja sudbina...." /mi smo je skinuli od
romanista (kup Roma - Juve '89), oni su je provalili u Evropi , a
kasnije smo saznali da su oni skinuli od argentinaca
23:50 "Omama, mama, mama,...." / mi smo je skinuli od napolitancaca
1987. samo posle nekoliko nedelja posto su je oni provalili (pevali
smo je pre svih drugih zabara)
25:50 " I da mi ponude...." / neki zabari prvi provalili melodiju, a mi
a mi kasnije od zabara
27:00 " Napred Zvezdo, samo napred , gde ti igras tu smo mi ..."/provalili
romanisti , a mi je skinuli u potpunosti od njih , cak i ono sa
aplaudiranjem
29:01 " Go, sve bi dao ja za go" / mi smo skinuli od zabara , nisam 100%
siguran ali mislim da su melodiju provalili englezi
31:05 " Zbog nje sam se rodio, ..."/ melodiju provalili zabari
35:59 " Mi pevamo sada svi Zvezda .... " / melodiju provalili englezi , a mi
smo ovakvu verziju skinuli od fiorentininih koji su je smislili
39:03 " Zvezdale, Zvezdale,... " / englesaki cuveni "Here we go"
42:00 " Kada igras Zvezdo ti ... "/ provalili veronezi i od njih smo i culi
43:29 "Napred Zvezdo samo napred Zvezdo "- skandiranje / vec napisano
43:50 "Crvena Zvezdo pobedjuj za nas ... "/ engleska melodija "Here we
go"
45:00 " Moj tim je prvak bio ... " / melodija iz meksickog filma "Jos jedan
zivot" , kasnije prepevao Miso Kovac pa se mislilo da smo prepevali
hrvatsku pesmu sto nije istina . Originalna 100% 1
45:30 "Neka veceras svako zna... " / vec napisano za prvo poluvreme
46:30 "Najveci olos smo... " / melodiju provalili milanisti
47:50 " Na celom svetu mi je sve ..." / vec napisano
(48:00 zavrsila se utakmica )
48:30 "Bravo Zvezdo, bravo Zvezdo,..."- uzvikivanje /provalili englezi
48:50 "Evropska Zvezda, .... " / melodija "Guantanamera ", provalili
engleski
49:20 "Neka veceras svako zna..."/ vec napisano
50:00 ------- KRAJ
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 20 Dec 2005 22:41    Post subject: Reply with quote

Navijanje na ovoj utakmici dobro . Nije ni jednom bilo pauze duze od 10 sekundi , osim na pocetku drugog poluvremena (16 sekundi).
Niko na svetu ne navija od pocetka do kraja svake utakmice bez pauze i to kapacitetom 100% svih onih u kopu.
Navija se od pocetka do kraja na svakoj utakmici , bez predaha. Treba poraditi na tome da kop bude jos glasniji i bolje birati pesme kako bi bili sto originalniji .
Otvoriti novi topik : "Kako do bolje organizacije severa " , jer ce pevanje ici svojim tokom i necemo moci vise da pravimo brzo velike pomake . Ovo je sve vec zadovoljavajuce. Treba se sada jos mnogo bolje organizovati :
1) Beograd - dovesti nove ljude , vratiti neke stare i pre svega ZADRZATI ovu solidnu brojnost
2) Srbija, Bosna Crna Gora - jos vise se povezati sa ljudima, organizovati ih i nauciti one koji ne znaju sve sto bi trebali da znaju o severu i Delijama
3)DIJASPORA - organizovati se jos bolje i pronaci nacin kako dijaspora moze da pomogne jos vise Delijama u matici kada vec ne moze da dolazi na domace utakmice .
Back to top
View user's profile Send private message
squad85
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Mar 2003
Posts: 35

PostPosted: 21 Dec 2005 01:29    Post subject: Reply with quote

Da kazem i ja nesto.
Dakle,moje misljenje na cemu bi trebalo poraditi pored svega ostalog je na tome koliko moze pesma bucno da se otpeva,to je veoma vazno kada je kvalitet navijanja u pitanju.Primetio am kao i vecina vas da ima dosta padova tokom trajanja neke pesme,zapocnemo je je jako,a tempo kako pesma odmiche opada,uzmimo kao primer "Neka veceras svako zna",naime krenemo jako,cak ni to nije dovoljno jako,a zatim drugi deo pesme se skoro duplo slabije cuje naspram ovog prvog.U tom segmentu bi itekako trebalo da se poradi!

Moja zivotna zelja je da "Sever dovedemo do pravog (Navijackog) savrsenstva",kada to kazem mislim na to da svih 15,16.000 ljudi zapeva pesmu svom snagom glasnih zica,pa makar iscepali grlo...
Naravno takvo bucno navijanje je moguce samo ostvariti na momente,naravno apsolutno je nemoguce da se navija cela tekma takvim tempom!
Sa takvim navijanjem niko na Svetu ne bi mogao da nam parira!
Hteo bih takodje da napomenem da su Englezi poznati po bucnom navijanju na momente,ali takodje su taleko od ovoga sto bi mi trebali da
uradimo.

Moj drugi deo posta izgleda kao malo neozbiljan,ali ovu su samo moje zelje,koje nisu neostvarive!!!
_________________
DELIJE-GATE7-FRIENDS FOR EVER!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
squad85
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Mar 2003
Posts: 35

PostPosted: 21 Dec 2005 01:41    Post subject: Reply with quote

Izvinjavam se sto postujem zaredom!

Predlozio bih Administratorima da stave lepljivu na ovu temu,jer smatram da ovakvim temama jednostavno nema kraja Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
DELIJE-GATE7-FRIENDS FOR EVER!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 25 Dec 2005 13:23    Post subject: Reply with quote

Prebrojah sada sta se pevalo na Zeti . Otpevano je 36 razlicitih melodija, a od toga je 22 provaljeno do 1991., sto iznosi vise od 60%.
Kao sto sam vec pisao , do 1991. nije bilo puno inostranih utakmica na televiziji + nije bilo kompjutera , pa samim tim niti mogucnost da se uz pomoc njega skinu nove melodije. Nove melodije su uglavnom dolazile posle putovanja kada su se posecivale inostrane navijacke tribine, pre svega italijanske. Cesto se desavalo da sever iskopira neku melodiju mnogo pre neke druge zabarske tribine, a ostatak navijackih tribina u staroj Jugoslaviji je uglavnom prvi put cuo te melodije bas od nas i onda ih kopirao. Treba naglasiti da tada nije bilo ni pomena da su to radili na primer nemci, madjari, svedjani, bugari , kakva je danas situacija. Zato i nije bilo strasno "ukrasti" neciju melodiju, sto danas predstavlja veoma ruznu stvar.
Filozofija je bila : IMATI STO VISE MELODIJA na repertoaru . Imali smo svoje i nove "ukradene" . Mislili smo , na primer , ako bi igrali sa romanistima, oni otpevaju neku melodiju, mi im odgovorimo istom , ali onda otpevamo :"Na Balkanu ima grad..." . Tako bi im dokazali koliko smo superiorni bar u tom segmentu . Od tada se navijacki svet u Evropi mnogo promenio i skidanje melodija je postalo veoma pristupacno svakoj tribini. Zato treba potraziti novi put. Po meni , resenje je u vec originalnim pesmama koje se pevaju , u aktiviranju starih i zaboravljenih koje bi mogle da prodju sadasnje kriterijume , kao i provaljivanju novih melodija koje vec postoje. Nove melodije bi mozda bilo dobro provaljivati na svakoj maloj utakmici na Marakani i to za vreme poluvremena. To znaci da bi do kraja prolecne sezone imali najmanje 6-7 novih melodija.
Trebali bi da napravimo takvu psihozu na severu, da ljudi sa posebnim entuzijazmom i zeljom pristupe ucenju novih pesama. Uvek odstampati dovoljan broj papira sa novim tekstom pesme. U ljudskoj biti je da vole nove stvari . Stvari koje su ih juce odusevljavale, sutra pocinju da ih smaraju . Ljude privlaci kada se nesto desava. Siguran sam da ce svakog 0,1% posto da pokrene kada zna da ce na svakoj utakmici cuti neku novu pesmu. E sad zamislte klinca koji u ponedeljak doce u skolu i otpeva drugovima novu pesmu koju nikad nisu culi.
Back to top
View user's profile Send private message
KillBill
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Oct 2005
Posts: 29

PostPosted: 25 Dec 2005 13:49    Post subject: Reply with quote

Citajuci sta bi moglo promeniti ili poboljsati palo mi je na pamet nesto na sta je verovatno neko pre mene skrenuo paznju,mislim da bi trebalo zabraniti paljenje baklji za vreme koreografije,sem ako nisu deo iste,jer po mom misljenu samo naruznjuju i tada akda se podigne koreo.treba se skoncentrisati na to da se drzi sto duze i da se sto glasnije peva naravno posle datog gola ili pocetkom drugog pol. je u redu.znaci kao sto se preko razgalsa kaze da se ne diraju najloni pre nego sto izadju igraci tako treba i to da se naglasi.
Razmisljao sam i o deljenju informatora i ne znam koliko bi dobra ideja bila da se oni dodeljuju na blagajni,svakome ko kupi kartu za sever,jer ljudi ce otici kuci ili negde i imace vremena da procitaju,ovako svako dodje na utakmicu gleda gde da se ubaci,pocinje navijanje i od toga nista.
_________________
Crvena Zvezda
Olympiakos
Spartak

Tri kluba,dve boje,jedna vera.
Zajedno kao nekad,jaci nego ikad.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 25 Dec 2005 13:56    Post subject: Reply with quote

KillBill wrote:

Razmisljao sam i o deljenju informatora i ne znam koliko bi dobra ideja bila da se oni dodeljuju na blagajni,svakome ko kupi kartu za sever,jer ljudi ce otici kuci ili negde i imace vremena da procitaju,ovako svako dodje na utakmicu gleda gde da se ubaci,pocinje navijanje i od toga nista.

Ovo je vec radjeno i dobri su rezultati. Jedino sto je to mukotrpan posao jer govnari sa blagajne daju svakom 10-om letak...naravno ukoliko mu ne stojis nad glavom Laughing .
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

View previous topic :: View next topic
Page 10 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop