DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Дерби!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 353

PostPosted: 15 Apr 2018 20:57    Post subject: Reply with quote

"Када на голу видиш то
чупаво говно продано
са лоптом њега убаци ти
покажи ко су цигани
На на на на пуши нам курац Мустафа..."

Одличан текст и мелодија. За следеће дербије ће сви знати текст и боље ће звучати.
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Талијан
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 May 2011
Posts: 17

PostPosted: 15 Apr 2018 20:58    Post subject: Reply with quote

На ово је мислио Аутокоманда
https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2018/02/pasaran.jpg


Jezic1989
Када на голу видиш то чупаво говно продано,
Са лоптом њега убаци ти, покажи ко су цигани.
Back to top
View user's profile Send private message
Талијан
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 May 2011
Posts: 17

PostPosted: 15 Apr 2018 21:00    Post subject: Reply with quote

Талијан wrote:
На ово је мислио Аутокоманда
https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2018/02/pasaran.jpg


Jezic1989
Када на голу видиш то чупаво говно продано,
Са лоптом њега убаци ти, покажи ко су цигани.


Јбг, бришите.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 15 Apr 2018 21:23    Post subject: Reply with quote

Талијан wrote:
На ово је мислио Аутокоманда
https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2018/02/pasaran.jpg



И? Из ког разлога је прво транспарент на дербију? Какве ми везе имамо са тиме то је прво. Није утакмица где смо ми домаћини а не постоји противничка група...укратко дерби је.
Ако су ово поставили људи којима се њихови најмили воде као нестали још увек из истог тог рата, ко је било ко одавде да нешто паметује? Ја искрено сам тек сад приметио ово, али и да сам приметио на стадиону...коме ми шта да кажемо?
Трећа ствар, барем мени делује да је та застава постављена баш као пример где су двоструки аршини, тамо не може да се одваја а овде може. То је као када би се неко жалио што је на Маракани пуштана песма "далматинац сам"...отприлике пандам томе. Да је утакмица без гостујућих навијача, да је наша европска...па и да се оде да се поприча са људима, сигурно их није добар фудбал натерао да се појаве ту...већ мука. Има свега и свачега, али ја овде не видим никакву лошу намеру, ако не смета јунацима са Кошара, што би нама сметало?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ДраганКојић
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 May 2015
Posts: 27
Location: Иза ћошка

PostPosted: 15 Apr 2018 21:45    Post subject: Reply with quote

Не стигох синоћ ништа да напишем, ваљало је наставити славље.

Једна од утакмица са којих сам изашао више него задовољан, потпуно испуњен. Не може да се не добије са онаквом жељом на терену, а имао сам осећај да сви око мене то знају некако. Лепо је кад ти је осећај да те је неко испоштовао. Прво знам да сам дао све од себе, па је све лепше, другари около исто. Нисам уопште очекивао коментаре где ће се тражити длака у јајету. Јесте био је тај пад од 20 мин у другом полувремену али по мени је то морало да се деси. Људи, навијали смо и на полувремену. Могао је тај пад мало краће да траје, само се шипка погубила у том тренутку, али Боже мој. Са песмом из масе све се раздрмало, сад на гол нас је вратио на колосек.

Иначе овде сам се више радовао титули, и самом карању партизана него неком навијачком дербију. Јеботе оно баш изгледа ружно... Немам речи једноставно... Све у свему сигуран сам да овакав север нема проблема све и да су сви заједно уз још 2 сома људи.

Иначе, навијачки...да ли је ово најлошије издање југа од када знате за себе?
Back to top
View user's profile Send private message
СуперМарио
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Apr 2012
Posts: 82

PostPosted: 15 Apr 2018 22:03    Post subject: Reply with quote

bojan74 wrote:
Ја не могу да коментаришем,јер сам имао парастос породица је у питању у скроз другом граду,али оно што сам чуо од другара видео на сликама видео клиповима,дерби одавно није био овако садржајан,није ми једино али једино јасно зашто и због чега је исток био онако празан,да ли је то апатија, или страх да ови не праве нереде и нападајз децу са родитељима


Исток се није продавао већ су карте добили сезонци и пријатељи клуба, баш због тога да стока не би дошла до карата у слободној продаји.
Back to top
View user's profile Send private message
Аутокоманда
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 May 2017
Posts: 18

PostPosted: 15 Apr 2018 22:41    Post subject: Reply with quote

Генералштаб,

Остаће забележено да је на 19 годишњицу Нато бомбардовања и 19 годишњицу ратификације шпанске владе у конгресу за агресију на Србију из 15.4.1999. на Звездином стадиону била парола са које се чита како се подржава став шпанске владе која неће да дозволи да се самопроглашено Косово као засебна република интегрише у европску унију. То значи ова парола а не двоструки аршини како теби делује.

Подржава се став шпанске владе, исте оне шпанске владе са истом партијом тада и сада на челу која је својом политиком, агресијом и бомбардовањем Србије омогућила да се данас Косово самопроглашава као независно и уопште размишља о интеграцији у еу.

Најстрашније је то што сада упадамо у ту замку ако не смета нашим људима који су били доле и онима којима су бомбе из шпанских авиона падале по главама, шта ми навијачи имамо да паметујемо. То је као када Бојсима у Загребу њихови ратни ветерани кажу, ми смо крварили и стварали Хрватску, ко сте ви балавци да данас терате Мамића када смо ми за њега (без обзира што је ратни профитер).

Невероватно ми је да морам некоме да објашњавам да су захваљући одлуци између осталих и шпанске владе, шпанским ратним авионима убијани грађани и војска Србије, уништавана наша земља, што је на крају довело и до чишчења Срба са простора Косова и Метохије, и тога да се данас они самопроглашавају за засебну републику.

Ти Генералштаб мораш да научиш да за неке ствари нема оправдања. И ако је нешто мрља онда се ради на томе да се то исправи, а не да за 6 месеци опет исто о овоме расправљамо.

(обришите моју поруку изнад а оставие ову, тек сад вдиим да сам криво протумачио ово за домаћинство и дерби, а нема опције едит).
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 15 Apr 2018 23:19    Post subject: Reply with quote

Kiza Lionac wrote:
bojan74 wrote:
Е да написаћу мој лични утисаак,жељу или како год,боље једна бакљада као 141 дербија ако се не варам него 20 половичних,корео стандардан са димовиа и урлањем права аргентина,штета за мене,али биће дана,сада заиста нисам могао


Да је тако као што мислиш онда би то био дерби који је већ виђен, у смислу попали се рекордних 500 бакљи у неком моменту и после немаш ништа. Овако, паљење нон стоп, маса се диже и не даш јој да спава или посустане (као у ћириној песми "Сваки час се пали пиротехника"). Сваки дерби има своје чари а овај је морао да буде другачији и иновативнији... пун погодак!
Сваком коме поред љубави.према.клубу трева додатни стимуланс да направи атмосферу,пева скаче итд.Промасио је трибину,иначе палили смо сто пута и овако и онако ту.топлу воду не може човек да смисли.
Иначе оно што ме још одушевило је бас тај ретро стил на једној од фотографија са кореом и.димовима пресликан дерби који се играо почетком 90 или с краја 80.Мислим да је то друга слика или трећа коју је генерал поставио,а дерби мислим да је онај када је лукић дао у 90 минуту,можда грешим дерби,али знам да има јако слична слика тих 90 година неки дерби,бравооо
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 16 Apr 2018 07:48    Post subject: Reply with quote

Аутокоманда wrote:
Генералштаб,

Остаће забележено да је на 19 годишњицу Нато бомбардовања и 19 годишњицу ратификације шпанске владе у конгресу за агресију на Србију из 15.4.1999. на Звездином стадиону била парола са које се чита како се подржава став шпанске владе која неће да дозволи да се самопроглашено Косово као засебна република интегрише у европску унију. То значи ова парола а не двоструки аршини како теби делује.

Подржава се став шпанске владе, исте оне шпанске владе са истом партијом тада и сада на челу која је својом политиком, агресијом и бомбардовањем Србије омогућила да се данас Косово самопроглашава као независно и уопште размишља о интеграцији у еу.

Најстрашније је то што сада упадамо у ту замку ако не смета нашим људима који су били доле и онима којима су бомбе из шпанских авиона падале по главама, шта ми навијачи имамо да паметујемо. То је као када Бојсима у Загребу њихови ратни ветерани кажу, ми смо крварили и стварали Хрватску, ко сте ви балавци да данас терате Мамића када смо ми за њега (без обзира што је ратни профитер).

Невероватно ми је да морам некоме да објашњавам да су захваљући одлуци између осталих и шпанске владе, шпанским ратним авионима убијани грађани и војска Србије, уништавана наша земља, што је на крају довело и до чишчења Срба са простора Косова и Метохије, и тога да се данас они самопроглашавају за засебну републику.

Ти Генералштаб мораш да научиш да за неке ствари нема оправдања. И ако је нешто мрља онда се ради на томе да се то исправи, а не да за 6 месеци опет исто о овоме расправљамо.

(обришите моју поруку изнад а оставие ову, тек сад вдиим да сам криво протумачио ово за домаћинство и дерби, а нема опције едит).

То ти кажем...ти ћеш сад да одлучујеш људима без деце, родитеља итд шта може а шта не? А у ствари јел имаш ти то право? Је не кажем дал је по "уџбенику" исправно да стоји ту или не, мада може на више начина да се тумачи (ма нека буде и тако како ти кажеш), али ти кажем ко стоји иза тога барем што ја могу да овако као лаик начујем. Ти Аутокоманда мораш да научиш да се за неке ствари не јављаш и не мрачиш на овај начин, већ да укључиш здраву логику, колико ти твоје године дозвољавају, и да донесеш одлуку јел се то пише овде или не.
Друго јебе ми се за ббб и ко би њима шта рекао...причаш неповезане приче. То је као када би наши старији са трибине, који су били на ратишту, дошли нама да причају да треба терза да остане или да дође неко други...то је скроз друга димензија.
Треће, не мораш ништа да ми објашњаваш, све је мени јасно шта ти хоћеш да кажеш...само још теби да буде јасно шта сам ја хтео да кажем...и то је то. Нити је само наша утакмица, нити је ико обратио пажњу на то...а све и да јесте, ко ће тим људима прићи да каже било шта. Површно размишљају у најгорем случају...али то се нити прича овде нити се драми око тога, нити се решава на сред дербија. Постоји 1001 начин како то може да се уради, а не да пишеш једини коментар дербија о томе. Који када се придода овима којима од једном смета Енергија и Гоца Тржан...дају лепу шизофренију овде...
И неће ништа да остане забележено, то једино у твојој глави можда и нигде више....нити је ико обратио пажњу на то, нити је ико пришао да каже било шта о томе...а веровао или не, ниси ти једини на трибини који размишља о тим стварима...не би веровао ал има још људи исто. И не упадамо ни у какву замку, ако нам нешто смета ми то нећемо дозволити, али постоје начини да се то уради са оваквим случајевима...
Уопште нема спора да су на нашем стадиону добро дошле само неке заставе и то могу на прсте једне руке да се изброје...шпанска сигурно није једна од тих....али ово је специфичан случај који не може тако да се решешава и тим тоном да се обраћаш нама, као да смо ишта могли да урадимо за време дербија, јер све и да греше са тим људима треба причати. Исти тај банер стоји испред скупштине данима, па нико није пришао да прежврља реч "еспања"...ако ти смета, онда ти смета и на нашем стадиону и у граду...не може само на стадиону да смета.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Аутокоманда
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 May 2017
Posts: 18

PostPosted: 16 Apr 2018 10:01    Post subject: Reply with quote

Поређење са ситуацијом БББ није иста, али је свакако добра ако можеш да разумеш, боља него Младен Грдовић што си написао, јер имаш људе који су против лоших ствари, а увлачи их се у ону емотивну замку, а то није добро. Тако и код нас, истакнеш лошу ствар која не би требала да стоји, па се одма удара на емоцију и изгубљеним животима.

Ја сада треба да се осећам лоше што пишем све ово, јер су наши људи изгинули, родитељи децу изгубили, а деца родитеље, иако ја сво време говорим да смо настрадали управо од те говнарске шпанске владе и да није нормално и не сме да било шта њихово стоји код нас, у нашој кући. Ако то не знају људи који су своје изгубили и ако нису до сада знали, ево сада 20 година касније знају шта су нам шпанска влада и војска радили. Није нормално да мене то боли и смета, а не те људе и друге, да то не знају, па како не знају ко нам је људе и децу убијао? Који је интерес у питању да се на наш стадион поставља онаква парола када сваки дан могу да је виде у сред града десетине хиљада наших људи и странаца.

Ево, не знам како да ти кажем а да ме не увучеш у замку мрачења и не писања таквих ствари по форуму, али ако за дерби у нашој кући на нашим трибинама ми не знамо шта нам и како улази на стадион, шта сме да се ставља а шта не, не знам шта да ти кажем. Куд се нисам сетио да понесем неку паролу на 19 годишњицу агресије, од 20 метара против говнарске шпанске владе.

Пре мене је 10 људи написало да је дерби био добар и садржајан. Нисам хтео да се понављам, а битно је да се ово истакне, јер други нико неће. Видиш да ти је од мене прва информација шта нам је стајало на огради. Ако ћемо већ да се зезамо.

И немој да бринеш шта коме смета у граду, већ да оно што не треба не смета на стадиону.

Дерби је био одличан са наше стране. Супер атмосфера и лудост са пиротехником. Север ове сезоне у просеку пали 200+ пиротехничких средстава по утакмици без обзира ко је противник, и у континуитету што је најбитније. Да ли постоји група у Европи која је близу тога? Ја мислим да не, ако постоји покажите да видимо који су.
Када смо сви мислили да смо досегли врхунац са кореографијама, ми од почетка ове сезоне и утакмица у Европи направимо толики искорак да не постоји навијачка група која има за период од пар месеци толико садржајних и сложених кореографија изведених на онакав начин.

Једино је проблем бројност која мора да буде већа. Ако можемо за себе да кажемо да никада нисмо створили културу доласка на стадион како треба, можемо да кажемо да смо створили културу навијачких садржаја на утакмици као стандард за Север. То значи да наша трибина прави најбоље кореографије и пали највише пиротхенике у Европи, и да је сигурно међу најзанимљивијим ако не и најзанимљивије место за оне које интересује навијање. Ако се на ово додају и друге битне ствари, све је јасно. Сваки навијач који се интересује за навијање ово види и зна.

Али је суштина да се истакну лоше ствари и исправљају.

Коначно смо добили дерби који одлучује и потврђује титулу. Лепо је време и пролеће. Можемо да се мало опустимо да нисмо у спортском грчу и да уживамо до краја у одличној спортској и навијачкој сезони и пунимо батерије за утакмице у Европи.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 16 Apr 2018 10:37    Post subject: Reply with quote

Аутокоманда wrote:
Поређење са ситуацијом БББ није иста, али је свакако добра ако можеш да разумеш, боља него Младен Грдовић што си написао, јер имаш људе који су против лоших ствари, а увлачи их се у ону емотивну замку, а то није добро. Тако и код нас, истакнеш лошу ствар која не би требала да стоји, па се одма удара на емоцију и изгубљеним животима.

Ја сада треба да се осећам лоше што пишем све ово, јер су наши људи изгинули, родитељи децу изгубили, а деца родитеље, иако ја сво време говорим да смо настрадали управо од те говнарске шпанске владе и да није нормално и не сме да било шта њихово стоји код нас, у нашој кући. Ако то не знају људи који су своје изгубили и ако нису до сада знали, ево сада 20 година касније знају шта су нам шпанска влада и војска радили. Није нормално да мене то боли и смета, а не те људе и друге, да то не знају, па како не знају ко нам је људе и децу убијао? Који је интерес у питању да се на наш стадион поставља онаква парола када сваки дан могу да је виде у сред града десетине хиљада наших људи и странаца.

Ево, не знам како да ти кажем а да ме не увучеш у замку мрачења и не писања таквих ствари по форуму, али ако за дерби у нашој кући на нашим трибинама ми не знамо шта нам и како улази на стадион, шта сме да се ставља а шта не, не знам шта да ти кажем. Куд се нисам сетио да понесем неку паролу на 19 годишњицу агресије, од 20 метара против говнарске шпанске владе.

Пре мене је 10 људи написало да је дерби био добар и садржајан. Нисам хтео да се понављам, а битно је да се ово истакне, јер други нико неће. Видиш да ти је од мене прва информација шта нам је стајало на огради. Ако ћемо већ да се зезамо.

И немој да бринеш шта коме смета у граду, већ да оно што не треба не смета на стадиону.

Дечко дал си ти нормалан да пишеш "удара се на емоцију зобг изгубљених живота"??? Јел могуће да пишеш то? Или си као робот који мисли да све треба да се ради по "књизи" и ако није тако, одмах је пропаст света? Мало саслушај шта има неко да ти каже, немој да мислиш да си најпаметнији. Људи су то, ако никада ниси причао са неким кога је мука стегла онда џабе да причамо, ако никада ниси доживео такве ствари боље прескочи ову тему јер не знаш шта пишеш. Ако јеси....то је онда тек лудило.
Па што ми не идемо на кошарку само ми то реци? Шта нам је урадио тај добри млади човек да ми не идемо због њега? Или је и то патетика што се солидаришемо са људима који су изгинули у рату са народом у чијој је војсци његов отац био то што јесте? Како то сада се саосећамо са људским жртвама, а када донесу неку паролу која ето можда и нема смисла кад је ми тумачимо...онда је то "ударамо на патетику"??? Јел разумеш ти шта радиш и чиме се ти тек тако играш и ниподаштаваш? Шта смо требали? Да направимо пробој преко истока и жандармерије да скинемо транспарент??? Да га пржимо бакљама??? Шта? Не разумем колико можеш да будеш ограничен и да не желиш да схватиш да је у тој поставци, немогуће било шта урадити. Људи се хватају за сваку сламску спаса, па вероватно не бирају средства како да искажу своје незадовољство...а ти буди толико исправан и толики родољуб па им следећи пут иди скини то, направи групу која ће да се бави само тиме. Па кад дођеш до њих...после дођи овде да причамо. На Маракани, у Пиониру су добро дошле само Руске, Грчке, и још пар сродних земаља заставе....и ту нема никакве дилеме и спора. Овде је једини спор што ти не желиш или не умеш да разумеш да није исто донети шпанску заставу као обичан грађанин, и овај случај где су породице убијених и киднапованих...донели нешто, па нека је и погрешно...и окачили. Извини што нисам по "књизи" и правилима, али свакако да ми не би пало на памет да кажем "да упадамо у емотивну замку" јер то није замка...то је живот друже...који није увек само црн или бео...Ако се скреће пажња то треба на прави начин урадити, и то сигурно стадион није ни веме ни место за то. А дерби тек није. Највећи минус тих људи који носе то и муче ту муку је што су успели политички да се уплету у нешто зарад остварења неких својих циљева и то за њих првенствено није добро...али опет ко сам ја или ти или било ко други то да им каже. Ми можемо само на леп начин да нађемо контакт и да кажемо шта нам смета ако нам смета и то је то од нас.


Last edited by Генералштаб on 16 Apr 2018 20:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Аутокоманда
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 May 2017
Posts: 18

PostPosted: 16 Apr 2018 11:58    Post subject: Reply with quote

Прво се смири, а онда лепо све прочитај још једном шта сам написао.

Ја сам тај који каже да ме боли што нам је народ пропатио и страдао. Али сам ја и тај који зна од кога нам је народ пропатио и страдао. И ја сам тај који каже да не сме парола подршке шпанској влади да стоји на нашем стадиону, јер је та шпанска влада са истом партијом и тада и сада учествовала у страдању нашег народа и земље. Па сада лицемерно и интересно они не дају самопроглашеном Косову да се интегрише у еу, а они су им својим деловањем то омогућили, преко страдања нашег народа. То лицемерје шпанске владе је најопасније и то им код нас неће проћи. No pasaran.

Нисам робот, и баш зато што нисам реагујем на ове ствари. Не пишем свемирским језиком, све се да јасно прочитати.
Не могу да верујем шта све морам да пишем и како, да би ставио до знања да нема шта парола подршке ђубради од шпанске владе да ради на нашем стадиону.

Не знам што користиш пример баскета када би управо овако како се понашамо по питању шпанске владе требали да се онда исто понашамо на баскету и да кажемо јебига био рат људи страдали, ми ћемо да пратимо баскет иако знамо да грешимо. Као што је играчев отац био снајпериста и пуцао, тако је и шпанска влада са својом војском бацала бомбе и убијала. Још је гори овај пример шпанске владе. И данас таквима правити било какве пароле подршке и да то стоји на нашем стадиону. Невероватно. И да ја морам оволико да се борим да то објасним.

Пржење бакљама, пробој преко истока, жандармерија, ови силни упитници, немој ту таблоидну реторику и језик да користиш.
Слажем се да сви живи користе сламку спаса и наши људи и други не би ли нам нашли неку ману, апсолутно ју експлоатисали, и мало залечили трауме, комплексе и фрустрације, али то не значи да се неће рећи да пароле онима који су нам убијали народ и разарали земљу није место на нашем стадиону.

Потписујем ово што кажеш и сагласан сам да су људи уплетени у политичку игранку. До нас је и ми смо ти који морамо да им кажемо и ставимо свакоме до знања да Звездин стадион није скупштина и да неке ствари овде не пролезе. Поготово ако су погрешне као та парола. Ако Звездин стадион није наша кућа и нека последња оаза слободне и исправне мисли, онда реци да не губимо више време и не залуђујемо се.

Ја све даље што би написао о овоме само би те још више изнервирао јер мислим да не разумеш и увек ћеш да нађеш оправдање и када оно постоји и када не постоји, а мени није намера да те даље нервирам. Надам се да нећемо за 6 месеци опет да расправљамо о овоме.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 16 Apr 2018 12:14    Post subject: Reply with quote

Теоретичару...кад год хоћеш можемо да седнемо да причамо о овој теми, па када видимо иза кога шта стоји онда да видимо ко се за шта бори и ко је доследан и ко за шта тражи оправдања. Мораш те твоје ставове и уживо да браниш и покажеш, да би имали тежину, другим речима да видимо шта си то урадио да имаш став какав имаш, пошто си вероватно једини навијач Звезде који се јавио са овом причом било где. Зато слободно да се испричамо да ме просветлиш можда и грешим негде...баш би волео да чујем нека нова искуства и да ми отвориш нове видике. Ево нисам ставио ни један више знак интерпункције, ваљда је сада ок?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Маузер
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Mar 2018
Posts: 202
Location: Негде у СвеСрбији

PostPosted: 16 Apr 2018 13:37    Post subject: Reply with quote

Аутокоманда wrote:
Прво се смири, а онда лепо све прочитај још једном шта сам написао.

Ја сам тај који каже да ме боли што нам је народ пропатио и страдао. Али сам ја и тај који зна од кога нам је народ пропатио и страдао. И ја сам тај који каже да не сме парола подршке шпанској влади да стоји на нашем стадиону, јер је та шпанска влада са истом партијом и тада и сада учествовала у страдању нашег народа и земље. Па сада лицемерно и интересно они не дају самопроглашеном Косову да се интегрише у еу, а они су им својим деловањем то омогућили, преко страдања нашег народа. То лицемерје шпанске владе је најопасније и то им код нас неће проћи. No pasaran.

Нисам робот, и баш зато што нисам реагујем на ове ствари. Не пишем свемирским језиком, све се да јасно прочитати.
Не могу да верујем шта све морам да пишем и како, да би ставио до знања да нема шта парола подршке ђубради од шпанске владе да ради на нашем стадиону.

Не знам што користиш пример баскета када би управо овако како се понашамо по питању шпанске владе требали да се онда исто понашамо на баскету и да кажемо јебига био рат људи страдали, ми ћемо да пратимо баскет иако знамо да грешимо. Као што је играчев отац био снајпериста и пуцао, тако је и шпанска влада са својом војском бацала бомбе и убијала. Још је гори овај пример шпанске владе. И данас таквима правити било какве пароле подршке и да то стоји на нашем стадиону. Невероватно. И да ја морам оволико да се борим да то објасним.

Пржење бакљама, пробој преко истока, жандармерија, ови силни упитници, немој ту таблоидну реторику и језик да користиш.
Слажем се да сви живи користе сламку спаса и наши људи и други не би ли нам нашли неку ману, апсолутно ју експлоатисали, и мало залечили трауме, комплексе и фрустрације, али то не значи да се неће рећи да пароле онима који су нам убијали народ и разарали земљу није место на нашем стадиону.

Потписујем ово што кажеш и сагласан сам да су људи уплетени у политичку игранку. До нас је и ми смо ти који морамо да им кажемо и ставимо свакоме до знања да Звездин стадион није скупштина и да неке ствари овде не пролезе. Поготово ако су погрешне као та парола. Ако Звездин стадион није наша кућа и нека последња оаза слободне и исправне мисли, онда реци да не губимо више време и не залуђујемо се.

Ја све даље што би написао о овоме само би те још више изнервирао јер мислим да не разумеш и увек ћеш да нађеш оправдање и када оно постоји и када не постоји, а мени није намера да те даље нервирам. Надам се да нећемо за 6 месеци опет да расправљамо о овоме.


Друже није ово подршка шпанској влади. Већ постављање паралеле између 2 идентичне ситуације. Ако Каталонија не добије независност не сме ни Космет. Сигуран сам да после овакве утакмице и вероватно овере титуле постоје друге ствари о којима би могло да се пише.
_________________
Далмација, Кордун, Лика, Банија, Барања, Славонија
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 16 Apr 2018 16:54    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=0Go9XTd06Qw
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic :: View next topic
Page 6 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop