DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Келн
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 08 Dec 2017 09:31    Post subject: Reply with quote

Farhazdinac wrote:
Свака част целој екипи и хвала им на овоме! Али стварно је невероватно да, уместо да стадион гори, да је то најпозитивнија атмосвера икад...ми дођемо у оно стање да навијамо као да смо основали групу пре 3 године. Све је то лепо, слажемо се сви да је најприродније да песма креће из масе, да вођа нема солистички концерт, да је озвучење за неке друге навијачке трибине и сл. АЛИ јебо те, па јуче 85% севера није чуло вођу уопште! Који ће нам курац онај мегафон, кад га чује 5 првих редова? Никад у животу нисам видео мање риба, матораца, клинаца. чинило ми се и да су људи до истока и ови горе и скоро сви расположени да навијају и да желе...али џабе кад пола севера виче дојче швајне оле оле, а друга половина напред звездо оле оле. Џабе кад треба по пола минута да се песма рашири по трибини и онда добијамо четвороглас. Огромна штета што нисмо искористили оно што смо имали и прославили ово како треба. Имали смо препун север, солидан састав с обзиром каква је утакмица у питању, највише противничких навијача икад и ми онако. И још једна ствар, невероватно је да смо постали оволико празни и неприродни да не умемо да се радујемо и прославимо оно што чекамо 25год. У принципу јесте боље од многих европских утакмица од пре 5-10-15 година....али смо могли много боље. Још једном хвала играчима од свег срца, надам се да ћемо им се одужити бар још једном ове сезоне.

Ради озвучење али није исто када имаш 5000-12000 и 16000-17000...онда ти треба камион са озвучењем да би се добро чуо. И довољно је да се чује песма у првих пар редова, а чула се и више сигурно, поготову у два средишња сектора...сасвим довољно за онога ко жели да навија да сачека секунд два и да се укључи у навијање. маните се приче о озвучењу...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ултра сепаре
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jun 2017
Posts: 35

PostPosted: 08 Dec 2017 09:37    Post subject: Reply with quote

Quote:
Све је то лепо, слажемо се сви да је најприродније да песма креће из масе, да вођа нема солистички концерт, да је озвучење за неке друге навијачке трибине и сл. АЛИ јебо те, па јуче 85% севера није чуло вођу уопште! Који ће нам курац онај мегафон, кад га чује 5 првих редова?

Апсолутно се слажем. По мени за овакве утакмице треба ставити велике звучнике на атлетској стази, ето на пример могли смо јуче оне искористити таман би сви чули лепо. Мени ја најјача ствар да озвучење буде за све 4 трибине, каква би то лудница тек била. Cool И не знам што озвучење није ултра? Мени је најјаче од свега кад велики и јаки звучници покрену масу и цео стадион.
_________________
БАШ НАЈВИШЕ НА СВЕТУ!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 08 Dec 2017 09:41    Post subject: Reply with quote

ултра сепаре wrote:
Quote:
Све је то лепо, слажемо се сви да је најприродније да песма креће из масе, да вођа нема солистички концерт, да је озвучење за неке друге навијачке трибине и сл. АЛИ јебо те, па јуче 85% севера није чуло вођу уопште! Који ће нам курац онај мегафон, кад га чује 5 првих редова?

Апсолутно се слажем. По мени за овакве утакмице треба ставити велике звучнике на атлетској стази, ето на пример могли смо јуче оне искористити таман би сви чули лепо. Мени ја најјача ствар да озвучење буде за све 4 трибине, каква би то лудница тек била. Cool И не знам што озвучење није ултра? Мени је најјаче од свега кад велики и јаки звучници покрену масу и цео стадион.

https://www.youtube.com/watch?v=-GIv1EsagQc
Ништа горе када се овако чује онај који води навијање...ти звучници су нешто најгоре што може да се догоди навијачима! Ајде онда да пустимо на цд у са добрим квалитетом звука навијање, а ми да седнемо и то је то? Што да се мучимо?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 348

PostPosted: 08 Dec 2017 09:50    Post subject: Reply with quote

Слажем се да ти звучници не треба да постану пракса. Али за овакве утакмице као што је синоћ била, би само помогли бољем навијању. Свака друга песма нам иде у 2-3 гласа. Једноставно док ови са стране пофатају ритам закасне секунду и довољно да се песма упропасти. Елем,сјајно вече синоћ. Невероватно шта проживљавамо задњих пола године,хвала играчима и стручном штабу! Али,ова победа и ово вече од синоћ ми мора да оправдамо у недељу. Ако нас опет буде било 4-5000 ништа нисмо урадили. Ово је европска Звезда,сви на Борац у недељу !!!
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Београђанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 93

PostPosted: 08 Dec 2017 10:01    Post subject: Reply with quote

Ма никако звучнике стављати, али ако постоји могућност да се на огради постави још по која хорна било би сјајно и за дерби а и за овакве утакмице где имамо број људи преко капацитета севера.
Back to top
View user's profile Send private message
Гром
ДЕЛИЈА


Joined: 22 Jun 2015
Posts: 118
Location: Из ведра неба

PostPosted: 08 Dec 2017 10:01    Post subject: Reply with quote

Звездо хвала на свему! Какав тим, какав темпо, какви резултати!
Ми добри на моменте, тензија велика, да смо решили утакмицу почетком другог људи би били опуштенији и навијање много боље. Овако шанса наша, шанса њихова, гледа се фудбал, не треба очекивати много у таквим ситуацијама (па колико смо битних утакмица изгубили у последњим секундама). Надам се да ће нам овакви успеси постати свакодневница па ће се и наше понашање поправити. Браво Звездо!!!
Приче о најлонима озвучењу и сл....


Лаф wrote:
icon_jump icon_jump icon_jump icon_jump icon_jump icon_notworthy icon_notworthy icon_notworthy icon_jump icon_jump icon_jump icon_jump icon_notworthy icon_notworthy icon_notworthy icon_jump icon_jump clap clap clap

_________________
Све може бити сем да се нећемо ћерати.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ултра сепаре
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jun 2017
Posts: 35

PostPosted: 08 Dec 2017 10:05    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
ултра сепаре wrote:
Quote:
Све је то лепо, слажемо се сви да је најприродније да песма креће из масе, да вођа нема солистички концерт, да је озвучење за неке друге навијачке трибине и сл. АЛИ јебо те, па јуче 85% севера није чуло вођу уопште! Који ће нам курац онај мегафон, кад га чује 5 првих редова?

Апсолутно се слажем. По мени за овакве утакмице треба ставити велике звучнике на атлетској стази, ето на пример могли смо јуче оне искористити таман би сви чули лепо. Мени ја најјача ствар да озвучење буде за све 4 трибине, каква би то лудница тек била. Cool И не знам што озвучење није ултра? Мени је најјаче од свега кад велики и јаки звучници покрену масу и цео стадион.

https://www.youtube.com/watch?v=-GIv1EsagQc
Ништа горе када се овако чује онај који води навијање...ти звучници су нешто најгоре што може да се догоди навијачима! Ајде онда да пустимо на цд у са добрим квалитетом звука навијање, а ми да седнемо и то је то? Што да се мучимо?

Кад су овакве утакмице треба наступити "макијавелистички", тачније да циљ оправдава средство, или што се каже прагматичан бити. Very Happy На том клипу је тај разглас успео да подигне масу, тако да је боље форсирати га и на овим утакмицама, него полупојачан звучник где ће да певају прва 4-5 реда
Мени је најјачи стил који форсирао Веља Дуњић, онај наш "балкански" типичан "српски лудачки". Very Happy И он је колико знам форсирао јаче звучнике.
https://www.youtube.com/watch?v=lyzjVDBeQVk
Ма по мени треба брате и оно ко на свадби, рокај до краја, или што каже познати певач из Босанског Грахова Мирко Пајчин (појачај, појачај Very Happy )
_________________
БАШ НАЈВИШЕ НА СВЕТУ!
Back to top
View user's profile Send private message
Farhazdinac
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Oct 2006
Posts: 125

PostPosted: 08 Dec 2017 10:30    Post subject: Reply with quote

Ултра сепаре, брате, пријатељу...пусти дописивање сад овде и не мораш да пишеш сад баш о свему, полако. Какви црни звучници на атлетској стази или да звучимо као певач на сеоској свадби, али нам је потребан гласнији разглас на оваквим утакмицама где нас има зилион. Вођа се не чује у прва два сектора никако, не чује се ни у пола од та два, то је чињеница. Али не капирам зашто прелазимо преко те ствари тек тако. У најважнијој утакмици сезоне, где треба да грмимо и звиждимо, терамо противника што даље од гола, покажемо најборнијим противничким навијачима како се навија.... ми губимо по пола минута док се загрлимо, губимо по минут док покушавамо да се похватамо, па пола људи престане да пева јер је двоглас. Притом као што смо утврдили, дa не умемо више да се радујемо, да славимо сами од себе и сл, јер смо навикли да пратимо и слушамо вођу. Кога да слуша онај горе до запада кад не чује буквално ништа. Ал ајде да не гушимо више, није било толико страшно...само је грех што не извучемо бар пола од оног потенцијала што поседујемо. Браво Звездо!
Back to top
View user's profile Send private message
InWires
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 24 Aug 2007
Posts: 286
Location: тамо ђе се привиђа

PostPosted: 08 Dec 2017 10:33    Post subject: Reply with quote

Звезда игра на пролеће у Европи. Слажем се са Фархаздинцем.
Back to top
View user's profile Send private message
Лука30
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2012
Posts: 337

PostPosted: 08 Dec 2017 10:50    Post subject: Reply with quote

InWires wrote:
Звезда игра на пролеће у Европи. Слажем се са Фархаздинцем.


Браво ЗВЕЗДО! Можда не умемо да се радујемо и искажемо све што треба, али научићемо. Годинама смо убијани у појам, радовали се головима у Ивањици.. Треба још времена да ствари дођу на своје место.

Отворите тему за дерби! Има о чему да се пише, и да се спремамо да их одувамо!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 08 Dec 2017 11:06    Post subject: Reply with quote

Лука30 wrote:
InWires wrote:
Звезда игра на пролеће у Европи. Слажем се са Фархаздинцем.


Браво ЗВЕЗДО! Можда не умемо да се радујемо и искажемо све што треба, али научићемо. Годинама смо убијани у појам, радовали се головима у Ивањици.. Треба још времена да ствари дођу на своје место.

Отворите тему за дерби! Има о чему да се пише, и да се спремамо да их одувамо!

Који дерби пријатељу јел видиш ти тему за утакмицу у недељу или је само ја са мог компјутера могу да видим?
Иначе...човек се навикава на комфор...док га има. Тако смо ми постали размажени и тражимо концертно озвучење...јер јелте како да не чује онај из шанка горе шта треба да се пева. То се не учи и не постиже на оваквим утакмицама, то се гради годинама да кад дође оваква утакмица ти можеш да се упустиш у то да имаш минимално озвучење. Ни секунд се не бавимо квалитетом него идемо пречицом...то је наља никада. Јесте се код нас увек слушало озвучење и вероватно ће увек морати, али барем толико да имамо у себи да ако у неком тренутку закаже, пукне па се не чује на пола због огромног броја људи...ми морамо да имамо тај појединачни квалитет људи који ће да извуку онда то. А не ако нема бине и концертног озвучења...пропаст у најави. Прво то концертно озвучење убија у појам колико је јако, и ако неко само мало више користи то...добије се још гори ефекат него да не ради.
https://www.youtube.com/watch?v=ForftYnek3s
Џабе то оувучење ако немаш људе...па чак ни то концертно. Снимак који показује колико људима ништа не помаже ако они хоће да звижде, тј. немају свест да треба да запну тада још јаче.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 08 Dec 2017 11:09    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=9AOIuALrGWM
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dragan993
ДЕЛИЈА


Joined: 01 Jun 2013
Posts: 102

PostPosted: 08 Dec 2017 11:10    Post subject: Reply with quote

Напред МЛАДИЋи куцнуо је час:
https://www.youtube.com/watch?v=9AOIuALrGWM
Нек се Маракани врате славни дани:
https://www.youtube.com/watch?v=oTEzWJ33hM0
Опера Аида:
https://www.youtube.com/watch?v=e-Hqxlq76Uc
Back to top
View user's profile Send private message
DelijaUzice
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2011
Posts: 40

PostPosted: 08 Dec 2017 11:14    Post subject: Reply with quote

ултра сепаре wrote:
Quote:
Све је то лепо, слажемо се сви да је најприродније да песма креће из масе, да вођа нема солистички концерт, да је озвучење за неке друге навијачке трибине и сл. АЛИ јебо те, па јуче 85% севера није чуло вођу уопште! Који ће нам курац онај мегафон, кад га чује 5 првих редова?

Апсолутно се слажем. По мени за овакве утакмице треба ставити велике звучнике на атлетској стази, ето на пример могли смо јуче оне искористити таман би сви чули лепо. Мени ја најјача ствар да озвучење буде за све 4 трибине, каква би то лудница тек била. Cool И не знам што озвучење није ултра? Мени је најјаче од свега кад велики и јаки звучници покрену масу и цео стадион.


Ne znam da li si nekad pogledao evropsku utakmicu partizana na pasnjaku (na tv-u naravno), ako jesi onda si mogao da vidis kakav je to cirkus sa zvucnicima na stazi. Mogao si cak i na derbiju da vidis zvucnike ispred severa dok se nisu pokvarili Cool Zvucnici na stazi samo kada se organizuje koncert, a inace bi mogao jos koji megafon ili sta vec da se nakaci na ogradu za ovakve utakmice kada nam je krcata tribina.
Izvinjavam se na latinici.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 08 Dec 2017 11:29    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=NRNZS7RWiDI
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop