DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

desavanja oko kup utakmice ...
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 11 May 2005 23:02    Post subject: desavanja oko kup utakmice ... Reply with quote

Evo ovde cu malo hronoloski da napisem desavanja, kako se sta odvijalo i zasto je sta i kako ispalo.

Utorak, posle podne saznajemo da nam je zabranjeno unosenje transparenata, koreografije i bilo cega drugog. Pokusavamo da ostvarimo neki kontakt i nekako nadjemo zajednicki jezik. Sreda oko 12h zandari, redari i uprava imaju sastanak i mi trazimo da razgovaramo nebili se dogovorili oko toga, nas prioritet su bile zastave, a za koreo smo imali neki dogovor ako dopuste ok, ako ne nema veze. Medjutim oni odbijaju da uopste razgovaraju i mi odlazimo sa sastanka. Tu ostajemo u skripcu sa vremenom i treba odluciti sta i kako, radimo brze konsultacije i resavamo da objavimo bojkot i da nemoze neko da unistava derbi zato sto se njemu tako hoce. Pocinjemo da lepimo plakate, i naravno niko ne pravi nikakve probleme, a onda posle 10-15 minuta inspektori koji su sve vreme to gledali sada prilaze i privode momke koji su lepili iste, a otprilike u istom tom trenutku dobijamo i info da eto sazalili su se na nas i mozemo da unesemo koreografiju, hvala im, ali mi smo svoje rekli ! Mi i smo prilicno kofuzni u svemu jer i sami ne znamo sta i kako, prakticno imamo 2-3 sata do pocetka i nista nismo organizovali ljude ne mozes maltene nikako obavestit, koliko smo mogli mi smo razglasili ljudima, dogovor pada da deo prve ekipe udje i kaze ljudima sta se desava i da pozovmeo na bojkot. Jos uvek u tom momentu nismo znali sta dalje jer ako krenemo da izlazimo bila je realan verovatnoca da zandari krenu da sprece to i da izazovu nerede, mnogo opcija i mnogo mogucnosti sta moze da se desi ako uradimo ovo, ako uradimo ono, a nismo zeleli da ikoga dovedemo u situaciju da nastrada zbog krvolocne milicije. Na kraju se ipak krece lagano ka izlazima i to ispada onako kako je trebalo da bude. Oni koji se nisu odazvali nasem pozivu su samo pokazali koliko su oni zaista Delije, koliko su oni zapravo navijaci...

Ja sam osetio potrebu da napisem sva ova desavanja ukratko, zbog dosta ljudi koji kazu da smo znali dan, dva ranije. Ili da je ovo da je ono bilo bi bolje. Slazemo se i mi sa time da smo znali sve to ranije verujemo da ni ovoliko ljudi nebi bilo na severu marakane. Ali eto mozete da procitate kako se sve to desavalo i zasto je sve to toliko konfuzno bilo.
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blejim
ДЕЛИЈА


Joined: 10 May 2005
Posts: 135

PostPosted: 12 May 2005 00:28    Post subject: Reply with quote

Hvala na obavestenju, ja sam jedan od onih sto je rekao ovde da bi bilo bolje da sam saznao ranije za bojkot. Nisam time nikoga napadao samo kazem, jel nisam znao celu pricu, pa moras priznati da mi sto nismo u BG da je bolje da za to znamo dan ranije, al eto rekao si kako je sve bilo i samim tim niste nista ranije ni mogli reci. Bojkot sam ispostovao, izasao sam s ortacima sa stadiona vec negde u drugom trecem minutu. Zao mi je sto nije bilo vremena da se sve to lepse organizuje, jel stvarno je sramota sto je ostalo ljudi na severu, jesu to sve bili "viken" navijaci ali opet mnogo lepse bi bilo da se ceo sever pokupio i otisao.
Nego rece mi ortak da je cuo da je neka od "redovnih grupa" ostala na utakmici, nije znao reci koja. Jel to tacno ili je to dezinformacija?!

P.S. kako su zavrsili ti momci sto su privedeni zbog lepljenja plakata, jesu ih pustile dzukele ili ih drkaju?
Back to top
View user's profile Send private message
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 12 May 2005 01:32    Post subject: Reply with quote

Da neko pogresno ne shvati i ja znam da bi to sve bilo lepse da je to na vreme bilo obavesteno o bojkotu i vama koji niste iz bgd i svima ostalima bi bilo lakse. Ali bas zato sto je ovako sve bilo konfuzno i ljudi su dosli da na kraju nebi ni usli na utkamicu ili izasli sa nama a mnogo je takvih bilo, osecao sam i ja i drugi da vam kazemo sve da znate kako je to sve izgledalo i zbog cega je to tako ispalo.
Sobzirom da sam i ja izasao kada i svi vi, znam da smo se dogovorili da se razidjemo a da ce par momaka ostati tu u blizini ili na tribini da kontrolisu desavanja, moguce da je neko video nekog od njih pa onda zakljucio tako nesto. Tako da je to dezinformacija, u smislu da je neka grupa ostala. Sto se tice momaka koji su privedeni, koliko ja znam svi navijaci Crvene Zvezde koji su bili privedeni su pusten, ali su neki morali ipak da plate neke prekrsajne kazne.
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 12 May 2005 05:04    Post subject: Reply with quote

I ja sam cuo za bojkot dva sata pre utakmice. Usao sam na zapad da vidim sta se desava. Na kraju je lepo ispalo. videla se poenta a nije izbilo sranje zbog kojeg bi nek nastradao. Mislim a to je poruka momcima sa severa da bi javnosti trebalo malo vise objasniti razloge jer recimo ljudi (neki) na zapadu su komentarisali u stilu evo sada kad ne mogu da se huliganisu nisu ni dosli.
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
blejim
ДЕЛИЈА


Joined: 10 May 2005
Posts: 135

PostPosted: 12 May 2005 10:37    Post subject: Reply with quote

Slazem se s ovim da bi prva ekipa severa na neki nacin morala obavestiti javnost o cemu je rec, jel ovako je malo ljudi shvatilo sta se ustvari dogodilo, pa padaju komentari tipa:"cim nemogu da divljaju nece ni da prisustvuju" i onda sto je najgore kad sam cuo dva matorca kako komentarisu da je jako dobro sto je murija poostrila mere bezbednosti jel vidis kao silom se na silu odgovara pa su se oni uplasili pa jos onda matori kaze kao "valjda ce i ubuduce policija ovako dobro biti organizovana". Pa ljudi nisu svesni da ta njihova jebena murija u vecini slucajeva i pravi sranja i da su oni krivi za masu incidenata.

Tako da ukoliko postoji bilo kakva sansa da se na nekoj TV stanici neko od prve ekipe pojavi i objasni o cemu je rec to bi bilo mnoooooooogo dobro.
Back to top
View user's profile Send private message
песнаја
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 519

PostPosted: 12 May 2005 11:59    Post subject: Reply with quote

Za pocetak bi najbolje bilo da se izda saopstenje za javnost gde ce se objasniti jucerasnji potez Sever-a i razloge za takvu reakciju.

Ali verujem da se to vec sprovodi u delo, te da ce vrlo bro nasa izjava izaci u javnost
Back to top
View user's profile Send private message
Н_КЛАН99
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1066
Location: СЕФКЕ-СИТY-КЕШУАЛС

PostPosted: 12 May 2005 12:08    Post subject: Reply with quote

pesnaja wrote:
Za pocetak bi najbolje bilo da se izda saopstenje za javnost gde ce se objasniti jucerasnji potez Sever-a i razloge za takvu reakciju.

Ali verujem da se to vec sprovodi u delo, te da ce vrlo bro nasa izjava izaci u javnost


Sigurno bi to sad bio pravi potez!
Back to top
View user's profile Send private message
Dzontra Volta
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jul 2003
Posts: 53
Location: Zemun

PostPosted: 12 May 2005 12:40    Post subject: Reply with quote

Bilo bi od jaja da se urade majice sa natpisom SEVER NIJE POZORIŠTE.
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 12 May 2005 12:57    Post subject: Reply with quote

ili naprijed da pise NE DAM DERBI, a na ledjima NAVIJAC - DRZAVNI NEPRIJATELJ BROJ 1.
Back to top
View user's profile Send private message
милвол011
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Dec 2003
Posts: 342
Location: БЕОГРАД

PostPosted: 12 May 2005 13:19    Post subject: Reply with quote

Treba izdati saopstenje za javnost definitivno.
_________________
Ostaćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Djoleale
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Oct 2003
Posts: 47
Location: 3EMYH

PostPosted: 12 May 2005 13:31    Post subject: Reply with quote

Dzontra Volta wrote:
Bilo bi od jaja da se urade majice sa natpisom SEVER NIJE POZORIŠTE.


I to kaze neko ko je ostao na poluvremenu.

Dzontraaaa Volta ti nisi Dzontraaaa Volta...
_________________
Због ње сам се родио, за њу сам се борио...
Back to top
View user's profile Send private message
odan_SEVERU
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Jan 2005
Posts: 264
Location: СЕВЕР-срце Србије

PostPosted: 12 May 2005 13:52    Post subject: Reply with quote

pesnaja wrote:
Za pocetak bi najbolje bilo da se izda saopstenje za javnost gde ce se objasniti jucerasnji potez Sever-a i razloge za takvu reakciju.

Ali verujem da se to vec sprovodi u delo, te da ce vrlo bro nasa izjava izaci u javnost


Sigurno najracionalnije resenje u ovom momentu.
Izlaskom u javnost saopstio bi se zvanicni stav Delija povodom vecitog derbija, a ne da neke novine (uzgred koje se "Kupuju na trafici,a sve su sem novina") saopstavaju nesta sto ama bas nikakve veze sa Severom nema.
Back to top
View user's profile Send private message
blejim
ДЕЛИЈА


Joined: 10 May 2005
Posts: 135

PostPosted: 12 May 2005 16:55    Post subject: Reply with quote

uzas evo malopre na BK bio neki ker glavonja koji upravo prica onu pricu sto netreba da prica, razlog bojkota po njima je to sto su se navijaci uplasili drasticnih kazni koje bi usledile usled vandalizma. Znaci javnost je ubedjena da mi "huligani" smo otisli jel smo se plasili zatvorskih kazni koje bi dobili sigurno jel sta su navijaci nego huligani. Horde zla koje prete ostalim ljudima koji gledaju utakmicu, navijaci su krivi za sve. Pa nesme se dopustiti da se ovakva pricha protura, nesto se mora preduzeti!
Back to top
View user's profile Send private message
Ђоле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 19 Jun 2003
Posts: 383

PostPosted: 12 May 2005 18:15    Post subject: Reply with quote

Sad i u Blicu citam kako su panduri rekli da je "grupa huligana" sprecila ljude da kupe karte i udju na stadion i da je zato bila mala poseta.
Ovo je zaista strasno,slazem se sa onima koji su rekli da bi trebalo izdati saopstenje i objaviti ga u svim medijima,jer ove njihove dezinformacije sire se brzinom svetlosti.
_________________
Публика је твоја
најлуђа на свету
нико Звездо нема
то што имаш ти!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
thug-life
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Jan 2005
Posts: 213
Location: Београд

PostPosted: 12 May 2005 20:29    Post subject: Reply with quote

pesnaja wrote:
Za pocetak bi najbolje bilo da se izda saopstenje za javnost gde ce se objasniti jucerasnji potez Sever-a i razloge za takvu reakciju.


I moje mishljenje je da se to uradi.Da se lepo kaze zashto je doshlo do bojkota, a ne da novine i ostali mediji samo se*u o lazima i glupostima.A tek kad procitam ono shto kerovi govore...Mamu im pandursku! Evil or Very Mad
_________________
Ја сам желео да играм, да се веселим
тежак је живот, школа се цени
за црвено и беле боје да се борим
сада те са северне стране бодрим
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop