DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Панатинаикос
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1417

PostPosted: 03 Feb 2020 14:24    Post subject: Звезда-Панатинаикос Reply with quote

Делије, у госте нам долази клуб који је ових година постао нешто више од ривалства спортског! Да ли треба помињати чији су они највећи непријатељи, да ли треба помињати код кога су спавали сусједи када су добили по тамбури? Испред свега као и на свакој другој утакмици нам је да доведемо наш тим до победе, али нам издања у дворани ове године, мало је рећи, варирају. Зато је сада на нама да се осети разлика, овде већ мора да проради навијачка свест!
Утакмица са панатенаикосом се игра у среду од 19 часова. Отварамо тему да би на време скренули пажњу да је ово нешто битно за нас! Свака утакмица са овим тимом је до сад била спектакл, прича за себе...ред је да се та традиција настави!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 04 Feb 2020 09:52    Post subject: Reply with quote

Мислим да је ове сезоне за ову причу мало касно, али се њој дефинитивно није посветило довољно пажље. Рећи да је издање ове сезоне варирало у Ел је најблаже речено. Недостатак навијачке светсти и самог духа Звездаштва на фудбалу, се драстично осећа на кошарци. Притом не мислим на посету, нити на шугаву арену, мислим на целокупни амбијент. Прво што је коп можда и на најгорем месту у хали, али то је нека друга прича. Као неко ко је био на скоро свим утакмицама, и излазећи из хале са неких утакмица где бих могао руку у ватру да ставим да је атмосфера била добра, сутрадан чујем питање шта је било онако лоше синоћ, чак и од људи у хали са оосталих делова, а камоли на ТВ где се после репризе некад запитам јел то иста та утакмица?
Ранијих година, невезано за халу, била је довољна шибица да разгори цео Пионир или Арену. Сваку песму хала прими одмах, сви на ногама. Сада гледам и не верујем да људи на нивоу 200 као НБА да гледају. Они бре нису устали три пута ове сезоне да испрате навијање, нема жара, нема притиска, нема ништа.
Били смо у ситуацији где смо на деоби 7 места, у другом делу имамо скор који нас води даље, две текме код куће против две слабије екипе, где је требала хала да се распрода за обе још пре прве, где је требала хала да буде пуна пола сата пре почетка да се тресе пре загревања. И шта се деси? Прву 16.000, другу чак и мање, ниво 400 полупразан, на 200 људи који су дошли ту да буду виђени. Атмосфера 0, притисак 0... Излажење пре краја не треба ни помињати.
Тешко је доћи до одговора како смо себе довело у ову ситуацију, али мислим да је ово тема којој треба посветити пажње, да се неки људи запитају кад погледају снимке из арене из 2014 или 2015, и из 2020 да ли је то уопште исти клуб, хала, исти навијачи?
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 04 Feb 2020 10:48    Post subject: Reply with quote

Мислим да уопште није тешко доћи до одговора како се дошло у ову ситуацију, али ниси у праву да смо сами себе довели до овога...
Сем тога, тема је везана за зелене и уопште не треба ширити на целу сезону
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 04 Feb 2020 11:25    Post subject: Reply with quote

Делије је хала дефинитивно убила у појам јер се ту скупљају људи који нису они са фудбала...атмосфера са последње утакмице у фудбалском првенству...па 20% од тога је кад се сад најбоље мобилишемо за кошраку. Ипак, постоје тренуци када треба да се људи осете делом нечега што је битно, да покажу припадност групи ако им је већ мука хале и како све то изгледа унутра. Јер када се ми скупимо како треба, тешко да може лоше да изгледа и звучи. У Лучанима се лепше осећаш него на Звезда-Ефес...играш са првопласираним у групи евро лиге, бориш се за пролазак у топ 8...али не вреди једноставно то је тако. Ми смо фудбалски навијачи и можда и не би био толики проблем и толико одсуство осећаја код наших људи прво, да је хала другачија, да то све није мутирало у то у шта јесте. Коп...по мени је најјаче место за стајање управо ово. Поготову сад када се људи труде што даље да седну од нас. Некако ми и то даје још већу снагу што кад се окренеш на баскету око себе можеш да видиш само навијаче, како год да изгледају и колико год да их је...нико није залутао...па онда лево и десно буквално тампон зоне...па онда иде даље...Звездаши...па ови звиждачи...па даље...Да стојимо међу оним столицама доле ко дебили неки, на некој платформи где има више женског света него мушког...не иде. Горе је најнавијачкије по мени, а и немамо пуно избора јер карта за доњи ниво је 1000 динара, како би тек све то изгледало да мора да се даје 1000 уместо 500...тек то не би да замишљам. И тако дођемо дотле да је битан онај осећај унутар себе нека нас је и 300-400 горе...навијаш за свој клуб и не обазиреш се на све остало...ови доле хоће да бију мало наше играче мало председника клуба, да звижде свему што ми кажемо, да се не придружују чак и у ономе што и они сами подржавају...дефинитивно ја не видим нас доле. Некада је била она трибина са стране која се монтира наменски али то прво нити може због пропусница нити европ лига више то даје да се ради. Мада може ако би постојала жеља код људи....али цела ситуација и са председником клуба и групом...и све ово побројано...дају горак укус у устима када поменеш кошарку...али трудимо се да превазиђемо све те ствари и упркос свему томе да будемо присутни. Али, утакмица каква је са зеленима не би требала да се доводи у питање чак и у овим условима јер сад већ они са фудбала и којима се гади цела та прича....требају да укључе сензоре и да им се упали лампица да је ово ипак нешто што би морало да их натера да дођу у ту халу...СВИ НА ЗЕЛЕНЕ!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Део Севера
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2018
Posts: 219

PostPosted: 04 Feb 2020 12:14    Post subject: Reply with quote

Баскет и хала су специфични. Маракана и Пионир у односу на ову арену, два потпуно различита света. Па исти ти из арене на наше дозивање не желе да одговоре, испрате или макар устану?! Они нама још звижде ејјј (против фенербахчеа) а то да смо фудбалски навијачи, није скроз тачно. Па пре само 5 година, арена се пунила сваку текму, 17-18 хиљада људи без проблема. Небитно дал смо МИ иза коша, иза клупа или на горњем нивоу. Што се навијања тиче, убедљиво најгоре је управо оно иза коша на доњем прстену, кад се спојимо са онима што не знају дал звижде дал певају не личимо ни на шта. Ја би изговор потражио у томе да смо тад били очајни у фудбалу па нам спас била управо ова кошарка, ал шта ми имамо од тог изговора?! зелени зечеви долазе у Београд, припремимо им паклен дочек. КИП РАНИНГ Cool
_________________
Ја живим само за тебе јер ти си мени све
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 04 Feb 2020 13:09    Post subject: Reply with quote

Део Севера wrote:
а то да смо фудбалски навијачи, није скроз тачно. Па пре само 5 година, арена се пунила сваку текму, 17-18 хиљада људи без проблема.

Сваког чуда 3 дана доста...ми смо првенствено фудбалски навијачи па тек онда било код другог спорта. Овако је било пре 30 година, тако је и данас...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 04 Feb 2020 14:52    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Део Севера wrote:
а то да смо фудбалски навијачи, није скроз тачно. Па пре само 5 година, арена се пунила сваку текму, 17-18 хиљада људи без проблема.

Сваког чуда 3 дана доста...ми смо првенствено фудбалски навијачи па тек онда било код другог спорта. Овако је било пре 30 година, тако је и данас...

Кључ је у томе сваког чуда три дана доста. Када се поклопи оволики број мечева, негативна атмосфера око кк, још чињеница да се та прича испумпала након почетног залета, дођемо до закључка да људи просто кошарка не занима толико. Избегавао сам то да кажем, када расправљам са некима на овај аргумент скачу и, говоре да није тако, али јесте просто. Засите се људи у Србији брло брзо свега, мало и размазе, и чим мало зашрипи на било ком нивоу, добијемо ово данас. Без жара, енергије, хала ужас...
Свакако сад треба размишљати само о Паоу, како дати максмимум, да свако почне од себе и људи око себе које може да доведе.
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 04 Feb 2020 16:58    Post subject: Reply with quote

Делије су одувек биле и биће фудбалски навијачи па тек онда кошаркашки, рукометни, итд...Фудбал смо докторирали иако увек може боље и више. Север сам себи поставља нове задатке и обара претходно постављене рекорде. Кошарка је нешто друго, "жива" игра, много динамичнија, са константним прекидима због тајмаута или фаула, итд...Доста је утицало и оних дугих 13 година у којој су црно бели низали лажне успехе и сами себе прогласили институцијом док се наш клуб за то време гасио, нестајао, једва су наши играчи могли тренинг да одрже а камоли да се боре за титуле и пласман у Евролигу. Ера Радоњића је старијима пробудила успомене из неких ранијих времена а млађима је показала шта Звезда представља у Србији, на Балкану и у Европи. У међувремену се свашта издешавало и променила се атмосфера око кошаркашког клуба нажалост. Верујем да сви патимо за оним временима из 2014. године када је било рекордних и чувених 24 232 навијача у Арени против Будивељника у 1/4 Еврокупа. Па онда Уникс 7 дана након Будивељника, па ЦСКА 2016. године у плејофу, па ПАО 2016.године у топ 16 фази, па ЦСКА поново, Барса, Реал у Арени а о Пиониру тек да не говорим. ПАО, Галатасарај, Уникс, Локомотива, Фенербахче, Реал, Макаби,...Много лудих атмосфера када су сви били као један у хали, и у Пиониру а неретко и у Арени.

Дуга је ово тема, суштина је да нам сутра стиже стари ривал против којег добро играмо и не сме да изостане квалитетна подршка са трибина. Време је за буђење а нема бољег тренутка него да се тргнемо против зечева. Сви у Арену!
Back to top
View user's profile Send private message
Лука30
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2012
Posts: 337

PostPosted: 05 Feb 2020 06:55    Post subject: Reply with quote

Слажем се са тиме да су два универзума стадион и арена. Међутим, ја имам супротно мишљење, мислим да нам је место на доњем прстену и да треба формирати коп тамо и онда је покретачка сила јача и већи утицај на остатак хале. Издвајање и "тампон зоне" које се праве горе не доносе ништа добро осим тога што смо се сабрали као људи истог размишљања.

Хипотетички, ако се изгради некад нови стадион који неким чудом има 2 прстена, сигурно нећемо стајати горе? Иако се резон Севера и остатка стадиона све више разликује.. Као што је то данас у хали на пример.

То што смо фудбалски навијачи сигурно није довољно добар аргумент јер фудбала нема већ два месеца.. Сад треба да будемо прави и да палимо моторе за пролеће! Сви у арену! Сви на пао!
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 05 Feb 2020 07:48    Post subject: Reply with quote

И ја мислим да је тренутно место стајања групе проблематично. Мање људи ближе терену ће правити бољу атмосферу и јачи притисак него на скроз горе оном прстену, онда и утицај на остатак хале, где се сигурно не би десило да неко звижди некој песми Делија, кад су исте Делије поред њих.

Посматрано навијачки ок, али у сваком другом смислу утицај на резултат, на наш тим, на противнички тим, на остатак хале и остало по мени место данашњег копа је погрешан.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
zlidzon
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Mar 2012
Posts: 33

PostPosted: 05 Feb 2020 07:51    Post subject: Reply with quote

Део Севера wrote:
Што се навијања тиче, убедљиво најгоре је управо оно иза коша на доњем прстену, кад се спојимо са онима што не знају дал звижде дал певају не личимо ни на шта.


https://www.youtube.com/watch?v=ZWODKERQfV4&list=PLw3TruseVZB9-OD_haidviXbPvKIkOwOT&index=1

Једна од најбољих атмосфера у тој Арени кад нас је било поприлично мало, уз утакмицу са Кахом Лаборал 2014.

https://www.youtube.com/watch?v=Mi9mCG3InIo

Није битно где је коп, битно је са којим подешавањима у срцу и глави људи улазе у дворану у којој игра нека од секција нашег клуба, а да није ФК. Кад су подешавања намештена на "навијачка", онда је добра атмосфера загрантована, па колико год нас било и где год у дворани били.

За даншњу утакмицу не би требало ни да се долази са другачијим ставом.

https://www.youtube.com/watch?v=Kzne0vMJ6PU&t=91s
Back to top
View user's profile Send private message
Оринџ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 27 Oct 2019
Posts: 10

PostPosted: 05 Feb 2020 08:02    Post subject: Reply with quote

Највише на наше место у арени утиче цена карата, најјефтинија карта 500дин за цео горњи ниво, а на нивоу 200 трибине 1000дин, а партери 1200дин... Прошлих сезона су цене варирале, али за партер је карта обично била око 700дин што није мала разлика.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 05 Feb 2020 08:59    Post subject: Reply with quote

Лука30 wrote:
осим тога што смо се сабрали као људи истог размишљања.


Мало ли је? Превише смо ми отишли далеко као група у размишљању, они "доле" ће то разумети тек можда после 5 година, ако и тада разумеју...и зато мислим да ми доле немамо шта да тражимо...и у овим "најбољим" тренуцима иза коша...мени лично је био мучан осећај где стојим и са ким стојим. Супер је то што некоме са стране делујемо бучније и помажемо клубу више(чисто да се вратимо на Пионир где гробари нас победе када је хала крцата нама и када је обрнуто), али није само то пресудно за нас. Она трибина где из 14 ог реда видиш за метар боље него онај из првог...оне девојчице, бабе, залутали баскеташи са селфијима...нису коп нити група по мени. И лични осећај је за мене барем прво најбитнији да би могао да пустим глас како треба и да уживам. Овако ајде да узмемо вувузеле и седнемо у прва 3 реда око целог терена и кад су њихови у нападу најбољи притисак ћемо да правимо...ако је већ само до тога.
А што се тиче "утицаја на остатак хале"...мислим да Делије не виде себе ту нити желе ишта да контролишу и показују своје мишиће и силу...поготову за ствари које су неминовност. Онај скуп људи не би ништа другачије размишљао све и да седимо столицу до њега, само би тада ето морао да ћути...а то ти на исто дође пре или касније и никаква није сатисфакција да мора да ћути а је то знам. Овако...већ је постала традиција да људи звижде и офирају се колико прво мрзе нас, а онда и колико су глупи...добро је и када то изађе на видело да знаш на чему си стварно. На фудбалу је друга прича скроз и добро је да је тако.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 05 Feb 2020 11:07    Post subject: Reply with quote

Драго ми је да је доста људи дало мишљеље на ову тему, као и то што је свако у праву у неку руку, одосно да иза сваког става стоји здрав резон. Свакоме је неки навијачки елемент најважнији, само је питање којим редоследом је постављен.
Слажем се са Генералом за то да је овај сад коп на 400 сигурно најчистији, буквално нема НИКО да је ту залутао, окренеш се и видиш који људи, момци, дечаци стоје поред тебе лево, десно, изнад и испред и знаш да та прича не може бити лоша.
Али са друге стране, горак укус оставља чињеница да бисмо сигурно имали већи утицај на атмосферу на неком другом месту. Ту је сад питање, мешати се са овима зарад буке и притиска, или остати чисти и своји на 400.
Колико год то прво било дискутабилно, не могу, а да се са сетом не сетим тих неким мечева са 200. Просто уз све што то прати, не верујем да искреном навијачу није пуно срце кад се присети тих тренутака. Ово питање је оно шта је старије, кокошка или јаје.
Мислим лично ја да је већи проблем то што у хали има доста људи који не би требало да буду ту, што се добар део публике са Маракане не проналази више на кошарци. И нема потребе ту да буду сви у копу, нек оде део овде, део онде, са другарима да гледаш текму, али да свуда буду људи који су дошли због звезде, који ће да стоје и испрате навијање кад год је то могуће. Зато мислим да је питање око позиције копа ствар естетике, док је суштина у структури остатка хале макар било 20.000
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
Ђоле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 19 Jun 2003
Posts: 383

PostPosted: 05 Feb 2020 11:29    Post subject: Reply with quote

Не бих се сложио да је толико велика разлика у структури људи у хали и на фудбалу. Тачно је да има људи који долазе због тога што првенствено воле кошарку, неки се ложе се на тај "Евролига фазон" и сл. Али далеко од тога да су они нека већина на нивоу 200.
Суштина је да је коп далеко бројнији на фудбалу и има далеко више утицаја на атмосферу током меча. Такође, звиждачи и сви остали токсични ликови су ту далеко и стадион их поједе, па не долазе толико до изражаја. Код год је погледао једну утакмицу Лиге Шампиона са истока, запада или југа зна о чему говорим.

Било како било, што је коп бројнији и што прави бољу атмосферу, то ће се рефлектовати и на остатак хале. Приметно је било у пар текми како ниво 200 једва чека да крене неко довикивање, желе да се укључе.

Аи гамисоу Пао!
_________________
Публика је твоја
најлуђа на свету
нико Звездо нема
то што имаш ти!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop