DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

komadant zandarmerije dao intervju

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cazzo_FCRS_forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 753
Location: Нешто је труло у држави Данској!!

PostPosted: 21 May 2005 14:21    Post subject: komadant zandarmerije dao intervju Reply with quote

Komandant Žandarmerije:

I ja sam navijač

- Ne znam na koje rekvizite se navijači žale da im nije bilo omogućeno da unesu na poslednji derbi, ali čelni ljudi Fudbalskog saveza i Štaba MUP formiranog za tu utakmicu bili su jasni u svojim zahtevima i to su preneli čelnicima klubova, kao i ljudima zaduženim za bezbednost
Žandarmerija će i dalje obezbeđivati utakmice visokog rizika i delovaće striktno u skladu sa zakonskim odredbama, da bi stadioni bili sportska borilišta, a ne mesta za huliganske ispade - izjavio je komandant te elitne policijske jedinice general-major Borivoje Tešić.
- Navijačima je mesto na stadionu, ali nije onima koji tamo narušavaju javni red i mir. Zakon je nešto sto se mora poštovati, to važi i za mene i za sve na stadionu, i on će se primenjivati kad god dođe do odstupanja od normalnog ponašanja gledalaca - rekao je Tešić.

Komandant Žandarmerije je objasnio da za svaku utakmicu postoji bezbednosni plan kojim su detaljno razrađene sve moguće varijante u slučaju nereda, a o tome koje će snage biti angažovane i da li će Žandarmerija biti na stadionu, ili "u rezervi" negde u blizini, odlučuje Štab MUP koji se formira za tu priliku.

Tešić je izrazio žaljenje što je na utakmici nacionalnog Kupa između Crvene zvezde i Partizana, 11. maja, bilo malo gledalaca, ističući da je na tom meču pokazano da može da se ostvari korektna saradnja između klubova i organa reda i da sve može da prođe bez incidenata:
- Ne znam na koje razloge navijači misle kad se polemiše o toj utakmici, na koje rekvizite se žale da im nije bilo omogućeno da unesu, ali čelni ljudi Fudbalskog saveza i Štaba MUP formiranog za tu utakmicu bili su jasni u svojim zahtevima i to su preneli čelnicima klubova, kao i ljudima zaduženim za bezbednost te utakmice.

Kako je naglasio, tokom same utakmice na severnoj tribini "Marakane" bilo je pokušaja pojedinih grupa da isteruju gledaoce i u tome su delimično i uspeli, pa je, prema procenama policije, oko 500 ljudi napustilo stadion. Svi oni koji su isterivali gledaoce su identifikovani i privedeni u Gradski SUP.

Prema oceni Tešića, jedino se efikasnom akcijom, zajedno sa klubovima i navijačima, mogu sprečiti, ili smanjiti ispadi grupa i pojedinaca.
- Kao komandant Žandarmerije mogu da poručim navijačima da je njihovo mesto na tribinama, da navijaju za svoje klubove, ali fer i korektno i da izbace sva ona pirotehnička i druga nedozvoljena sredstva koja mogu nekog da povrede - prvo njih, a onda i druge gledaoce i fudbalere.

Govoreći o utakmici Kupa, koja je prošla bez incidenata, on je naglasio da je Žandarmerija obezbeđivala samo stadion i fudbalski teren i da, osim što je imala taj precizan zadatak, nije bilo nikakve razlike u odnosu na angažovanje njenih pripadnika i jedinica na derbiju 23. aprila, kada je bilo incidenata.
- Pošto su specijalizovane kontradiverzione ekipe Gradskog SUP pregledale stadion i klupske prostorije, "Marakanu" smo istovremeno zaposeli i mi i redarska služba. To je najbolji način da se neke stvari preduprede. Mislim da će tako biti i ubuduće, da ne bi dolazilo do prebacivanja odgovornosti - ocenio je Tešić, dodajući da su se posle utakmice predstavnici klubova zahvalili na korektnom radu.

- Zahvalan sam što je publika shvatila da bezbednost na stadione može da se vrati. Nadam se da će i svi da shvate da mogu da dođu na stadione sa zastavama i dozvoljenim navijačkim rekvizitima. I ja sam navijač, išao sam na mnoge stadione, ali sam za svoj klub navijao srcem, da ne učinim ništa što može da nanese problem klubu i ostalim gledaocima - zaključio je Tešić.

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 21 May 2005 16:51    Post subject: Reply with quote

A за кога он то навија?Да није можда за ФК Полицајац(некадашњи Милиционар).
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 21 May 2005 17:30    Post subject: Reply with quote

Quote:
- Kao komandant žandarmerije mogu da poručim navijačima da je njihovo mesto na tribinama, da navijaju za svoje klubove, ali fer i korektno i da izbace sva ona pirotehnička i druga nedozvoljena sredstva koja mogu nekog da povrede - prvo njih, a onda i druge gledaoce i fudbalere.


Као навијач могу да поручим жандарима да се склоне са стадиона јер стоки је место у штали, а не на стадиону и око њега. Нека избаце из употребе кратке и дуге цеви јер мало-мало па упуцају некога. Ако већ имају порив да пуцају у људе нека иду мало на Косово па нека распале по шиптарима, тако (и тамо) се доказује храброст.


Quote:
Kako je naglasio, tokom same utakmice na severnoj tribini "Marakane" bilo je pokušaja pojedinih grupa da isteruju gledaoce i u tome su delimično i uspeli, pa je, prema procenama policije, oko 500 ljudi napustilo stadion.


И немојте овако да лажете. Ако сте се временом навикли да дајете лош пример својој деци не морате и туђој.

Жандари у оклопу су као дијетални мајонез. Немају јаја!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours


View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop