DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zvezda-Juventus Drugi August U Kanadi.....
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
TOPOHTO
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Jul 2005
Posts: 6

PostPosted: 21 Jul 2005 12:52    Post subject: Reply with quote

Sto se tice utakmice - izgleda da je sigurno da dolaze u Toronto. Juventus je trebao igrati protiv Benfice, ali su Portugalci otkazali.

Sto se tice navijaca, stvarno ne znam sta da ocekujem. Znam da u Torontu i okolnim gradovima zivi dosta ljudi koji su nekad bili u organizovanim grupama tipa Fontana, Kninjani, itd., i siguran sam da ce se pojaviti. Iako smo svi ovamo geografski razbacani, postoje nacini da se stupi u kontakt sa svim tim ljudima.

Ako neko van Ontarija planira da dodje na utakmicu, neka mi posalje poruku (ili meni, ili "meekats"-u) ako su potrebna neka uputstva u vezi dolaska/karata, itd.
Back to top
View user's profile Send private message
KNN
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Jul 2005
Posts: 59

PostPosted: 21 Jul 2005 13:35    Post subject: Reply with quote

pozdrav svima
to da ova utakmica nije od navijackog znacaja je cista glupost, al to nije poenta ovog posta. Evo nije prosao ni dan odkad je vjest objavljena ja sam se vec maximalno isicmao da organizujem ljude, u roku od 2-3 sata palo je najmanje 20-ak poziva za organizaciju, odlazenje na tekmu i formiranje kopa (Meekats tebe sam vec kontaktirao, nisi mi odgovorio, imas zuti Mad ) . vec sam ostavio i post na delije-caffe (tamo sam malo cesci gost), da mi se jave svi koji misle da idu na tekmu, pa da napravimo nesto dobro, evo to sada i ovdje radim (znaci Generacija '71 i svi ostali, slobodno napisite pm i dacu vam sav info o tekmi, i da se naravno nadjemo negdje). Oko nosenja yugo i zastava, i ostalih nezeljenih rekvizita cu tek da se potrudim, ja i par ortaka vec sirimo vjesti, i pokusavamo da organizujemo ljude zeljne navijanja,trans, i zastava su u planovima vec.
Ovo je prava prilika da pored nas sto bi rekli "hardocore", i drugi nesto nauce sto se tice zvezde severa i delija, oni jebiga koji nisu imali tu priliku da budu na nekoj ili vise utakmica. Mi koji imamo neke utakmice pod nogama, da se potrudimo da tribina izgleda kako treba. Ipak je cilj da gdje god zvezda igra, i navijanje bude na nivou. To da nema pravih navijaca u Kanadi i nije istina, masa ljudi koji su bili redovni na Mari (a.k.a Toyota Centar Mad ) su jebiga, iz razlicitih razloga dosli ovdje. Poenta je da u sto boljem svjetlu predstavimo Delije, a pogotovo kad imamo sansu jednom godisnje, znaci nema za sta glasove i dlanove da cuvamo.

Quote:
Ne mora to da bude spektakl, nerealno je očekivati više od pokliča "Zvezda, Zvezda", ali iako se svako od nas "ovde" nada da će tada biti upaljena makar jedna baklja, da će biti više srpskih nego jugoslovenskih zastava, niko nam neće, niti sme, zabraniti da sanjamo dan kada ćemo znati da bilo kada, bilo gde da igra Zvezda - stoje na toj utakmice one Delije na koje su svi ostali Zvezdini navijači ponosni.


Spektakl je nerealno ocekivati, zato sto je to samo 90 min, nema se vremena da vecina ljudi uvjezbava, uci pjesme, da se odjebu oni sa yu zastavama, nego jebiga, moras da forisiras ono sto svi znaju, iako mislim da ovdje ima dosta navijaca koji su u toku i znaju masu novijih pjesama. Ako ne bude nista vise od poklica ZVezda ZVezda, Che slobodno mi stavi metak u glavu kad dodjem u Srbiju. Bar to mogu da ti obecam, repertoar ce biti siri, kolko siri pokazace se.

Quote:
Do uspeha tog tipa se nikako, ooo baš baš nikako, ne stiže preko noći, ili preko jednog običnog "drugog avgusta", ali je - prava stvar raditi na tome. I mi "ovde" i oni pravi, "tamo".


radim svim silama da tribina izgleda i zvuci kako dolikuje zvezdi i delijama. taj "obican" drugi avgust, je meni (i vecini nas) ko nova godina. Nisam bio na tekmi od '02.

znaci javite se,

pozdrav svima
Back to top
View user's profile Send private message
odan_SEVERU
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Jan 2005
Posts: 264
Location: СЕВЕР-срце Србије

PostPosted: 21 Jul 2005 13:41    Post subject: Reply with quote

Konacno...
Ovo leto i ove sezone koje su ispred nas svima nama Delijama daju zapravo da se necemu nadamo, da sanjamo o necemu o cemu smo mogli sanjanti samo u snovima. Medjutim ovo leto je donelo mnogo toga pozitivnog u nasem klubu. Pa tako i ova sama tekma sa Juventusom nam daje za pravo da mislimo na svetliju buducnost kako Crvene Zvezde, tako i nas Delija.

Ali da ne skrecem sa teme, posto je rec o toj sjajnoj tekmi po nas 2.avgusta onda da i ja nesta dodam u vezi sa tim.
Svi znamo koliko Srba ima u Kanadi i SAD, i koliko je medju njima navijaca Zvezde i prema tome bila bi velika steta to ne iskoristi i tamo ne otici, jer to je zas sve navijace Zvezde jedan veliki dogadjaj.
E, sada problem broj jedan je sigurno edukovanje i nacin svatanja navijanja kod vecine tih "navijaca", to je sigurno veliki problem koji se ne moze ikoreniti odmah ili preko ovog foruma, jer to vremenom mora da potraje, ali nadamo se ne dugo, jer vec sledeci put kada bude gostovala Zvezde bice to sigurno druga prica.
Ali sta uciniti za ovu tekmu? Sta uciniti za ovaj kratak period? Blizu je 2.avgust!!!
Vidim ovde vec pocnju da se koliko-toliko nesta dogovara, sprema i to je za svaku pohvalu...Ali vas 100, 200, nije u vama problem, vec u onih 20 000 sto ce doci toga dana da navija za Zvezdu. Sta treba sa njima raditi, sta ciniti da bi i oni bar malo licili na onih 100, 200 koji ovaj fazon kapiraju??? E to je pitanje na kome se treba raditi u ovo "kratkom" periodu, pa koliko se mogne, jer svaki ne ponesen dres SRJ, svaki ne ponesen dres Partizana, svaka ne ponesena zastava SFRJ ili bilo cega ne dolici i ne vezuje se imenu Crevana Zvezda ne bi trebalo da se na toj tribini nadje.

Dobro je da se vec neki javili i da se vide da zele nesta da organizuju i to je za svaku pohvalu... E sada treba i druge animirati, treba ih obavestiti (nedeljom u crkvi, putem novina dijaspore, putem prijatelja) jer svaki navijac je potreban.

Zelim braci iz Kanade i Amerike sto bolju oranizaciju i sto bolji izgeld tribine na toj tekmi,
Poz
_________________
ДЕЛИЈЕ СЕВЕР 1989
Back to top
View user's profile Send private message
meekats
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 Oct 2004
Posts: 5

PostPosted: 21 Jul 2005 14:47    Post subject: Reply with quote

Sve je to bilo divno i lijepo dok mi nije mozak proradio. Drugi Avgust je Sveti Ilija, moja Krsna Slava!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13178

PostPosted: 21 Jul 2005 16:23    Post subject: Reply with quote

Svaka cast svakome ko hoce da se iscima oko organizacije bez obzira igralo se to ili ne.Ako se I bude igralo kontaktirajte,skupite se….100 ljudi uopste nije malo za organizaciju.Neko je spomenuo neke nase novine I obavestenje u njima…ja mislim da bi to bilo najbolje. Morate samo biti pazljivi sa tekstom koji napisete jer cudan je taj nas mozak.Ako mu nesto zabranis,e on ce u inat to da uradi.
Bice vam tesko to vam obecavam.Mi smo se na jedvite jade izborili u svajcarskoj sa neposlusnima.Doslo je dotle da nam je cela tribina vikala pederi,pederi…a mi smo samo trazili da se ne nose Jugoslovenski dresovi,da se ne kace krpe od zastava,I da se ne napusavaju nasi ljudi koji organizuju navijanje.posto nista od ovoga nisu hteli,onda je radila batina.posle toga su svi znali sta treba da rade,svi su odjednom postali dobri.
Ovo vam pisem da se ne bi iznenadili kada vas neko bude oterao u picku materinu kada mu budete trazili da skloni tu zastavu sa petokrakom ili da skine Mijatov dres…jer taj dan igra zvezda a ne njen najveci neprijatelj…partizan.
Posoto se u napred zna da cemo imati problema sa jugonostalgicarima moj prelog je slican necijem ovde.Da sasijete jednu veliku zastavu za ogradu da nema prostora da se kaci neka druga.Time bi izbegli to da nam u prvom planu osvane “petokraka”.Ako imate volje,para,vremena…mozete se iscimati I za neke srpske barjake,mozda I neku manju setalicu.Po meni treba skandirati Srbiji sto vise…pogotovu ako ne budete mogli da se izborite sa navalom jugonostalgicara.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 21 Jul 2005 17:49    Post subject: Reply with quote

Generalstab wrote:
.Da sasijete jednu veliku zastavu za ogradu da nema prostora da se kaci neka druga..


На којој би рецимо писало И НА МАРСУ АКО ТРЕБА. Јесте да је већ виђено, али сасвим одговара ситуацији.
Back to top
View user's profile Send private message
Prki
Guest





PostPosted: 21 Jul 2005 18:32    Post subject: hitno Reply with quote

DA LI mogu sa F-1 US vizom da udjem u Kanadu?
Back to top
SerbianEagle
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Jun 2003
Posts: 300

PostPosted: 21 Jul 2005 18:41    Post subject: Reply with quote

Quote:
E to je pitanje na kome se treba raditi u ovo "kratkom" periodu, pa koliko se mogne, jer svaki ne ponesen dres SRJ, svaki ne ponesen dres Partizana, svaka ne ponesena zastava SFRJ ili bilo cega ne dolici i ne vezuje se imenu Crevana Zvezda ne bi trebalo da se na toj tribini nadje


Da ce biti jugonostalgicara bice ih. To je nazalost neka jebena realnost protiv koje se nemoze ma koliko god pokusao. Medjutim, mislim da u Kanadi to nece ipak biti problem koliki bi bio negde druged van Srbije. Vecina Srba ovde je ovde jer su:

1) Izbjegli posle II Svetskog Rata jer su bili pripadnici kraljeve vojske

2) Izbjegli u periodu izmedju IISR i rata iz 90ih od komunizma

3) Izbjegli nakon napustanja svojih kuca bilo to u Krajini, Republici Srpskoj ili na Jugu Srbije

Bice ih, ali vjerujem ne previse.

Sta se obavjestavanja tice, Vi koji ste u Torontu, vjerujem da imate svoj radio program pa objavite sta je dozvoljeno a sta ne (sfrj obelezja, dresovi drugih ekipa...)

Sve u svemu, nama na ovoj strani Atlantika je i Sv.Ilija, a i Nova godina 2.Avgusta.
_________________
Muslin = izdajnik!
Back to top
View user's profile Send private message
KNN
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Jul 2005
Posts: 59

PostPosted: 21 Jul 2005 18:55    Post subject: Reply with quote

Vec sam pricao sa par ljudi ukljucujuci i Che-a, na temu kako to otkloniti i mislim da smo na pravom putu. Puno jugonostalgicara nece ni biti upravo iz razloga navedenih gore.
Back to top
View user's profile Send private message
Prki
Guest





PostPosted: 21 Jul 2005 19:03    Post subject: Reply with quote

ko ide na tekmu iz Chicaga i Klivlenda nek mi se javi na PM...
a vi iz NY(city-a) mi se javite na PM da vidimo za locenje!

ja idem dok mi neko ne javi drugacije (viza?)!
Back to top
ilegalac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2002
Posts: 568
Location: тешка илегала

PostPosted: 21 Jul 2005 19:07    Post subject: Reply with quote

Treba biti na oprezu jer italijana ima u americi puno,a verujem da ih ima i u kanadi.A posto je Juve najpopularniji klub u italiji,verujem da ce ih biti vise mozda nego nasih.Pa ne bi bilo lose da se nasi skupe pre na jednom mestu,pa da odatle krenu svi zajedno (moze se preko tog radija ili nekog drugog informatora preneti mesto i vreme sastanka).Pa na tom putu do stadiona moze se svasta desiti.Navijacka nam pobeda treba,jer na terenu tesko da cemo nesto uraditi...
Inace znam da navujaci Juve-a imaju sekcije (i zastave te sekcije) u cikagu,nyc,torontu.
Da li iko iz kanade cita ovaj forum?
_________________
Српски момци најбољи младићи, на гроб Дражи хтели би отићи,
ал' се не зна скотови га крију, ти што нашу продаше Србију...
Back to top
View user's profile Send private message
SaXoN
ДЕЛИЈА


Joined: 26 May 2003
Posts: 177

PostPosted: 21 Jul 2005 19:22    Post subject: Reply with quote

Ja sam iz Toronta. Brinu me 2 stvari: jugosloveni i organizacija. Rekao bih o sebi da sam dovoljno upucen u navijacka desavanja da bih bio u stanju pomoci oko organizacije. Zato, ako ima neko iz TO i okoline na ovom forumu ko planira ici na utakmicu i kome je stalo do toga da se predstavimo u pravom svetlu, nek mi se javi na PM.
_________________
1991 - Vukovar postaje BYKOBAP, a Zvezda prvak Evrope !!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
SaXoN
ДЕЛИЈА


Joined: 26 May 2003
Posts: 177

PostPosted: 21 Jul 2005 19:26    Post subject: Reply with quote

[quote="ilegalac"]Treba biti na oprezu jer italijana ima u americi puno,a verujem da ih ima i u kanadi.A posto je Juve najpopularniji klub u italiji,verujem da ce ih biti vise mozda nego nasih.Pa ne bi bilo lose da se nasi skupe pre na jednom mestu,pa da odatle krenu svi zajedno (moze se preko tog radija ili nekog drugog informatora preneti mesto i vreme sastanka).Pa na tom putu do stadiona moze se svasta desiti.Navijacka nam pobeda treba,jer na terenu tesko da cemo nesto uraditi...
Inace znam da navujaci Juve-a imaju sekcije (i zastave te sekcije) u cikagu,nyc,torontu.quote]

Sto se zabara tice, tu ne bih bio previse zabrinut. Velika vecina njih je ovde vec 2, 3 generacija i to su u stvari Kanadjani. Primer je bila nedavna utakmica SCG-Italija gde gotovo i da nije bilo incidenata. Prisustvovao sam manjoj tuci, ali nista vredno pomena. Ovoga puta mislim da ce toga ipak biti vise, ali ne verujem da ce se ista krupno desiti.
_________________
1991 - Vukovar postaje BYKOBAP, a Zvezda prvak Evrope !!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13178

PostPosted: 21 Jul 2005 19:50    Post subject: Reply with quote

Saxon…I ako bude nesto malo…neka bude po njihovim glavama Laughing .
Jos bolje ako su ljudi preko bare vise nacionalisticki nastrojeni. Evo svi vi koji idete na tu utakmicu kontaktirajte ovde preko pm-a.Ako mi mozemo nekom idejom da pomognemo,vi trazite,pitajte…tu smo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 21 Jul 2005 20:00    Post subject: Reply with quote

mail koji je stigao:

Quote:
Subject: Vodja navijaca u Torontu


>
> DS sound ce da prodaje karte za utakmicu Zvezda Juventus u Torontu 2
Avgusta pa nam treba neko ko je vodja navijaca u Torontu da se dogovorimo
za karte i najbolja mesta koja su za njih .
> Ako mozete dajte nam neki e mail ili telefon da ih kontaktiramo
> Dragan Stojanovic
> vlasnik
> DS SOUND Toronto

_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop