DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Delije iz inostranstva
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ajzak
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Apr 2005
Posts: 13
Location: npp

PostPosted: 23 Jun 2005 18:22    Post subject: Reply with quote

sad su kod nas u sloveniji nekakvi problemi medju Zvezdašima ali će se verovatno brzo sve rešiti.
ima nas dosta iz svih gradova slo i bodrimo Zvezdu na utakmicama po sloveniji a i veče utakmice u srbiji (derbi,kup,...) i susednje zemlje (italija,...).ja lično radim u vojski i nemam mogučnosti da često idem iz zemlje.

mnogo bi voleo da konačno idemo na neku utakmicu kad bude igrala Zvezda u lepoj njihovoj.... živim pored granice i često pričam sa purgerima
Back to top
View user's profile Send private message
Spartakus
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Mar 2004
Posts: 35
Location: NBG-NBG

PostPosted: 23 Jun 2005 20:00    Post subject: Reply with quote

"Delija do Groba" je sve rekao.
(gde si Sine sto se nejavis Tati da zna da si dobro Laughing Laughing )
Nama je dugo trebalo dok smo postigli sto jesmo ali nestajemo sa radom (pogotovo Ultra Klan) ali treba i reci da ponekad i izgubis volju da bi ista vise radio pored ovih OVCA!
Organizujes prevoz i karte, pravis Flajere koji se dele po celoj Svajcarskoj u svakom Kaficu ,Klubu , Diskacu itd. smaras se oko pravljenja Koreografije,Setalice,Barijaka i onda dodjes u Cirih i prvo sto vidis je Lik u YU Dresu i prodje ti sve.
Onda udjes u Stadion i govoris jednom Tipu da skine grobarski Sal a on ti odgovara "koj si ti kurac da meni naredjujes?" i ti ga nabadas.

Radi takvih ili slicnih desavanja smo odustali da aktiviramo clanove nego ko zeli da se upozna sa nama moze to uvek da uradi na tribini pa da vidimo dalje.

Toliko od mene i izvinite ako sam previse lupetao ali sam popio pa me krenulo.

poz
_________________
NAJLEPSI DEBELI COVEK U GRADU
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 24 Jun 2005 11:26    Post subject: Reply with quote

Mislim da je vec receno da je bitan kvalitet, a ne kvantitet. Shvaler i UK su imali odlicnu priliku da to i vide kada su nedavno bili gosti Gate 7 u Nju Kaslu, tacnije braca Grci su se preterano oslonili na kvantitet, sto se ispostavilo kao pogresno (jer je Grcima navijanje bilo ocaj). Ekipice Delija se polako prave u skoro svakoj Evropskoj zemlji i veoma bitno je da su sacinjene od ljudi koji kapiraju fazon. Nije dovoljno ni samo imati muda da se zaleces (da se zalece moze skoro svaka stoka seljacka), ali je bitno kapirati na koji nacin se odradjuju, organizuju i izvode navijacke akcije. Bitno je ukljuciti mozak. Koji ce nam kurac 10-20 ljudi koji su kao volovi, spremni da se zalete na svakog, ako ti ljudi ne kapiraju najosnovnije stvari, ili ako olako padaju na najgluplje moguce nacine... a takvih na zalost ima dosta - npr. nekih klinaca gastosa zeljnih volovskog dokazivanja, koji su spremni da naprave sranje, a dodju na tekmu u yu dresu i znaju samo "napred Zvezda ale, ale ale...".

Informacije kojima se obrazuju potencijalni clanovi ekipa postoje, samo se treba malkice potruditi da se do nih dodje. Internet treba pre svega da sluzi za to (a ne za kurcenje), zatim tu su fanzini (evo uskoro ce i novi Epicentar Ludila), a nije ni problem kontaktirati ljude koji su vec u nekim ekipama, pa ih pitati.

Na kraju, ako cemo iskreno, malo koji klub se moze pohvaliti dobro organizovanim navijacima sirom Evrope, pa mislim da mi ipak treba da smo na neki nacin zadovoljni, jer mi bar idemo dobrim putem.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 25 Jun 2005 10:07    Post subject: Reply with quote

Koln-CZ

http://www.delije.net/press/pressopen.php?clip_id=189


udarao toljagom yugoslovene Laughing Very Happy

Ps Mi smo jos i tolerantni... Laughing
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 27 Jun 2005 05:21    Post subject: Reply with quote

U pravu ste - ovaj topic se vec izlizao i vreme mu je vec...

Ali, dok ga ne "zakljucate", jos par (nepotrebnih) komentara:

1. Dokle, bre, to deljenje na "prave" i, valjda, "krive"
navijace, na "simpatizere" i "navijace", na "seljake" i, pretpostavljam, "gradjane" (iliti, "purgere", na hrvatskom!); na Delije i "one iz dijaspore" ("jugovici", "oni sto nose grobarske salove", "oni sto pevaju jugo-pesme", itd.)????
Zar ne bi bilo bolje, da ne kazem pametnije, da se svi nekako slozimo, ukomponujemo, organizujemo jer, ipak, sve nas vezuje jedna osnovna ideja - odanost klubu, ma sta bilo?

2. Malooooo tolerancije, ljudi. SVako insistiranje na samo jednom pravom nacinu navijanja, na samo jednoj "politici" vodi u - fasizam iliti jednoumlje (dobro, i komunizam). Koji ce nam to? Nismo li jaci kad smo svi ujedinjeni?

2. Stoga predlazem da prekinemo sa bespotrebnim i samodestruktivnim prozivanjima. Mislim da medju navijacima bilo kojeg kluba uvek ima onih ultra-super-hyper-odanih i ovih drugih. Zasto, onda, da se nesto prepucavamo? Svako daje Zvezdi onoliko koliko moze. Odnosno, niko nije navijac da bi iz toga izvukao neku licnu korist, je l' tako?

3. Zar nije onda najbolje da svako nadje svoje mesto u "crveno-beloj armiji" (koja ofucana metafora!)? Odnosno, zar nije najbolje da svako doprinese uspehu naseg kluba koliko moze? Neko ce to uciniti na taj nacin sto ce biti prisutan na svakoj tekmi, a neko, pak, time sto ce finansijski ili na neki drugi nacin pomoci klubu, ako vec nije u stanju da fizicki prisustvuje svakoj tekmi. Konkretno, meni je malo nemoguce da letim iz Njujorka na svaku tekmu, ali se uglavnom odaziuvam akcijama podrske - sto Kosovu, sto povredjenim navijacima, sto klubu...

4. Ovo isto tako podrazumeva da se neki red ispostuje. Puno postovanje ljudima iz tzv. "prve ekipe", pnima koji se stvarno maksimalno zrvtvuju da bodre nas klub. Oni ce zauvek biti vodje i njihova rec se mora postovati na stadionu. Ma gde bili. Ali, i za nas ostale treba da se nadfje neko mesto. Od tyoga samo mozemo svi imati koristi - i Zvezda i Delije.
Back to top
View user's profile Send private message
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 27 Jun 2005 05:26    Post subject: Reply with quote

Ej, izvinite na silnim "typos" iliti daktilo-greskama ... stvarno je kasno i vreme je za spavanje... ali, cisto, ko velim, da odradim ovo pa cu lako na pocinak....

(Ko u onoj starogradskoj, "U Rav-nu goru, goru goru,
kad svane dan,
ja idem kuci
dobro naoruzan...")
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 27 Jun 2005 11:37    Post subject: Reply with quote

NYC wrote:
U pravu ste - ovaj topic se vec izlizao i vreme mu je vec...
Ali, dok ga ne "zakljucate", jos par (nepotrebnih) komentara:

1. Dokle, bre, to deljenje na "prave" i, valjda, "krive"
navijace, na "simpatizere" i "navijace", na "seljake" i, pretpostavljam, "gradjane" (iliti, "purgere", na hrvatskom!); na Delije i "one iz dijaspore" ("jugovici", "oni sto nose grobarske salove", "oni sto pevaju jugo-pesme", itd.)????
Zar ne bi bilo bolje, da ne kazem pametnije, da se svi nekako slozimo, ukomponujemo, organizujemo jer, ipak, sve nas vezuje jedna osnovna ideja - odanost klubu, ma sta bilo?

2. Malooooo tolerancije, ljudi. SVako insistiranje na samo jednom pravom nacinu navijanja, na samo jednoj "politici" vodi u - fasizam iliti jednoumlje (dobro, i komunizam). Koji ce nam to? Nismo li jaci kad smo svi ujedinjeni?

2. Stoga predlazem da prekinemo sa bespotrebnim i samodestruktivnim prozivanjima. Mislim da medju navijacima bilo kojeg kluba uvek ima onih ultra-super-hyper-odanih i ovih drugih. Zasto, onda, da se nesto prepucavamo? Svako daje Zvezdi onoliko koliko moze. Odnosno, niko nije navijac da bi iz toga izvukao neku licnu korist, je l' tako?

3. Zar nije onda najbolje da svako nadje svoje mesto u "crveno-beloj armiji" (koja ofucana metafora!)? Odnosno, zar nije najbolje da svako doprinese uspehu naseg kluba koliko moze? Neko ce to uciniti na taj nacin sto ce biti prisutan na svakoj tekmi, a neko, pak, time sto ce finansijski ili na neki drugi nacin pomoci klubu, ako vec nije u stanju da fizicki prisustvuje svakoj tekmi. Konkretno, meni je malo nemoguce da letim iz Njujorka na svaku tekmu, ali se uglavnom odaziuvam akcijama podrske - sto Kosovu, sto povredjenim navijacima, sto klubu...

4. Ovo isto tako podrazumeva da se neki red ispostuje. Puno postovanje ljudima iz tzv. "prve ekipe", pnima koji se stvarno maksimalno zrvtvuju da bodre nas klub. Oni ce zauvek biti vodje i njihova rec se mora postovati na stadionu. Ma gde bili. Ali, i za nas ostale treba da se nadfje neko mesto. Od tyoga samo mozemo svi imati koristi - i Zvezda i Delije.


Pogresno,nije se izlizao i pored masse glupih tema ,ova je ozbiljna koja opet ne odgovara mnogima...

Po Tvojoj teoriji, ne bi imao nista protiv grobarskih salova,yu obelezja....samo da bi se svi slozili,samo da bi nam bilo"lepo"...

Mrkotrpan-psihicki rad godinama bacio/li bi u vodu, nismo svi isti bez obzira sto nas Zvezda vezuje ...

I niko ovde ne proziva, jedino ako si se nasao u tom prozvanom yu svetu Wink

Pozdrav
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
st.vuki
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 06 Jun 2005
Posts: 81

PostPosted: 27 Jun 2005 18:22    Post subject: Reply with quote

z warsaw wrote:
NYC wrote:
U pravu ste - ovaj topic se vec izlizao i vreme mu je vec...
Ali, dok ga ne "zakljucate", jos par (nepotrebnih) komentara:

1. Dokle, bre, to deljenje na "prave" i, valjda, "krive"
navijace, na "simpatizere" i "navijace", na "seljake" i, pretpostavljam, "gradjane" (iliti, "purgere", na hrvatskom!); na Delije i "one iz dijaspore" ("jugovici", "oni sto nose grobarske salove", "oni sto pevaju jugo-pesme", itd.)????
Zar ne bi bilo bolje, da ne kazem pametnije, da se svi nekako slozimo, ukomponujemo, organizujemo jer, ipak, sve nas vezuje jedna osnovna ideja - odanost klubu, ma sta bilo?

2. Malooooo tolerancije, ljudi. SVako insistiranje na samo jednom pravom nacinu navijanja, na samo jednoj "politici" vodi u - fasizam iliti jednoumlje (dobro, i komunizam). Koji ce nam to? Nismo li jaci kad smo svi ujedinjeni?

2. Stoga predlazem da prekinemo sa bespotrebnim i samodestruktivnim prozivanjima. Mislim da medju navijacima bilo kojeg kluba uvek ima onih ultra-super-hyper-odanih i ovih drugih. Zasto, onda, da se nesto prepucavamo? Svako daje Zvezdi onoliko koliko moze. Odnosno, niko nije navijac da bi iz toga izvukao neku licnu korist, je l' tako?

3. Zar nije onda najbolje da svako nadje svoje mesto u "crveno-beloj armiji" (koja ofucana metafora!)? Odnosno, zar nije najbolje da svako doprinese uspehu naseg kluba koliko moze? Neko ce to uciniti na taj nacin sto ce biti prisutan na svakoj tekmi, a neko, pak, time sto ce finansijski ili na neki drugi nacin pomoci klubu, ako vec nije u stanju da fizicki prisustvuje svakoj tekmi. Konkretno, meni je malo nemoguce da letim iz Njujorka na svaku tekmu, ali se uglavnom odaziuvam akcijama podrske - sto Kosovu, sto povredjenim navijacima, sto klubu...

4. Ovo isto tako podrazumeva da se neki red ispostuje. Puno postovanje ljudima iz tzv. "prve ekipe", pnima koji se stvarno maksimalno zrvtvuju da bodre nas klub. Oni ce zauvek biti vodje i njihova rec se mora postovati na stadionu. Ma gde bili. Ali, i za nas ostale treba da se nadfje neko mesto. Od tyoga samo mozemo svi imati koristi - i Zvezda i Delije.


Pogresno,nije se izlizao i pored masse glupih tema ,ova je ozbiljna koja opet ne odgovara mnogima...

Po Tvojoj teoriji, ne bi imao nista protiv grobarskih salova,yu obelezja....samo da bi se svi slozili,samo da bi nam bilo"lepo"...

Mrkotrpan-psihicki rad godinama bacio/li bi u vodu, nismo svi isti bez obzira sto nas Zvezda vezuje ...

I niko ovde ne proziva, jedino ako si se nasao u tom prozvanom yu svetu Wink

Pozdrav
Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
песнаја
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 519

PostPosted: 28 Jun 2005 06:51    Post subject: Reply with quote

I cime sti ti, st.vuki, doprineo ovom topic-u?
Mislim, lepi su ti osmesi, ali zamisli na sta bi licio forum kada bi svi, umesto komentara, izrazavali svoje stavove preko smajlija...
Back to top
View user's profile Send private message
Sone
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Oct 2002
Posts: 75
Location: Београд-Србија

PostPosted: 28 Jun 2005 09:01    Post subject: Reply with quote

[quote="z warsaw"]Koln-CZ

http://www.delije.net/press/pressopen.php?clip_id=189
Z kako je gotivna tekma bila
Back to top
View user's profile Send private message
inkognito
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 May 2005
Posts: 20
Location: Beograd

PostPosted: 28 Jun 2005 09:50    Post subject: Reply with quote

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
ZZZ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Aug 2004
Posts: 75
Location: 's-Gravenhage

PostPosted: 06 Jul 2005 10:07    Post subject: Reply with quote

Da napisem i ja neko svoje vidjenje stvari u inostranstvu...

1. Prva stvar ima veze sa vaspitanjem, a odnosi se na lomljenje stolica, pisanje po tribini,
koreografiju, pesme i slicno... Lomljenje stolica i pisanje su odraz nevaspitanja i nekulture - mislim
da je na ovom forumu nekada davno bila slika talibana koji je pisao na tribinama i onda su isli
komentari o (ne)vaspitanoj stoci i slicno... nazalost, desilo se da su se pojedini nasi "navijaci" (ako su nasi)
spustili na talibanski nivo... Koreografija i pesme su nesto na sta moze da se utice... ako se kop formira i peva,
onda ce oni kojima se peva da pridju da pevaju, a ostali ce da se smeste gde vec mogu... ja ne vidim
neke probleme oko toga... sto se koreografije tice, mislim da je realno broj ljudi na utakmicama u inostranstvu
mali za neke velike koreografije... komplikovane i velike koreografije su ipak za nasu Marakanu...

2. Druga stvar se odnosi na jos jednu deobu, ovoga puta na one kojima je Srbija na srcu i one koji
zive u proslosti... ti drugi su takodje nasi, ali kada ih covek pita odakle su, kazu iz jugoslavije, ili bivse
jugoslavije i slicno... nazalost, i ovo se donosi iz kuce, tj. neko je ili odrastao u patriotskom duhu ili
u duhu "bratstva i jedinstva" u kuci... e sada, kada dodje Zvezda, svi ti ljudi dodju da utakmicu...
da se sretnu sa svojima, popricaju malko naski, pogledaju utakmicu i slicno... sve to ne bi ni bilo tako
problematicno, da ti ljudi ne ponesu od kuca sa sobom ono sto ih, po njihovom misljenju predstavlja
i govori ko su i sta su - dakle obelezja bivse drzave... o onima sto dolaze sa crno-belim obelezjima
ne vredi diskutovati, to za koga navijaju je ipak odraz njihove intelEgencije

Evo i par pricica iz Ajndhovena, sa trgica na kome smo se "okupili" pred utakmicu... neko je cirkao
pivo, neki momci ("Delije Ulan Bator") su pikali fudbal (dok NL pandur koji je hteo da "vrati" loptu istu nije poslao na krov
zgrade), neko je blejao... medju onima koji su pili pivo sam video i izvesne nimalo naivne momke koje poznajem odranije...
sedam, ljubimo se, cirkamo pivo, bla, bla... u jednom trenutku ja ih pitam da li su poneli zastavu(e), oni meni
naravno i pokazuju (pazi ovo) - jugoslovensku, sa dvoglavim orlom na sredini crybaby Ja onda sirim moju i kazem da su malo
promasili zastavu koju su trebali da ponesu, a oni "sto, pa i ovo je nasa..." To je sustina problema... to je doneto iz kuce
i to je jaaaako tesko iskoreniti... igrom slucaja sam se dopisivao i sa sestrom onog nesrecnika koji je dosao u yu-Kezmanovom
dresu... ona otprilike napisa "kada malo razmislim kapiram ja da on nije bas trebao da ode na utakmicu u tom dresu" ali i
da ga jako boli (u dusi) sto je dobio batine od svojih... klinac je mlad, odrastao je u NL, ocigledno je pogresno vaspitan
kako se zove njegova zemlja, ali ipak - on se smatra nasim...

Meni licno je vrlo tesko da zamislim da cu nekog od ovih nesrecnika da bijem zbog toga.. ipak su oni
nasi, iako zabludele ovcice... njih ipak treba ubediti na neki drugi nacin... mozda da im se da po jedna
srpska zastava u "zamenu" za njihove (iste naravno treba iscepati odmah)...

3. Sto se tice klinaca koji su odrasli ovde, jako je tesko ocekivati da ce neko od njih da se bas naprima na Zvezdu...
za to je ipak potrebno da se krene kao klinac na utakmice, da se nalozi na navijanje, da zavoli crveno-belu boju...
i onda da ide redovno na tekme, da se u njemu razbukta strast... to je ipak malo teze ostvariti kada se odrasta ovde..
jedino sto se moze ocekivati je da ga roditelji vaspitaju u pravom smeru, da zna koja mu je drzava i poreklo, pa da na
tu foru zavoli i Zvezdu. Ali opet, da li ce tu biti strast da se prati Zvezda ma gde da igra, itd...

Napomena - nemam nameru da ovo pretvorim u diskusiju na temu Srbija vs. eks-drzava, samo pokusavam da predstavim
kako (otprilike) stvari ovde stoje...
_________________
Не будимо националисти, не будимо шовинисти, будимо сви Срби
Back to top
View user's profile Send private message
Aleksa
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Aug 2004
Posts: 167
Location: Извидница

PostPosted: 06 Jul 2005 14:36    Post subject: Reply with quote

Bravo brate na postu...on govori sve
Back to top
View user's profile Send private message
ULTRA' ROMA
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Nov 2002
Posts: 173
Location: negde daleko

PostPosted: 07 Jul 2005 10:00    Post subject: Reply with quote

ZZZ wrote:
3. Sto se tice klinaca koji su odrasli ovde, jako je tesko ocekivati da ce neko od njih da se bas naprima na Zvezdu...
za to je ipak potrebno da se krene kao klinac na utakmice, da se nalozi na navijanje, da zavoli crveno-belu boju...
i onda da ide redovno na tekme, da se u njemu razbukta strast... to je ipak malo teze ostvariti kada se odrasta ovde..
jedino sto se moze ocekivati je da ga roditelji vaspitaju u pravom smeru, da zna koja mu je drzava i poreklo, pa da na
tu foru zavoli i Zvezdu. Ali opet, da li ce tu biti strast da se prati Zvezda ma gde da igra, itd...



Kod ove tacke gresis. Svi su oni velike Srbende kad sede kuci i slusaju Malog Knindju ili kad se leti muvaju po rodnom selu.
Znaci imaju neko osnovno vaspitanje koje se pomesalo sa idejologijom bratsva i jedinstva iz ex drzave.

Slusa Sekija Turkovica i dizu tri prsta.

Navija za Zvezdu a drago mu je kad Partizan pobedjuje.

Familija mu je ginula u Bosni a najbolji ortak mu se zove Sulejman.

Nema kintu za gostovanja a kuci mu je kolecija Grand Hitova...


Ma ko ih jebe...
_________________
2009 - GODINA BAHATIH - GODINA KLANA !
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 07 Jul 2005 10:57    Post subject: Reply with quote

ZZZ wrote:
njih ipak treba ubediti na neki drugi nacin...


Bio sam ochevidac shurnaest puta na evro tekmama kada neko iz 1.ekipe pridje momku sa yu-dresom i zamoli ga da ga skine , na shta mu ovaj odgovara sa ko si bre ti da mi kazesh shta da radim !?

I kako onda taj momak koji je dane pre te tekme proveo na stadionu postavljajuci koreo , pripremajuci spektakl , da se oseca ?

Sasvim je razumljiva takva reakcija .

Poz
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 9 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop