DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ДЕРБИ
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
RS_FC
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Jul 2016
Posts: 7

PostPosted: 18 Sep 2016 06:45    Post subject: Reply with quote

Е па види, јесмо каскали по 15-16 бодова али тада није била апатија као сада јер су тад играли разни "фудбалери" без плате по 3 месеца, гањали их по Аеродромима и којекуде. Данас је ситуација обрнута, играчима плата легне тачно у дан, сем тога, плаћени су одлично за наше услове, све се то види, разлика..

Тренер нам заиста јесте "овакав и онакав", има се њему много замерати али нећу јер није тема о њему, није цвећка никаква ни он, никоме није јасно форсирање Сикимића од 34 године, а не неког клинца од 19-20 од којег ћемо да имамо користи у будућности. Нама јуче на клупи 3 одбрамена играча и ни један нападач. Ако нема места због странаца лепо извадиш Фибела, убациш Стојановића а у напад Орландића и проблем решен. Али рекао сам да нећчу о томе и овде ћу да станем.

На жалост на куп не могу ићи јер сам из РС а при томе радни дан, али за Вошу се мора напунити Север. пораз у дербију увек боли, имали 32 бода више или 6 свеједно је.
Back to top
View user's profile Send private message
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 354

PostPosted: 18 Sep 2016 06:58    Post subject: Reply with quote

Жао ми је што ми немамо тај моменат да у поразу будемо велики. Играчи долазе до нас а 90% људи у фазону што је навео другар горе као да је то то,нема даље,ту нам је крај. Није ми јасно јер су то људи који вероватно годинама долазе бар на тај дерби,па буди спреман на победу а буди спреман и на пораз,па не може се сваки дерби добити! А још си у односу на њих +6 бодова,нема разлога да на крају не загрмиш и даш подршку момцима,јер већ у суботу је нова борба за ту титулу. Слажем се да ће нам та следећа утакмица са Вошом бити проблем за бројност,шта се десило са нашим људима,са Звездашима то је за неку дубљу анализу углавном тешка депресија нас је захватила. Што се тиче купа у среду ако неко зна где се игра и који је термин нека напише да могу људи на време да се комбинују.
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
LOYAL
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Nov 2010
Posts: 302
Location: ту у крају...

PostPosted: 18 Sep 2016 07:30    Post subject: Reply with quote

јесмо ли највећа најјача и најорганизованија група са ових простора? докажимо то до краја првенства... сваког боли пораз у дербију и то у 90минуту практично. не вадимо се на дерби. мене брине лоше навијање које је хронично... превазићићемо ми ово јер смо нај организованији ајде бре до краја првенства јако.. немој смао да дођете на прославу титуле да се шепурите и мрштите и глумите навијаче(мислим на ове што редовно пљују и налазе у свему мане)
_________________
...устај мајко ти,немој спавати,зора свитава има синова,твоји синови зов твој чекају,нису твоји вуци мртви само вребају......
Back to top
View user's profile Send private message
trooper
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jun 2003
Posts: 74
Location: Belgrade

PostPosted: 18 Sep 2016 08:42    Post subject: Reply with quote

Јесу нам играли којекакви тада, и играју нам којекакви и сада. Нико не прима плату у дан у Звезди и даље, то се десило сада пред дерби први пут после 10 година. И није ствар у томе ко игра, како игра, већ момента у коме се клуб налазио пре 2-3 године и момента у коме се клуб налази данас. Ситуација је много боља, али далеко од сјајне и сада смо на таки прелома у ком смеру ће нам клуб наставити, и ми трошимо енергију а неке друге ствари као што је анализа тренера и фибела, манимо и једног и другог, какви год да су, и навијајмо за свој клуб јер и даље смо први и имамо 6 бодова предности.
А иначе, цела ова ситуација ме подсећа на шизофрену ситуацију око Радоњића у кошарци. Пре 4 године смо се умало угасили, а прошле сезоне играли готово па егал топ8 против пребогатих Руса, и опет имаш минимум 30% људи који верују да треба да се чисти из Звезде, јер је онај тим требало да игра Ф4.Е тако се сад и гомила људи разочарала јер машта да је овај тим требало да игра ЛШ,а реално смо далеко и играчки и организационо од тога, и да би смо напредовали и на крају ушли тамо, треба пар година, што значи да треба пар година за редом узимати титулу, што доводи до тога да је првенство најважније и да треба да се пробуде људи и почну више да долазе на стадион, а не да чекају прилику да пишају по Делијама, управи, играчима, тренеру и да се надају некој приватизацији, јер колико видим, 80% људи има став, нећу више да гледам док не дође до приватизације. Па ево, Чука се приватизовала, играла добро две сезоне и штга сад?
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 18 Sep 2016 08:48    Post subject: Reply with quote

Ништа, сад ће да једу поново глогиње као што су и до сад, као што је и неки цска из софије постао приватан па се угасио итд. Ипак, Маракана је мало већа од било које фабрике у Србији, да се тек тако "радници" у њој помире да то мора на добош и нема друге опције. Није први пут да нас ломе, дал на леп или ружан начин...дал уз осмех или претње...само треба да људи схвате и већ је пола посла урађено!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
данило
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Jun 2012
Posts: 129

PostPosted: 18 Sep 2016 11:55    Post subject: Reply with quote

Дерби прође како прође. Могло је и боље,ал шта сад.Бокови јако слабо навијали.Тек на моменте смо успевали да загрмимо како треба.Гомила напушава Терзу,тера Божовића,тера странце..Изгубили смо од највећег ривала јасно,ал никад у дербијима нисмо сигурни победници били,па да су разочарани.
Идемо даље.Незгодан термин купа у Челареву,ем радни дан нам никако не иде на руку. ЗА следећу у првенству треба ако је могуће апеловати да се игра у недељу,јер је субота већини радни дан
Back to top
View user's profile Send private message
Звездаш до кр
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Nov 2013
Posts: 126

PostPosted: 18 Sep 2016 12:07    Post subject: Reply with quote

Сваки напад било наш или њихов људи престају са певањем и буље у терен као да је последњи на свету, али то је већ за очекивати...ваљда.

Навијање је било и лошије од овога свакако. Ово је било одлично с'обзиром да није био кориштен ни један мегафон.
Једноставно је на тој трибини много тешко контролисати људе исто као и на истоку у Новом Саду на пример.

П.С. ''И да ми понуде'' са бржим ритмом, феноменално.
_________________
Запад је десно !
Back to top
View user's profile Send private message
MrRSB
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 24 Jan 2012
Posts: 369

PostPosted: 18 Sep 2016 13:20    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=iHz_6k0NYgg
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 18 Sep 2016 16:50    Post subject: Reply with quote

За почетак од нас, све бакљаде

https://youtu.be/Wxpm9Pp2_vc
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 18 Sep 2016 16:53    Post subject: Reply with quote

Ако је главни проблем то што се иде вештачки на причу о приватизацији и јадранској у фудбалу, дај да знамо ко нам је противник.

Очигледно се наш став који је био НЕ приватизацији и јадранској не поштује, дај онда да видимо ко су наши противници који раде против највеће навијачке групе у земљи.

Слажем се да је то приметно и да се многе ствари намерно раде да би се људима смучило све и да би помислили да је приватизација и та балканска лига једино решење.

Та машинерија постоји,али дај да видимо ко је на њеном челу... Пре пар недеља сам окачио овде изјаву једног истакнутог звездаша и делије који је у време док је странка у којој је била у опозицији писао и писао колумне,правио емисије против приватизације и говорио да је то само жеља власти да продају наш клуб. Данас је тај један од највећих заговорника приватизације нашег клуба, све се одједном променило додуше променила се и улога,сад је у власти.

Дерби један од лошијих генерално по сваком сегменту...али и даље мислим да је то и циљ,урушавање сваке институције па и дербија, срамотно да сат два времена пред дерби имаш на благајни карте за југ и север, не знам да ли је то виђено икада, осим онај дерби 98е кад је Обилић био први.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
samojako
ДЕЛИЈА


Joined: 03 Oct 2015
Posts: 148

PostPosted: 18 Sep 2016 16:59    Post subject: Reply with quote

Ево ти за почетак, наш је тренер први који не пропушта прилику да прича о приватизацији клуба.
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 18 Sep 2016 17:13    Post subject: Reply with quote

samojako wrote:
Ево ти за почетак, наш је тренер први који не пропушта прилику да прича о приватизацији клуба.


Ја баш имам утисак да и њему неко пуни главу тим причама и да он зато то некад изнесе негде, међутим он се пита ту око тога и тих ствари можда мало више од економа Столета.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 18 Sep 2016 17:37    Post subject: Reply with quote

Неће они ништа на силу урадити. Ми смо овце и дебили ако допустимо да нас на фино доведу до пропасти. Не можеш ти никоме ништа да замериш, све има то своје лепе изговоре и све то иде запаковано у машну и украсан папир. Па чак и да кажеш нешто...одмах су ту папири како је помогнуто тада њима, сада нама...јер ово је другачија тактика од оне када су за један ормар који не може да се отвори на стадиону, звали специјалну анти терористичку јединицу и контра диверзиону екипу...а поред цео врх мупа...присуствују отварању ормара у коме нема ничега. Није то оно време када не може застава на ограду јер заклања први ред на стадиону или где бубањ може али палица не може, где све хоће отвореном силом да решавају па ти је лако како ћеш да идеш против тога јер друге опције ни немаш....другачија су ово времена и друга је тактика. Зато људи треба да знају да не буду овце, али такође и не можеш да се жалиш ни на шта када наших људи нема...гутају причу и то брзином светлости. Наши људи морају да се одупру томе ако мисле да клуб остане оно што је и био...а опет...и све претходне управе и власти су показале и доказале да наш клуб може да се пљачка и од стране државе и од стране било кога са стране. И онда људи "с правом" чекају приватизацију.
Дакле, сада те убеђују и то врло успешно да сви раде све што могу да клубу буде боље, али ето и преко тога не иде...и онда треба да скапирају прво сви то. А на крају можеш лако да испаднеш горе наведени Илија Чворовић.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 18 Sep 2016 17:51    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Неће они ништа на силу урадити. Ми смо овце и дебили ако допустимо да нас на фино доведу до пропасти. Не можеш ти никоме ништа да замериш, све има то своје лепе изговоре и све то иде запаковано у машну и украсан папир. Па чак и да кажеш нешто...одмах су ту папири како је помогнуто тада њима, сада нама...јер ово је другачија тактика од оне када су за један ормар који не може да се отвори на стадиону, звали специјалну анти терористичку јединицу и контра диверзиону екипу...а поред цео врх мупа...присуствују отварању ормара у коме нема ничега. Није то оно време када не може застава на ограду јер заклања први ред на стадиону или где бубањ може али палица не може, где све хоће отвореном силом да решавају па ти је лако како ћеш да идеш против тога јер друге опције ни немаш....другачија су ово времена и друга је тактика. Зато људи треба да знају да не буду овце, али такође и не можеш да се жалиш ни на шта када наших људи нема...гутају причу и то брзином светлости. Наши људи морају да се одупру томе ако мисле да клуб остане оно што је и био...а опет...и све претходне управе и власти су показале и доказале да наш клуб може да се пљачка и од стране државе и од стране било кога са стране. И онда људи "с правом" чекају приватизацију.
Дакле, сада те убеђују и то врло успешно да сви раде све што могу да клубу буде боље, али ето и преко тога не иде...и онда треба да скапирају прво сви то. А на крају можеш лако да испаднеш горе наведени Илија Чворовић.


Са тим што треба рећи и признати да је овај начин далеко опаснији! Они то све паметно,мирно у рукавицама раде и зато многи то и не контају да им та прича коју данас причају (они сами) полако и лагано улази у све поре.

Мени је невероватно да смо пре пар година имали графите,песме,акције против приватизације,данас од оних за које знам да су били најгласнији о томе,чујем ма јебеш ти ово приватизација је решење не могу да гледам жику,мику,перу приватизација је спас...исто и геј парада пре пар година ука бука,данас,данас ма јебеш то.

А то је све резултат онога што људи на вишем нивоу раде, а тренутно по њима тиха вода брег рони... Сад видећемо колико ћемо паметни бити и да ли ће то стварно оно што су наумили бити остварено.

Али ту је и улога Севера, не само да опомене кога треба да опомене,него и да своје људе иоле едукује по том питању,да не дођемо сутра у ситуацију да север буде подељен по том питању или да не можеш некоме објаснити суштину ствари.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 18 Sep 2016 17:52    Post subject: Reply with quote

samojako wrote:
Ево ти за почетак, наш је тренер први који не пропушта прилику да прича о приватизацији клуба.

Такође и о регионалној лиги ...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop