DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Delije iz inostranstva
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Belgium_boy
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Jun 2005
Posts: 19

PostPosted: 03 Jun 2005 23:15    Post subject: Reply with quote

e ovako ljudi

bio sam na dosta tekma (evropske, nekoliko derbi-a, gostovanja u NS, ...)
ali uvek SAM

nikoga sa severa ne poznajem, i ovde u belgium ni jednoga ozbiljnog coveka ne poznajem da se nesto organizuje
pricao sam 2 3 puta sa nekoliko lika iz BGa i rekli su mi da budem sto vise aktivan itd...
ali uvek sam imao utisak da je to nemoguce kad ne poznajes lika iz te vazne grupe niti imas kontakt sa njima
i ako je cz moj klub, vise sam bio aktivan sa drugima jer gotivim ultras i hools scenu, sreo sam dosta lika sa BOYS ROMA i bio sam u njihov fan club u rim i bio sam na nekoliko dobrih tekmama, kao i sa BIANCONERI BRUSSELS (juventus grupa) i sa feyenoord, poznajem i dosta lika iz panathinakosa i olympiakosa, i mislim da je bas tu problem : da imaju ti klubovi dosta grupe po inostranstvu ali kod nas to izgleda nemoguce, jer na te evropske tekme ti si GASTARBAJTER, SELJAK, pa nismo svi budale da nosimo dres od repke i da nemamo nikakvu navijacku kulturu ili da bezimo kad se pegla...
_________________
let's have it lads
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 04 Jun 2005 08:07    Post subject: Reply with quote

Puno velikih I iskrenih pozdrava za naseg Brata Belgium Boy.Vrlo sam srecan sto si se javio ovom tvojom prvim tekstom,tako da se nas Brate vidi cela problematika dijaspore o cemu sam ovde pisao.Sve sto si u svom tekstu napisao je 100% tacno,a vidi se da si super dobro edukovan po navijackom pitanju i odlascima sa stranim ekipama na njihove utakmice.Vrlo je tacno da kod odredjenih mladjih navijaca figurira recenica da su gastabajteri seljaci sto je za ostru kritiku I na to se uopste ne treba osvrtati,jer Brate Belgium Boy kao I drugi navijaci Zvezde iz dijaspore budite uvereni da je velika vecina vase Brace Delija odavde uz vas u srcima I mislima.Jos jednom zelim da upozorim da postove odredjenih ljudi sa postovima tipa da ste vi iz dijaspore svi seljaci(kada ih uredjivaci sajta ne eliminisu,jer svesno ili nesvesno prave razdor medju Delijama) ne primate zdravo za gotovo iz prostog razloga sto ti isti potpisnici tih reci mozda u opste i nisu navijaci Zvezde, tako da im je I cilj da prave veliki razdor medju nama iskrena Braco Delije.Ovde na sajtu nikome na glavi ne pise ko je I sta je,jer mu glavu ne mozes ni videti.Evo ovom prilikom pozivam sve nase Delije iz dijaspore,a koji imaju slican problem kao nas Brat iz Belgije da se jave da bi te probleme mogli da otklonimo, I naravno u velikoj meri I pomogli oko vaseg okupljanja u vec opisanom mom predhodnom tekstu.Malo da se osvrnem I na te dresove reprezentacije koje navijaci iz dijaspore nose prilikom utakmica Zvezde u Evro kupovima.Vrlo je ruzno I negativno po Delije da se te stvari objasnjavaju pesnicama po nekom od nase Brace Delija iz dijaspore.Neka se na svakoj Zvezdinoj utakmici u Evropi dele istovetni (sa istim sadrzajem) tekstovi sa generalnim stavom Delija po tom pitanju.Pored svega toga treba I malo vise strpljenja da bi to doslo na svoje mesto.Na primer vec na tribini tim istim navijacima fino objasniti da to vise ne rade zbog njihove bezbednosti I u krajnjem slucaju da je mnogo prikladnije da su trenutno u Zvezdinom dresu,majici jer ona I igra.Evo jos jednom iskreni pozdrav za Brata Belgium Boy od Brata Cire u nadi da ce uskoro to sto se vas i nas tice postati Belgium Boys,naravno uz zajednicku saradnju kako nase Brace odavde tako I od nase brace Ultra Klan iz dijaspore.Bicemo svi srecni ako se to brzo sprovede u delo…
Back to top
View user's profile Send private message
Delija-Pariz
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Oct 2002
Posts: 49
Location: Париз, Ивањица

PostPosted: 04 Jun 2005 08:49    Post subject: Reply with quote

Govoricu samo o Parizu mada je slicna situacija i u drugim gradovima evrope.

Sadasnja generacija srba (mada to vise nisu), nije vezana za sbriju, vole oni da odu u selo na odmor da trose pare, kurce se, karaju ribe, piju itd. Ali je to nazalost sve. Dosta slabo znaju srpski jezik, srpsku kulturu. Vecina njih nisu poreklom iz Beograda ili iz nekog grada, 80 posto njih dolazi iz okoline svilajnca, leskovca...(ove reci nisu zlo namerne).Niko od njih nije nikad otiso na neku utakmicu. Kad ih pitas zasto navijaju za zvezdu odgovor im je: zato sto su bili prvaci evrope 1991. Pola njih se loze na neke teske gluposti tipa arkan, kriminal, rat itd a druga polovina na sinana, bratstvo i jedinstvo i jugu. Moze se naci ekipa koja bi isla na tekmu da se siba, pije i drogira ali koji ce nam to kurac kad mi ne idemo zbog toga.Vrlo je tesko nekom objasniti neke stavove, dolazili su u dresu partizana na utakmici u becu i u odenze??? I prosto kad im objasnis ne kapiraju te(na to su i cesto bezobrazni). Kako nauciti klinca koji zivi u parizu da voli zvezdu. Treba ga voditi na gostovanje koja su u najmanju ruku vise stotina kilometara, u sred radne nedelje, i sami znate sta sve ima na utakmicama ko ce da ga pusti sa nama? Niko.Mozes da povedes coveka od 25 godina koji nezna ni jednu pesmu , kome se ne uce pesme i on je sad tu, dali ce doci sledeci put?Neverujem. Onaj koji zeli da ide na utakmicu snacice se, tacno je da mu treba pomoci. Ja idem na tekme od 1998 i u pocetku sam vodio ortaka sa sobom da nebih isao sam, covek u Metz-u i Becu nije ni isao na utakmicu. Da bi se iz inostranstva islo na utakmicu treba se prvenstveno zrtvovati. Posao, pare, odmor, skola,picka...I to sve nije tesko pod uslovom da stvarno volis zvezdu ali je istina da takvih ima dosta dosta malo kao sto je reko ultra klan.

Pogledaj te koliko ljudi iz inostranstva se javlja na ovaj forum a koliko ide na utakmice!! Nije mi jasno da neko nabije 500 postova na navijackom forumu a nije isao na tekme, ne ide na tekme, niti ce ici na tekme.
Neznam kad je poceo ovaj sajt sa radom ja sam mu se prikljucio 1999, i cinjenica je da dok nije bio ovoliko poznat, diskusije se bile mnogo bolje i zanimljivije. Al staces ne mozes svakog da banujes i ako nema nista pametno da kaze.

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
Швалер
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Sep 2003
Posts: 536
Location: Винипенг,Канада

PostPosted: 04 Jun 2005 11:56    Post subject: Reply with quote

Moje misljenje je da ni ne treba ocekivati od svakog ko posecuje ovaj forum da "izgine za Zvezdu"
ALI.....(ne Muhamed)
ako nije za tucu i sranja... ok.... nije svako za to..... ima ko ce to da odradi ako bude trebalo
ali moze da kaze ortacima koji ce da podju na Zvezdinu utakmicu da im skrene paznju na stavove Severa
da NE nose dresove partizana i reprezentacije
da NE nose zastave raspale drzave i nekih revolucionara za kojeg oni misle da bi bas bio fazon da se vidi na tribina (kao i za tucu tako i za te zastave ima ko je zaduzen da nosi)
da NE igraju narodna kola ispred stadiona zato sto to nije sabor nego fudbalska utakmica
da NE klicu drzavi koje vise nema
da probaju da slusaju sta kop peva i da probaju da odpevaju isto to ( naucices imas devedeset minuta da ucis)
kada bi samo to odradili pomogli bi Zvezdi koju toliko vole..

p.s. prvo jednu od Bore Drljace a posle jednu od maloga Dzeja
_________________
http://youtu.be/zWXem8buI98
Back to top
View user's profile Send private message
Spartakus
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Mar 2004
Posts: 35
Location: NBG-NBG

PostPosted: 04 Jun 2005 12:28    Post subject: Reply with quote

Belgium_boy wrote:
e ovako ljudi

bio sam na dosta tekma (evropske, nekoliko derbi-a, gostovanja u NS, ...)
ali uvek SAM

nikoga sa severa ne poznajem, i ovde u belgium ni jednoga ozbiljnog coveka ne poznajem da se nesto organizuje
pricao sam 2 3 puta sa nekoliko lika iz BGa i rekli su mi da budem sto vise aktivan itd...
ali uvek sam imao utisak da je to nemoguce kad ne poznajes lika iz te vazne grupe niti imas kontakt sa njimai ako je cz moj klub, vise sam bio aktivan sa drugima jer gotivim ultras i hools scenu, sreo sam dosta lika sa BOYS ROMA i bio sam u njihov fan club u rim i bio sam na nekoliko dobrih tekmama, kao i sa BIANCONERI BRUSSELS (juventus grupa) i sa feyenoord, poznajem i dosta lika iz panathinakosa i olympiakosa, i mislim da je bas tu problem : da imaju ti klubovi dosta grupe po inostranstvu ali kod nas to izgleda nemoguce, jer na te evropske tekme ti si GASTARBAJTER, SELJAK, pa nismo svi budale da nosimo dres od repke i da nemamo nikakvu navijacku kulturu ili da bezimo kad se pegla...



Evo da ti objasnim neke stvari: (ako zelis kontakt sa Ciganima diaspore)

1.Ako si bio na nekim Tekmama trebao si da dodjes kod nas i da se predstavis.
Kako mi da provalimo dali je sad medju tim "indijancima" neki Lik sto vredi da se upoznas sa njim?????

2.Nas uvek ima na Evro-Tekmama tako da je bilo vise mogucnosti da stupis sa nama u kontakt.

3.Ako budes na sledecoj tekmi video nekog iz UKa pridji mu i upoznaj se sa nama pa ces sve ostalo onda da saznas.

To vazi i za sve ostale pa bas da vidim dali ce bit nesto od toga.

poz
_________________
NAJLEPSI DEBELI COVEK U GRADU
Back to top
View user's profile Send private message
bucher
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Jun 2003
Posts: 22
Location: КРАЉЕВО

PostPosted: 04 Jun 2005 12:58    Post subject: Reply with quote

Belgium_boy wrote:
i mislim da je bas tu problem : da imaju ti klubovi dosta grupe po inostranstvu ali kod nas to izgleda nemoguce


Jer si siguran?Ako znas onda nebi tako pricao!Jedna Grupa od nasih Prijatelja napune jedan Bus i idu na Gostovanje ali u tom Busu sede 10-15 pravih Likova ovi ostali su Simpatizeri koji placaju mesecno clanarinu pa ih moraju povezu!Ali veruj mi niko iz UK to nezeli jer samo mi iz Juzne Nemacke bi mogli za svako Gostovanje da napunimo 2 Busa ali to nije nas cilj!
Belgium Boy najlakse je da prepoznas Spartakusa,najlepse od nas obucen i malo je siri od svih nas Wink

Sta se tice Delije_Pariz mislis da je Ivanjica veca od Svilajnca ili Leskovca Wink salim se POZ ove ostale u Parizu pogotovom ako znas nekoga iz YUGO BOSS PARIZ! Wink

Ali sad nesto ozbiljno.Sta vi mislite da mozete nekok lika od 25 godina da napravite navijacom(Jer si Rodjen da navijas,pravis nerede itd. ili ne) ne on ce mozda da gotivi Zvezdu posto je bila 91 Sampijon Sveta i ici ce na Stadio samo ako se negde u Komsiluku igra zato daj Boze da na Jesen zaigramo na Islandu(jeste da Pivo kosta 10-20 evra ali zato su Kurve jeftine Wink )
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Belgium_boy
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Jun 2005
Posts: 19

PostPosted: 04 Jun 2005 13:40    Post subject: Reply with quote

bucher wrote:
Belgium_boy wrote:
i mislim da je bas tu problem : da imaju ti klubovi dosta grupe po inostranstvu ali kod nas to izgleda nemoguce


Jer si siguran?Ako znas onda nebi tako pricao!Jedna Grupa od nasih Prijatelja napune jedan Bus i idu na Gostovanje ali u tom Busu sede 10-15 pravih Likova ovi ostali su Simpatizeri koji placaju mesecno clanarinu pa ih moraju povezu!Ali veruj mi niko iz UK to nezeli jer samo mi iz Juzne Nemacke bi mogli za svako Gostovanje da napunimo 2 Busa ali to nije nas cilj!
Belgium Boy najlakse je da prepoznas Spartakusa,najlepse od nas obucen i malo je siri od svih nas Wink

Sta se tice Delije_Pariz mislis da je Ivanjica veca od Svilajnca ili Leskovca Wink salim se POZ ove ostale u Parizu pogotovom ako znas nekoga iz YUGO BOSS PARIZ! Wink

Ali sad nesto ozbiljno.Sta vi mislite da mozete nekok lika od 25 godina da napravite navijacom(Jer si Rodjen da navijas,pravis nerede itd. ili ne) ne on ce mozda da gotivi Zvezdu posto je bila 91 Sampijon Sveta i ici ce na Stadio samo ako se negde u Komsiluku igra zato daj Boze da na Jesen zaigramo na Islandu(jeste da Pivo kosta 10-20 evra ali zato su Kurve jeftine Wink )


lol
pa video sam vas nekoliko puta imate i vas DUKS ULTRA KLAN
i znam o kome pricas i ako ga ne poznajem Laughing
upoznacemo se
_________________
let's have it lads
Back to top
View user's profile Send private message
Brdjo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Jun 2003
Posts: 514
Location: БРЧКО СРБИЈА

PostPosted: 04 Jun 2005 13:58    Post subject: Reply with quote

Eto nadjete se ti bucher i to je to hug Laughing


Sala na stranu, treba se malo obratiti na ponasanje u okolini stadiona. Malo vise respekta i to je to. Ko to ne postuje bice u buduce modar iako smo braca!!!
Back to top
View user's profile Send private message
bucher
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Jun 2003
Posts: 22
Location: КРАЉЕВО

PostPosted: 04 Jun 2005 14:10    Post subject: Reply with quote

brdjo wrote:
Sala na stranu, treba se malo obratiti na ponasanje u okolini stadiona. Malo vise respekta i to je to. Ko to ne postuje bice u buduce modar iako smo braca!!!


Zato Ljudi kad vidi te jednog celavog namrstenog Lika u blizini Stadiona pocinjite da bezite Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 04 Jun 2005 14:59    Post subject: Reply with quote

Ciro prijatelju, Znam da si pozitivan lik,zracis pozitivnom energijom,ali Ciro pitaj ljude koliko puta Smo MOLILI likove,koliko puta SMO im normalnim tonom saopstavali/trovali NEMOJTE da nosite salove Partizana,Zastave Sugoslavije,molili razne Yogoslave po Odenzeima,razne "patriote"po Cirihima,"patriote"koiji cekaju kao koncert Cece,cekaJU zVEZDu DA DODJE I ONDA ONO"NASE"STARO.... Wink
aJDE,BAS mE INTERESUJE KOLIKO cE tI SE LJUDI JAVITI U VEZI NEKIH NOVIH GRUPA,ajde da vidimo vremenom koliko ce se javiti,i voleo bi da kada budemo isli preko da se upoznamo,i da se Sam uveris kako ljudi reaguju kada im skrenes paznju lepim recima,mislim da je u Srbiji "batina iz raja izasla"
U Tvoje vreme nije bilo skretanja paznje navijacima iz dijaspore,to je duboko zakorenjeno,i zato se sada to desava sto se vidi iz primera sa raznih Evro tourova...

Pozdrav
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
cazzo_FCRS_forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 753
Location: Нешто је труло у држави Данској!!

PostPosted: 04 Jun 2005 16:15    Post subject: Reply with quote

mogu da pricam za odense i ova prica je 100% tacna:

1 covek je dosao sa glodarskim dresom.znam coveka licno i znam da on sam zna da to nije trebao da uradi i znam da je ugoreli glodar.ali ispravio se kasnije i skinuo je dres.

7-8 je bilo u dres sugoslavije.to su tipicni gastosi koji su kupili te dresove na odmor kada su. (njih 4-5 je iz RS).

1 covek(mator)eo zastavu onu staru jusogoslavije sa petokrakom.

a drugi su dosli jer je Zvezda u gradu.

Rekao sam ranije a i sada cu potvrditi:

na tribini je bilo oko 1500 ljudi od tih pravih navijaca je mozda bilo 300.Da nije bilo Beogradjana sramota i bruka ako vec to nije.
_________________
"Kuda ideš Crna Goro kada crnogorčiš pse, a dukljanizuješ Crnogorcе"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Brdjo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Jun 2003
Posts: 514
Location: БРЧКО СРБИЈА

PostPosted: 04 Jun 2005 19:57    Post subject: Reply with quote

bucher wrote:
brdjo wrote:
Sala na stranu, treba se malo obratiti na ponasanje u okolini stadiona. Malo vise respekta i to je to. Ko to ne postuje bice u buduce modar iako smo braca!!!


Zato Ljudi kad vidi te jednog celavog namrstenog Lika u blizini Stadiona pocinjite da bezite Shocked


A odkud ti mog celavog namrstenog poznajes a?? Cool

Ps: nauci vec jednom da pises!! Embarassed Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 04 Jun 2005 22:43    Post subject: Reply with quote

Ja bih ponovio moju pricu.
Iskren da budem , meni nije najjasnije sta danas predstavlja rec "Delije".
Cini mi se kao da je to zamena za rec "cigani". Drugi nas zovu "cigani" , a mi sami sebe "Delije". Ako je stvarno tako, nemojte da se cudite odakle ovoliko indijanaca na forumu.
Prvo i osnovno moramo da razgranicimo sta znaci rec "Delije" za nas . Tek onda treba da vidimo ko zaista pripada ovom forumu , a ko ne . Ako je ovo sajt navijaca Crvene Zvezde, onda ni ULTRA CLAN , ni Generalstab , ni ja , nemamo prava da puno pametujemo. Ako je ovo sajt ORGANIZOVANIH navijaca Crvene Zvezde e onda svi treba da slusaju one koji su u vrhu te organizacije, a ja cu im lepo i na tenane objasniti zasto treba da slusaju .
Kako danas izgleda ovaj forum , meni se ne dopada. Zato sam dugo i izbegavao da se registrujem . Neuporedivo su "navijackiji" forumi "United Force", "Juzni Front", "Torcida ", "Bad Blue Boys",... Mnoge postove kada citam , cini mi se kao da sam se vratio u 1985. godinu . Ljudi misle da je dovoljno da stave sal oko vrata , dodju 3 puta godisnje na Marakanu i da smo svi jednaki . I jos ako su pri tome presli 500 km, misle da se niko nije zrtvovao za Zvezdu toliko puno kao oni .
Po mom misljenju, ovaj forum mora da postane puno ekstremniji , a onim neupucenim da se objasne lepo stvari, pa neka oni biraju na koju ce stranu .
Sto se ULTRA CLAN-a tice, misljenja sam da bi plafon i veliki uspeh bio dogurati do 100tinak ljudi . Ja u svetu jos nisam cuo za slicnu grupu kao ULTRA CLAN. A ovi ostali "obicni " zvezdasi treba da se organizuju u klubove navijaca , a ne u ULTRA CLAN . Zato , NE BRKATI POJMOVE.
Na administratorima je da odluce kako zele da im izgleda ovaj forum i kome on pripada !
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 05 Jun 2005 00:04    Post subject: Reply with quote

Brate Z warsaw u svemu se slazem I sa tobom I sa predhodnom Bracom(njihovim pisanjem I misljenjima).U celoj ovoj prici neka je jedan-jedan,ali neka je vredan kao sto kazu Braca Delije I Braca iz Ultra Klana.Ja mislim da je Brat Belgijan Boy pravi,I da ce on povuci jos par pravih momaka za sobom iz Belgije (ako ih u opste ima,a nadamo se da ih ima). Opet pozivam Bracu Delije koji su dobro edukovani po pitanju navijaca I navijackog zivota a nisu u nikakvom kontaktu (a zele da imaju kontakt I da se prikljuce istim) sa maticom ili sa Bracom iz Ultra Klana da se jave radi kontakta I dalje organizovanosti.Ovde je jos jedna bitna stvar vazna.Da ovde ima sve vise dobrih I razumnih postova bez nekog vredjanja,seljakanja I drugih negativnih stvari.Javljajte se Braco Delije iz ma kog dela dijaspore.Opisite nam vase vidjenje stvari po pitanju Brace Delija u drzavi ili gradu u kojem zivite,da li vam mozemo na bilo koji nacin pomoci itd,itd,itd… Da spotaknem opet malo I ove Brate Z warsaw u tim yu dresovima.Sve si u pravu po tom pitanju,ali da ti napomenem da ce tu I taraba preko ledja vrlo tesko nesto na bolje promeniti.Problem je u tome sto je godisnje malo tih Evropskih utakmica I sto se igraju u razlicitim drzavama I gradovima,tako da ce se vrlo,vrlo tesko moci to iskoreniti.Evo na primer nas Brat cazzo kaze da je u Danskoj od 1.500 prisutnih Delija bilo mozda 300 onih pravih u sta ja I ne sumnjam,ali mi se ne mozemo sada odreci onih 1.200 zato sto nisu pravi,jer I oni su navijaci koji upotpunjuju ceo taj nas kolorit.Sa druge strane nije isto da na primer imas 1.500 ili 300 ljudi na tribini.Imas ljudi na primer koji svake nedelje dolaze na Marakanu,a nikada nece biti pravi.Kada je Marakana puna na Evropskim utakmici koliko ima tu pravih.Nema ih nesto ekstra puno ali se uz organizaciju onih pravih napravi velicanstven ambijent kojeg mozda mozes naci jos samo na par mesta u svetu.

PS-Evo i odlicnog predloga Brata kriticara da to ubrzano krene ka otvaranju tih klubova navijaca.Ja sam i u predhodnim postovima istakao da je dijaspora ogromna i da treba raznim predlozima pronaci naj bolje resenje po pitanju bolje organizovanosti dijaspore.
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 05 Jun 2005 08:55    Post subject: Reply with quote

Pre jedno mesec dana, ovde u Londonu, smo se nasli u pabu sa tri navijaca Oly. Ta tri momka su bas u ekipi Oly iz Londona. Jedan od njih koji je izgleda i organizator, da ne kazem vodja, je rekao nesto oko cega se nismo slozili.
Naime, on je insistirao da se na gostovanje dovede sto vise ljudi. Veci broj navijaca pomaze klubu. Cilj gosotovanja je da se pomogne klubu. Prema tome...
Mi smo pokusali da mu objasnimo da 5 pravih ljudi vise vredi od 20 navijaca-simpatizera. I kako je iskustvo nasih tifoza, konkretno "Shvalera" i "Ultra Klana" na ovom forumu, u Njukastlu na tekmi Olija bilo upravo to sto je 40 ljudi u busu Grka iz Londona pilo vodu i jelo sendvice, a kasnije slabo ili nije navijalo. Da su vodili verovatno bi i oni upali u fazon i navijali, ali posto su pukli...
Medjutim, on je upravo insistirao na prici da se brojnoscu pomaze klubu.

Izgleda da je to ona prica oko tribine i kluba, kome dati prednost, tema o kojoj "Kriticar" pise.

Sto se Ultra Klana tice, oni su stvorili ekipu za respekt, ali i dalje rade na povecavanju grupe na jedan pametan nacin, sto je jako bitno, jer bez mladje ekipe grupe se gase.

P.S. sto se tice navijaca u inostranstvu, konkretno ovih olimpijakosovih, vrlo je zanimljiva njihova prica, da su ih (London Oly) navijaci PAO iz Londona prozvali preko lokalnih grckih novina da su kukavice. Posto se londonski PAO skuplja u dva grcka hotela da gleda tekme, a posle idu u jedan pab da cirkaju/prodiskutuju, onda su im ovi dosli u pab i izlomili ih.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 7 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop