DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Maribor-CZ,"prijateljska"
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 03 Jul 2005 16:24    Post subject: Maribor-CZ,"prijateljska" Reply with quote

Ocekujemo izveztaj celokupnog dogadjaja iz Dezele, prica se /kazu da je bilo i "fizickog nasrtaja" Laughing 60-80 Viole na 30-tak Nasih... Wink
Prvi napad Njihov,drugi odbijen/Nas...?
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Владимир
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Jun 2005
Posts: 167

PostPosted: 03 Jul 2005 18:28    Post subject: Reply with quote

Иначе,изгубисмо...
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 03 Jul 2005 19:51    Post subject: Re: Maribor-CZ,"prijateljska" Reply with quote

z warsaw wrote:
Ocekujemo izveztaj celokupnog dogadjaja iz Dezele, ..?

"'ocel skoro Boba?"
Back to top
View user's profile Send private message
eNerGY+
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Nov 2004
Posts: 66
Location: New York City&Bar

PostPosted: 03 Jul 2005 22:55    Post subject: Reply with quote

Izgubili smo 2 na prema 1,strelac za nas tim je bio Pantelic.
Embarassed
_________________
Srbija,Republika Srpska,Crna Gora,Kosovo,Republika Srpska Krajina,Ridgewood NY...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Н_КЛАН99
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1066
Location: СЕФКЕ-СИТY-КЕШУАЛС

PostPosted: 04 Jul 2005 05:46    Post subject: Reply with quote

A koga ovde zanima rezultat????????????
Back to top
View user's profile Send private message
2.екипа
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Apr 2005
Posts: 9

PostPosted: 04 Jul 2005 09:08    Post subject: Reply with quote

[img] http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10031010507040827160[/img]
Back to top
View user's profile Send private message
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 04 Jul 2005 09:56    Post subject: Reply with quote

Ukratko Cool :
Nas je bilo tacno 32 od toga jedna devojka. U MB smo otisli busom jer je tako bilo najlakse posto smo iz razlicitih delova dezele.
Na putu prema Mb nekog od nasih kontaktirao je neki lik iz Viola, koji je rekao da nas cekaju na stajgi, jer su mislili da dolazimo vozom. Tog istog lika i jos jednog sreli smo pred ulaskom na stadion neposredno po dolasku u Mb. Tu nasi ugovaraju tucu sa njima 20-20 kao na nekom obliznjem terenu. Murije uposte nije bilo u blizini, tako da su bili idealni uslovi za tako nesto. Mi smo krenuli da se dogovaramo ko ce od nasih da ide na fer. Oni su takodje krenuli da zovu svoje ljude.

U tom momentu iz obliznje ulice nailazi jedno 40-50 Viola veoma napaljenih Cool i nisu hteli da ni da cuju kao 20-20 nego kao ajmo odmah.
Tako da se ispostavilo da oni koji su nas kontaktirali ipak nisu bili relevantni odnosno nisu ispostovali dogovor Rolling Eyes Viole su bile naoruzane motkama, flasama, neki su valjda imali i nozeve Evil or Very Mad Rolling Eyes . Tu je kao neko od njih rekao kao ajde spustite oruzje, ja ne znam da li su to svi ucinili ili ne, no nije ni bitno.

Tu su naravno pale i prve prozivke tipa Cigani, cigani ajmo picke ...itd. Pale su i prve pesnice i posle je krenula tuca, nasi pale baklje, ne znam tacno koliko oko 5 mozda i vise komada, mada oni na njihovom forumu kazu da smo upalili 15 baklji sto je cista glupost, jer nisam ni siguran da nas je toliko izaslo na crtu. U onoj guzvi sam slabo sta primetio jer je svako bio na svoju stranu, znaci dosta neorganizovano s nase strane, sto je nedostatak iskustva u tucama, po mom misljenju.

Pri prvom napadu smo se posle nekoliko razmenjenih udaraca povukli na stadion iza kapije, tu smo se ubrzo konsolidovali i ponovo izleteli napolje jer su ispred ostali i neki nasi drugovi (svaka im cast). Tu smo naterali Viole u beg jedno 20 metara. Oni odmah nakon toga krecu u kontra napad, i mi se ponovo povlacimo prema kapiji. Tu su letele flase, kamenice pa i saobracajni znakovi, tako da sva sreca da s nase strane niko nije bio "povredjen".Par ogrebotina... Sto se mene tice dobio sam par udaraca i imam par kvrga Smile a i pocepali su mi majicu. Twisted Evil .

Kao sto rekoh mi smo se povukli na stadion a i oni su otisli na svoju stranu jer je ubrzo dosla murija, koja je ocigledno bila nespremna Cool . Jebiga moglo se to i bolje iskoristiti.

Moje licno misljenje je da bi nas oni mozda dobili jer ih je bilo vise i spremili su se dobro za nas, mada ko zna?
S nase strane smatram da smo se dobro drzali i da smo pokazali zube, mada je moglo i bolje. Opet mislim da nam fali iskustva u tim tucama grupa na grupu. Uglavnom mislim da se nismo obrukali!

Jedino mi smeta sto citam raznorazne gluposti po internetu.
Ponavljam mi smo dosli da navijamo za Zvezdu i to nam je bilo na 1. mestu. Znali smo da ce nas oni cekati negde u gradu, mi smo dosli, bez pratnje, bili smo pred stadionom, cak smo pokusali da ugovorimo tucu mada bezuspesno, ipak smo se sukobili sa njima na njihovom terenu sto za mene i najvise vazi. Sad prosli smo ili prosli su kako smo/su prosli Smile . Treba iz toga izvuci pouke za neki drugi put. Wink

Da moram da i napomenem da iako ih je bilo oko 40, max 50 u tuci su ucestvovali samo prvi redovi sto je u takvim situacijama i normalno a ostali verovatno nisu imali muda, jer su ipak mogli u vecem broju da krenu na nas, znaci da su imali sansu da nas dobiju.

A i smatram da su nas malo podcenjivali, pa je u tome bila nasa mala prednost.
Violama nemam sta da zamerim, jedino to da ne smeju sebi da dopustaju da neko ugovara nesto u njihovo ime a posle se toga ne drze, jer time kvare imidz grupe. Oni su svoje uradili, napali su nas i kraj price. Cool

Ps. To sam napisao u svoje ime, da ne bi bilo neke zabune ili nesporazuma. Ako ima sta da doda ili da oduzme, neka izvoli. Wink

Slike:
Mislim da su na ovoj Viole u prvom planu.



http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10031010507040827160
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 04 Jul 2005 10:13    Post subject: Reply with quote

http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10031010507040827160
Evo u ovom clanku stoji npr. da su navijaci CZ pokazali svoju negativnu stranu i skubili se sa "simpatizerima" Maribora. Toliko o novinarima Smile , vise se moze videti na slikama.

Sto se sam tekme tice, navijali smo celu tekmu, upalili par dimnjaka i to je to. Viole gotovo i da nisu navijale a mislim da nije bilo nijednog transparenta na njihovoj tiribini, sto znaci da verovatno ni nije bilo neke njihove ekipe na jugu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 04 Jul 2005 10:13    Post subject: Reply with quote

Samo mi nesto nije jasno, kazes da nisu ni svi njihovi (nisu imali muda, kako si rekao) ucestvovali u tuci a ni svi nasi (povukli se ka stadionu)? Znaci interesuje me koliko je ljudi sa nase a koliko sa njihove strane ucestvovalo u tuci, prije naseg zaletanja?

PS svaka cast na iskrenom i opsirnom postu Wink
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 04 Jul 2005 10:13    Post subject: Reply with quote
















Uoči prijateljske fudbalske utakmice između Maribora i Crvene Zvezde, došlo je do okršaja pristalica jednog i drugog tima. Kako Sportska centrala saznaje, 30-ak "Delija" iz Ljubljane, Kranja i Celja pred stadionom je napadnuto od strane 60-ak članova domaćih "Viola", koji su se odlučili da na goste nasrnu iako je prethodno dogovoreno da u eventualnom sukobu, ukoliko do njega dođe, učestvuje samo po 20 pripadnika obe navijačke grupe. Posle kraćeg sukoba ispred stadiona, došlo je do razdvajanja "zaraćenih strana" kada su se "brojčano slabiji" gosti povukli ka sportskom objektu, a tačku na celu priču stavila je lokalna policija koja je, nakon protiv-udara "Delija" - rasterala ostatak već raštrkanih "Viola", neke od njih i sa noževima u rukama. takmica je završena bez novih incidenata, a beogradski "crveno-beli" su, za razliku od svojih pristalica, pretrpeli poraz - 1:2.
Back to top
View user's profile Send private message
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 04 Jul 2005 10:43    Post subject: Reply with quote

radovan wrote:
Samo mi nesto nije jasno, kazes da nisu ni svi njihovi (nisu imali muda, kako si rekao) ucestvovali u tuci a ni svi nasi (povukli se ka stadionu)? Znaci interesuje me koliko je ljudi sa nase a koliko sa njihove strane ucestvovalo u tuci, prije naseg zaletanja?

PS svaka cast na iskrenom i opsirnom postu Wink


Pa kazem svi njihovi zato, jer su se skupili valjda sa ciljem da nas napadnu a ne da razmenjujemo rekvizite Laughing

Ponavljam mi smo dosli da navijamo! Svi znamo da nije svako za sve, sto je i normalno. U ekipama imas ljudi kojima je samo do incidenata i nista drugo ih ni ne interesuje, nekima je vise do pevanja, navijanja itd. sto je i razumljivo.
Ne mogu ja da trazim od nekog klinca ili bilo kog drugog da stane na crtu i da se bori ako ne zeli.
I bila je prilicno haoticna situacija, tako da smo bili na sve strane, sve je bilo manje vise spontano. Mada sve u svemu dobro je ispalo. Svako je dao svoj doprinos koliko je mogao i to je najvaznije.

Tuca je trajala 2-3 minuta i tako da nisam imao vremena za brojanje.
Ponavljam da nikome ne zameram nista. Jedino mogu sebi da zamerim da nisam bolje reagovao.
Verovatno bi bilo bolje da se uopste nismo povlacili na stadion ali takva je bila reakcija, jer su bili brojcano nadmocniji a i mi smo bili malo zateceni situacijom.

Lako je sada biti pametan posle bitke. Ja sam rekao sta sam imao a vi shvatite da u zivotu ima pobeda i poraza. Vazno je dati maksimum u datom trenutku, tako da posle nema neke grize savesti.

Ja smatram da je rezultat bio neresen, sto se te tuce tice. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Н_КЛАН99
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1066
Location: СЕФКЕ-СИТY-КЕШУАЛС

PostPosted: 04 Jul 2005 11:11    Post subject: Reply with quote

Svaka vam cast sto ste stali na crtu i ako vas je bilo duplo manje!

I nije sramota izgubiti u navijackom zivotu ako stanes!

Nego me zanima komentar Viola. Kakve su to price prvo 20na20 pa onda napad. Ako niste za fer tucu 20na20 sta koji kurac onda pregovarate?
Back to top
View user's profile Send private message
MFP
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Jul 2005
Posts: 2

PostPosted: 04 Jul 2005 11:20    Post subject: Reply with quote

@munja ali i ostale:NIKO nije imao noževe,ponavljam NIKO,to garantiram životom,pa neču valjda na tekmu nekoga ubijat,što se tiče ostalih stvari u prvim redovima svi su ostavili kamenje i boce, i krenuli na fer,znači ipak je počelo sve bez pomagala dok nisu vaši upalili baklje a onda kud koji mili moji,jasno svako ima svoje vidjenje dogadjaja,toliko!

U slučaju da neki naš klinac mulac palac postuje u stilu:ovo-ono,gore-dole,nije tako ,več onako slobodno ga banirajte!!
U zdravlje!!
_________________
MB FC 1960
Back to top
View user's profile Send private message
combat2
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 1

PostPosted: 04 Jul 2005 11:27    Post subject: Reply with quote

orthodox boys po vecini nisu za nerede,ne kazam da ih ne bi radili ali samo ako je odmer snaga u njihovu korist,ovo pricam iz vlastitog iskustva ima nekih dobrih momaka,ali vecina nije za ozbiljnu navijacku tucu...........ne zelim nikoga da podcenjujem ali takva je realnost,
sto se tice viola oni su dosta iskusna grupa,i sam poznajem neke njihove ljude-svaka im cast,i mislim da nisu nosili nozeve,a to da se OB nisu mogli nositi sa njima nije iznenadjenje,ipak drzali su se kolko su mogli.......jebiga ipak nisu bezali glavom bez obzira ko neki
Back to top
View user's profile Send private message
eNerGY+
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Nov 2004
Posts: 66
Location: New York City&Bar

PostPosted: 04 Jul 2005 12:56    Post subject: Reply with quote

Mozda se i varam ali na ovim slikama sto sam vidio do sad nasi (Delije) uopste nisu imali nikakva obiljezja(Majice,Kape,Shalove,Zastave) na ulici,interesuje me zasto.

Po pricama sto cujem mislim da su nasi malo vise dobili zbog toga sto su se povlacili a i bilo ih je manje,sve u svemu nisu se obrukali i vjerujem da ce dosta na ovome da nauce.



P.S. Vreme slatke osvete dolazi
_________________
Srbija,Republika Srpska,Crna Gora,Kosovo,Republika Srpska Krajina,Ridgewood NY...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop