DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

'80'90'00-ta SEVER
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 22 Jul 2005 10:26    Post subject: Reply with quote

Sto se tice para i marketinga,ranije Sam jos spominjao da sav taj materijal:Kacketi,Majce,Duxevi,Salovi , treba uvek poneti sa sobom u recimo dve vece torbe,pri gostovanjima u Cacku{ili sada Kula},npr dosta materijala bi prodali/olaksali ljudima da ne moraju da narucuju ili da se cimaju do Beograda Wink ,znaci zaduzen lik/dva koji bi ispred ulaza na Nas sector promovisali Marketing,verujem da bi olaksali i Nama kao i Drugima, takodje momak/momci koji dolaze iz Kanade i preko bare,mogu da skupe trebovanje i opusteno da ponesu "materijel"/2/3 kese preko bare recimo...
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 22 Jul 2005 10:45    Post subject: Reply with quote

Sto se tice tih kutija, znam da su namere pozitivne, ali mi po malo to bezveze izgleda, kao da prosimo od nekoga.. Vidim da dosta ljudi tako misli. A da ne pricam o tome da ce nastati price ljudi(znamo vec koga) da se pare kradu itd.. Originalnije je da se odrade nalepnice za 20-30-40 ili koliko vec dinara pa da uz taj prilog severu dobijes i nalepnicu za uzvrat koju ces zalepiti u kraju, skoli, gradu i tako jos vise siriti nas marketing..
Prodaja proizvoda ide zadovoljavajucim tokom koliko uspevam da primetim, pa u cilju podizanja kvaliteta nase tribine iskoristite praznike i rodjendane svakog ko bi mogao da postane deo nas, pa ga samim tim animirajte kupovinom majce, sala, duksa.. Mozda ce reci:"Ej, povedi i mene na neku utakmicu", dovedite ga da vidi kako sve to izgleda uzivo, mozda ce na sledecu utakmicu povesti svoja 2-3 drugara koji ce opet, nekom drugom preneti svoje emocije i tako u krug, pomaci ce biti sve vidljiviji i vidljiviji..
Back to top
View user's profile Send private message
Жишка
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Jun 2005
Posts: 160
Location: Београд

PostPosted: 22 Jul 2005 12:13    Post subject: Reply with quote

Ukoliko bi postigli to da na utakmicama pevamo kao jedan, da se naježi onaj koji sedi na zapadu ili nekoj drugoj tribini kada nas čuje, to bi bar za mene bio najveći uspeh u narednoj sezoni kada je Sever u pitanju.
Nažalost, već je pisano na ovu temu, na Severu je postalo uobičajeno da masa ljudi dođe na veće utakmice, isprati sa pesmom 10-tak minuta, i nakon toga stavi ruke u džepove i posmatra utakmicu ili se zajebavaju.
Jebote, mene godinama već društvo zajebava kako promuknem još pre nego što počne utakmica, a vidim oko mene gomilu likova, klinaca kako kuliraju na tribini i grickaju semenke. Poseban problem je na većim utakmicama kada trebamo da budemo najglasniji. Na manjim utakmicama u našoj ligi dođe manje ljudi, ali bar se peva, skače...
U svakom slučaju napredujemo kao grupa, i to na svim poljima, sem navijanja(što je u stvari osnovno), gde ubeđen sam možemo i moramo biti mnogo bolji. Rešenje je u promeni razmišljanja jednog velikog broja ljudi, jer ako neko sam ne shvati da treba da peva kada dođe na Sever, a ne da pozira onda ne treba ni da dolazi na Sever. Postoje tribine na kojima mogu na miru da sednu, gledaju utakmicu, pa gospodo izvolte.
Što se tiče ostalih, svi na stadion u novoj sezoni koja je pred nama, da napravimo ludnicu na tribini i još se više izdignemo iznad ostalih ako mogu tako uopšte da ih nazovem "navijačkim grupama".
_________________
Са Звездом до смрти!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13174

PostPosted: 22 Jul 2005 13:07    Post subject: Reply with quote

Evo Ziska je naveo tacno ono sta nas sputava da pevamo.On navija a oko njega 50 ljudi bleji. Ziska evo ja ti obecavam I tebi I svima koji pozitivno razmisljaju da cemo sledecu sezonu stvoriti taj kop..pa makar I od 50 ljudi za pocetak,gde sigurno neces biti usamljen kada krenes da pevas iz sveg glasa. Otsatak kopa ce vremenom sam uvideti koliko dobro ide pesma iz 100 grla,a kamoli iz 1000 ili 10000. Verujem da ce taj mali kop prerasti vrlo brzo u ceo kop na prvenstvarnim utakmicama. Pocetna zamisao je da jedan do drugoga stoje svi oni koji znaju da navijaju.Ako to bude malo smisljacemo nesto novo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Жишка
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Jun 2005
Posts: 160
Location: Београд

PostPosted: 22 Jul 2005 14:03    Post subject: Reply with quote

Neće biti malo, jer šta god da se uradi bolje je nego da se ne uradi ništa. Ako treba izvršiti i neku vrstu pritiska na ljude koji dolaze na Sever, možda bi i to pomoglo. Jednostavno ne može da se dođe, sedne, i ignorišu svi pozivi da se skupimo i da navijamo. Pred neke utakmice deljena su obaveštenja o koreografijama i pozivom da se dobrim navijanjem pomogne klubu, koja nisu urodila plodom. Dešava se da navijanje dobro krene i ukoliko ne postignemo gol u prvih pola sata, navijanje bez razloga padne, umesto da je sve jače i jače.
U klubu su se desile promene, koje neko podržava, neko ne, ali u svakom slučaju nešto se dešava. Na talasu svega toga (novi trener, nov upravni odbor, novi igrači, novi sponzori..) i mi trebamo da budemo brojniji i glasniji nego ovih godina. Sezona se bliži, znači svako po dvojicu, trojicu drugara za rukav i na tekme. Laughing
_________________
Са Звездом до смрти!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 22 Jul 2005 18:18    Post subject: Reply with quote

Posto je ovde pisalo mnogo ljudi prosle sezone kako oderu grlo pjesmom a oko njih muk,nadam se da ce svi biti prisutni na prvoj tekmi na mari,ovoj evropskoj ili na vozdovcu,kuli ili gdje vec pa da se ta ideja pokrene. Samo,kako cemo se svi prepoznati Laughing
I da ovaj topik,mnogo dobra stvar pred pocetak sezone da se pokusa raznim prijedlozima dici sever na jedan visi nivo
poz
Back to top
View user's profile Send private message
stancho pansa
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Feb 2004
Posts: 49
Location: Belgrade

PostPosted: 22 Jul 2005 21:57    Post subject: Reply with quote

Srba86 wrote:
Pa mislim ako vec dolazimo na ideju za koristnje pravoslavnih motiva nprilikom pravljenja koreografija,mislim da ne bi trebalo zaboraviti lik DRAGUTINA GAVRILOVICA ipak je on za mene najveci srbin koji se rodio,i junacki ostavio svoje kosti za svoj narod!!!

Moram da ti kazem da ja licno poznajem njegovog praunuka koji je pasivni Grobar, pa ne verujem da bi mu se to dopalo Very Happy Elem, da se vratim temi i pri tome cu se osvrnuti na koreografije. Ukoliko zelimo, a zelimo da postanemo prepoznatljivi u Evropi, mislim da evropskim navijacima treba da posaljemo poruku sa tribine koja ce biti jednostavna,lako razmuljiva i efektna. Po meni je za dobru koreografiju vazno ne samo da vizuelno dobro izgleda, tj. da je estetski kvalitetno uradjena, vec mora da ima i ideju, tj. da posalje odredjenu poruku. U tom smislu je po meni najbolje bilo na utakmici protiv Lacija u Beogradu, kada se na Severu pojavila ogromna slika Asteriksa u Zvezdinom dresu kako bije rimskog legionara. Dakle puno simbolike, duhovito, sa jasnom porukom razumljivom svima, a bez ijedne reci. S druge strane, koreografija protiv Dinama iz Kijeva - ''Daj gol'' ili PSV-a ''Hrabro'' jesu izgledale dobro, ali ne verujem da su nekom evropskom navijacu ostale u secanju, jer em sto bile na srpskom jeziku, em sto su bile na cirilici. Da me neko pogresno ne shvati, ja se osecam kao veliki patriota, ali mislim da slika moze da bude mnogo efektnija od reci. Eto, npr. slika Pobednika sa Kalemegdana, koja simbolise i nas grad a i nas klub kao pobednicki. To bi recimo moglo da se ukomponuje sa cirilicnim natpisom ''pobednik'' ili ''winner''. Ili, slika za sam naziv nas Delija. Rec Delija se veoma tesko prevodi na strane jezike, a i malo ljudi zna njeno najispravnije znacenje. Kao sto rece Branko, to je kavgadzija, tj. megdandzija koji se obicno sa svojim protivnikom borio jasuci na konju, tj. kao konjanik. Zasto ne bismo napravili veliko platno ili zastavu sa tim konjanikom, Zvezdinim navijacem, kojim bismo pokazali ostalima ko smo mi, sta znaci nase ime i po cemu bismo postali prepoznatljivi?
_________________
Studenti Botswana su uz vama!
Back to top
View user's profile Send private message
ilegalac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2002
Posts: 568
Location: тешка илегала

PostPosted: 22 Jul 2005 22:23    Post subject: Reply with quote

Stancho pansa, koreografije se ne rade zbog stranih navijaca, vec zbog hrabrenja nasih igraca...
_________________
Српски момци најбољи младићи, на гроб Дражи хтели би отићи,
ал' се не зна скотови га крију, ти што нашу продаше Србију...
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 22 Jul 2005 23:12    Post subject: Reply with quote

Odlicno je sto se dosta produktivno diskutuje na ovu temu i nadam se da se ovaj topik nece iskvariti. Jedino sto imam utisak da se vise pise o tome "kako ne treba", nego o tome "kako treba".

Cini mi se da su neki pogresno shvatili tu ideju u vezi Pravoslavlja. Naravno da ne treba dolaziti u mantijama na tekme, i da ne treba da se oblacimo kao srednjevekovni ratnici, vec je ideja da se koristi IMIDZ Pravoslavlja. Znaci da dizajni zastava, setalica, transparenata, salova, bude malo u tom fazonu. Evo, na primer, kao sto Burberry ili Aquascutum imaju prepoznatljiv dizajn (karirani), tako neki elementi i dizajni koji imaju elemente Pravoslavlja mogu da se primene na nasim zastavama, salovima, majicama. Znaci, slova, linije, dizajni. Pogledajte bilo koju ikonu Svetog Save ili Svetog Nikole i primeticete sablon i dizajn koji moze da se primeni. Znaci, ne da se forsira religija na Severu, vec da se forsira imidz Pravoslavne umetnosti. Bar smo po tome veoma bogati. Naravno da stare grupe ne treba da menjaju ime, ali da nove grupe vise forsiraju srpska imena i cirilicu. Recimo nova zastava Nislija je divna, ali je latinicna. Nema potrebe za time.

Takodje mislim da bi predstojeca sezona trebala da bude bitna za usavrsavanje nekih stvari na Severu. Licnog sam misljenja da treba malo iskulirati sa koreografijama (bez obzira koliko su one prelepe i velicanstvene), i vise obratiti paznju na pevanje i pesme. Dokazali smo i pokazali da smo majstori u koreografijama, ali da pevanje ume da nam deluje neujednaceno, neuvezbano, zbunjeno - posebno na vecim tekmama. Znaci da se forsiraju domace pesme, da se uce nove, da se uskladjuje nacin pevanja itd.

Jos jedna stvar koja je po meni veoma bitna i treba na to jos vise obratiti paznju je - Akcije. Mislim da su sjajne akcije tipa "Mi smo picke najvece" i "misolovke" cesto jace i efektivnije od koreografija. Po akcijama cemo biti upamceni i tu pokazujemo svoju organizovanost, originalnost i mastovitost.

Eto to su neki moji licni predlozi. Ne ocekujem da se svi sloze sa onime sto pisem, ali sto vise bude predloga - to bolje.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
notorious
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2003
Posts: 216

PostPosted: 23 Jul 2005 00:38    Post subject: Reply with quote

Ja bih se vratio na gostovanja.Mislim da je od kljucnog znacaja da se ostatak kopa pokrene na gostovanja,kao sto su neki vec napisali.Stoga,mislim da bi moralo da se krene sa propagiranjem istih na prvenstvenim utakmicama na Marakani.Mislim da bi efektno bilo da se recimo Generalstab ili neko drugi popne na sipku na poluvremenu i malo animira ljude za sledece gostovanje van Beograda,u smislu objavljivanja vremena i mesta okupljanja,kinte koja treba da se ponese itd...Siguran sam da bi se mnogi koji ne praktikuju ili jednostavno nisu se nikada ni interesovali za "cimanje" van Bg-a,pogledali i bili u fazonu:"Pa ajmo,sto da ne..."I siguran sam da bi nakon tog dozivljaja zeljno iscekivali svako sledece.
Ja sam prosle sezone odradio nekoliko u svojoj reziji(NS,Smederevo,Cacak,Kula)i znam da ce se na tome insistirati u buducnosti,ali bice i slucajeva kada ce Delije iz navijackog fonda organizovati buseve ili zakupiti vagone i bilo bi lepo da informacije o tome budu dostupne i onima van prve ekipe.Takodje mislim da bi na gostovanje mogli da idu oni koji pokazu navijacku propusnicu ili neki proizvod Delija,jer je to dokaz da su ucestvovali u formiranju tog istog fonda.To bi takodje motivisalo ljude da nabave jedno ili drugo i time pomognu severu.Naravno i da se doplati ako treba,ako to predstavlja preveliki udarac za taj isti fond.Ne znam koliko kosta jedan bus do recimo Kule,mogao bi General da napise.
Meni se recimo svidelo sto je na letku koji je deljen na utakmici protiv Rozenborga bio poziv za gostovanje u Novom Sadu koje je sledilo nakon te utakmice.Mogle bi se i takve utakmice koristiti za propagiranje gostovanja tako sto bi na onom uobicajenom letku pored uobicajenih instrukcija za koreo,mogao ubaciti poziv za sledece gostovanje.
Uglavnom,ono sto sam zeleo da kazem je da te informacije budu dostupne i onima van ekipa,a koji cine standardan kop.Kao ja recimo,kad moram da cimam ljude da bi saznao da li se ide organizovano,kad...A nije mi bas prijatno da to cinim,ne volim da smaram.
Naravno ako ti podaci moraju da ostanu unutar ekipe,ili se ne sme javno pricati o tome(iz bilo kakvih razloga) to postujem. Ali moja zelja je da sva nasa gostovanja budu masovna,jer to je jedno od obelezja vrhunske navijacke grupe.
Back to top
View user's profile Send private message
ilegalac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2002
Posts: 568
Location: тешка илегала

PostPosted: 23 Jul 2005 01:15    Post subject: Reply with quote

NoToRioUs wrote:
Mislim da bi efektno bilo da se recimo Generalstab ili neko drugi popne na sipku na poluvremenu i malo animira ljude za sledece gostovanje van Beograda,u smislu objavljivanja vremena i mesta okupljanja,kinte koja treba da se ponese itd...


Au generalstab,zar se i na sipku penjes,sram te bilo? Laughing

Nego,placanje buseva se moze odraditi,ali ne verujem da postoji jos neka agencija ili turisticka firma,koja hoce da vozi zvezdine navijace.Proslih godina nekoliko puta,ljudi su lomili svoje autobuse,iz samo njima znanih razloga.Tako da vise niko nece da rizikuje da mu neki pijani klinac, koga bas zabole da neko (iz ekipe) moze imati problema zbog toga,lomi po busu jer je "lud" ili ne znam sta je...Frka je i sa kombijima,da se nadju,a o busevima bolje ni da ne pricamo...

Zelim lep provod prvoj ekipi sutra!Veselo nek bude!!!
_________________
Српски момци најбољи младићи, на гроб Дражи хтели би отићи,
ал' се не зна скотови га крију, ти што нашу продаше Србију...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13174

PostPosted: 23 Jul 2005 08:05    Post subject: Reply with quote

Stanco....lepo ti je ilegalac rekao za koreografije.One se rade zbog nas i nasih igraca,a druge navijacke grupe ako ih interesuje neka prevedu.Neka nadju nekoga da im prevede.Mi u stvari treba da se trudimo da se njih sto vise potrudi da prevede nasu koreografiju.Bas kao sto se cela evropa trudi da prevede italijanske koreografije,parole...
Sto se tice gostovanja. Veliki problem je iznajmiti nesto u Beogradu...autobus,kombi...jer nece niko da nam iznajmi.Treba vrememe da prodje da vlasnici autobusa shvate da necemo lomiti,i da smo dobre musterije.
Vec su se neki ponudili da voze opet,sto znaci da mozemo...pogotovu kada je od nasih para Laughing .Treba vremena ali desice se sigurno i to da iznajmimo autobuse za neko gostovanje i to javno objavimo utakmicu pre.
bl regencyMi cemo pokusati da udarimo kostur ekipe za navijanje...tako da ces verovatno moci da prepoznas gde da stanes ako hoces da navijas.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 23 Jul 2005 08:19    Post subject: Reply with quote

Naravno,ja sam uvijek u epicentru ludila Wink
Back to top
View user's profile Send private message
stancho pansa
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Feb 2004
Posts: 49
Location: Belgrade

PostPosted: 23 Jul 2005 08:49    Post subject: Reply with quote

Braco Ilegalac i Generalstab, mozda ste me pogrsno shvatili, a verovatno ni ja nisam bio dovoljno precizan. Naravno da koreografije treba pre svega da ohrabre nase fudbalere. Ja sam samo mislio da pored toga one treba i da posalju i jasnu poruku gostujucim, pa i svim drugim navijacima koji gledaju tu utakmicu, pa i da uplase protivnicki tim, zasto da ne? Zato sam i naveo primer sa Asteriksom. No, to je samo jedna ideja, koja moze a ne mora biti usvojena, koja moze a ne mora pomoci nasem Severu. Bitno je da se svi pomognemo i da se potrudimo, sto akcijama, sto idejama, sto kupovinom proizvoda iz naseg shop-a...
_________________
Studenti Botswana su uz vama!
Back to top
View user's profile Send private message
fcrs83
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 277
Location: Beograd Srbija

PostPosted: 23 Jul 2005 09:04    Post subject: Reply with quote

Ja sam na vecinu gostovanja isao kolima sa jos par drugara, ali koliko znam u poslednje vreme niko nije unistavao autobuse. Secam se naprimer kada smo sa Cukarickog isli na Cibonu (GY liga) da je jedan od vodja fino zamolio navijace da nista ne lome da ne bi bilo posledica, ako me opet secanje sluzi te Laste su stigle neostecene do Pionira. To je naravno samo jedan primer, ali pokazuje da se takve stvari svakako mogu izbeci.
Sto se tice pevanja opet mislim da nije toliko lose. Na malim utakmicama smo cesto zvucali odlicno. Naravno da je bilo utakmica koje smo morali bolje da odradimo, ali opet mi vec dajemo vise nego sto dobijamo... Kakvu masu ljudi zelim na Severu? Setite se utakmice sa Zenitom (znam da bi je svi najradije zaboravili), e ti ljudi koji su taj dan dosli na utakmicu su pravi navijaci... Sumnjam da je iko od nas bio neki ogroman optimista ili bilo sta slicno, ali svima je bilo stalo da se pojavimo tu da pokazemo kakvi smo navijaci i da volimo taj klub ma kakvo mesto on zauzeo na tabeli... Ta masa je osnov koji se mora okupljati i koji se mora dostici na svim malim utakmicama. Znam ja da je to jos daleko, ali strpljenjem i zalaganjem neki ljudi su vec mnogo ucinili za Sever pa nema razloga da se to i ne nastavi.
Dosadasnji potezi sa zvanicnim prozivodima su odlicni i polako podizu ozbiljnost nase tribine...
Jos nesto mi se svidja, a to je sto se polako na tribini gubi razlika izmedju obicnog navijaca i clanova prve ekipe. Tu pre svega mislim na one ljude (ukljucujuci mene) koji nisu u grupama, ali su tu redovno. Mozda ce neko misliti da lupam, ali sada na Severu vlada mnogo opustenija i kvalitetnija atmosfera, a to je veliki preduslov za neke nove ljude.
Ono sto je Cigane do skoro stavljalo na jednu, a ostale na drugu stranu jeste bila uprava. Neka ta vezanost koja je postojala i to sto koliko god se trudili da budemo svoji drugi su se trudili da nam to ospore. Ovo su nove godine pred nama toga vise nema i sada smo potpuno zvanicno samo Zvezdini i niciji vise!
Kvalitetnija gostovanja ce doci i sa podizanjem kvaliteta protivnickih grupa. One cine tu atraktivnost koju ljudi zele da pobede. Da se ne lazemo nije samo pobeda na terenu u pitanju vec i pobeda na tribinama. Nazalost mnogi klubovi ne znaju za navijace pa samim tim se gubi jedna od drazi gostovanja, da li je ispravno sto neki zbog toga ne idu ne znam...
Sto se tice stila meni se svidja dosadasnji izgled nase tribine. Volim bakljade, volim dimove, volim zastave na dve motke, volim tu atmosferu koju pravimo... Ne moze se vise u navijackom svetu nista izmisliti, moze se samo ukomponovati vec postojece i stvoriti nesto prepoznatljivo za nas, a mislim da lagano i idemo ka tome. Nadam se da cemo opet videti desetine bubnjeva kao nekada, a oni jesu jedan od jakih preduslova za atmosferu!
Clanarina je veoma bitna stvar i nadam se da ce je biti od ove godine. Tada ce svako kome su Zvezda i Sever u srcu pokazati koliko mu to sve znaci pa cak ako nije u stanju da bude tu svaki put. Znace se da mu je jasna ideja Severa.
_________________
...a neki ovde kao u pesmici:
"...i tako dan za danom
pred kockastim ekranom...
tataratira..."
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop