DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Legalno placanje navijaca
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13169

PostPosted: 08 Aug 2005 18:17    Post subject: Reply with quote

Nismo ni 30% svojih mogucnosti iskoristili,a ovde vec ljudi pisu ako ne moze bez toga i toga. Kada probamo sve nacine i varijante i ako ne ide...e tek onda mozemo da kazemo "ako ne ide"...a ne ovako da u napred pricamo za nesto sto nismo ni pokusali da sprovedemo u delo do kraja.
Toliko nacina ima da se nadju pare i sredstva...samo treba da smo zagrizeni za to i sto vise uigrani. Mislim da je preprano pricati na temu "ako ne moze ovako"...jer to tek treba da vidimo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Жишка
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Jun 2005
Posts: 160
Location: Београд

PostPosted: 08 Aug 2005 18:48    Post subject: Reply with quote

Generale, alal vera. Šta bre ne može, ima da može i mora tako.
Neću bre da me niko više proziva, da slušam likove koji nisu nogom kročili na stadion, kako komentarišu u stilu "nafatirali se love a sada se šatro bune".
Dosta bre više! Ni od koga od uprave ni jedan dinar! A ko treba da se osnuje poseban fond za gostovanja u inostranstvu, neka se osnuje.
Ja sam siguran da ako se iscrpu sva druga sredstva, ima navijača koji će da pomognu finansijski one koji idu u inostranstvo na gostovanja.
Jedini problem su vize, nego i za to ćemo se nekako snaći, pa na kraju krajeva čak i da ode nešto manje ljudi u inostranstvo prvih par puta, dok se finansijski ne reorganizujemo, nije smak sveta.
Ne treba da zavisimo ni od koga, a ponajmanje od uprave kojoj ćemo nadam se biti dobra kontrola, da nam se ne dogode stvari iz prošlosti.
_________________
Са Звездом до смрти!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
аца_цоа[ФКЦЗ]
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 650
Location: Куба, Хавана

PostPosted: 08 Aug 2005 20:04    Post subject: Reply with quote

Evo i ja na kratko da se ukljucim u diskusiju.
1. Da se nesto uradi povodom organizovanja prevoza za domace/ino tekme. Sigurno mozemo da dajemo nedeljno po 200din. U toku meseca mozda budu 2 tekme na mari, 2 u BG-u, tako da od jednog coveka imamo 800din mesecno. I tako da taj kes moze da se iskoristi za domace gostovanje (i ovako ih ima malo). Takodje moze nesto da se sredi i za ino gostovanja. Jedno je kada ti ovako dajes nedeljno 200 kinti, pa se kroz nekoliko meseci i skupi za to ino gostovanje, a drugo kad treba ovog trenutka da izvadis iz dzepa 50/100/150 eur, a odakle ti ako ne radis? A i plate nisu neke. Mislim da je general napisao koliko para treba da se odvoji, dal jedna ili 2 prosecne plate. Pa vi vidite. Sigurno mozemo sa nekim autoprevoznikom da ugovorimo da nas vozi, ali i mi da ispadnemo fer i korektni. Da ne unistavamo ljudima buseve, da ih ne saramo, nema potrebe za tim. Ovako samo mozemo da steknemo njihovo poverenje, pa i da nesto iskrsne nije strasno. DA lomimo svaki bus, pa k.rac bi dobili pruzenu ruku od nekog drugo prevoznika.

2. Vasili, ajde ti pitaj Piksija na toj konferenciji koliko je izvodljivo da cena severa i zapada bude ista, a da se istok na manjim tekmama zatvara, jer stvarno nema poente drzati otvorenog. Ovako, ko hoce da gleda ide na zapad, ko hoce da navija dodje na sever, a sve za istu cenu, tako da nam kop nece ciniti ljudi koji zbog 100din skuplje karte nece na zapad, nego hoce na sever, jer ce ustedeti.

Toliko od mene za sada.
_________________
ДЕЛИЈЕ СЕВЕР
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 08 Aug 2005 20:54    Post subject: Reply with quote

Као што већ рекох, ако Пикси буде био на промоцији ја ћу са њим разговарати.
Back to top
View user's profile Send private message
Podgorica FxCxRxSx
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 527
Location: Црна Гора

PostPosted: 08 Aug 2005 23:51    Post subject: Reply with quote

Samostalna tribina - KURAC
Milslim da je najbolje resenje da karte prodate za sever idu na nas racun Wink
PA KOLIKO NAVIJACA TOLIKO PARA
TO BI BILA NEKA VRSTA CLANARINE ...
_________________
http://www.crnagorazakosmet.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 09 Aug 2005 03:51    Post subject: Reply with quote

Kakva je ovo ideja u vezi "samostalne tribine"? Da li to onda znaci da se Sever ubuduce nece ama NI U STA mesati sti je u vezi sa klubom? Da li to znaci da se Sever na ovaj nacin distancira od nedavne sopstvene (uspesne!) kampanje da se promeni rukovodstvo kluba? Da li to znaci da cemo i dalje "navijati" za nase i kad, na nase oci, neki pojedinci - bilo na terenu ili van njega - budu bezocno ziveli OD Zvezde a ne ZA nju? Cemu takva "samostalnost"? Za sve ove godine otkako postoje, Delije su uspele da postanu DEO kluba, bitan cinilac njegovog idenititeta, a ne samo ad hoc grupa koja se okuplja jednom nedeljno da bi grupno otpevala poneku navijacku pesmu!

Mislim (ovako, iz daleka...) da je Piksi ponudio saradnju, a ne "pomoc", ili, jos gore, kako neko ovde rece, "milostinju"! Pa ko dere grlo svake nedelje/subote - zbog Zvezde? Ko putuje po tri dana i tri noci - zbog Zvezde? Kome je Zvezda najvaznija stvar u zivotu? Mislim da je samo POSTENO da se trud tih ljudi PRIZNA tako sto ce im se KLUB (dakle, ne Piksi niti bilo koji "milosrdni" pojedinac iz uprave) na neki nacin ODUZITI. O tome je rec, mislim.

E, a sad bi bilo dobro prodiskutovati KAKVA vrsta "priznanja" bi bila i moralno i drugacije - "podobna". O tome mislim da treba da raspravljaju pre svih oni koji takvu vrstu nadoknade najvise i zasluzuju. Momci sa sipke i drugi koji su klubu toliko odani...
Ocigledno - i nazalost - meni tu nije mesto, te zato ovde prekidam dalji monolog...

Zapamtite: ZASLUZILI STE i MNOGO VISE! Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 09 Aug 2005 04:57    Post subject: Reply with quote

Mislim da smo malo iskomplikovali stvar.

Ne bih ovime da stajem ni na čiju stranu niti da podržim Piksija ali pogledajte šta je čovek rekao. Da imamo legalan fond. A tu upravo možemo dosta toga da učinimo. Ne da tražimo pare ne da ih trošimo na putovanja već da ih iskoristimo da za te stvari imamo. Neka da fond nek prve pare odu na Kosovo. Drugi fond neka bude za vize. Pa treći...i polako će se doći do rešenja.

Ne znam današnje mlađe ekipe hoće samostalno. Ajde momci samostalno poštujemo odluku probajte. Tu smo samo da vam pomognemo da istrajete u akciji.
Back to top
View user's profile Send private message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 13 Aug 2005 22:49    Post subject: Reply with quote

Vi ste se do`vatili raznih tema, ali vidim da nikom ne smeta ocigledan primer diskriminacije: sto General moze da edituje postove, a mi ne!???
Pise ispod njegovog - last edited...
A pixijev kes - sto se toliko potresate, ako ga uplati, uplati. Neka se isto tako transparentno posalje na racun neke autoprevoznicke firme i cao. Tu nema mesta za malverzacije, nego sve ocigledno, a Delije imaju duplo jeftinije kove cele sezone (ne besplatno, da izbegnemo faktor debila kojima je dosadno subotom) Znaci Pixi - na Lastin racun pare, a oni ugovor koji ih obavezuje cele sezone u vreme odigravanja tekmi (a ne da se napise 500 postova u kojima se objasnjava kako stici u Kulu skacuci po sinobusima)
A za editovanje... Shocked
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
радомир
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 339

PostPosted: 13 Aug 2005 23:11    Post subject: Reply with quote

DjoleReject wrote:
Vi ste se do`vatili raznih tema, ali vidim da nikom ne smeta ocigledan primer diskriminacije: sto General moze da edituje postove, a mi ne!???
Pise ispod njegovog - last edited...
A pixijev kes - sto se toliko potresate, ako ga uplati, uplati. Neka se isto tako transparentno posalje na racun neke autoprevoznicke firme i cao. Tu nema mesta za malverzacije, nego sve ocigledno, a Delije imaju duplo jeftinije kove cele sezone (ne besplatno, da izbegnemo faktor debila kojima je dosadno subotom) Znaci Pixi - na Lastin racun pare, a oni ugovor koji ih obavezuje cele sezone u vreme odigravanja tekmi (a ne da se napise 500 postova u kojima se objasnjava kako stici u Kulu skacuci po sinobusima)
A za editovanje... Shocked



да то сам и ја приметио! мислим стварно, није у реду скроз! стоп дискриминацији!
_________________
ПРАВДА ЗА УРОША!!
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 13 Aug 2005 23:46    Post subject: Reply with quote

DjoleReject wrote:
Vi ste se do`vatili raznih tema, ali vidim da nikom ne smeta ocigledan primer diskriminacije: sto General moze da edituje postove, a mi ne!???
Shocked


Јес вала, много се опустио!
Ај што сам себи едитује ал' што другима мијења постове..... Мени убацује наке псовке, могу људи свашта помислити...
Back to top
View user's profile Send private message
радула
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Feb 2003
Posts: 514
Location: 3. полувреме

PostPosted: 13 Aug 2005 23:57    Post subject: Reply with quote

radovan wrote:
DjoleReject wrote:
Vi ste se do`vatili raznih tema, ali vidim da nikom ne smeta ocigledan primer diskriminacije: sto General moze da edituje postove, a mi ne!???
Shocked


Јес вала, много се опустио!
Ај што сам себи едитује ал' што другима мијења постове..... Мени убацује наке псовке, могу људи свашта помислити...

Neko bi mogao pomisliti da si bio pijan dok si kucao. 'Ocemo edit, ne moze se vise trpiti tolika diskriminacija.
_________________
ту без обзира на све
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 13 Aug 2005 23:59    Post subject: Reply with quote

DjoleReject wrote:

A za editovanje... Shocked


Shocked Stvarno strasno!
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 14 Aug 2005 02:10    Post subject: Reply with quote

Mislim da treba da se uljudno zahvalimo na ponudi . Znamo svi da Piksi ima najbolje namere ali mislim da nije u redu da nam klub placa koreogrfaije i ostale akcije . Treba saradjivati sa klubom tipa da sklopi ugovor sa nekim auto-prevoznikom , sa odredjenim povlasticama , i garancijom da mu necemo razbijati buseve . Da se npr da za bus 200-300 din po glavi . Iako su danas pare preko potrebne za sve i dalje mislim da ne bi smo trebali ta primimo tu kintu . Piksijeva najveca pomoc sada bila da oformi dobar tim koji ce da funkcionishe , jer chim su rezultati tu i na Severu ima vishe Delija .

Mozda jednog dana kada bi se otvorio rachun na koji bi svi ljudi mogli da uplacuju kintu za akcije , koreo , itd .. Piksi uplati neku kintu , jer je pokazao da je voljan da pomogne Delijama . Normalno , kintu iz svog dzepa , a ne iz klupske kase .

Toliko od mene za sad ...
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
Japanac_rsfc
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Jun 2004
Posts: 51
Location: u kraju..

PostPosted: 16 Aug 2005 07:31    Post subject: Reply with quote

Ako se mi oslonimo na financisku podrsku kluba onda ce moci da rade snama sta god hoce, jel smo mi onda u sustini zavisni od njih ajde da kazem jedan deo, stvar je u tome pokazati ljudima, ekipi da nismo od kluba zavisni , onda mozemo isto nesto da pokrenemo sami ( Sta smo i u svim ovim godinama pokazali )!Mozda ce doci dan ( nedaj boze ) kad necemo opet moci da unesemo barjake, transparente, i ostale stvari, onda mozemo da opet bojkotujemo tu stvar i odemo sa tribina ,a ali ako klub placa putovanja kazace mozda, ahh nece te da bodrite klub pod nasim i policiskim pravilima nema ni Ino. gostovanja, jer ih mi finansiramo
Mozda je ovo glup primer ali je moje misljenje!!

Bolje uloziti pare u semafor, ili u renoviranje krova!!
_________________
Rodjen kao ratnik...Umro kao kisela voda
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13169

PostPosted: 16 Aug 2005 07:46    Post subject: Reply with quote

Mozda i jeste glup primer ali je sigurno jedan od mnogih primera....a ima ih mnogo. Dok kod samofinansiranja nema ovakvog razmisljanja,samo koristi mozemo imati od toga.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop