DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

CASUAL NORTH
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Серђо Орси
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 198

PostPosted: 25 Sep 2005 11:41    Post subject: CASUAL NORTH Reply with quote

Pogotovo na ''malim utakmicama'', kada su na Severu samo najodaniji, primećujem sve više ljudi u CASUAL fazonu na našoj tribini. to nije nikakva novost, već par sezona unazad ljudi odbacuju šalove i dresove, i počinju da se oblače ''neupadljivo'' ( pod navonicima neupadljivo, jer je u Srbiji diskutabilno da li je neko neupadljiv u garderobi koja košta više od prosečne plate).

Prve Burberry kačkete video sam na severu još pre 4-5 godina, a sada su masovna pojava (doduše, samo par originala i dobrih kopija, i more nekih pazarskih nazovi-barberi kačketa, koji samo zbog karo dezena podsećaju na proslavljeni britanski brand). Fred Perry majice, duksevi i džemperi vidljivi su na skoro svakom meču, kao i Lacoste kačketi, majice, trenerke, a uočio sam par puta i Stone Island džempere.

lično, zadnje dve sezone odlazim na tekme bez klupskih obeležja, a vidim da i mnogo drugih mlađih navijača postupa isto. sve proizvode Delija sam kupio, ali ih ne nosim na utakmice, nego ovako, svakodnevno. moram istaći i da je teget šal Delije, po meni, ispao baš ok i neupadljiv, sa diskretnim natpisom na samo jeddnom kraju šala, i da deluje baš CASUAL.

zanima me stav ljudi o ovoj temi.

da li ste za ili protiv istaknutih navijačkih obeležja?
ULTRAS (šalovi, duksevi, majice sa imenom kluba ili grupe) ili CASUAL stil?

pozz
Back to top
View user's profile Send private message
guca
ДЕЛИЈА


Joined: 27 May 2005
Posts: 151
Location: senjak

PostPosted: 25 Sep 2005 11:53    Post subject: Reply with quote

LIVE LIKE AN ULTRAS
DIE LIKE AN ULTRAS

_________________
NASA LJUBAV JE JACA OD VASE MRZNJE
Back to top
View user's profile Send private message
паја&јаре
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Sep 2004
Posts: 155
Location: ...где год био...

PostPosted: 25 Sep 2005 12:12    Post subject: Reply with quote

Ova tema je prezvakana vec dosta puta, neznam kako nisi primetio!
Meni je npr. nelogicno da sada mi furamo neke fazone koji su nastali negde drugde i koje svi kopiraju, trebalo bi malo obratiti paznju na nasuorginalnost, da li ste videli negde u svetu da svi na tribini budu u istim majcama a da to nije deo neke koreografije? Zamislite sever svi u majcama delije (Teget) ima li sta lepse... Nemam nista protiv Casul oblacenja ali mislim da je taj trnd izmisljen da se utopis u masi kada su incidenti tuce sa murijom itd. Kod nas postoje dve rizicne tekme u polusezoni tako da nevidim razloge takvog oblacenja ! Ima li sta lepse nego kada ceo sever razvije salove ? Mislim da sam ti napisao dosta argumenata zasto mislim da treba da gradimo neki svoj stil? A ne kao Casual je u trendu pa sada smo svi casual !?
Neznam gde si ti primetio tolike likove u Casual fazonu, obrati paznju na recenicu ispod ove :
Povraca mi se od likova sa Burbery kacketima i salom oko vrata ! Ako misis da su oni Casual, varas se?
I to nekako ne ide jedno sa drugim... Confused
_________________
...ЈОШ РАЂАЈУ МАЈКЕ ОБИЛИЋЕ...
Back to top
View user's profile Send private message
Серђо Орси
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 198

PostPosted: 25 Sep 2005 12:44    Post subject: Reply with quote

naravno, jadna je scena kada neko nosi šal i fuš barberi kačket, ali ima mnogo indijanaca koji ne kapiraju samu ideju u osnovi, već misle - ''Englezi nose ove karirane kape, daj i ja da nabavim sličnu''.

kada kažem da vidim ljude u tom fazonu na našoj tribini, ne govorim da svi nose odeću vrednu nekoliko stotina evra, već da od npr.1000 ljudi na severu bar 150 nema navijačka obeležja, već su obučeni za izlazak u grad.

marke sam naveo primera radi, jer sam stvarno video da ih ljudi nose, ali ne smatram ni da marka čini nekoga Casual-om.

naša originalnost je odlična ideja, ali nju u vodu bacaju čobani koji godišnje dođu na par tekmi. primera radi, meni se zgadi život kad vidim nekog u ULTRAS(!) majici sa šubarom (na PSVu prošle godine), ili sada protiv Brage u ovim novim majicama (DELIJE i PONOS GRADA) sa ofarbanim licima u crveno belo, ili pet šalova na sebi.

jeste casual stil i izmišljen da se utopiš u masi, i razumem to što kažeš da kod nas nema tekmi na tom nivou koji bi taj način oblačenja činili neophodnim, ali, npr., ja koji nisam iz BGa na tekme uvek putujem bez obeležja, i retko kada sam zbog toga imao problema u vozu, autobusu..., a znam mnogo momaka koji su zbog navijačkih obeležja imali frku sa pandurima daleko od Beograda.

ne stidim se svojih obeležja, sto puta sam upadao u frku zbog šala, majice, duksa... mimo utakmica, ali, jednostavno, više mi leži neupadljiv način oblačenja kada idem na tekmu.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 25 Sep 2005 14:15    Post subject: Reply with quote

Bilo koja vrsta navijackog oblacenja je dobra i potrebna tribini. Ne kazem ja da treba da sledimo slepo engleze,italijane....ali treba gledati ono sto ima smisla. Ako te italijanski stil stiti u incidentima(duks sa kapuljacom,marama,fantomka,kacket,sesir...) ti nosi to,ako te opet engleski stil stiti(kosulje,kacketi,dzepmeri...) ti nosi to...Ako mislis da u tome izgledas vise navijacki i u tome se bolje osecas...ti izaberi to.
Mi generalno nemamo nas stil ali bi trebalo poraditi na tome,dok se to ne dogodi bilo koji pravi navijacki fazon oblacenja je O.K.
Jos jednom kazem mi treba da tezimo ka necemu nasem ali to je stvarno tesko...ali ima vremena.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 25 Sep 2005 14:19    Post subject: Reply with quote

od obiljezja na utakmice nosim samo shal uz kacket kao neizostavni dio svakodnevnog oblacenja mada, kako kaze sergio, i meni se cini da mi najvise lezi neupadljiv stil oblacenja prilikom odlaska na utakmice te imam utisak da cu ga i ja sve cesce praktikovati.
protiv ultras fazona nemam nista - dokle god je sa ukusom.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 25 Sep 2005 16:29    Post subject: Reply with quote

[quote="paja&jare"]
Neznam gde si ti primetio tolike likove u Casual fazonu[quote]
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
паја&јаре
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Sep 2004
Posts: 155
Location: ...где год био...

PostPosted: 25 Sep 2005 16:49    Post subject: Reply with quote

[quote="Robbie Williams"][quote="paja&jare"]
Neznam gde si ti primetio tolike likove u Casual fazonu
Quote:

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Ti se ne racunas, ti si to doneo sa ostrva... Laughing
_________________
...ЈОШ РАЂАЈУ МАЈКЕ ОБИЛИЋЕ...
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 25 Sep 2005 18:01    Post subject: Reply with quote

Ja mislim da na Severu ima jako malo ljudi koji kontaju casual trip .

Ovo ostalo je aj da nosimo kad svi nose , pa kad obuche ultras maju pa nabaci karirani kachket stvarno jako ruzno izgleda .
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 25 Sep 2005 18:08    Post subject: Reply with quote

Dobro je to objasnio Generalstab, oblaci ono sto te stiti. Bas dobro receno. Samo bih dodao da ako neko pali baklju npr. onda je zgodniji ultra' stil, mislim na fantomku, sal ili maramu. Oblacite se opusteno, u skladu sa gradjanskim duhom, onako kako se osecate. Pritom ne mislim na duh iz '93 Laughing . Znaci i ako ste punker, reper i statijaznam to budite u privatnom zivotu, van stadiona.

Pritom bih dodao svoje misljenje da ne postoje striktno casual marke vec casual odeca. Neko misli da postoje samo odredjene marke koje su casual. Postoje samo marke koje su popularne iliti najvise nosene medju casula navijacima.
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 25 Sep 2005 18:11    Post subject: Reply with quote

A ne kao Casual je u trendu pa sada smo svi casual !?


To nije trend,to zivi vec mnogo, desetina godina, a drugo je sto kod Nas ljudi pogresno shvataju NE samo ovu vec i druge price...
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Pretorijanac
ДЕЛИЈА


Joined: 05 May 2003
Posts: 214
Location: Republic of Bele Vode

PostPosted: 26 Sep 2005 13:34    Post subject: Reply with quote

z warsaw wrote:
A ne kao Casual je u trendu pa sada smo svi casual !?


To nije trend,to zivi vec mnogo, desetina godina, a drugo je sto kod Nas ljudi pogresno shvataju NE samo ovu vec i druge price...



pa bas to uopste to nije neki trend...to je pre nekada davno u engleskoj bio trend sad je preslo u normalno tako da mi kasnimo MNOGOOO sto se toga tice...u engleskoj na primer vise niko ne fura burrbery itd itd totalno je izaslo to ima naravno ljudi koji furaju i dalje ali ne toliko...posto doslo je vreme da njih sve prepoznaju u tom fazonu na ostrvu...

totalno je smesno ako fura neko burberry SADA na severu jedino ispada kao "smeker" u ocima onih koji su culi za CASUAL fazon i zeleli bi bas da furaju taj fazon a ne mogu posto finansijki nisu u stanju...

budi normalan, navijacki se oblaci i idi na tekme...zajebi raznorazne fazone
_________________
___КЛАН99 ДИЗЕЛ ОРГАНИЗАЦИЈА врачамо на пут српску генерацију сви полако улазе у дизел организацију___
Back to top
View user's profile Send private message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 26 Sep 2005 15:52    Post subject: Reply with quote

Budi svoj! Ne kopiraj nikoga, ali naravno imaj ukusa i stila... Po meni jedini dobar izbor oblacenja! Ono sto je meni jako simpaticno (pozitivno naravno) su likovi koji dolaze u casual fazonu, ali nikada bez bar jednog Zvezdinog simbola, npr. znackica na kacketu, duxu...
Back to top
View user's profile Send private message
Швалер
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Sep 2003
Posts: 536
Location: Винипенг,Канада

PostPosted: 26 Sep 2005 17:22    Post subject: Reply with quote

burrbery se nosi ne u onim kolicinama kao pre ali se nosi... nema vise kacketa ali se nose stvari
_________________
http://youtu.be/zWXem8buI98
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 27 Sep 2005 11:54    Post subject: Reply with quote

Red Star Forever wrote:
Budi svoj! Ne kopiraj nikoga, ali naravno imaj ukusa i stila... Po meni jedini dobar izbor oblacenja! Ono sto je meni jako simpaticno (pozitivno naravno) su likovi koji dolaze u casual fazonu, ali nikada bez bar jednog Zvezdinog simbola, npr. znackica na kacketu, duxu...

Ovako mnoge stvari Ljudi nose ne jer imaju ukusa vech jer su to Firmirane stvari i misle da kada ih obuku postaju navijachi, IN i do jaja likovi, urbani.. Mnogi englezi imaju takve vojske na tribinama, koji su nishta drugo nego Shabani.. Jer nemaju ideje i ukusa, shta i kako treba da se nosi.. Tako je i taj Burrbery postao shabanska marka Uveliko Na ostvru, gde Chavsi (tipa dizelsashi) kod nas chine sve kako bi uveliko pokazali svetu legendarne share te marke.. Indijanci.. A oni koji ih kopiraju josh vechi.. Neshto slichno se je desilo sa Filom sredinom osamdesetih kada su tu marku na ostrvu svi shabani uveliko furali da bi dokazivali svima kako imaju stila.

Burrbery nije losha marka ali nije sve zlato shto sija.. Stone Island imaju par interesantnih stvari ali koshtaju u izradi (rade se u tajlandu itd..) nekih 5-25 eura da bi se prodavale po Evropi za sulude pare.. I onda Navijachi zeljni dokazivanja kupuju te stvari za 100-600 eura, krenu na tekmu gde treba da se shibaju ili poziraju!
Treba imati ukusa i treba nostiti svari sa stilom a ko nema toga izgleda kao pacijent ili pozer.. Ljudi koji nemaju ukusa njima su potrebni ljudi-marke i sl. kako bi znali shta je dobro da se nosi!

Delije sever su krenuli sa svojim marketingom gde se meni lichno neke stvari svidjaju a vama? Wink
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop