DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Дерби!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
De si tebra
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Jul 2015
Posts: 63

PostPosted: 15 Apr 2018 08:51    Post subject: Reply with quote

plum brandy wrote:
Генералштаб wrote:
Још боље показује да човека са Севера више ништа малтене не може да покрене, да устане сутра задовољан и да напише да је било добро...или лоше небитно....!


Ево ако бих ја могао да напишем из угла типичног човека са Севера кога ништа не може да покрене...нешто лоше...

Прво полувреме је било добро, проузроковано головима, да није било голова сигурно би се утопили у сивило.

Друго сам видео само као једну буку, грају, са бубњевима и светлосним ефектима ...до појаве једне смислене, навијачке песме Ми теби певамо, титулу славимо! Тај прелаз ми се чинио као да се после серије песама за обданиште пустила нека Бетовенова симфонија.

Годинама траје процес катастрофалне селекције песама за север. Деградација у правом смислу те речи. Из ког разлога се снимао онај ЦД ако се пева Нада Топчагић Ћира Феномено Гоца Тржан Енергија снаге ми понестаје. Confused



Свака али буквално свака песма може да се пева онако како треба дал да грми дал да се пева у успореном ритму или нешто између небитно..Ако људи ИМАЈУ жељу да је певају..титула ту, Цигани у тиму ту,север ту и даље на истом месту, шта треба више да почне да се долази на стадион, дођи певај и уживај ајде Цигани сви на стадион!
_________________
Сва срца наша су увек уз вас, немојте никад издати нас!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 15 Apr 2018 08:58    Post subject: Reply with quote

Добро се сетио неко нешто да напише. Навијање ја посматрам као целину јуче...не гледам само полувреме или 20 минута или 40...него целу утакмицу, какав ми је утисак остао у сећању када сам изашао са стадиона. А први је ДА ЗВЕЗДИНА ПУБЛИКА НЕ ЗНА ДА ЦЕНИ НИШТА ВИШЕ А ТО МОЖЕ И ДА СЕ КАЖЕ ЗА ЉУДЕ СА ТРИБИНЕ И ТО ЈЕ САД ВЕЋ ДЕФИНИТИВНО БАРЕМ ЗА МЕНЕ! Да смо седели и ћутали, довољан је онај курац који шета од Севера до ложе...то ми је сасвим довољно знајући какву поруку носи, коју тежину има...тако бар ја гледам на ствари. То што нисмо одржали навијање из првог и у другом...ок можда није било исто...али знам како сам изашао са стадиона и премотавам филм и размишљам дал сам ја луд, или су људи постали толики незахвалници!? Нисам стигао 100 метара од стадиона срећем друга који каже "а јебем их у уста куд примише онај гол"....и већ тада ми је све било јасно. Е тако гледам и на твој коментар сада из мог угла наравно...то се зове "леба преко погаче".
Сад сметају и песме..."снаге ми понестаје"....почео сам тренутно од муке да се смејем.
https://www.youtube.com/watch?v=9JCyrgp4fA0
Буквално што ти кажеш деградација! Ћира, Гоца Тржан....како Гоца Тржан није сметала пре пар година?
https://www.youtube.com/watch?v=OPsiycz55G4
Нада Топчагић вероватно врх лицемерја од свега побројаног! Сви знају на прославама да певају "жељо моја-Звездо моја". А иначе се раније певала цела у оригиналу док још није било форума, мобилних телефона, док си имао 3 канала на тв у....
https://www.youtube.com/watch?v=w_uRwhFccqY&feature=youtu.be&t=12m13s
Нема друге, ми смо шабани и слушамо сељачку музику, мора да је до тога....


Last edited by Генералштаб on 15 Apr 2018 10:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Маузер
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Mar 2018
Posts: 202
Location: Негде у СвеСрбији

PostPosted: 15 Apr 2018 09:06    Post subject: Reply with quote

Садржајан дерби доста.. Кореографија, 2 гола за 3 минута, она кита која је можда требала да буде већа (јер је гостима очигледно било мало кад су писали она саопштења), бакље, инцидент на западу, лепо навијање и прослава са играчима.. Титула је ту, само треба да је уграбимо. Сви на стадион
_________________
Далмација, Кордун, Лика, Банија, Барања, Славонија
Back to top
View user's profile Send private message
данило
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Jun 2012
Posts: 129

PostPosted: 15 Apr 2018 09:06    Post subject: Reply with quote

Енергија ми је једна од јачих песама у последњих пар година.
Што рече човек изнад Нада Топчагић и Гоца..ствар укуса.
Навијање јуче више него добро за дерби.Прво полувреме боље него друго,што ми никако не иде у главу.Имамо повољан резултат,на терену их сатиремо, и уместо да их усеремо до краја навијањем ми имамо пад.
Не кажем да је друго било лоше,али морало је још боље. Што се бројности тиче за запад се не бих сложио са Генералштабом,био је сасвим пристојно попуњен. Шта рећи за исток,вероватно се публика зента од инцидената и њихових 17 фракција.Север... са оваквим резултатима у овој години морало је бити 2 човека на једну столицу.Изгледа да је само европа битна људима,а не капирају да ми сад играмо квалификације за европу.Наше издање стварно одлично,почев од кореографије,парола,димљада,57бакљада,прозивке педера из комшијске управе...буквално се у сваком минуту нешто дешавало.
Сад можемо мирне душе да уживамо до краја првенства,да се посветимо раду на себи и подршку циганштинама на терену.Још јаче.Сви у Ниш
Back to top
View user's profile Send private message
Konsiliere
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2006
Posts: 169

PostPosted: 15 Apr 2018 09:39    Post subject: Reply with quote

Људи су овде престали да пишу јер критика не урађа плодом. И мора да се дели утисак на прво и друго полувреме бар из разлога ко је стајао доле. Да су све време били људи из првог дела, у другом знам да би било боље. Превише приче, неке неразумне, а мало учинка...некад се с тог микрофона урлало да крчи разглас и крене ти бакља из срца, из стомака заурлаш. А сад, гледам клинце како блеје, та спика их не занима, а мене умара, "у свету постоји једно царство"....дај бре, немој да се спрдамо, водимо, ћутимо, слушамо, па као певамо.. Друго полувреме беше очајно за један дерби и тиме треба да се позабавите ако вам је у интересу да дође и стара гарда што завија ко Ш., а не само да се зарола и забада. Уздравље Делије!
_________________
немој да све наше ратове сломе упропасте као да не значе ништа, зар не пожелиш да се окренеш, и нађеш снаге да нас покренеш!
Back to top
View user's profile Send private message
Од рођења мог
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Jan 2012
Posts: 77

PostPosted: 15 Apr 2018 09:40    Post subject: Reply with quote

Нико да спомене сјајно навијање у другом полувремену уз Сад на гол Звезда...као треће полувреме против Арсенала...

Највећи минус од јуче је што Север није био пун.. Први смо, ако победимо 99 посто смо шампиони, цигани у екипи каккве никад нисмо имали, најбоља сезона у европи од 1992... субота, идеално време одигравања, време још боље.. и ми не напунимо Север првенствено..Фалило је бар 2,3 хиљаде.. Очигледно има неки разлог што не долазе више одређени људи.. Да л је кошарка или нешто друго не бих улазио у то...

Што се тиче садржаја на трибини све супер, а што се тиче навијања, коректно.. Још се изгледа неће поновити оно из купа кад смо добили 1 0 а испали.. Убедљиво најбоље икада откад ја идем на дербије, а имам солидан број... Ти људи што су тад били сигурно постоје и сад, е сад што их нема, најбоље би било сам неко од њих да се јави...

И не морате ни на прослави титуле да се појавите, мало би било лицемерно, посебно ако нас се за следећу на Маракани појави 4,5к људи.. а нажалост мислим да ће тако бити...
_________________
Ако је волиш као што причаш онда буди уз њу!
Back to top
View user's profile Send private message
Ултрас
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Apr 2014
Posts: 15

PostPosted: 15 Apr 2018 09:42    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Нисам стигао 100 метара од стадиона срећем друга који каже "а јебем их у уста куд примише онај гол"....и већ тада ми је све било јасно. Е тако гледам и на твој коментар сада из мог угла наравно...


Ево рецимо, ја могу да скапирам и тај коментар, јер је људима преко главе сточарских голова у 89, 90,95 и 99ом минуту.
Задњих Х дербија су нас добијали у последњим секундама или извлачили нерешено.
И сада када се осетило да можемо добро да их напунимо, ми то нисмо урадили.
И играчи су, као и ми, изашли у друго полувреме мало слабије од првог.
Али битно да смо и једни и други поентирали.
Какве циганштуре имамо у екипи, свака част!
И да, срамота је што више немамо достојног противника са друг(е)их трибина.
Back to top
View user's profile Send private message
Pendula
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Dec 2007
Posts: 62
Location: Колонија

PostPosted: 15 Apr 2018 09:43    Post subject: Reply with quote

Посета ужасна (узимајући у обзир да се малтене играло за титулу), атмосфера карневалска... сабласан исток,али да се ми држимо наше трибине, а ѕвеѕдаши који нас пљују ѕбог омића, нек гледају дерби на ТВ-у, да случајно не закасне да гледају баскет, такође на тв.

Све је већ речено што се нас тиче, и ту немам шта да додам, евентуално је могла стока мало више да се јебе поводом другарства и заједништва, али са друге стране ни не заслужују реч да им се каже.

Да, нико да помене на полувремену спрњу са циркузантима, док немо гледају и слушају Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
шумски_коњ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2012
Posts: 500

PostPosted: 15 Apr 2018 09:44    Post subject: Reply with quote

Дуго нисмо имали садржајнију утакмицу.Група је урадила шта је до ње.Атмосфера солидна за дерби,по мени не више од тога,могло је много боље али шта је ту је,остаје само да се свако потруди још више следећи пут. Што се тиче тих песама,ако вам сметају ви смислите сами песму па предложите,учествујте у раду трибине,потрудите се мало.Свако да крене од себе,не мора увек неко да буде крив за то што не навијаш
_________________
Јебеш паре ми смо фудбал!
Back to top
View user's profile Send private message
severnoarmejac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 19 Jul 2008
Posts: 333

PostPosted: 15 Apr 2018 09:46    Post subject: Reply with quote


Back to top
View user's profile Send private message
Пабрате...
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 May 2011
Posts: 462

PostPosted: 15 Apr 2018 09:47    Post subject: Reply with quote

Много је добрих утисака на овом дербију можда треба и два дана да се све сабере. Издвојио бих обраћање групама са друге стране на полувремену. Парола, музичка честитка и скандирање. За сваког по заслузи.

*пита ме неки странац туриста код благајне за коју трибину да узме карту да буде "сејф" реко узми за исток удавили те дабогда тамо. Кад оно међутим...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 15 Apr 2018 09:48    Post subject: Reply with quote

Коме бре да смета песма? Па ево их горе клипови, погледај како се певају! Колико пута треба да се каже да једноставно песма за трибину није исто што и песма коју слушаш на радију приватно. Нешто звучи нереално добро када пева хорски трибина, као Нада Топчагић. Што да имам проблем са тиме? Јел треба сад да поставим песме које приватно слушам да виде људи да ми у првих 100 није та песма на памети...па опет ми је легла кад је чујем овако кад је певају сви у глас. То су глупости када човек има изграђен идентитет не плаши се од тих ситних комплекса....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Пера којот
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 245

PostPosted: 15 Apr 2018 10:06    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 15 Apr 2018 10:14    Post subject: Reply with quote

Konsiliere wrote:
Људи су овде престали да пишу јер критика не урађа плодом. И мора да се дели утисак на прво и друго полувреме бар из разлога ко је стајао доле. Да су све време били људи из првог дела, у другом знам да би било боље. Превише приче, неке неразумне, а мало учинка...некад се с тог микрофона урлало да крчи разглас и крене ти бакља из срца, из стомака заурлаш. А сад, гледам клинце како блеје, та спика их не занима, а мене умара, "у свету постоји једно царство"....дај бре, немој да се спрдамо, водимо, ћутимо, слушамо, па као певамо.. Друго полувреме беше очајно за један дерби и тиме треба да се позабавите ако вам је у интересу да дође и стара гарда што завија ко Ш., а не само да се зарола и забада. Уздравље Делије!

Прво када дајеш критику мораш да знаш шта радиш...на основу чега је упућујеш. Шта је то што се променило од пре 3-4 године када Гоца Тржан није била проблем него се урлало са њеном песмом? Да трпиш такву критику? Да не идемо дубље са неком причом...боље и да ништа не разумем на микрофону....веруј ми....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 15 Apr 2018 11:06    Post subject: Reply with quote

Стварно треба наћи мотива доћи на следећу утакмицу после овако накарадне песме...
https://www.youtube.com/watch?v=Qlfb46EUOzU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop