DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ЗВЕЗДА-ЈАГОДИНА 71. РОЂЕНДАН!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Konsiliere
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2006
Posts: 169

PostPosted: 07 Mar 2016 19:39    Post subject: Reply with quote

жао ми је фрајера што дођу да се устондирају шиптарским сканијама, глуме лудило...жао ми је клинаца што везе немају како је кад изгубиш глас...како је кад би без фона отишао на текму....жао ми их је свих, јер појма немају како ЗВЕЗДА враћа кад СЕВЕР гине за њу. Насупрот томе, никад им није касно да пробају и схватиће врло брзо шта је то ДЕЛИЈА! Да није коп до пола наш врх, него најтежа ситуација где се види језгро навијача који себе могу назвати УЛТРАСИ. Они и јесу извукли ову текму. Али без јаког севера, не грме ни околне стране....а једина замерка је што ништа није певано Космету.
_________________
немој да све наше ратове сломе упропасте као да не значе ништа, зар не пожелиш да се окренеш, и нађеш снаге да нас покренеш!
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 07 Mar 2016 19:57    Post subject: Reply with quote

Прво, нови људи који долазе, што смо сви приметили, немају емоцију према клубу и то је нормално. Није свакога од нас ћаке повео кад је имао 5 година на утакмицу, нисмо сви ту одрасли уз Звезду. Потребно је научити те људе шта је Звезда да би је заволели што пре. Да би човек певао, мора да разуме то што пева, мора да осети те речи и доживи их на прави начин, као навијач који се бори за свој клуб. Мислим да би леци требало да помогну у смислу едукације новијих људи, уз то и ми који доводимо нове људе треба усмено да их учимо шта је Север и шта значи бити део њега.
Back to top
View user's profile Send private message
Konsiliere
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2006
Posts: 169

PostPosted: 07 Mar 2016 20:25    Post subject: Reply with quote

Џони БГ wrote:
Мислим да би леци требало да помогну у смислу едукације новијих људи, уз то и ми који доводимо нове људе треба усмено да их учимо шта је Север и шта значи бити део њега.
некад је било гурни оног који не пева или не скаче, сада би можда требало да му се дереш на уво, али све су то нагађања, шта ако. можда пре попијеш шамар него да неко пусти глас. Опробан рецепт је често дељење трибине док се не разбукти атмосфера, ко памти шетње лево десно, да се маса измеша, размрда и сл. Увек буде оних који негодују али се на крају већина исцима. И као и увек, са разгласа се ваља најебати кеве, када су услови идеални фудбалски, бројка пристојна, а атмосфера рођенданска.
_________________
немој да све наше ратове сломе упропасте као да не значе ништа, зар не пожелиш да се окренеш, и нађеш снаге да нас покренеш!
Back to top
View user's profile Send private message
344A
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jun 2015
Posts: 74

PostPosted: 07 Mar 2016 20:26    Post subject: Reply with quote

serbian ultras wrote:
344A wrote:
Само још да неко спомене митоманске приче како се пре 2008е навијало боље и како је атмосфера била боља и то је то.

Да се ви "радикални" одавде шта питате...


Под један позера ниси могао да видиш ни код куће ни у гостима,под два резултати су били очајни а људи су навијали сви до једног да л нас било 3000 или 7000,менталитет је био тотално другачији...


Очигледно не причамо о истим утакмицама ако спомињеш овде да није било позера, а било их је увек и биће их поготово на великим трибинама. О томе какви су резултати били пре, а какви последњих десет година тек да не причамо. Времена се мењају тако и структура људи која данас долази не само на Север већ уопштено на утакмице. Раније су знали да бриде образи онима који не певају, а спусте се на трибину тамо где им није место , раније није било могуће да се чопор девојчица од 13 година домогне карата за Бањицу против Рада рецимо... али ето налазимо се у времену где се налазимо, све се изокренуло и јако је мало правих и искрених навијача.

Ако себе називаш навијачем, а навијач пре свега навија онда је логично да будеш у самом копу одакле се кува. Где је тај коп код нас данас? Да ли је он у средишња два сектора или само испод средње шипке или у више групица на Северу које констатно 90+ минута навијају?

Луксуз који овде људи спомињу да имамо бодовном предношћу па би да екпериментишу треба управо скренути на такве ствари да се у старту прекине песма ако не ваља, да се објасни и крене како треба.Рецимо евровизију треба застављати сваку утакмицу по 20 пута ако треба док се лепо не испрати како треба ритам и за почетак да се пева без руку јер са рукама само збрзамо још више и засеремо двогласом, трогласом...
Часопис би такође био јако добра ствар, да се објасни млађим нараштајима како треба да изгледа навијач са Северне трибине. Форум не посећују многи, али часопис који се продаје на трибини мора свако макар да прође поред њега да баци око.

Многи други би дупе дали за бројност коју имамо, иако се теше оним мало нас је али правих немој да изгубимо то и само људи који су крварили да нас има данас колико нас има знају шта то значи и колико је тешко било доћи до тога у најгорем времену по наш клуб од самог оснивања!
Back to top
View user's profile Send private message
Farhazdinac
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Oct 2006
Posts: 125

PostPosted: 07 Mar 2016 20:51    Post subject: Reply with quote

Ја имам 30+, нисам музикалан ни мало, идем на све утакмице и пушим усрани сканк на свакој...и веровали или не навијам на свакој СВЕ време. Проблем није ни у годинама, ни у трави, нити у песмама које се певају... него у људима. Ми већ годину две, сем пар песама, не можемо да отпевамо ни једну једину песму како треба на маракани. Гостовања су још гора у принципу. И то је толико тужно да то није нормално. Позитиван пример у последње време је Баново брдо, где је тај фамозни Низамски растанак први пут певан и певан скоро 30 минута и то врло добро. Сад опет по 50 пут ћемо поновити, али док не станемо једни до других, нећемо ни навијати како треба. Јер колико год ја био вољан и оран да одерем грло, то не могу да урадим ако 40 људи око мене не пева. И НЕ, нема шансе да их ја натерам да певају тако што ћу се драти или певати најмелодичније, бити упоран и сл. Као и на рођендану, концерту, журци...ако си међу лошом екипом и смарачима, нећеш се добро провести, док се на само 20м од тебе људи проводе до јаја. Превише је дошло тих неких ликова којима ту реално није место...што се каже бар су дошли, за разлику од осталих, али они неће певати уопште или ће одлепити на први круг Аиде и ајде играј и бори се и онда неће чак ни мумлати. Разводнили смо се, раштркани смо, огромна нам је трибина, има много људи и само збијени можемо да навијамо како треба. Већ дуго не навијамо ни просечно, многи на утакмици гризу нокте због тога, многи и овде паламудимо...дакле има нас много који желимо да мењамо, а ништа се конкретно не договарамо.
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 07 Mar 2016 21:40    Post subject: Reply with quote

Farhazdinac wrote:
Ја имам 30+, нисам музикалан ни мало, идем на све утакмице и пушим усрани сканк на свакој...и веровали или не навијам на свакој СВЕ време. Проблем није ни у годинама, ни у трави, нити у песмама које се певају... него у људима. Ми већ годину две, сем пар песама, не можемо да отпевамо ни једну једину песму како треба на маракани. Гостовања су још гора у принципу. И то је толико тужно да то није нормално. Позитиван пример у последње време је Баново брдо, где је тај фамозни Низамски растанак први пут певан и певан скоро 30 минута и то врло добро. Сад опет по 50 пут ћемо поновити, али док не станемо једни до других, нећемо ни навијати како треба. Јер колико год ја био вољан и оран да одерем грло, то не могу да урадим ако 40 људи око мене не пева. И НЕ, нема шансе да их ја натерам да певају тако што ћу се драти или певати најмелодичније, бити упоран и сл. Као и на рођендану, концерту, журци...ако си међу лошом екипом и смарачима, нећеш се добро провести, док се на само 20м од тебе људи проводе до јаја. Превише је дошло тих неких ликова којима ту реално није место...што се каже бар су дошли, за разлику од осталих, али они неће певати уопште или ће одлепити на први круг Аиде и ајде играј и бори се и онда неће чак ни мумлати. Разводнили смо се, раштркани смо, огромна нам је трибина, има много људи и само збијени можемо да навијамо како треба. Већ дуго не навијамо ни просечно, многи на утакмици гризу нокте због тога, многи и овде паламудимо...дакле има нас много који желимо да мењамо, а ништа се конкретно не договарамо.


TO JE TO!
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
ЂорђеКНН
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Sep 2013
Posts: 271

PostPosted: 07 Mar 2016 21:40    Post subject: Reply with quote

И ово "буђење" на форуму је нешто,значи да нас има доста којима смета овакво навијање. Само за навијање нас треба пуно више него за кореографије,бакљаде и сличне активности на трибини,које обавља један одређен део људи. За навијање се морамо ми остали потрудити,свако мора дати допринос. Доста људи коментарише и пљује навијање а и сами не навијају. Мислим да и форум и писање овде не може то много променити,зато што мањи део трибине редовно прати форум. Оно што би можда могли одавде покренути јесте неки договор,акцију,да видимо колико нас има на трибини који пишемо и читамо форум.
Предлог:
Могли би већ за наредну утакмицу кући направити договор да се на утакмицу дође пола сата раније,да се стане у средишња два сектора,да одређена,договорена песма крене да се пева пре почетка утакмице. Без неких најава,позива са шипке,само песма и бубањ. Тако би видели колико људи чита и пише овде,тако би свако од нас сем писања могао показати свима како треба навијати и дао већи допринос од самог писања овде. Па да видимо како би то изгледало,да ли би то могло да нас покрене и да остатак трибине прихвати.
Back to top
View user's profile Send private message
Ниџа
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Mar 2015
Posts: 31

PostPosted: 07 Mar 2016 22:45    Post subject: Reply with quote

Нисам хтео у овој теми, али видим да се ипак повела дискусија овде па ајде да напишем шта сам хтео. Лепо је видети пун север, лепо је видети и пун стадион, некако ти буде пуно срце. Присећам се, негде почетком 2000-их година, играмо са чини ми се Војводином, а на северу можда око 1000 људи. Од тих 1000 можда 100 не припада ту. Остатак буквално живи за тај тренутак, а првенство изгубљено одавно. Мобилни телефони једва да су постојали, камере на телефонима нису још биле ни у плану. За нас у то време клинце, свака утакмица је била ново доказивање, певаш бре 90 минута да покажеш свима око себе да си заслужио да будеш ту. Али ипак на првом месту певаш јер је то начин показивања љубави вољеном клубу. Знало се бре зашто се долази на трибину и није долазио свако. Сада је нажалост ИН доћи на север, уз неку обавезну сликицу, па неки таг ово оно, лудило, био сам на утакмици, скупити што више неких лајкова и шта ти ја знам. А опет на радост, имамо пун север. Оно што сам већ написао, структура људи се променила. Пуно људи долази зато што је ИН бити виђен ту, а не зато што стварно желе да буду ту. И не можеш ти њима усадити никакву љубав, загриженост, нити пренети део своје, они то не осећају па не осећају и никада неће осећати. Баш сад против Јагодине, поред мене нека групица клинаца њих 4-5 расправљају се ко има скупље патике. Мене нека туга ухвати, сетим се како смо ми скупљали паре да купимо патике другу који их нема. А сад је битно чије су скупље. Имамо ми и фантастичних клинаца на трибини, којима буквално видиш страст и љубав према клубу у сваком покрету. Али некако ја можда имам превелика очекивања па очекујем да сваки клинац на трибини буде такав, исправан, да долази ту зато што воли а не из фазона. Посебна прича су ови селфи навијачи, баш сад против Јагодине за време бакљаде телефони свуда около, приђе неки дечко једном од тих и онако у океј тону му објасни да угаси телефон, значи буквално је добио одговор ЗАШТООО ДА НЕ СНИМАМ??? За неке просто лека нема. Долазе људи на север и зато што је ту јефтинија карта, држава је у каналу, нема народ ни посла ни пара и њих не треба ни кривити, да могу да си приуште вероватно би гледали са истока или запада.

Долазимо до онога што може да се уради! Неко је већ написао да се дели трибина на 2, 4 дела, то је супер ствар. Људи генерално воле да се надмећу са другима, па и са самим собом. Кад већ немамо ривале на супротној трибини, требали би чешће да закувавамо између себе. Таман тако људи имају и времена да одморе мало глас, да се сконцентришу на краће делове текста што је свакако лакше него извлачити целу песму. Неко помену груписање, не знам колико је то решење, ако се групишемо скроз онда ови са стране тек неће пустити глас. Можда би што неко рече шетање по трибини било супер решење, можда и цео коп померати некад лево, некад десно, па се можда некоме са стране и свиди да буде у копу па добијемо неке нове сталне чланове копа. Можда попети виђеније људе на сваку шипку на коју је могуће попети се на трибини, па да видимо да ли неко испред или около неће да пусти глас. И кад видите да је неко дошао сам на утакмицу, нарочито ако је клинац, позовите га код вас, нека навија са вама у друштву, загрлите га, нека осети да је део нечега, то је за све нас ситница, а некоме може пуно да значи и можда трибина добије неке нове квалитетне чланове за наредних 20 година... ЈЕР ЗВЕЗДА ЈЕ ЖИВОТ СВЕ ДРУГО СУ СИТНИЦЕ Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодоксија
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2015
Posts: 230
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 07 Mar 2016 23:06    Post subject: Reply with quote

Organizator skupa wrote:
Farhazdinac wrote:
Ја имам 30+, нисам музикалан ни мало, идем на све утакмице и пушим усрани сканк на свакој...и веровали или не навијам на свакој СВЕ време. Проблем није ни у годинама, ни у трави, нити у песмама које се певају... него у људима. Ми већ годину две, сем пар песама, не можемо да отпевамо ни једну једину песму како треба на маракани. Гостовања су још гора у принципу. И то је толико тужно да то није нормално. Позитиван пример у последње време је Баново брдо, где је тај фамозни Низамски растанак први пут певан и певан скоро 30 минута и то врло добро. Сад опет по 50 пут ћемо поновити, али док не станемо једни до других, нећемо ни навијати како треба. Јер колико год ја био вољан и оран да одерем грло, то не могу да урадим ако 40 људи око мене не пева. И НЕ, нема шансе да их ја натерам да певају тако што ћу се драти или певати најмелодичније, бити упоран и сл. Као и на рођендану, концерту, журци...ако си међу лошом екипом и смарачима, нећеш се добро провести, док се на само 20м од тебе људи проводе до јаја. Превише је дошло тих неких ликова којима ту реално није место...што се каже бар су дошли, за разлику од осталих, али они неће певати уопште или ће одлепити на први круг Аиде и ајде играј и бори се и онда неће чак ни мумлати. Разводнили смо се, раштркани смо, огромна нам је трибина, има много људи и само збијени можемо да навијамо како треба. Већ дуго не навијамо ни просечно, многи на утакмици гризу нокте због тога, многи и овде паламудимо...дакле има нас много који желимо да мењамо, а ништа се конкретно не договарамо.


TO JE TO!


Срочио си га вала баш како треба. Компактан коп, па све остало, да вучемо једни друге, другачије не иде, ево већ неколико година...
_________________
Кад дође време за бој - идемо право на вас!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 07 Mar 2016 23:37    Post subject: Reply with quote

Ја не знам као да је неко открио неку нову планету у универзуму, а не као да је рекао оно што се прича већ 10 година...само што до сада није било зрелости међу нама да се нешто тако спроведе! Средишња два сектора су место где се очекује да се навијачи стационирају, а они прави...знају тачно где могу да стану и да то буде онако како треба за једног правог навијача. Не знам шта је ту толико компликовано и захтевно? Има малтене цео један део трибине који се истиче у навијању....само му прилазити и бити део тога...то је толико просто.
И још много фактора треба узети у обзир зашто је апатија...малтене да немамо навијаче преко пута нас, малтене да немамо са киме да се навијачки надмећемо. Једноставно то много кочи људе исто, много је тешко кад си сам и немаш са киме да се поредиш. Имаш....али то је тек катастрофа да кренеш да прихваташ да си део нечега што личи из далека на навијаче...али нема везе са тиме. Тако да...није ни лако тек тако извући грмљавину из трибине на утакмици са Јагодином. Морају људи баш да воле клуб и да осећају све што треба...да би навијали са том страшћу са којом би ми волели да се навија.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DRAGAN 1389
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 Apr 2010
Posts: 489

PostPosted: 07 Mar 2016 23:51    Post subject: Reply with quote

Код нас је феномен да типа момак са 25 година,је већ ветеран на трибини,е то је највећа бољка трибине.Узмите само у обзир колико је само око вас ту истих људи који су ту били пре неких 5 до 10 година,просто веома мали број људи ту остаје,а стално смењивање генерација на трибини сигурно утиче на многе негативне ствсри на трибини..
_________________
Победа,жеља наша ТИТУЛА!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодоксија
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2015
Posts: 230
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 07 Mar 2016 23:51    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Ја не знам као да је неко открио неку нову планету у универзуму, а не као да је рекао оно што се прича већ 10 година...само што до сада није било зрелости међу нама да се нешто тако спроведе! Средишња два сектора су место где се очекује да се навијачи стационирају, а они прави...знају тачно где могу да стану и да то буде онако како треба за једног правог навијача. Не знам шта је ту толико компликовано и захтевно? Има малтене цео један део трибине који се истиче у навијању....само му прилазити и бити део тога...то је толико просто.
И још много фактора треба узети у обзир зашто је апатија...малтене да немамо навијаче преко пута нас, малтене да немамо са киме да се навијачки надмећемо. Једноставно то много кочи људе исто, много је тешко кад си сам и немаш са киме да се поредиш. Имаш....али то је тек катастрофа да кренеш да прихваташ да си део нечега што личи из далека на навијаче...али нема везе са тиме. Тако да...није ни лако тек тако извући грмљавину из трибине на утакмици са Јагодином. Морају људи баш да воле клуб и да осећају све што треба...да би навијали са том страшћу са којом би ми волели да се навија.


https://www.youtube.com/watch?v=EVtji08C6vY

Како смо спонтано кували не тако давно, ето баш против те Јагодине...
Вртимо се у круг, сви све знамо, али нико ништа не предузима, видећемо докле
_________________
Кад дође време за бој - идемо право на вас!
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 08 Mar 2016 00:35    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=NX95yVzMaoQ
https://www.youtube.com/watch?v=hmMSDJoPs0M

увек се предузимало, тако ће бити и сад, шипка нек прекида док не буде добро, нек се обрати више пута трибини, нек се диже маса, (другар са ових клипова нек се опет мало више активира и на том месту) нешто од ових ствари што смо писали, ако не и све... удари! нек се опет покрену људи за те папириће, ролне.. то је увек доносило неку енергију. без цимања нема ништа. а ми можемо све кад хоћемо. разбићемо ту апатију. сад кренути, па до краја сезоне да буде све како треба, кад се буде славила титула, нека опет свако место у србији запамти атмосферу делија. ова сезона и ова екипа је то заслужила. а бога ми и ми ! после свих оних година. од кад је кренула мобилизација и наш инат и пркос волу и свима.. ова сезона треба да буде врхунац те наше приче! ајде бре!
Back to top
View user's profile Send private message
Farhazdinac
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Oct 2006
Posts: 125

PostPosted: 08 Mar 2016 01:26    Post subject: Reply with quote

Прекини ме ако пишем ствари које не бих требао, или које не разумем можда...али зашто се једну утакмицу не каже јасно и гласно( летком, преко разгласа, информатором) да бисмо волели да се у средишња два сектора стационирају само људи који су спремни да певају целу утакмицу. Сви људи којима је навијање битно, или који пишу овде ваљда капирају да треба да стоје у та два сектора. Ваљда нико не очекује да буде у сектору Д, при врху и да се чуди како људи око њега не навијају. Али реално стање је такво да 45-60мин пре почетка утакмице, скоро нико од НАВИЈАЧА није ушао и заузео место у централна два сектора, али су зато групе девојака и цивили то учинили. Они се ту осећају пријатно, не осећају никакву нелагодност, немају представу да им ту није место, немају појма да ми горимо и једемо се у себи јер навијамо као деде. Ми све ово што причамо...причамо мећу собом, увек исти ликови. Затворен круг људи. Остатак мисли да је корео до јаја, бакљада непоновљива, да смо паролама уболи суштину и да смо најјачи навијачи на свету. Глупо поређење, али то вам је нпр као кад неко слуша Ђуса и Шаилу, а трипује се да је невиђен репер. Друга ствар о којој причамо је та да у кавезу виђамо навијаче 2,3 пута за сезону и да су гробари никад јаднији. И онда дође дерби код њих, кад треба да их урнишемо у навијању, где се део истока и запада спаја са севером, где јебемо карамо грми из петних жила пре почетка утакмице, где преокрећемо резултат...и ми видимо да од њих нема ништа, задовољимо се што смо навијали за нијансу боље од њих и ћао. Сви сегменти трибине су на највишем нивоу буквално и ту нема шта да се прича, па дај онда да се посветимо овом најбитнијем, и изгледа најдосаднијем, и да почнемо да навијамо како можемо.
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 08 Mar 2016 06:27    Post subject: Reply with quote

Farhazdinac wrote:
Прекини ме ако пишем ствари које не бих требао, или које не разумем можда...али зашто се једну утакмицу не каже јасно и гласно( летком, преко разгласа, информатором) да бисмо волели да се у средишња два сектора стационирају само људи који су спремни да певају целу утакмицу. Сви људи којима је навијање битно, или који пишу овде ваљда капирају да треба да стоје у та два сектора. Ваљда нико не очекује да буде у сектору Д, при врху и да се чуди како људи око њега не навијају. Али реално стање је такво да 45-60мин пре почетка утакмице, скоро нико од НАВИЈАЧА није ушао и заузео место у централна два сектора, али су зато групе девојака и цивили то учинили. Они се ту осећају пријатно, не осећају никакву нелагодност, немају представу да им ту није место, немају појма да ми горимо и једемо се у себи јер навијамо као деде. Ми све ово што причамо...причамо мећу собом, увек исти ликови. Затворен круг људи. Остатак мисли да је корео до јаја, бакљада непоновљива, да смо паролама уболи суштину и да смо најјачи навијачи на свету. Глупо поређење, али то вам је нпр као кад неко слуша Ђуса и Шаилу, а трипује се да је невиђен репер. Друга ствар о којој причамо је та да у кавезу виђамо навијаче 2,3 пута за сезону и да су гробари никад јаднији. И онда дође дерби код њих, кад треба да их урнишемо у навијању, где се део истока и запада спаја са севером, где јебемо карамо грми из петних жила пре почетка утакмице, где преокрећемо резултат...и ми видимо да од њих нема ништа, задовољимо се што смо навијали за нијансу боље од њих и ћао. Сви сегменти трибине су на највишем нивоу буквално и ту нема шта да се прича, па дај онда да се посветимо овом најбитнијем, и изгледа најдосаднијем, и да почнемо да навијамо како можемо.


Разумем шта хоћеш да кажеш за дерби, али гледај то и овако...Овима прекопута је то једина уталмица у сезони поред оних европских. То ти је буквално као кад бисмо ми одмарали целу сезону да сачекамо дерби и да откинемо у навијању. Има ту и наших грешека, почео сам да примећујем да на дерби гледамо као на сваку другу утакмицу, а они, знате већ са којом мржњом. Невероватно ми је да се сад враћамо на причу од пре пар година кад су у Звезди играли којекакви...да не именујем те играче, отприлике знате. Уместо сад да то буде на неком вишем нивоу, ми де враћамо на период кад је клуб био у каналу. Ево још нешто...шипке изнад средњих, на којима су наши млађи другари, моја генерација отприлике. Па ти људи седе на шипкама, окрену леђа утакмици, гледају људе и вриште на оне који не навијају, а они сами ни уста да отворе. Не иде то тако. И то код ових пензионера при врху средишња два сектора изазове неки револт. Значи, могли би они који већ имају то место код фамозних шипки да дају пример осталима, јер људи који су много дуже ту и много више су дали северу се кидају сваку утакмицу максимално.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic :: View next topic
Page 6 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop