DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Incidenti koji skupo kostaju
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Che
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 314

PostPosted: 16 Sep 2005 12:48    Post subject: Incidenti koji skupo kostaju Reply with quote

Sa Sportske centrale:

"Disciplinska komisija UEFA donela je u petak odluku da kazni FK Crvena Zvezda igranjem jedne utakmice na svom stadionu bez prisustva publike.

UEFA će u naredne dve godine pažljivo pratiti utakmice Crvene Zvezde i ukoliko se incidenti zbog kojih je kazna izrečena ponove u periodu od dve godine sankcionisati klub sa "Marakane" još jednim susretom na praznom stadionu."Crveno-beli" imaju pravo žalbe do ponedeljka 19. septembra. "

Elem.. u daljem tekstu se navodi da u dopisu UEFA nije obrazlozena odluka, odnosno ne zna se zbog cega je izrecena ova jeziva kazna, ali posto smo mi ove godine odigrali samo jednu medjunarodnu utakmicu (protiv Intera) koja je prosla kompletnu proceduru (izvestaj delegata koji se radi dan kasnije, sastanak Disciplinske komisije - koju sedmicu kasnije, saopstavanje odluka putem medija i slanja faksova klubovima), mora biti da je kazna izrecena zbog onog navodnog gadjanja klupe sa Interovim rezervnim igracima sitnim predmetima.

I, posto ce se ovaj topic u svom prvom delu verovatno zasnivati na iznosenju frustracije svih nas koje ovakve debilne odluke itekako bole, bilo bi dobro da, kada se strasti stishaju, ova tema posluzi kako bi se prodiskutovalo o tome koje stvari stete i nama kao navijacima i klubu kog bodrimo, a koje moramo ili bi bar trebalo, da smanjimo kako ne bi dolazili do ovih stvari. Debilnih, ali ocigledno neizbeznih u tzv. "modernom fudbalu".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
purke
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Mar 2004
Posts: 19

PostPosted: 16 Sep 2005 12:54    Post subject: Reply with quote

Koliko sam čuo od ljudi koji su bili na Zapadu, i sinoć su retardi gađali trenera Brage.

Ne znam zašto to nazivaš debilnom odlukom. Debilno je ono što ti likovi rade. Koja je poenta u tome da gađaš nekog, koja je poenta da baciš baklju u teren? Lepo je? Uživaš u tome? Korisno je?

Čak i da nazovemo odluke UEFA debilnim, zna se da je to zabranjeno i da se strogo kažnjava, i opet dođe pijani indijanac koji ne jebe ništa, napravi sranje i posle mi ispaštamo zbog toga.[/b]
Back to top
View user's profile Send private message
Che
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 314

PostPosted: 16 Sep 2005 13:05    Post subject: Reply with quote

Debilno je to sto je odluka takva kakva je, a niko nije bio povredjen, niti je bio u pitanju neki ozbiljniji incident vec su valjda baceni upaljaci ili tako nesto. Naravno da se debilnim moze nazvati i potpuno bezrazlozno ponasanje takvih pojedinaca, ali ne mozes reci da je zbog takvih stvari potrebno kazniti klub igranjem pred praznim tribinama.

Pa, prosle godine Romanisti, i to takodje "sa zapada" Olimpika razbiju glavu sudiji Frisku, i usledi - ista sankcija!? No dobro.. oni su prosli sa takvom kaznom jer su ucesnici Lige sampiona, mi smo, nazalost, sitna bUranija, pa UEFA moze da ovako kaznjava i za sitnice, ocigledno..

No, kao sto rekoh u svom prvom postu, bilo bi lepo da se ovaj topik iskoristi za ukazivanje na probleme i pokusaj njihovog resavanja, jer ne ucini li se to, snaci ce nas i gore, kako sada stvari stoje u evropskom fudbalu..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Valjevac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Aug 2005
Posts: 3

PostPosted: 16 Sep 2005 13:09    Post subject: Reply with quote

Kazna je za naredne DVE!!! utakmice na marakani

http://www.uefa.com/competitions/UEFACup/news/Kind=1/newsId=342190.html
_________________
RED OR DEAD
Back to top
View user's profile Send private message
TOPOHTO
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Jul 2005
Posts: 6

PostPosted: 16 Sep 2005 13:20    Post subject: Reply with quote

Kazna je trenutno jedna utakmica bez publike, ali ukoliko se tako nesto ponovi, bicemo automatski kaznjeni sa jos jednom utakmicom bez publike (to je ta druga utakmica koju spominju u clanku).

Razlog je gadjanje Interove klupe sitnim predmetima (ukljucujuci i jedan mobilni telefon - da li je ovo na fazon "ima se, moze se"?).
Back to top
View user's profile Send private message
purke
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Mar 2004
Posts: 19

PostPosted: 16 Sep 2005 13:20    Post subject: Reply with quote

2 Che

Stvar je u tome da mi već imamo debeo dosije u UEFA, tako da se to samo gomila i gomila, što, u kombinaciji sa tim što si rekao (Roma je Roma), samo može da nam šteti.

Očito je da smo takav usran narod, šta boli qrac tog pijanog ili gudriranog indijanca iz pripizdine što dođe jednom u sezoni što neće biti publike. Važno je da se on iživeo, i nikakvi apeli tu neće pomoći. Osim da ga neko nahvata, išutira i baci u kanal.
Back to top
View user's profile Send private message
ZZZ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Aug 2004
Posts: 75
Location: 's-Gravenhage

PostPosted: 16 Sep 2005 13:23    Post subject: Reply with quote

Kazna jeste dve utakmice, ali po sistemu 1+1, tj. jedna odmah, a druga uslovno na dve godine (na koju ce da se nakalemi eventualna nova kazna)...

Dakle, ono sto je Che napisao je sasvim OK.
_________________
Не будимо националисти, не будимо шовинисти, будимо сви Срби
Back to top
View user's profile Send private message
ZZZ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Aug 2004
Posts: 75
Location: 's-Gravenhage

PostPosted: 16 Sep 2005 13:33    Post subject: Reply with quote

Koliko ja shvatam kazna jeste zbog projektila, ali i zbog pirotehnike koja je koriscena pre i za vreme utakmice.

Ono sto mene licno najvise brine je zadnji pasus u tekstu za koji je dat link, a koji otprilike glasi "UEFA je naglasila da je koriscenje pirotehnike na stadionu opasno za sigurnost kako gledalaca tako i igraca". U prevodu, kazne za bilo kakvo koriscenje pirotehnike u buducnosti ce biti jako velike...

Moj komentar - politika dvostrukih arsina (ne samo "slucaj Roma") ce biti sve izrazenija iz godine u godinu. Na jednoj strani mocni i silni, a na drugoj ostali...
_________________
Не будимо националисти, не будимо шовинисти, будимо сви Срби
Back to top
View user's profile Send private message
KOHAH
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 304
Location: Београд

PostPosted: 16 Sep 2005 13:33    Post subject: Reply with quote

Одлука је таква каква је. Вероватно је неко и проценио да ће нам клуб убудуће чешће учествовати у европским такмичењима, те је ова казна превентива за неке будуће, много већ и значајније мечеве. Друго, дуго смо за иста мања срања пролазили новчаном казном. Када се све то накупи, то је то.
Битно је да се направи граница између навијача из копа и оних који су криви за овај последњи "инцидент" са гађањем клупе интера.
А лека има, само је питање да ли ће Клуб применити третман.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 16 Sep 2005 13:34    Post subject: Reply with quote

The UEFA body heard that Crvena Zvezda supporters set off various pyrotechnical devices before and during the second-leg game in Belgrade. Local fans also threw missiles – including a mobile phone, two plastic lighters and a coin – on to the plastic roof of the Inter bench during an interruption in the match in the 82nd minute.

Nema tog Boga koji ce me ubediti da je neko ubacio mobilni u teren !
Samo dokaz koliko su nasharali i dodatno napakovali .

E sad , oko sprechavanja ovog ... Majku im jebem , oni ubacuju i boli ih kurac kad se vishe nece pojaviti na stadionu do sledece godine .
A shta moze da se uradi protiv takvih morona !? Teshko da ishta moze .

To rade kreteni kojima mozesh prichati 100 godina . Ne vidim drugo reshenje sem batine koja , nazalost , za sobom povlachi neke druge reakcije .
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
луди_радуле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 316
Location: РСК

PostPosted: 16 Sep 2005 13:38    Post subject: Reply with quote

šta boli qrac tog pijanog ili gudriranog indijanca iz pripizdine što dođe jednom u sezoni što neće biti publike

Nemoj tako, mozda su ti likovi bas iz BG, navijaci iz unutrasnjosti i rep.Srpske i Hrvatske predju stotine kilometara za Zvezdu i nije u redu da ih se naziva indijancima.Najlakse je biti delija u BG. I da neko na pomisli da opravdavam one koji bacaju stvari na trenere, igrace...treba ih izbaciti sa stadiona ili izmlatiti jer vidis sta naprave da mi normalni navijaci ne mozemo doci bodriti Zvezdu.
malo sam skrenuo s teme...
Back to top
View user's profile Send private message
NightMare
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Feb 2003
Posts: 130
Location: Београд

PostPosted: 16 Sep 2005 13:39    Post subject: Re: Incidenti koji skupo kostaju Reply with quote

Che wrote:


Elem.. u daljem tekstu se navodi da u dopisu UEFA nije obrazlozena odluka, odnosno ne zna se zbog cega je izrecena ova jeziva kazna, ali posto smo mi ove godine odigrali samo jednu medjunarodnu utakmicu (protiv Intera) koja je prosla kompletnu proceduru (izvestaj delegata koji se radi dan kasnije, sastanak Disciplinske komisije - koju sedmicu kasnije, saopstavanje odluka putem medija i slanja faksova klubovima), mora biti da je kazna izrecena zbog onog navodnog gadjanja klupe sa Interovim rezervnim igracima sitnim predmetima.

Dakle ovako, kazna je izrecena zbog : ubacivanja pirotehnike, jednog mobilnog dva plasticna upaljaca i novcica ( na Interovu klupu ). Ovo je informacija sa Uefinog sajta. Takodje to znaci da smo dobili takoreci i uslovnu kaznu ( taj drugi mec ). Medjutim, posto je odluka doneta prakticno 15 dana posle problematicnog meca, a u toku perioda u kome ce nas "posmatrati", evidentno je da cemo za gadjanje Bragine klube fasovati i tu drugu kaznu. E sad ja nisam siguran da li Uefa kaznjava po zalbi tima ili po sopstvenim zapazanjima ? Jer, iako su svi sa Bragine klupe skocili na cetvrtog sudiju zaleci se, sve se nekako brzo smirilo ( bio sam na Zapadu pa sam lepo sve video ). Cak ni trener to nije pominjao na konferenciji. Mislim da ni cetrvrti sudija ni delegat nisu prikupili "dokazni materijal", ali ne znamo sta je uslo u zapisnik.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 16 Sep 2005 13:41    Post subject: Reply with quote

Taman da zivi na terazijama...treba mu jezik iscupati.
A sto se tice bakljada stvarno treba povesti racuna za paljenje pirotehnike tokom utakmice...jer to je bespotrebno izbijanje para klubu iz kase.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
purke
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Mar 2004
Posts: 19

PostPosted: 16 Sep 2005 13:44    Post subject: Reply with quote

Kazne se razrezuju na osnovu zapažanja delegata. eventualno može neko da se žali i ukaže na nešto što ovi nisu videli, pa da naknadno u đe u zapisnik, koliko ja znam.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 16 Sep 2005 13:45    Post subject: Reply with quote

Inace taj famozni zapad je poznat od ranije cetvrtim sudijama i delegatima. Za odenze verovali ili ne nakon utakmice je neki moron gadjao sudije delom tribine(kamencugom) i uspeo je da pogodi jednog od sudija,ali ne znam na koji nacin je jos tada uspelo da se to zataska.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop