DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

D E R B I
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
SoulFlower
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Mar 2005
Posts: 130
Location: Јужна сербска лука

PostPosted: 26 Apr 2005 08:11    Post subject: Reply with quote

Quote:
Nemogu da razumem zasto su neki nasi navijaci lomili stolice ako vole zvezdu i nasu svetu marakanu,pa zar nije im dosta sto pitchke glodarske lome i prave nam nered na stadionu?


Zato jer su nadrogirane vune...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 26 Apr 2005 08:17    Post subject: Reply with quote

pa ja sam mislio da sam umislio, jebote, jer je bilo bas sve onako konfuzno i brzo, i vidim niko se ne javlja povodom takvog incidenta 2 dana, pa sam pomislio mozda je pandur i pucao ali nije pogodio, ali ipak ga je pogodio, kako i ne bi kad je pucao sa 2 m.
a nisam sad pratio celu situaciju, ali sam provalio trenutak kad taj decko bezi od sranja u park i od kordona u park, jedan pandur pravi par koraka za njim i puca, decko pada, zatim se brzo dize i pokusava da pobegne, prilazi drugi pandur iz kordoona do njega-dotrcava hvata ga za kragnu i vuce do marice gde ga bacaju na zemlju, a onaj lik sto je pucao je opet napunio pistolj, pa je bilo vreme za pokret, poslednje sto sam video je da se nesrecni momak pomera, pa sam i ja krenuo da nedjem ortake koje sam pogubio kad je murija krenula da siba s' ledja niz ljutice bogdana, znaci ona druga intervencija gledano u smeru sever-autokomanda niz ljutice bogdana.
inace ovu vest nece preneti onako kako su prenosili povredjeno 19 policajaca polupano 19 kola ovo i ako prenesu nece doci do izrazaja jer su svi ionako u fazonu da smo stoka i da nas treba upucavati na ulici, dok kriminalcima pljuge i mole ih te predaj se te ovo te ono, nas upucavaju.
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
odan_SEVERU
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Jan 2005
Posts: 264
Location: СЕВЕР-срце Србије

PostPosted: 26 Apr 2005 11:20    Post subject: Reply with quote

Ovo je sramota!...Dokle vise!...Sta ovi kerovi misle!
Sta ovi kerovi misle???Tesko da ista misle,jer da malo promisle tom glavom valjda bi znali sta cine.
Citam ovde pozivaju se na neke zakone kao u Engleskoj,pa to je smesno o tome govoriti,jer kada mi kao drzava budemo na nivou Engleske onda oni o tome mogu nesto reci.
A kada su se dohvatili Engleske trebali bi da ih nesto pitamo a tice se njih? Ja mislim (ako gresim da me neko ispravi) da kod njih policija nema pravo prisustva na samo stadionu,a to nasa dobro obavestena pascadija ne zna, kao sto ne zna mnogo sta, pa i to da Ne sme da Puca u glavu Navijaca.
Njima ocigledno ne odgovaramo kao navijacka skupina, pa jednostavno nas se zele otarasiti sto pre ako je to ikako moguce, ali gospodo malo ste se zajebali.
Sada mozda kao jedini adut im je Tv (koja je na njihovoj starni, ocigledno) Pa preko nje salju niz ne tacnih informacija kako bi kod obicnog sveta prikazali sliku nas kao najgoreg sloja drustva u srpskom narodu.ali gospodo Kerovi bas ti kojima vi saljetu tu vasu Propalu sliku Nas podrzavaju...Pitao bi vas kome oni aplaudiraju kada je koreo,sa kime pevaju,A kome zvizde i kada to zvizde...
A vama je bolje da se priupitate zasto Milan,zasto Dragan,zasto....
Back to top
View user's profile Send private message
mm delija
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 18 Oct 2004
Posts: 42

PostPosted: 26 Apr 2005 13:33    Post subject: Reply with quote

Po njanovijim informacijama posle derbija bili su privedeni direktor stadiona i jos nekoliko ljudi iz ZVEZDE, koji su bili zaduzeni za bezbednost na stadionu i bili zadrazni u MUPu 24h...Cini mi se da je sve izvesnije da neko zeli da nestanemo kao SD i kao klub jer ovakve mere represije nad klubom i navijacima nisu vidjene nikada u istoriji kluba pa cak ni onda kada se pevalo ono cuveno, ubi se SLOB....Nama iz derbija u derbi ubijaju navijace, upucavaju ih kao slucajno, i nikome nista, jos smo mi krivi za sve.Da li je neko ikada odgovarao iz FK Glodara za ubijenog zvezdinog navijaca, za konstantno lomljenje stolica na svakom derbiju kada smo domacini, i jos niz drugih incidenata koje su izazvali njihovi misevi jer to nisu navijaci??? Da li je slucajno pusten navijac miseva da nam skine trans, a posle od jednom ulece zandarmerija i to posle pustanja miseva da ulete na istok, da li smo i zbog toga mi krivi.Ja sad ne znam zasto se polse svega niko od naish vodja ne oglasava, ai postavlja se pitanje da li je zelja ove drzave da u potpunosti unisti sve sto su generacije unazad stvarale igrajuci i navijajuci za nas klub,,,
_________________
NAPRED ZVEZDA OLE!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 26 Apr 2005 15:55    Post subject: Reply with quote

Becki wrote:
Ne mogu da razumem zasto su neki nasi navijaci lomili stolice ako vole zvezdu i nasu svetu marakanu,pa zar nije im dosta sto pitchke glodarske lome i prave nam nered na stadionu?


To rade oni koji jednom godisnje posete Marakanu i dodju samo za derbi. Stolice su se lomile samo do "istoka" i to tek kada je uletela zandarmerija i to nije dugo trajalo jer je starija grupa cigana smirila revoltirane i zavela red na tom delu tribine. Ostatak "severa" je bio miran i besprekoran.

Ono sto bi trebalo da nas brine su izjave Portparola republickog MUP-a, Dragane Kajganic, koja kaze : "Prema mojim saznanjima, zandarmerija uopste nije koristila gumene metke. Moguce je da je decko (Dragan Glisovic) povrede zadobio u tuci navijaca."
Ja bih najsrecnija bila kada bi bilo moguce da se zbog ovakvih izjava odgovornih lica smesta ide u zatvor!

Ne kapiram ni paranoju Dragana Stojkovica Piksija koji unapred zna da ce biti incidenata na narednom derbiju? Za gnev navijavca okrivljuje neke igrace i neke klubove koji se bune oko regularnosti (znaci savest mu zesce nije mirna) a pojma nema da je do sukoba na Marakani ne bi ni doslo da je neko bar pokusao da spreci lika sa "juga" da doseta do "istoka" i mazne nasu zastavu.

Najrealniji u svojim izjavama je Pantelic (mada se on ovde nista ne pita) koji kaze : "Ne znam zašto se diže tolika frka bez razloga. Pa, setite se kakvih je incidenata bilo ranije, u SFRJ, dok su naši klubovi gostovali na "Maksimiru" ili "Poljudu", a ipak se nije dizala tolika galama. Sada, u subotu, ipak nijedan navijač nije utrčao na teren. Možda bi trebalo samo malo poboljšati mere obezbeđenja pred predstojeći duel u Kupu."
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Pablo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Apr 2005
Posts: 4
Location: Bg

PostPosted: 26 Apr 2005 16:53    Post subject: Reply with quote

Meni je najludje to sto je vama svima cudno ono sto se desavalo.


Uistinu, da "ONI" zele mir na stadionu i oko njega, mogao bi se postici vec na prvom sledecem derbiju.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 26 Apr 2005 17:02    Post subject: Reply with quote

Kurir, 26.04.2005.

Ранили, па тукли!

Припадсници Жандармерије не само што су погодили гуменим метком у лице 18-годишњег Драгана Глишовића после 124. "вечитог дербија", него су га након тога тукли пендреком, тврде очевици овог догађаја. Драгану је метак повредио око, а особе које су биле у његовој близини у том тренутку јавиле су се нашој редакцији и потврдиле да је он добио батине пошто је погођен, иако ни на који начин није изазивао органе реда.
- Видео сам особу како чучи на земљи и прекрива руком леву страну лица, а полицајац је пришао и ударио га пендреком по леђима. После сам у Куриру препознао да је то Драган Глишовић - каже Урош Велић, очевидац дешавања, и објашњава како се све догодило : - Напуштајући стадион после утакмице, кордон Жандармерије није дозволио да изађемо на Булевар ЈНА, већ су нас усмерили у улицу Љутице Богдана. Ја сам побегао у парк одакле сам покушао да пређем Аутокоманду, али нисам успео. Припадник Жандармерије који је био удаљен свега десетак корака извукао је пиштољ и повикао "Где ћеш?" У први мах сам помислио да је то било упућено мени и следио сам се од страха. Подигао сам руке изнад главе и чуо пуцањ. Нисам могао да верујем када сам видео да полиција бије повређеног младића. Људи из масе су викали "Пичко једна" бруталном полицајцу који је пуцао у дечка. Он је кренуо на гомилу и повикао : "Ко је пичка, ко је то рекао?" - прича наш саговорник, који је био згранут бруталношћу полиције, а како каже, присетио се и малог Милана Васића, који је на сличан начин повређен на 123. "вечитом дербију".
Драган Глишовић је, пошто је погођен, био у шоку и тврди да се не сећа догађаја непосредно по рањавању. Он је јуче задржан на испитивањима на очном одељењу београдског Клиничко-болничког центра.
- Мој син је остао у болници, јер су због повреде ока неопходна детаљна испитивања, а колико знам, испитиваће га три пута дневно. Такође, Драган је доживео лакши потрес мозга, а има и крвни угрушак у оку, што лекарима онемогућава прецизнију анализу. Тек када оток спласне, знаће се колико је његово око оштећено и да ли ће имати последице по вид - рекла је мајка повређеног момка Драгана Глишовић.

Портпарол републичког МУП-а Драгана Кајганић демантовала је прекомерну употребу силе после дербија, и тврди да Драган није могао да буде повређен гуменим метком, јер их полиција није ни користила : - Према мојим сазнањима, Жандармерија уопште није користила гумене метке. Могуће је да је дечко повреде задобио у тучи навијача.

_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
RayBan
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Jan 2005
Posts: 222

PostPosted: 26 Apr 2005 17:51    Post subject: Reply with quote

Портпарол републичког МУП-а Драгана Кајганић демантовала је прекомерну употребу силе после дербија, и тврди да Драган није могао да буде повређен гуменим метком, јер их полиција није ни користила : - Према мојим сазнањима, Жандармерија уопште није користила гумене метке. Могуће је да је дечко повреде задобио у тучи навијача.



Njoj treba definitivno da se malo prosetaju zubi!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 26 Apr 2005 17:56    Post subject: Reply with quote

ana wrote:
Kurir, 26.04.2005.

Портпарол републичког МУП-а Драгана Кајганић демантовала је прекомерну употребу силе после дербија, и тврди да Драган није могао да буде повређен гуменим метком, јер их полиција није ни користила : - Према мојим сазнањима, Жандармерија уопште није користила гумене метке. Могуће је да је дечко повреде задобио у тучи навијача.


E kad ovo chujem povraca mi se , pa pitam se samo de ce im dusha !?
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 26 Apr 2005 19:06    Post subject: Reply with quote

mm delija wrote:
...Cini mi se da je sve izvesnije da neko zeli da nestanemo kao SD i kao klub

ma specijalno...... Rolling Eyes

Ljudi, znam da je to veoma tesko ocijeniti, ali da li neko moze da mi kaze, onako iskreno, ko je izvukao deblji kraj ...mi ili oni!?! Po pricama fotkama video klipovima.....cijenim da je bio X !?!
Back to top
View user's profile Send private message
mala
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Feb 2004
Posts: 7
Location: мала бања престонице

PostPosted: 26 Apr 2005 19:14    Post subject: Reply with quote

[quote="ana"][i]

[b][color=red]Портпарол републичког МУП-а Драгана Кајганић демантовала је прекомерну употребу силе после дербија, и тврди да Драган [u]није могао[/u] да буде повређен гуменим метком, јер их полиција није ни користила : - Према мојим сазнањима, Жандармерија уопште није користила гумене метке. [u]Могуће је[/u] да је дечко повреде задобио у тучи навијача.[/color][/b][/i][/quote]

А могуће је и да смо ми сви све то само сањали, или нисмо добро видели, или смо слепи??? Надам се да ће ако се, не дај Боже, такве ствари опет понове, бити ту присутна и по која камера, па да видимо шта се стварно дешава....
Back to top
View user's profile Send private message
Che
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 314

PostPosted: 26 Apr 2005 19:46    Post subject: Reply with quote

Kad smo kod kamera, a mislim da sam na tu temu pre kojih mesec-dva pisao u topicu "Pazi, snima se" (da, dobro me pamcenje sluzi, evo linka: http://www.delije.net/forum/viewtopic.php?t=4510 ), dobar deo centra grada je "pokriven", sto se da videti iz prilozenog teksta.

Posto se poslednjih dana na tv stanicama vrte snimci iz "komandnog centra policije" gde se jasno vidi nekih 10-15 monitora koji prate zbivanja kako na Marakani tako i neposredno izvan nje, onda bi se pokretanjem zvanicnog postupka pred nadleznim organima vrlo lako moglo doci do tacnih video zapisa o lokacijama i vremenu u kojima je doslo do krsenja zakonskih propisa od strane onih koji zakon treba da sprovode u delo. Dakle, recept je krajnje jednostavan (i za njega ne treba "zlica Vegete", posto je u pitanju jednostavna procedura).

Sa druge strane, ako u policiji misle da mogu tek tako da precute stravicnu stvar, tipa pucanj u Milana Vasica, pa da tek posle medijskog pritiska, fotografija, pricha i slicnog - odreaguju (pa makar odugovlacili sa dokumentacijom koju je trazilo tuzilastvo), grdno se varaju. Bolje da sami (a citaju ovo, pa mogu da online kazem sta mislim... mrzi me da dolazim) priznaju kakvu su glupost napravili pucajuci u lice navijaca po drugi uzastopni put na derbijima, nego da sami sebi kopaju (pre svega medijsku) jamu iz koje se izlaz i ne nazire.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 26 Apr 2005 20:52    Post subject: Reply with quote

Che wrote:

Posto se poslednjih dana na tv stanicama vrte snimci iz "komandnog centra policije" gde se jasno vidi nekih 10-15 monitora koji prate zbivanja kako na Marakani tako i neposredno izvan nje, onda bi se pokretanjem zvanicnog postupka pred nadleznim organima vrlo lako moglo doci do tacnih video zapisa o lokacijama i vremenu u kojima je doslo do krsenja zakonskih propisa od strane onih koji zakon treba da sprovode u delo. Dakle, recept je krajnje jednostavan (i za njega ne treba "zlica Vegete", posto je u pitanju jednostavna procedura).



1. Уколико ме сећање не вара и јесенас на гробљу је било камера и све је снимано, а када су тражене касете речено је да су имали техничких проблема or something like that.

2. Ако случај око овог упуцавања икада буде био покренут 101% га добија Јаковљевић, исто онај који је водио случај Милана Васића. Обратите пажњу на то шта је све дотични у последње време изјавио у вези малог Милана, а исто тако и коментаре на суботње догађаје. Мрка капа.
Back to top
View user's profile Send private message
jeremija
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Aug 2003
Posts: 59
Location: Zemun,Kraljevina Srbija

PostPosted: 27 Apr 2005 07:23    Post subject: Reply with quote

Cisto sumnjam da je direktor stadiona bio u pritvoru 24h.Shto se mene tice,zatvorio bih ga u svinjac na mnogo duze,pa neka tamo grokce kako
"obezbedjenje nije sprecilo navijaca Partizana da odnese zastavu na Jug,zato shto bi onda doslo do incidenta".
_________________
stella vita est,residui nugae sunt
Back to top
View user's profile Send private message
ганџа
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 201

PostPosted: 27 Apr 2005 07:41    Post subject: Reply with quote

radovan wrote:
mm delija wrote:
...Cini mi se da je sve izvesnije da neko zeli da nestanemo kao SD i kao klub

ma specijalno...... Rolling Eyes

Ljudi, znam da je to veoma tesko ocijeniti, ali da li neko moze da mi kaze, onako iskreno, ko je izvukao deblji kraj ...mi ili oni!?! Po pricama fotkama video klipovima.....cijenim da je bio X !?!


Ja znam samo ono sto sam video(ne mnogo), a to je da su glodari bezali na autokomandi. Da li su i oni nas negde odvalili? Ne znam, ne mogu da garantujem da nisu. Otprilike da smo mi batine popili najvise od zan... ovaj, kerova, ali moguce je da smo svi X (i misevi i kerovi i mi)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

View previous topic :: View next topic
Page 9 of 11

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop