DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

navijacki ugao SEVER-CZ-braga
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Boba
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 299
Location: ..цирка испред драгстора..

PostPosted: 16 Sep 2005 09:09    Post subject: Reply with quote

Generalstab wrote:
Ti sto si napravio izuzetak i dosao ovde da nam otvoris oci sa juga...ne moj vise.
Iako isfrustriran(zbog bog zna cega) priznao si sosonu jedan da si cuo taj koncert sa severa i tuzbalice,znaci ta pesma se cula da juga....


Kako si pogodio da sam Shoshon po kevinoj liniji? Da se ne znamo mi mozda?
Bice velika stvar kada se prihvati cinjenica da ono sto stvarno grmi su prosti kratki i odsecni textovi, dobacivanja sa drugim tribinama.
Duge i u nedogled ponavljane pesme smaraju masu i u kombinaciji sa loshom igrom prave ukupno loshu atmosferu... Jedino sto vam isfrustrirani Shoshon Boba tvrdi da 13 ili petnaest milja ljudi ne moze ni navijati ni ponashati se kao hiljadu dve- to je prosta dinamika mase.

Ali uvek je najlakse pljuvati nas nesrecne crvenokosce..bar da hoce Kandicka i nas da brani malo...
_________________
...а онда је кудрави гаучос кренуо кривудавим стазама кокаинских ноћи...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13174

PostPosted: 16 Sep 2005 09:13    Post subject: Reply with quote

Kao prvo. Tih cigana je mozda i bilo sat vremena pred pocetak zato sto je vecina usla unutra pa su se osokolili da izadju iz rupa,ali sledeci put ih nece biti ni tad. Ceo dan su terani sa marakane i ako nista drugo do 18h ni jedan jedini nije bio oko stadiona.Bilo ih je na po 5 minuta dok im nije objasnjeno da ne treba tu da budu. Posle 18h je moguce da su se negde sporadicno pojavili ali sigurno nije kao ranije gde ispred blagajne imas da kupis sta hoces od cigaskog asortimana,a duz ljutice bogdana sve "stand" do "standa".
Sto se tice navijanja mnogo se brkaju neki pojmovi.Mozemo mi celu utakmicu da se dovikujemo sa drugim tribinama i da zvucimo do jaja,mozemo da se smaramo sa rukama i da tapsemo na razne povike koliko hocete....a je li to navijanje? Jer bi se onda osecali do jaja sto smo "grmeli" celu utakmicu? Neki od vas bi trebali da kupe kasete sa nasim navijanjem recimo sa barselone,lacija,rozenburga i jos mnogih drugih utakmica...cisto malo da se podsete kako izgleda to "ludo" navijanje nase tribine,koje oni pamte kao nezaboravno. Unapred cu vam skrenuti paznju da brojite koliko puta skandiramo nesto,koliko puta pevamo napred Zvezda ole...i slicne stvari. Pogledajte i koliko smo bili u stanju pesama da izvucemo za te utakmice...znaci pesama,ne dovikivanja i skandiranja....i shvaticete zasto sam napisao da je juce bilo dobro navijanje...ne sjajno,ne nikad vidjeno ali dobro.
Inace pesma sve sto zelim u ovom trenutku je ODLICNO otpevana....mozda i najbolje do sada kada je cela tribina u pitannju.
Stvarno neki ljudi ne zele ni malo da razmisle pre nego sto napisu ovde nesto.
Inace, varsava juce je sipka mnogo bolje odradila svoj deo posla nego na mnogim drugim utakmicama.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13174

PostPosted: 16 Sep 2005 09:17    Post subject: Reply with quote

Boba wrote:
[ Bice velika stvar kada se prihvati cinjenica da ono sto stvarno grmi su prosti kratki i odsecni textovi, dobacivanja sa drugim tribinama.
Duge i u nedogled ponavljane pesme smaraju masu i u kombinaciji sa loshom igrom prave ukupno loshu atmosferu... ...

O profesore navijanja....hvala ti sto si nam otvorio oci.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Che
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 314

PostPosted: 16 Sep 2005 09:26    Post subject: Reply with quote

Pitam se, pitam se, da li da svoj komentar stavim u neku novu sekciju foruma tipa "Pogled na aktivna zbivanja iz veteranskog ugla", al... posto tako nesto ne postoji, niti ima potrebe jer je cilj - avangardom biti bolji, a ne analizama iz ugla proslosti, onda cu ovde da nashkrabam koju rech.

Da me neko ne shvati pogresno, nit' sam ja veteran, nit' mogu da drzim predavanja bilo kome, samo sam osetio potrebu da kazem nesto sto sam mislio da necu biti u prilici skoro.. bar ne u sezoni ili dve koje su pred nama.

Prvo, "nakon svih ovih godina", jednu evropsku utakmicu odgledah "sa strane", sto je, iskren da budem, idealna prilika da se objektivno posmatra Sever sa distance. "Objektivno", kako ta rech tesko zvuci kada je u pitanju tribina na kojoj odrastate, al.. ajd.. Mora se.

A sto se mora, nije tesko. Prvo, zadivljujuce je bilo videti takvu tribinu. "Puno, pa sta, nije nam prvi put", reci ce mnogi. Ovaj.. ok, al.. kada se uzme u obzir u kojoj zemlji zivimo, kakav fudbal vikendima gledamo, ko tu zapravo igra i ko je, u krajnju ruku, protivnik, onda je prava milina videti masu nalik nekadasnjoj kada stolica nije bilo. Na stranu to sto je koreografija odradjena na visokom nivou, iskreno, no... oko ovih "sitnih propusta" koje neki spominju, moram da kazem da njih gotovo uvek i svuda ima i takvim komentarima zaista nije mesto na ovom Forumu jer je onakav izgled tribine na pocetku i dalje domaci zadatak "mnogima u okruzenju". Uvek moze bolje, tacno, ali mi smo i dalje - uvek bolji nego prethodni put. U mnogim stvarima. Bilo bi lepo da sve moze preko noci da se digne na nivo savrsenstva, ali - ne moze. U tome i jeste lepota vernosti.

Drugo, glasnost. Na stranu sad zamerke "pa sta vredi glasnost kad jedni pevaju jedno, a drugi drugo. Prvi kasne, drugi ni ne pocnu da pevaju, treci slikaju mobilnim telefonom". Ako se pogledamo u oci i priznamo kako je to sve izgledalo u godinama koji su iza nas, kakvi su sve likovi dolazili na tu istu tribinu i sto je najvaznije, kako su se ponasali, napredak je vise nego ocigledan. Da, vise nego ocigledan. Sever je grmeo, ne samo u onih gotovo savrsenih 20ak minuta prvog poluvremena.

Trece, repertoar. Sjajan, bolji no inace. Nema previse sekcanja, nema pesama koje zna samo "kop sa malih utakmica", nema pripomoganja zvanog "ok, ne ide nam bas nesto, ajd da vidimo sta kazu istok i zapad". Dovikivanje sa drugim tribinama je mocno oruzje u rukama navijaca, ali cilj Severa nije da koristi postojece raspolozive snage, vec da iste - unapredi. I, to dobro radi u ovom trenutku.

Cetvrto, izgled tribine. Sa distance je tesko proceniti ko je sve dosao na najludju tribinu na Balkanu, ali je pomak napred bio uocljiv ispred Severa, u izgledu ljudi, njihovom ponasanju. Jos uvek tu ima mnogo onih koji dodju jednom godisnje, ali neka... nastave li da se ovako obrazuju, nastavi li se sa radom na ovakvom obrazovanju, veci uspeh je pred svima nama.

Peto, nemoj da je neko pomislio da je ovo korak posle kog treba sesti i odmoriti. Ne pisem ovo zbog onih koje i da terate da predahnu kada je rad na napretku Severa u pitanju - necete uspeti, vec zbog onih koji misle da se "eto, oni nista ne pitaju". Pitate se vi, vise nego sto mislite. Da nema vas "obicnih", kako sebe nazivate, da nema vas koji niste u organizovanim grupama ciji je pozitivni fanatizam nemerljiva pojava, ne bi svega ovog bilo. Zato, bas zato je bitno da shvatite koliko ste upravo vi vazni, koliko je vazna svaka vasa recenica neodlucnom drugu/prijatelju/bratu/drustvu u vezi Severa. Samo vashe ponasanje na tribini i van nje Sever ce uciniti boljim. Oni koji su za to "zaduzeni" daju sve od sebe, i vishe od toga, a sada je red dosao i na vas, samozvano "obicne".

Niko na Severu nije "obican" navijac. Tu rech zaboravite. Tamo je svako Delija, samo je pitanje koliki deo sebe zeli da ulozi u tu ideju. A moze mnogo da postigne, cak i malim korakom napred, ka zajednickom cilju...


Pozdravlja vas vash kobojagi veteran,
neobicno srecan sto je sinoc imao priliku da vidi Sever u jednom od boljih izdanja i pored silnih sitnih zamerki koje ce se same ispraviti vremenom ostane li se na ovom putu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 16 Sep 2005 09:38    Post subject: Reply with quote

Tim Romima sa krpicama ubuduce treba dati do znanja, da te krpice ne mogu prodavati cak ni na auto komandi( ne samo na velikim nego I na malim utakmicama ), a I sire, sto ce reci od Slavije pa prema stadionu. Fudbalski klub C.Zvezda kao I same Delije bi trebalo da zastite svoj znak I ime, tako da te proizvode ne bi smele da proizvode kojekakve firme ili bilo ko, jer ce podlezati sudskim problemima u slucaju da to ucine, a kamo li jos to, I da javno prodaju. Normalno na velikim utakmicama treba postaviti vise nasih standova okolo citavog stadiona, u principu, nagomilati dosta tih kvalitetnih navijackih rekvizita pred tako velike utakmice, pa dosta toga moze I da ode (proda se), jer nadam se ubuduce necemo po tom pitanju imati nikakvu konkurenciju.

PS- Braco iz Generalstaba, samo napred, jer gurate vise nego pametne stvari!!!
Back to top
View user's profile Send private message
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 16 Sep 2005 10:39    Post subject: Reply with quote

guca wrote:
guca wrote:

Pretpostavljam da mislis na pesmu:sve sto zelim u ovom trenutku......
Da ta pesma stvarno izgleda nije za velike tekme.

MA sta lupam bre ta pesma je extra a narod koji ju nepeva je stoka.
A to da me neko neshvati pogresno mislim da nije za sad da se peva na velikim tekmama dok ne nauce.
Treba se baciti na pevanje za pocetak prostih pesama
koje narod voli da peva i zna ih tipa pune tribine.
Nevidim zasto jednom nebi pevali jednu pesmu svih 45 minuta ako ce to
da grmi,bolje je to nego 10 pesama koje se uopste nepevaju vec likovi negoduju sa onim kao okrenu se ka sipci i tiho kazu ajd menjajte ovo me smara.


Да ли си сигуран да би 45 минута грмео север са том песмом.
Нешто нисам сигуран, с обзиром да је и јуче то покушавано и да се после 5-10 мин. знатно стишало.

Мени је несхватљиво (сем у специфичним ситуацијама као нпр. Бари) да се једна песма врти свих 45 мин.

Јуче се видело да се пола севера сморило уз песму пуне трибине, а кад се променила та песма почело је много више да грми...
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
радомир
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 339

PostPosted: 16 Sep 2005 10:47    Post subject: Reply with quote

face2face wrote:
Ja sam bas naprotiv misljenja da je navijanje u prvom poluvremenu bilo mnogo losije nego u drugom...Ne znam da li smo bili na istoj utakmici vi sto govorite suprotno???
Prvih 10 minuta je bilo ok pa posle totalni pad. Jug nije ni postojao u prvom. U drugom je vec bila bolja situacija. Ako nista drugo pevalo se vise pesama.
Setalica je bila ok...mada ja vise volim kartone nego balone. Pozdrav,


Прво пилувреме је било много боље. Само се сети да је у другом полувремену навијање прекидано узвицима душан баста, и све ће ти бити јасно. Југ је исто у првом полувремену звучао добро.

Interceptor wrote:
Ima li neko fotografiju barjaka koji je bio postavljen na krovu Severa?


Има Киза лион, не знам да ли је поставио.

И за крај, једно од бољих издања севера на европским утакмицама у последње време.
_________________
ПРАВДА ЗА УРОША!!
Back to top
View user's profile Send private message
cazzo_FCRS_forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 753
Location: Нешто је труло у држави Данској!!

PostPosted: 16 Sep 2005 10:58    Post subject: Reply with quote

Za mene imamo najlepsu pesmu sveta.

jos kada pocnu svi da je pevaju onda ima da bude HAOOOOOS.

koja pesma??

SAMOOOOO TIIIIIII

U MOM SRCI SIIIIIIIII



PS:kome je palo na pamet da se stavi zastava na krovu Severa???ideja je genijalna. Sta je rekao Pixi kada je cuo za tu ideju??
_________________
"Kuda ideš Crna Goro kada crnogorčiš pse, a dukljanizuješ Crnogorcе"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Паки
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Aug 2005
Posts: 155

PostPosted: 16 Sep 2005 10:59    Post subject: Reply with quote

Navijanje u odnosu na zapresic,mnogo bolje.Bio sam iznad sipke na cetri stepenika,pevali smo celu utakmicu.Kop je dobro odradio posao,mada moze mnogo bolje,ali polako ima vremena. Tapkarosi i prodavci su oterani,sto je veliki plus. A sad ono sto nije bilo dobro, i dalje brdo likova pisa po tribini i po grafitima na vrhu tribine,na to bi trebalo da se obrati paznja.Sto se koreografije tice,deo do zapada kao da je prvi put dosao na tekmu,masu onim balonima pola sata pre podizanja koreografije i u opste se ne obaziru na povike sa sipke da spuste balone dole.Mislim da bi trebalo da se postave sipke do zapada i istoka,mislim da bi to boboljsalo navijanje i disciplinu na tribini oko nekih drugih stvari(koreografije,bacanje baklji u teren,itd).
Back to top
View user's profile Send private message
A&T
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 Sep 2005
Posts: 51
Location: Ваљево

PostPosted: 16 Sep 2005 11:01    Post subject: Reply with quote

Iz Valjeva u BG doslo organizovano 100 ljudi plus kolima, kombijima...
U Bulevaru JNA pola sata smo ganjali cigane sa onim idiotskim krpama i oterali smo ih skoro do Banjice Laughing Naravno, i zaplena je bila pristojna, koja je na povratku u VA unistena.
Na putu za BG bilo je ludje nego 5.oktobra na Ibarskoj magistrali... A da ne pricamn o posebnoj disciplini koja se zove "Surfovanje na krovu od autobusa". Jebo te, ako nas je neko gledao sa strane, izgledali smo kao oni busevi u Kolumbiji i na Andima....samo nam je pernata zivina falila... Crying or Very sad
Na Severu smo bili dole do zapada, a navijanje i nije bilo tako lose kao sto se ovde prica.... Potrebno je ipak vreme da se indijanci dovedu u red, a za to je potrebno mnogo rada i nerava.
Povratak u VA obelezen je jos ludjom atmosferom u busu, i pijankom u lokalnom kaficu u Valjevu do ranih jutarnjih sati.
Momcima koji idu u Bragu srecan put, a nama ostalima preostaje da verujemo u nasu Zvezdu da ce u Portugaliji napraviti reyultat koji vodi u ligu UEFA.
Cestitke i Heroesima za koreo, a D... pod hitno da pocne sa usavrsavanjem paljenja baklje Laughing .
Pozdrav
p.s. Ekipi iz B.Palanke izvinjenje, ali ipak mora da se zna gde sta stoji na ogradi. Lako je doci na velike utakmice, treba otici malo i do Kule, Cacka, Bijelog Polja, Ivanjice, Golubovaca, Podgorice....da ne nabrajam... Mesto na ogradi za zastavu se zasluzuje...
Delije Valjevo
_________________
Не могу да смислим ништа паметно...
Back to top
View user's profile Send private message
Паки
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Aug 2005
Posts: 155

PostPosted: 16 Sep 2005 11:08    Post subject: Reply with quote

A&T wrote:

p.s. Ekipi iz B.Palanke izvinjenje, ali ipak mora da se zna gde sta stoji na ogradi. Lako je doci na velike utakmice, treba otici malo i do Kule, Cacka, Bijelog Polja, Ivanjice, Golubovaca, Podgorice....da ne nabrajam... Mesto na ogradi za zastavu se zasluzuje...
Delije Valjevo
Hvala ti sto si me podsetio. Zamolio bi neke ekipe da vise ne kace zastavu na mesto Nislija(od prolaza na severu,prema zapadu)
Back to top
View user's profile Send private message
Nikola82
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 May 2005
Posts: 10
Location: km

PostPosted: 16 Sep 2005 11:09    Post subject: Reply with quote

Prvih desetak min navijanje pravo onda do pred kraj prvog dosta slabo,dok u drugom ipak mnogo bolje i jace,ali jedno je definitivno i to ne mogu da razumem a to je da kada bi igra bila bolja i navijanje je bilo mnogo bolje,a znam da bi trebalo pa makar i gubili 10~0 pevati istim intezitetom,u sustini nije mi krivo sto sam presao 700km pukao zadnju kintu i odrao grlo za ove pi..ke jer jos jednom i pored nekih sitnih zamerki navijanje je bilo odlicno i bravo za one koji su napisali informator jer vec sada ljudi uvidjaju neke stvari...
Back to top
View user's profile Send private message
and1
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2005
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 16 Sep 2005 11:28    Post subject: Reply with quote

Ja sam nazalost bio na jugu, jer se nisam na vreme angazovao da kupim karte, tako da nisam bas kompetentan da ocenjujem navijanje severa. Samo mi se cini da je bilo ok, nije bas toliko lose kao sto neki predstavljaju na forumu. Sto se tice juga, mislim da je tamo bar pola tribine bilo raspolozeno za navijanje, ali nije imao ko da ih organizuje. Sve se svodilo na pokusaje pracenja nekih pesama sa severa, ali cim bi bila neka komplikovanija, odmah bi prestalo navijanje. Mislim da bi na velikim utakmicama trebala neka grupa da ode na jug i da pokusa da uskladi navijanje sa severom, jer bi ipak bila bolja atmosfera da navija jos 5-6 hiljada ljudi, bar bi bilo akusticnije. Kada bi bio neki vodja na jugu, to bi bilo mnogo bolje.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13174

PostPosted: 16 Sep 2005 11:44    Post subject: Reply with quote

Ma sta i nije bilo toliko lose. Ovo razmisljanje je nametnuto ovde,jer se javljaju raznorazni koji se trude na svakom forumu da umanje ono sto se desavalo sinoc. Neki iz ne znanja,neki namerno to rade.
Dobar deo komentara me podseca na recimo komentare sa lacija,gde su nakon utakmice "NASI" ovde kritikovali koreografiju koja na kraju po mnogima ispade jedna od nasih najboljih i najoriginalnijih,i gde su se zalili na boju baklji na istoku i zapadu..."gde su one nase crvene"?
Tako se i sada javljaju ovde da kritikuju sever sto nije bilo vise dovikivanja sa drugim tribinama...ovo je indenticno razmisljanju onih "pametnih" sa lacija.
Ovde bi stvarno trebalo povesti racuna kada prodju ove "velike" utakmice...da ljudi koji znaju sta pisu...to urade sto pre da nam ne bi kojekakvi ovde krojili nase izdanje po svojim frustracijama i trenutnim raspolozenjem za tastaturom.
Mnogi jos uvek nisu svesni sta kritikuju,sta zameraju...jer nemaju jos uvek pojma koliko je sve to tesko,nemoguce,ne izvodljivo sto traze i sto misle da moze tek tako da se ostvari.
Ali bilo kako bilo....ovde se pomeraju granice u razmisljanju...slabo ali ide nekako. Korak po korak i videcete da se ovde sada pise o mnogo vise stvari vezanih za samu tribinu nego ranije,mnogo zrelije,mnogo fanaticnije,mnogo ozbiljnije.
I na kraju ne bi se slozio sa onima koji kazu da je nase navijanje sve gore i gore na velikim tekmama,vec bi rekao da nama apetiti rastu sve vise i vise iz utakmice u utakmicu,a vec sada je jako tesko postici ono sto mi zelimo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
радомир
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 339

PostPosted: 16 Sep 2005 11:55    Post subject: Reply with quote


_________________
ПРАВДА ЗА УРОША!!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop