DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Напредак
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 11 Mar 2018 20:48    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=5cIfQJtLm7I
Back to top
View user's profile Send private message
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 11 Mar 2018 21:05    Post subject: Reply with quote

Фино је било вечерас. Као нека 2009та година
Back to top
View user's profile Send private message
Zvezdin Vojvoda
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jul 2017
Posts: 1
Location: Београд

PostPosted: 11 Mar 2018 21:05    Post subject: Reply with quote

Одлично навијање данас! Бројка расте, титула све ближе, пиро програм константан! И не памтим овако добру атмосферу на полувремену са новом песмом. Било је баш онако за нашу душу!
Само јако до краја ка титули Делије!
Back to top
View user's profile Send private message
Мангупарија 89
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Nov 2016
Posts: 136
Location: Маракана

PostPosted: 11 Mar 2018 21:52    Post subject: Reply with quote

Коначно и ова песма да се отпева...
РЕЦЕПТ ЗА СЕВЕР ЈОШ НИКО НИЈЕ ОТКРИО Exclamation
_________________
Ал срце још за тебе лудо удара...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 12 Mar 2018 02:01    Post subject: Reply with quote

Број људи на Северу већи чак него за прославу рођендана што је показатељ да се будимо! Исто тако је данас свима нама оно на терену било ваљда довољно да схватимо колико смо сада потребни играчима! Људи су преуморни, састав се мало променио...једноставно, до сада су они нас носили...од сада ми морамо њих! Свима падне тешко гол у 90 ом минуту...али сигурно да је данас на нашој трибини било одлично. Нова песма...пева се за почетак како треба, права мелодија, певали смо је поприлично дуго а у једном периоду је баш достигла свој врхунац, онако како сваки пут треба да се пева. Никако да нам се поклопи добро издање трибине са тереном...могу сад да набројим више пута када нам се дешавало ово...али ако наставимо овако све ће доћи на своје! И резултат и трибина као данас! Свака част свима који су данас били...сада да наставимо даље...тек почиње...СВИ НА СТАДИОН!!!
https://www.youtube.com/watch?v=hdtsvLcM46o
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 12 Mar 2018 09:51    Post subject: Reply with quote








https://www.youtube.com/watch?v=Vp_D5smA7bs
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
УрошЦЗ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Dec 2017
Posts: 3

PostPosted: 12 Mar 2018 10:08    Post subject: Reply with quote

Добра атмосфера, и избор песама врхунски. Мислим да ниједну песму нисмо фалширали. А није прошао минут да макар једна бакља није горела. Само овако да наставимо.
Back to top
View user's profile Send private message
курсула
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 19 Apr 2010
Posts: 329

PostPosted: 12 Mar 2018 18:50    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Нова песма...пева се за почетак како треба, права мелодија


Ипак можда пробати мааало брже.

https://www.youtube.com/watch?v=DqgcrfY_6nc
_________________
Волети Црвену Звезду није тако мала ствар, озбиљно вам кажем. -Љуба Тадић
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 12 Mar 2018 19:22    Post subject: Reply with quote

Зависи доста од бубња...свакако није грешка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 12 Mar 2018 19:53    Post subject: Reply with quote

Ја ту нишга дирао не бих,коначно смо почели да навијамо без брзања. Сем кад крену руке код "по зими,киши",тад је хаварија
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 12 Mar 2018 20:28    Post subject: Reply with quote

Нема ништа боље од тога када упаднеш у неку песму и то иде само од себе...возиш се једноставно. Мелодија, да не кажем музика коју производи хиљаде људи...то је оно што те тера да потрефиш сваки тон колико год можеш да песма буде буквално да се плеше уз њу...Укуси су различити, ево човек се жали на "феноменално"...ево ово је жанар који је вероватно више по његовом укусу...у суштини када људи хорски певају песме уопште не игра пресудну улогу који је изворни певач...дал је дечија песма, песма неког шабана(мислим на карактер), дал је од неког рокера...или нека изворна...ако је хиљаде људи отпева како треба, ако има то нешто...песма заживи...Не може све да буде Бајага, Чорба, Стинг, Слађана Милошевић, Зана...деси се некада и изузетак који много добро звучи...изузетак не правило. Најјачи су ми они што кажу "успаванка", "нама треба нешто...брже, боље...бла бла"....а не разумеју да свака песма која има ту црту да може да је пева више људи...ама баш свака може да се пева само ако знаш шта певаш и зашто певаш....ако чекаш неку "брзину"...или не знам шта...начекаћеш се..."Мала" утакмица, нема гостујућих навијача, водимо....ништа лепше него направити себи занимацију, изазов...покушати нешто ново....то је поента навијања...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Талијан
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 May 2011
Posts: 17

PostPosted: 13 Mar 2018 06:26    Post subject: Reply with quote

bl_regency wrote:
Ја ту нишга дирао не бих,коначно смо почели да навијамо без брзања. Сем кад крену руке код "по зими,киши",тад је хаварија


Невероватна ствар и сваки пут попиздим кад се збрза са тапшањем на крају, волео бих да једну утакмицу само ту песму певамо и то само део са тапшањем јер је од Бога грехота да онако добру песму скрнавимо брзањем и отаљавањем на крају, да не напомињем што ретко ко и пева док тапше кад гледам клип са Спартака и 42000 на Маракани, Јавора са отварања полусезоне и ЦСКА рецимо сада не схватам како некад може а некада не, још тада пун север, који нам је мој у тим тренуцима кад збрзамо Бога питај...можда је ипак више за тему Песме.
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 13 Mar 2018 09:24    Post subject: Reply with quote

мени одавно није било лепше, навијачкије него на овој утакмици... Песма која иде "сама од себе" сво време, састав људи на трибини(некако ми се чини да је све мање залуталих, малих штрокица селфарица...), сваки час се пали пиротехника, некако је све било природно и како треба да буде. Пробрали смо се чини ми се, добро је што више није толико модерно бити навијач. Почињу да долазе они прави који знају зашто долазе.
Што се тиче пиротехнике ово је прави начин, без престанка да се пали, на разним странама, то ложи масу и није било бацања на стазу.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
1945
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2011
Posts: 292

PostPosted: 13 Mar 2018 18:01    Post subject: Reply with quote

Zeleo bih da ovde podelim svoje misljenje koje je mozda ipak malo drugacije od onog kakvo imaju ostali.Svi hvale drugo poluvreme,kako smo lepo pevali novu pesmu,kako je bila dobra atmosfera ,kako je bilo dobro zezanje i slicno i ja se slazem sa svima da je sve to bilo tako.Ali zeleo bih da svako otpeva u sebi jos jednom tu pesmu i da razmisli o cemu se peva u istoj kome se peva ta pesma.Pesma je izvrsna govori mnogo toga ali to je pesma koja nije posvecena Zvezdi dakle mi smo pola sata na utakmici pri rezultatu 1:0 za nas gde utakmica nije ni resena pevali sami sebi da pevali smo tribini,severu pevali smo u pravom smislu te reci sami sebi.Nismo pevali ni klubu ni igracima ni tome da ih podrzimo da daju drugi pogodak ili da sacuvaju taj rezultat nego smo pevali nama samima.Po meni ova pesma i mnoge slicne koje pevamo sami sebi trebaju da se koriste u korteu,na nekim proslavama u autobusu na putu za neku utakmicu i slicno a ne na utakmicama gde trebamo da damo vetar u ledja ekipi,igracu da ih motivisemo da daju svoj maksimum.Sta u ovoj pesmi moze da motivise ekipu ili igraca pojedinacno sta u ovoj pesmi moze da motivise nekog simpatizera koji nije Ultras ili deo neke grupe da se prikljuci i otpeva istu a kamoli da je peva trideset minuta? Jos davno mi je palo napamet da predlozim ali eto tek je sad to izaslo iz mene da vise na utakmicama ne pevamo pesme sami sebi,da ne pevamo pesme u kojima pijemo i duvamo na ulici ,pesme u kojima pevamo o pijanoj bandi trulih narkomana u pesmi gde velicamo sebe(ne Zvezdu nego grupu)pevajuci da smo najjaci(onaj ko je najjaci to ne govori to drugi treba da kazu)jer ovo nije pravac koji mi sledimo ovo nisu stvari sa kojima se slazemo ovo jednostavno nismo mi.Nismo hvalisavci,nismo narkomani,nismo pijanci ta vremena su prosla kad je bilo lepo diciti se time sever se izdigao ja mislim iz svega toga sever utice i vaspitava jedan deo srpske omladine i mislim da trebamo da pocnemo da vodimo racuna sta pevamo jer ce to doprineti zrelosti nase tribine.SVI SMO TU ZBOG ZVEZDE I SVE SE OKO ZVEZDE VRTI, BODRICEMO, PEVACEMO NASOJ ZVEZDI SVE DO SMRTI!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Београђанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 93

PostPosted: 13 Mar 2018 20:04    Post subject: Reply with quote

1945 wrote:
Zeleo bih da ovde podelim svoje misljenje koje je mozda ipak malo drugacije od onog kakvo imaju ostali.Svi hvale drugo poluvreme,kako smo lepo pevali novu pesmu,kako je bila dobra atmosfera ,kako je bilo dobro zezanje i slicno i ja se slazem sa svima da je sve to bilo tako.Ali zeleo bih da svako otpeva u sebi jos jednom tu pesmu i da razmisli o cemu se peva u istoj kome se peva ta pesma.Pesma je izvrsna govori mnogo toga ali to je pesma koja nije posvecena Zvezdi dakle mi smo pola sata na utakmici pri rezultatu 1:0 za nas gde utakmica nije ni resena pevali sami sebi da pevali smo tribini,severu pevali smo u pravom smislu te reci sami sebi.Nismo pevali ni klubu ni igracima ni tome da ih podrzimo da daju drugi pogodak ili da sacuvaju taj rezultat nego smo pevali nama samima.Po meni ova pesma i mnoge slicne koje pevamo sami sebi trebaju da se koriste u korteu,na nekim proslavama u autobusu na putu za neku utakmicu i slicno a ne na utakmicama gde trebamo da damo vetar u ledja ekipi,igracu da ih motivisemo da daju svoj maksimum.Sta u ovoj pesmi moze da motivise ekipu ili igraca pojedinacno sta u ovoj pesmi moze da motivise nekog simpatizera koji nije Ultras ili deo neke grupe da se prikljuci i otpeva istu a kamoli da je peva trideset minuta? Jos davno mi je palo napamet da predlozim ali eto tek je sad to izaslo iz mene da vise na utakmicama ne pevamo pesme sami sebi,da ne pevamo pesme u kojima pijemo i duvamo na ulici ,pesme u kojima pevamo o pijanoj bandi trulih narkomana u pesmi gde velicamo sebe(ne Zvezdu nego grupu)pevajuci da smo najjaci(onaj ko je najjaci to ne govori to drugi treba da kazu)jer ovo nije pravac koji mi sledimo ovo nisu stvari sa kojima se slazemo ovo jednostavno nismo mi.Nismo hvalisavci,nismo narkomani,nismo pijanci ta vremena su prosla kad je bilo lepo diciti se time sever se izdigao ja mislim iz svega toga sever utice i vaspitava jedan deo srpske omladine i mislim da trebamo da pocnemo da vodimo racuna sta pevamo jer ce to doprineti zrelosti nase tribine.SVI SMO TU ZBOG ZVEZDE I SVE SE OKO ZVEZDE VRTI, BODRICEMO, PEVACEMO NASOJ ZVEZDI SVE DO SMRTI!!!



Слажем се са тобом, песма коју сам и ја певао и певаћу је увек али дефинитивно је лош тренутак био за тако нешто баш зато што су преморени били морали смо да будемо ветар у леђа.
И можда је ово леп предлог за едукацију младих који долазе на нашу трибину, јер наша трибина је већ од гомиле млађих направила боље људе који знају да држе до свог става и исправних идеала а ово би био само корак напред, као што се пре коју годину звала тема на нашем форуму.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop