DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Радник 18 часова
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gruppo Neurottico
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Feb 2008
Posts: 47
Location: КОШУТЊАК

PostPosted: 23 Aug 2016 17:13    Post subject: Reply with quote

Која успаваност, које разочарање, засићеност, мобилизације...
ИЛИ СИ УЛТРАС,ИЛИ НИСИ!!!
Или осећаш нешто или не, нико не треба да ти пише графите, флајере,моли да станеш у коп и навијаш.Мисли о томе кућни навијачу!!!
Back to top
View user's profile Send private message
DRAGAN 1389
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 Apr 2010
Posts: 489

PostPosted: 23 Aug 2016 17:36    Post subject: Reply with quote

Gruppo Neurottico wrote:
Која успаваност, које разочарање, засићеност, мобилизације...
ИЛИ СИ УЛТРАС,ИЛИ НИСИ!!!
Или осећаш нешто или не, нико не треба да ти пише графите, флајере,моли да станеш у коп и навијаш.Мисли о томе кућни навијачу!!!

Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Победа,жеља наша ТИТУЛА!!!
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 23 Aug 2016 19:00    Post subject: Reply with quote

значи вама двојици је ок да буде 300 људи на трибини?!
Back to top
View user's profile Send private message
drlncz
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Jul 2016
Posts: 31

PostPosted: 23 Aug 2016 19:09    Post subject: Reply with quote

мислим да си лоше схватио поенту његовог поста, а то је да ако је неко веран клубу не треба му сваких месец дана писати да дође на стадион већ да се сам сети чега је био део и чега треба да остане део.
_________________
устајте, верни навијачи, ви којима је Звезда све, и запевајте, громко, јаче, јер сви живимо због ње!
Back to top
View user's profile Send private message
Иницијатор
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Apr 2014
Posts: 124

PostPosted: 23 Aug 2016 19:20    Post subject: Reply with quote

Мислим да је људима дојадило више да зову фотељаше да дођу на стсдион и разумем их скроз, превише су Делије подвлађивале неке ствари људима који долазе кад се сете, а све у циљу да ти исти заволе клуб на прави начин и да схвате зашто је битно да је стадион пун...После ове да кажем издаје, мислим да никоме није до тога да их опет моли да дођу па још једном да се опечемо у случају лошег резултатс и још један шамар да добијемо...
Свакако треба звати оне за које мислите и знате дa су навијачи, који би можда кренули али немају са ким или се размишљају да ли да крену због неког другог разлога, ове остале нећете наговорити...
Треба то одвојити, Делије да зову Делије и још више подићи квалитет групе, навијања, сваког појединца...
За исток и зспад стварно би клуб морао много више да се помучи, много...Не мора али уколико и они желе пуније трибине морају, идеја има милион чак и за неке не треба новац или врло мало...
Маркетинг је очај, не знам да ли неко од навијача има неког удела и маркетингу и оглашавању али да је то на нивоу који је група радила сада би имали много више људи на ове две трибине...
Јеби га, не може то да треба људи да се учлане и узму сезонске, а ти да се ослањаш на момке који ће шарати по граду позиве и молити људе...
Гарантујем кад би неко из клуба изашао пред камере и рекао шта и како да се ради била би друга прича, нек праве емисије као што су почели, нек праве акције на фејсбуку, инстаграму и де већ.. За то требс 0,0 динара, промоција дреса, промоција школског приборa за децу, ма милион идеја и сад док ово пишем неко ће мислити да је дебилизам али то привлачи симпатизере, а онда се сетим да ништа од тога нема и види се колико је ово урупен клуб...Буквално 80% ствари које је требала да ради управа и маркетинг радили су навијачи...
Back to top
View user's profile Send private message
DRAGAN 1389
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 Apr 2010
Posts: 489

PostPosted: 23 Aug 2016 19:38    Post subject: Reply with quote

ultrazonfaultrazonfa wrote:
значи вама двојици је ок да буде 300 људи на трибини?!

Годинама смо се бавили мобилизацијом,утицали на то да људи што масовније се појављују на стадиону,за очекивати је било да тих неколико хиљада нових људи на северу почну скапирати шта значи бити Ултрас и мало се укључити у рад трибине,нормално не можеш од свих очекивати да прихвате тај начин размишљања,и сад након свог тог искуства опет људима титрати јајца да би долазили,по мени је то ван сваке памети..
_________________
Победа,жеља наша ТИТУЛА!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Бошко Кајгани
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Dec 2013
Posts: 12

PostPosted: 23 Aug 2016 19:42    Post subject: Reply with quote

Погрешно си ме разумео... Ово не пишем за нас који смо увек ту, већ за оне који су били до јуче ту не знам дал их могу назвати правим навијачима али су ту међу нама били... Можда сам лупио разлоге зашто их нема али чињеница је да их није било на првенственим утакмицама. Ово пишем о Звездашкој популацији која чини велики део посете кад нас је било по 15 000 у просеку а мислили смо да не можемо испод и да су то прави. Ако неко има неки паметнији предлог како вратити људе нек предложи, ја сам написао оно што ми је дошло на прву и тренутно не видим друге начине да их вратимо...
Back to top
View user's profile Send private message
drlncz
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Jul 2016
Posts: 31

PostPosted: 23 Aug 2016 19:57    Post subject: Reply with quote

моје неко скромно мишљење је да се треба радити што више на људима који знају што су ту (тј. оних 2-3 хиљаде који су редовни) и то је то,мислим да ће се тако правом и здравом причом без превеликих амбиција привући доста нових нараштаја, јер сви знамо да на млађима свет остаје а онда едуковати њих. боље 2000 људи који су ту због фудбала, Звезде и жеље да помогну вољеном клубу него 10.000 од којих је 50-60% ту због фотографисања, флертовања са девојкама, гледања у јебене телефоне.
_________________
устајте, верни навијачи, ви којима је Звезда све, и запевајте, громко, јаче, јер сви живимо због ње!
Back to top
View user's profile Send private message
Каменко
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 69
Location: Пиз ди Материни

PostPosted: 23 Aug 2016 20:29    Post subject: Reply with quote

Ја бих за почетак замолио људе да престану да упиру прстом у кога год стигну. У групу, у симпатизере, у фотељаше, у ове, оне... Најлакше је у стресној ситуацији наћи кривца. То је уједно и најсигурнији пут у пропаст, јер ако си већ нашао кривца, тај кривац онда не можеш бити ти, јер је то неко други. Ту престаје могућност за преиспитивањем сопствених поступака, а то преиспитивање је годинама уназад велика врлина наше групе.

Ако погледамо кроз историју, Звезда је много више од обичног спортског друштва. Она је један од стубова једног целог народа, Дух, симбол за узвишене идеје, за Светог Саву, за Србију, братољубље, жртву, канал једне велике групе људи у потрази за бољим светом = у потрази за Богом.

И пре Црвене звезде, те идеје и те тежње су постојале, постојаће и после ње. Можемо сликовито да кажемо да су те идеје душа, а Црвена звезда тело. Звезда је постојала и пре Звезде. Звезда је можда посрнули гигант за неког новинарчића који пише за ко зна чији ситан или крупан интерес. Звезда је непролазна пријатељу.

Морамо се држати свега тога толико дечије тврдоглаво, као пијан плота! То су наши корени, то смо ми!

Спортски гледано, покушавамо да изађемо из једне ситуације која је била неминовна, и много ћемо пута још браћо ударити главом о зид док не пробијемо горњу границу муља у ком смо се мало издигли са дна, и да из муља тек дођемо до воде, па да покушамо, само покушамо, да испливамо док имамо још мало ваздуха. Е то је ситуација у којој се налазимо.

Најбитније је да знаш ко си и шта си. Кад то не знаш, џаба ти све. Ту почиње несигурност, следећи корак сујета, следећи корак комплкеси, следећи корак живот са комплексима, следећи корак пропаст.

Када то знаш, може све око тебе да се руши, а ти ћеш опстати држећи се оног Божијег чиме си испунио себе.

Према томе, сетимо се себе, и као појединци, а посебно као група, па како нам Бог да...

СВИ НА СЕВЕР!
Back to top
View user's profile Send private message
Београђанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 93

PostPosted: 24 Aug 2016 15:36    Post subject: Reply with quote

Konsiliere wrote:
укратко, младићи звездине трибине некад и сад су 2 света....Србија и српство у одличје трибине и спорта....клинци не капирају ни историју нит верујем да сви знају звездине звезде....све је за њих смарање, и зато нема београдске деце, част изузецима! Међутим старије популације нервирају управо ти пресеци неких денс песама и фенси тике фазони на трибини....док једни немају за пиво да се олеше, други носе скупоцене гардеробе...угодиш клинцима, новим песмама и атмосфером, али они нису учени да губе, па се повлаче и не воле ту губиташку Звезду без европе...е онда ти остају старе кајле, које је чика Веља знао да врати, зато је и било масе...нек слушају деца прва 2 це-деа, уче се да боду само пичке, тренирају ко Руси и шибају се на ферку,оду бар једном на Космет, оду до Фоче, оду до Требиња., па ће им бити лако да прошетају и до Рајка. Уздравље!

Прави пример овог уписа је дочек спортиста некада и сад:
https://www.youtube.com/watch?v=mHFllmzRUSw&feature=youtu.be&app=desktop што показује да смо као нација отишли у курац.

Сећам се да сам имао 12 година када сам се искрадао из куће да бих са најбољим другом ишао да гледам Звезду. Мислим да су данашње генерације такве да су незаинтересоване за спорт, да немају никакву потребу за привржености према нечему што се зове клуб, све се данас гледа кроз паре и имам утисак да деца почињу да тренирају спорт да би се обогатили а не да би уживали у детињству, надметали се и водили здрав начин живота.
Икс пута се дешавало да неко пита да ли има организованог навијања на рукомету, одбојци итд.. то доказује да су многи долазили због групе а не због клуба. Пре свега сви треба да будемо Звездаши па онда Делије.
За мене су разочаравајуће и бројке из прошле и претпрошле сезоне јер знам да се против неког спартака из суботице 2012. окупило 41250 људи који воле Звезду http://www.delije.net/galerija/11_12/1112_cz_spartak_5.jpg, а затим против смедерева слична бројка http://www.delije.net/galerija/11_12/1112_cz_smederevo_12.jpg што је неких 4-7 пута више него у последње две, две ипо године (посета варирала од 4000-12000 ако не грешим).

Не може све увек бити тако сјајно, нормално је да после онакве ''експанзије'' дође до неког пада и сматрам да ће се права снага звездаштва огледати баш у овој ситуацији. Могуће је да опет доведемо тих 41250 све је до нас. Успавани су? Пробудимо их. Зашто су стале оне приче да следећу утакмицу свако поведе још 2 друга? Где је онај ВЕТАР У ЛЕЂА од пре годину дана?
Делије, звездаши, не заборавите да ЈЕДАН КЛУБ ВРЕДИ ОНОЛИКО КОЛИКО ВРЕДЕ ЊЕГОВИ НАВИЈАЧИ и зато ИДЕМО СВИ НА СТАДИОН РАЈКО МИТИЋ!
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 24 Aug 2016 16:44    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/pcYTTzC2gVw?t=4m18s
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

View previous topic :: View next topic
Page 8 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop