DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Панатинаикос
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 05 Feb 2020 12:26    Post subject: Reply with quote

Север на домаћим утакмицама у првенству има 3000-6000 људи...од тих људи...ако има 400-500 у хали пуна капа. То је сигурно показатељ да у тој арени поред и људи који иду на запад и исток Маракане редовно...има море оних који сигурно не долазе. Ако је ова процена Севера приближна истини, а мислим да јесте, колико онда може још да буде људи са истока и запада који долазе сваку утакмицу? Нека их је и 1000...опет све укупно не долази се преко 1500 људи који прате фудбал. Па нека смо и дупло омашили то је 3000. Па нека додамо и још 1000 на то...4000 у маштању. Е онда погледаш број навијача на тој утакмици од 16000 и лако схватиш колико то нема везе са људима који стандардно прате Звезду. Невероватно шта може да се види све ту, од читавих аутобуса неких чудних навијача који дођу 2 сата раније испред Арене па траже где је улаз, па до неких чудних људи који или само прате кошарку или прате веће Звездине резултате али опет су више наклоњени кошарци као спорту. Све и да имају везе са фудбалом ови остали...имају га колико је утакмица са Ливерпулом. Бајерном и Тотенхемом у питању. А то није никакво мерило.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Део Севера
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2018
Posts: 219

PostPosted: 05 Feb 2020 20:31    Post subject: Reply with quote

Одлична атмосфера! Крај утакмице и првог полувремена изузетни. Не знам да ли ми се чини али коп мало већи него иначе, не претерано али види се напредак. Притисак на играче панатеикоса извршен баш кад и како треба, толико смо их погађали да је спикер морао да замоли за ``фер и спортско навијање``. Види се на крају утакмице да су једва чекали да оду са паркерта, видно изнервирани. Пуно срце кад видиш младе људе, клинце, момке, сви насмејани, лепо расположени, дошли да навијају и једино им је то битно у том тренутку. Посета разочарала, али прави су били ту, хала је неколико пута баш загрмела поготово кад су се прозивали зечеви.

Било је дискусије око нашег места у трибини, вечерас се видело, кад је добра атмосфера и знаш против кога играш де год да станеш биће одлично. Најјаче се чује онда кад певаш из срца ма где стајао.
_________________
Ја живим само за тебе јер ти си мени све
Back to top
View user's profile Send private message
Idemo delije
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 753
Location: 11050

PostPosted: 05 Feb 2020 22:34    Post subject: Reply with quote

Утисак вечери је бројност млађих. Где год сам се окренуо око себе видео сам неке нове дечаке у којима се види жеља, воља, делују да нису ту из фазона.
Навијање за ону бројку сасвим коректно, мислим да смо изнели ову победу баш како треба, грмело је у пар наврата одлично.
_________________
Донирај,помози!
ФОНДАЦИЈА ДЕЛИЈЕ
105-3206-14
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 08 Feb 2020 23:55    Post subject: Reply with quote

Немој уопште да се пореди 2014,15,16 и неко време последње
2-3 год. Разлика је небо и земља. Тада смо били гладни успеха домаћих титула после 13 год стокине доминације сви се сећају одлазака на Калиш и лудачких прослава итд. Толико смо пехар желели да га луди Симончели на крају украо.
О Евролиги и да не причам који је то недосањани сан био. Бајка за децу буквално ко ЛШ у фудбалу до пре 2 год.
И онда текма по текма година за годином добијемо све те највеће клубове остане да добијемо још и тај братски Олимпијакос. Сви знамо шта се дешавало на тој текми и колико је и то све удаљило праве цигане од кошарке. Ћорави се много променио у односу на протекле године гледа на све то као његов приватни клуб и ето ја први КК не знам како да гледам више. Ја први не осећам то нешто што сам пре осећао како год се то звало. Тотална бол у курцу и равнодушност због многих ствари које знам како се вештачки раде.
И јесмо фудбалски навијачи и јесте код Срба сваког чуда три дана доста. И поносан сам на себе и свој Север (кад изузмеш појединце) што не идемо на јадранску лигу. И никад нећу ићи док сам жив и да играмо са партизаном и да нам треба победа да не би испали из лиге или за евролигу! НИКАД! СРБИЈА КАО СВЕТСКА ВЕЛЕСИЛА У КОШАРЦИ ТРЕБА ДА ИГРА СВОЈУ ЛИГУ И ДА ШАМПИОН ИГРА ЕВРОЛИГУ КАО НЕКАД ОНА ВИНСТОН ЛИГА. А не да играмо са мусавим хрватима и словенцима и милогорцима. Спортски поздрав.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 09 Feb 2020 07:02    Post subject: Reply with quote

НИје поента извређати некога. Ако смо му већ прешли преко неких ствари и данас смо ту упркос томе што хоће пола хале да га бије...ми навијамо за наш клуб...онда треба тај лични анимозитет оставити по страни, заборавити га. Ово не причам само због кошарке већ и због фудбала...једноставно у кошарци неке ствари могу да прођу јер је то кошарка у фудбалу не, али остаје горчина иста или слична. И немој такве ствари да нам икада буду препрека да нас буде што више тамо где се група појављује. Север је наш дом и бесмислено је причати о томе, али ето да напоменем...док кошарка..каква год да је, група је ту, а то би требало да значи нашим људима нешто. Када би случајно ушли у топ 8, како би одједном пола "увређених" ако не и више кренуло пут хале...то је лицемерје. Треба знати шта се дешава и ко је какав као човек...али то са нашом подршком према клубу нема никакве везе, осим ако није у директној вези са резултатима клуба. Али и то ако се деси, опет ценити ко је шта и колико направио...па онда радити даље..
Не знам дал постоји здравије од овога на кошарци што видиш. Коп, сви плаћене карте, никакав контакт са клубом, само суво бодрење клуба. Растерећени, можемо да кажемо шта хоћемо и коме год хоћемо...једноставно, не знам дал има неко ко би се поставио зрелије него ми у кошарци према целој ситуацији. И ово је исто један од светионика за будућност...да се види да са Делијама не може нико да се зајебава, али и да Делије умеју да резонују добро и ураде и у тешкој ситуацији најбоље што може да се извуче из ње. Ево ми немамо никакав контакт са председником клуба, али се кладим да му више никада на памет неће пасти да доведе неко "појачање" које не треба да доводе. Јер је видео да нећемо попустити, да је сам себи ископао рупу и само чека кад ће да налети на њу...и да му нико неће бити више подршка када неандерталци незахвални, навијачки успеха, крену да га пљују...у ствари они које је он мазио и неговао....на крају све дође на своје. Само још да поправимо бројност на евро лиги и то ће бити једна од већих лекција и школа како се нешто ради. Мало је то тешко препознати, али полако људи почињу да схватају...то је наш клуб и нема разлога да га не бодримо. Ако икада буде требало да се види јасно чији је то клуб...ни то није проблем да се изведе, али дотле...треба бити ту и желети свом клубу добро колико год било препрека...што у ложи, што на трибинама...једноставно мораш да се избориш за своје а ми смо се истрјношћу изборили у овом случају и то је највећа вредност и све даље произилази из ње. Неко је рачунао проћиће годину дана...охладиће се лако ће са нама...међутим, морају и ти људи да знају да преко пута имају озбиљне саговорнике а не неке будале....мислим да је то схваћено већ одавно. И сада нам је остало да бодримо наш клуб и да од те мучне ситуација доведемо дотле да буде макар слично "као некад"...а да буде овако како јесте однос навијача и клуба.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop