DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ЗВЕЗДА-ЛУДОГОРЕЦ
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Угљеша
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Dec 2007
Posts: 72
Location: Онтарио и Далмација

PostPosted: 03 Aug 2016 13:41    Post subject: Reply with quote

ево мислим се дал да напишем нешто или не на коментар, али већ је све написано
Генералштаб wrote:
......е како треба? Ти си дечко промашио форум, или си.......

....надовеже још 10 правих, чисто да видиш колико си одсутан од реалности. Ако ниси....

....а сви који су изашли напоље како смо примили 4. гол...не постоји оправдање таман да су ти сви возови побегли у животу! Да ј....

....шта не! Слобода је нешто што многи људи више ни не знају шта значи...ушли су у те неке колотечине.....

......ти мислиш. Убише нам скоро све што постоји у нама људско као наорду...али ето има.....

...реакцију се огледа много тога! Прво дал смо људи, па све остало.


Што се тиче спортски и фудбалски ствари могли би данима, али ја мислим да ово није форум за то.

Навијачки гледано, класична европска утакмица као што је већ написано, било је ту добрих и лоших ствари.

И ако могу да се надовежем на пар коментара овдје и на пар других тема које се провлаче. Ако није прикладно теми избришите или помјерите на другу тему.
Невезано ђе сте, дали у комшилуку Маракане, Београду и околици, Србији, Српској, или 8000км далеко, увјек можете да помогнете клубу и трибини ма ђе били. Идеално би било да је свако од нас на утакмици, и на северу кидамо глас и дланове. Ако већ нисте спремни да кидате, узмите за исток, па кад сте спремни онда назад. Ако из било ког разлога нисте у могућности, да ли сте урадили што можете да наговорите једног или више другова да оду на стадион? Ако је далеко да ли сте можда скупили кинту па да макар један или двојица из ваше групе оду на трибуну ако не могу сви? Да ли сте платили чланарину клубу? Да ли сте купили сезонску? Да ли сте дали прилог Фондацији Делије? Увјек има начина да се помогне и да се ствари гурају на боље. Ако и има неки предлог за побољшање било чека и ту има начина да се фино помогне а не да одма по форуму да се пљује. Трибина има свој ред и ту је да се поштује. Има ставри које би свако од нас можда промјенио и са којима се не слаже али те ствари се не мјењају преко тастатуре. Увјек има начина да се нешто покрене и помогне, али прва ствар је што свако од нас погледа у огледало и упита се да ли сам ја урадио што је у мојој моћи за добробит клуба и трибине. Ако не кренемо од себе свака дискусија је сувишна.
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 03 Aug 2016 13:59    Post subject: Reply with quote

Био сам на Југу после дуго година ... Баш сам се разочарао у неке ствари, неки ликови су користили корео са брисање столица, цепали за седење, један маторац узео их 10 и бацио ... Расправљао сам се, колико сам могао , али сам тек после схватио да су први пут људи на утакмицу неку дошли, то су ми и признали, невероватно
Други продужетак је тек половина ове трибине дочекала .. Мада је навијање било с времена на време изненађујуће добро .. Пратио се Север у већини песама, голови су прослављени у делиријуму .. Север из ове перспективе већину утакмице јако добар ! Гласан, упоран ! Чак се и у продужецима када је већ на самом почетку истих све било одлучено, чула песма јасно и гласно . С обзиром да се свакакви скупљају на утакмицама овог типа, добро је било, једино је други продужетак, и она масовна бежанија са стадиона покварила утисак. Мада је и у то Север остао да стоји постојано !!!


https://www.youtube.com/watch?v=XI1XApik8vg
Без коментатора ПОНОС Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 03 Aug 2016 14:12    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
Vizantija
ДЕЛИЈА


Joined: 20 May 2014
Posts: 185

PostPosted: 03 Aug 2016 15:24    Post subject: Reply with quote

Шта рећи на ово? Дефинитивно су празне пароле најбоља ствар за њих...
https://www.youtube.com/watch?v=NL7SJQvqmHg
Back to top
View user's profile Send private message
Vizantija
ДЕЛИЈА


Joined: 20 May 2014
Posts: 185

PostPosted: 03 Aug 2016 15:33    Post subject: Reply with quote

Лука30 wrote:
Најгори утисак од синоћ је да је пола стадиона изашло пре краја утакмице!
Сваког ко себе сматра Звездашем/Делијом а изађе пре краја ЗАТО ШТО ЗВЕЗДА ГУБИ, не треба више ни да се враћа!

Да ли си можда помислио једног момента да брдо нас путује стотине километара и да ујутру устају људи рано за посао, или си одмах нашао да судиш ти који си вероватно из Београда, који ће кући бити за 15 минута??!
Back to top
View user's profile Send private message
Неми посматра
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Apr 2012
Posts: 40

PostPosted: 03 Aug 2016 15:40    Post subject: Reply with quote

Vizantija wrote:
Лука30 wrote:
Најгори утисак од синоћ је да је пола стадиона изашло пре краја утакмице!
Сваког ко себе сматра Звездашем/Делијом а изађе пре краја ЗАТО ШТО ЗВЕЗДА ГУБИ, не треба више ни да се враћа!

Да ли си можда помислио једног момента да брдо нас путује стотине километара и да ујутру устају људи рано за посао, или си одмах нашао да судиш ти који си вероватно из Београда, који ће кући бити за 15 минута??!


Да смо повели 3:2 или да су остали пенали, јебало би се вама што путујете стотине километара и за посао и за километре и за то што устајете рано. Срам било сваког ко је изашао, посебно оне који траже оправдања сада!
Back to top
View user's profile Send private message
Vizantija
ДЕЛИЈА


Joined: 20 May 2014
Posts: 185

PostPosted: 03 Aug 2016 15:52    Post subject: Reply with quote

Неми посматра wrote:

јебало би се вама што путујете стотине километара и за посао и за километре

Нема потребе за грубим речима, ти имаш своје мишљење ја своје. Сматрам да је учињена неправда према људима из унутрашњости који чине бар 50% публике од синоћ, како паролом тако и овим прозивкама на форуму, уместо да се захвали свим људима који су направили километарску колону на аутопуту са свих страна Србије ви тако... па није у реду...
Ја сам искрено пресрећан издањем трибине и целог стадиона, као и чињеницом да нас је било дупло више него што комшијски стадион може да прими...
Back to top
View user's profile Send private message
Звездаш до кр
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Nov 2013
Posts: 126

PostPosted: 03 Aug 2016 15:52    Post subject: Reply with quote

Све је речено и још једном, срам да буде сваког појединца који је изашао после њиховог трећег гола.

Кореографија феноменална, иако се четврта парола млитаво држала јер људи нису пазили на горњи део који је скоро потпуно спао са шипки.

Да се скрене пажња бубњарима код ''По зими, киши...'' да се УСПОРИ код дела са рукама, иако смо и код те песме изгубили прави ритам. ''Евровизија'' већ нажалост стандардно пребрзо отпевана управо због брзог ритма бубњева. Свака част момцима до тунела на покушају праве, спорије верзије.

То је то, идемо даље па макар у ЛЕ да уђемо.
_________________
Запад је десно !
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 03 Aug 2016 16:14    Post subject: Reply with quote

pacanga wrote:

Немојте само да ми говорите о играчима који гину на терену и о помаку који је направљен. Ја то не видим. Никако.
Видим само гомилу страних дегенерика које је неко довео ко зна због чега и који везе са курцем немају. Видим екипу од више странаца него наших младих играча. Видим Север који пева песме које нема ко да разуме. И немојте само о напретку у игри. Ако је курчева наша лига мерило за успех онда боље да никада нико ништа не напише о фудбалу више. Ако је проћи валету, еј бре валету, једва и уз лошу игру, а затим испасти од бугара успех и корак напред онда ја не знам шта више да кажем. Слажем се да се све врти око пара али нисам сигуран дал су ти бугари толико богатији од нас а и да јесу шта ћемо са другим спортовима где се наш клуб брани много боље са много мање пара (колики је буџет био у кошарци а кога смо све побеђивали). Погледајте снимак утакмице и кажите ми да ли сматрате да су оне пичке доле, недостојне црвено белог дреса, кажите ми да ли мислите да су гинули на терену? Залагање и менталитет, брука и срамота. И сада ће они да надују некога у нашој лиги 4-0 и биће опет нисмо имали сређе у европи, бла, бла. Чињеница је да помака нема. Да смо го и обичан курац и да ће бити све горе док нам неко маже очи и констатно прича како је боље. Исто као и у политици. Е људи то виде и то почиње да их иритира. И зато кажу, ма кога бре ови пеглају и лажу. И не дођу на утакмицу. Ајде бре да баталимо те приче, да будемо свесни да нам нема лепоте и среће од фудбала нити успеха још годинама, можда и никада и да се окренемо навијању, зезању, проналажењу начина да привучемо још више навијача (понављам, навијача) на стадион и да се трудимо да направимо језгро за опстанак каквог - таквог менталитета. Ако је то још могуће, а бојим се да смо закаснили.

Ја не знам можда гледамо неке две Звезде? Можда оно лагано шетање кроз нашу лигу од прошле сезоне нисмо видели исто? Можда оне победе на дербијима и игре не гледамо исто? Можда мислиш да је Каират исто дебилна екипа, па смо опет испали у првом колу од њих. Сада смо сигурно јачи него прошле годинеу ово време, али једноставно не може све и од једном. Ја видим другачије ситуацију од тебе. Видим да је тек кренуло нешто да се ради око клуба, и за то треба време...а људи су нас већ видели у лиги шампиона. Не иде то баш тако и од једном. Мора да прође неко време да доминираш овде, да се стабилизујеш...па онда да нападаш неку од лига...ово сад је искорак од оног од прошле године. Дал се они вукли или не, они су били довољно јаки да искористе све наше грешке ми њихове нисмо и то је то. Мање смо искусан клуб, уигранији...и може још свашта да се каже на ову тему...али поента је да је и ово неки напредак ако гледамо на дуже стазе. Минималан, али ипак јесте.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 03 Aug 2016 16:17    Post subject: Reply with quote

Звездаш до кр� wrote:

То је то, идемо даље па макар у ЛЕ да уђемо.

Где да уђемо? Па 3 пута ће нам бити теже него ови Бугари. Немој да се људи трипују, нека ми напунимо трибину прво како треба...па да се надамо ичему. Али не против следећег у Европи, него на првенсрвеној утакмици!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
andjelooo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 May 2009
Posts: 738
Location: Фонтана

PostPosted: 03 Aug 2016 17:03    Post subject: Reply with quote

RS_FC wrote:
Дрогирају се? Јесте, то је само вутра
Па зато што видимд аје људима пун курац да удишу то говно, тога има и на кошаркашким утакмицама у хали где се осети на 100 метара, зашто нико не реагује?



Колико год да си пролупао мени је занимљивије да прочитам неки овакав пост него стотину других што цитирају Генерала и подвлаче његове речи .
Раније су чешће писали људи са неким својим лудим размишљањима али таква размишљања су обично била продукт тих неких ствари против којих се ти овде бориш .
Ако ништа друго овакви постови служе да форум буде занимљивији , да људи више пишу и читају .


Quote:
Чињеница је да смо у каналу када је навијање у питању, хтели ми то да признамо или не
.


Навијање је очајно већ дужи временски период , што се најбоље примети ако се утакмица погледа са неке од других трибине .
Реално одавно више не важи онај наслова из новина "Пакао , име му је - Маракана !"
По мени најбоље навијање у овој деценији је било на оном куп дербију када смо победили партизан после не знам ни ја ког времена , док је Роби био тренер .

Што се тиче кореографије то је стварно без премца .
_________________
Замолио бих дежурне критичаре, негативце, напаљене клинце, доконе полемичаре, мудријаше, комедијаше и сличне да се уздрже од коментарисања
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 03 Aug 2016 17:32    Post subject: Reply with quote

Па да, нама треба коментар небулозан пун глупости, да би ми могли да се окачимо на њега да напишемо да то није тако. Једино то изгледа може да покрене људе овде да се поново појаве и напишу нешто.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Incidente
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Nov 2002
Posts: 114

PostPosted: 03 Aug 2016 17:59    Post subject: Reply with quote

Изгубили смо,па шта,испали из борбе за лш,па шта...играће се фудбал још,биће још битака за лигу шампиона,није ово последња.Оно што ми је синоћ запало за око је тај одвратни менталитет публике са истока и запада...који одмах после трећег гола бугара напуштају стадион,док је пао четврти гол они су већ били у колима на путу ка својим кућама.Ужас.Почетак утакмице 50 сома људи,крај утакмице 15 сома људи...то је мени већи пораз него онај на терену! Ајде,то су људи да кажемо евро навијачи,али опет,тај менталитет и то размишљање да идеш са стадиона кад видиш да губимо...то је пре свега једна велика срамота и у неком дубљем размишљању издаја свога клуба! Даље,уместо да загрмимо као никада до сад кад смо видели да већ испадамо,пола севера блене у терен нешто негодује,сморили се људи због пораза.Сморио сам се и ја али сам имао жељу да север загрми да се Маракана затресе,да покажемо и у поразу какви смо и од чега смо...лако је у победи бити велики,то може свако,али ајде у поразу буди велики и покажи како се бодри клуб и кад не иде и кад се губи.Е тад се показује менталитет и ту се показује разлика између великих и малих...а ми смо велики и увек смо и били...па према томе нема потребе за оном тужном атмосфером кад смо видели да испадамо,него тад грла да се одеру,тад се навија да пуца све,тад се скаче тад се лудује,тад се тера инат поразу и тад се показује да смо велики...! Па ајде само замислите слику где 11-12 сома људи на Северу скаче грми лудује а клуб нам губи на терену и испада из квалификација за лш...само замислите,верујем да би сте били поносни што сте део тога.
Back to top
View user's profile Send private message
обр1
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Jul 2013
Posts: 8

PostPosted: 03 Aug 2016 17:59    Post subject: Reply with quote

Још једна евро утакмица нам је показала какав је "навијачки менталитет" и какво нам је "навијачко васпитање". Доношење селфи штапова и сликање око и на стадиону, поготово на Северу, као и вувузеле и доношење осталих евро модерних навијачких реквизита, ношење кореографије из сектора у сектор, узимање што више делова кореографије како би се село на њу да се не прехладе европејци, манекена, деце од 10-11 година у срцу Севера, девојака које су пошле на матуру исто тако у срцу копа. Људи не знају где им је место, немају поштовања према другим, важнијим људима на трибини. Али изгледа да је то већ саставни део европске утакмице. европа никад није била део нас, али изгледа да је дебело ушла у већину људи. О праћењу мелодије и бубњева да се не прича али опет то су људи који долазе на стадион од јула до јула. Евровизија и по зими, киши.. кад је део са рукама нам се претворио у најобичније аплаудирање. Бокове и на европским утакмицама али и на домаћим треба да буде срамота (изузетак за оне људе који су из копа заслужено отишли на бочне делове како би искулирали), праћење утакмице читавих 120 минута са скрштеним рукама и ћутања као да су мутави. ТРЕБА ДА ВАС БУДЕ СРАМОТА! И живо ме занима да ли ће силни они људи који су искрено подигли руке на питање "Ко ће од вас доћи на следећу првенствену утакмицу?" заиста и доћи, или ће то бити иста она екипа од 3000 људи која је из викенда у викенд ту. И питао бих само дотичног човека са оног небулазног поста са претходне странице да није онај исти новинар који је написао да се манемо уефе и осталих и само да певамо Звезди? Е баш не треба да се манемо те приче него да је истерамо до краја. Доста је било ћутања и угњетавања нашег народа, гурања ствари под тепих и заборављања оваквих ствари. ИНАТ И ПРКОС! Ћераћемо се још! И још једна ствар за дотичног, Север није место лепог понашања и место где је све по бонтону. Север је разуздана маса, цигани лудаци, људи који су сви као један, место где се бежи од свакодневнице од свих животних проблема, посла од 9 до 5, место где си свој међу својима, место где ћеш да скачеш, дивљаш, урлаш, навијаш свим срцем за клуб. Али ти и теби слични никад неће разумети то, па господо ви лепо изволте у неки дом културе па се тамо понашајте. И као што каже песма: НАЈВЕЋИ ОЛОШ СМО, ПИЈЕМО И ДУВАМО НА УЛИЦИ...
Back to top
View user's profile Send private message
Incidente
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Nov 2002
Posts: 114

PostPosted: 03 Aug 2016 18:15    Post subject: Reply with quote

А ти RSFC...ђигло га жноне и пази да не претераш...ти ''наркомани'' како их ти називаш раде онако како им срце,савест и осећања кажу,како су их њихови преци учили и како их је њихова историја и традиција научила.А ти си један ''модеран'' миш мали који не сме ником да се супростави и који иде линијом мањег отпора...и који прихвата све и сваку неправду,само да му се не дај Боже нешто не деси.И ту ти је јасна разлика између ''наркомана'' и тебе! Север на неправде не ћути,а тебе ко јебе и онако си ''модеран'' прозападни провокатор...и ђускаш како ти газда засвира.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop