DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ЗВЕЗДА-БОРАЦ
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 24 Oct 2015 22:12    Post subject: Reply with quote

ДраганКојић wrote:

Иначе поред свега тога ми много боде очи горњи део трибине, он нама није пун већ доста дуго. Не рачунајући дерби...На концерту идем у вц и запрепастим се колика је рупа на горњем делу, а у истом сектору доле стоје људи на столицама и измећу редова. Иначе једине људе које знам да стоје редовно при врху трибине су неки старији, па се питам ко су иначе ти људи који су ту долазили, где је исчезнула та групација? Разумем да је природно да прави навијач хоће да је доле, у центру дешавања, али нам се пре ово није дешавало. Поготово не као на концерту да се онолико ишло у ширину а горе зури празно...

Не би нико знао разлог за то, да неко није кренуо ка ве це у у неком тренутку, и окренуо се ту где је рупа да погледа у терен. На жалост кров од бине је баш у том делу заклањао малтене цео терен...па отуда та рупа ту. Данас ниси имао нигде праву густину на трибини као што је имамо...тако да...чим се мало људи тргну, неће бити више рупа...а за концерт не треба рачунати јер је ипак било небулозно стајати ту а дошао си да видиш фудбал.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
De si tebra
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Jul 2015
Posts: 63

PostPosted: 24 Oct 2015 22:23    Post subject: Reply with quote

Друго полувреме доста добро навијање(увек може боље). Устани није време спавања!
ПУН СЕВЕР-ПРИМЕР СВИМА
_________________
Сва срца наша су увек уз вас, немојте никад издати нас!
Back to top
View user's profile Send private message
кнд
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Jun 2009
Posts: 159
Location: РСЦЗ

PostPosted: 24 Oct 2015 22:30    Post subject: Reply with quote

Ја ћу написати нешто и одмах хоћу да нагласим да је добронамјерно.Нећу да крене препуцавање око тога...само да се размисли о томе јер знам доста људи који дијеле исто мишљење.
Ради се о томе да ја не могу да поднесем више неке пјесме,као што су "играј и бори се" "звезда то је тим" у овим тренуцима кад треба да гори трибина,да се људи кидају од навијања,да се слави,да се упада у транс...еј ми имамо тренутно 14,17 бодова више од ових иза,сви смо презадовољни игром и залагањем играча...а нама маса на трибини као да је na допу сва,и ако крене неко да дивља остали као телад гледају и као гнушају се нешто ,ваљда зато што није кренуло са шипке шта ли већ.Пјесме неке су као да их је Бранко коцкица писао....и нису никако за овај период кад кидамо.ријетко се дешава у последње вријеме да цијела трибина дивља,а да до тога додје спонтано,а не да неко са шипке мора да каже е ајде сад сви ово сад сви оно.Данас много лоше навијање по мени.Сви се нешто улијенили,клинце од 16 година не занима навијање,понашају се као да су 20 година најмање на трибини...не генерализујем.али наžалост ја то тако видим.умјесто да гори небо и земља 90 минута,да се слави,да се спрдамо,ми лоши скроз.Дајте браћо цигани мало опуштености у навијању,дај да помогнемо играčима да набију бодовну разлику јоš веćу од ове,дај да и они осјете како се ми уствари осјећамо због њихове игре.Дај мало да се кидају гласне žiце и да се не čују пискави гласови од неких цурица виšе од гомиле нас који нешто себи у браду сви пјевамо,отаљавамо...дај да се зајебавамо , одлиčна је прилика ! Daj već na sledećoj da budemo duplo bolji
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 24 Oct 2015 22:59    Post subject: Reply with quote

Из стања беса, пребрзо смо прешли у ово стање. Сигурно да људима није јасно како се то десило...а сигурно и да ове генерације нису навикле да славе из утакмице у утакмицу. Изгубили смо тај осећај и сада га поново стичемо под чудним околностима. Сигурно да је и то једанн од разлога зашто људи не могу да се приберу лепо и додђу на утакмицу како треба. Концерт је већ нешто конкретно и ту се људи напајају и на друге начине не само на игру. Изгледа да смо ми таква врста људи да нам није довољно само да играмо добро, већ мора да постоји и прича нека уз све то. Не нашом заслугом смо добили тај неки осећај који се укоренио међу нама...требаће времена да се то промени и да се прихвати да играмо добар фудбал. Сад испаде да је боље било на неком Јавору када се ломило све...и резултатски и овако...него што је сад када буквално газимо редом. То не сме да нам се дешава и морамо да научимо поново како се понашају навијачи клуба који има успехе. Песме су нам "Брано Коцкица"...јер смо навикли да патимо и губимо...немамо песме које исказују радост нашу...или смо их малтене заборавили! Ова утакмица је показатељ много тога...а пре свега, тога да морамо да се приберемо под хитно...и да научимо да се радујемо правој игри на терену...а не да се зева около безвољно! Сад људи треба мало да се пребаце у праве навијаче и заљубљенике у фудбал....јер то би требало да буде оно што нас покреће на првом месту! Ми тај осећај нисмо имали деценију сигурно...и сад је право време да га поново стекнемо али сви заједно на стадиону!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DRAGAN 1389
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 Apr 2010
Posts: 489

PostPosted: 24 Oct 2015 23:50    Post subject: Reply with quote

Да се надовежем на ову причу са форсирањем неких песми.Просто прва ставка је да се има воља па макар певали Бранка Коцкицу(мада смо је добро једном отпевали на купу у Нишу на баскету хехе)шала мала,али неке просто све и да те тера човек пушком не можеш се примити да га јебеш,као на баскету у Арени против Стразбура што се форсирала песма у 3/4 просто не иде,маса кад је пева као да је сва колективно удувана или шта ти ја знам,ценим и поштујем свачији труд око свих тих ствари,али неке ствари не треба на силу гурати.Данашње прво полувреме трибина као да је изашла из комираног стања и наркоза да делује до бола...
_________________
Победа,жеља наша ТИТУЛА!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 24 Oct 2015 23:56    Post subject: Reply with quote

Када је већ тако - нека се оре песме шампионске од сада, па до краја сезоне ... А имамо их Богу хвала, имамо их више него било ко други ...

https://www.youtube.com/watch?v=RMjIaBpAt5U
https://www.youtube.com/watch?v=ccniPPlaDIc
https://www.youtube.com/watch?v=fG1noa2wpTs
https://www.youtube.com/watch?v=PMkvi-ld10Q

https://www.youtube.com/watch?v=KYFH8V8mPJQ
https://www.youtube.com/watch?v=raZTzUaN4ag
https://www.youtube.com/watch?v=bT3FxeNDudM
https://www.youtube.com/watch?v=M82N9SyE5dQ

https://www.youtube.com/watch?v=H5YAMFGkARg
https://www.youtube.com/watch?v=Gazeekex3hc

https://www.youtube.com/watch?v=u7fTcW9k6Yk
https://www.youtube.com/watch?v=ioN3VO70ljg
https://www.youtube.com/watch?v=wCDAOqfbAOk Exclamation


Ова несвакидашња бодовна разлика на табели нам даје луфта да спремамо Маракану за следеће квалификације, за лигу шампиона на лето ... Простора од готово годину дана, искористимо га паметно, да се направи пакао за наше ривале у борби за групну фазу, да се уиграмо сви на стадиону. Момци доле на терену су прави, и није више питање да ли ћемо побеђивати, већ је само питање којом гол разликом ћемо испраћати ривале са Маракане. Имају 12 победа у низу и видљиво је да не желе да стану. На нама је само да их испратимо, ништа више ... па за ово смо се сви борили готово деценију уназад, баш за ове тренутке ... Хајде сада да уживамо у њима максимално, али и да их искористимо паметно



Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 25 Oct 2015 08:40    Post subject: Reply with quote

Нема то везе са тиме које песме певамо у ком тренутку...нису сигурно зато људи остали код куће јуче! Једино може да се покуша да се разуме то што смо у 3 дана имали две утакмице на Маракани, што је за прошлу карта била 400 динара, што се цела екипа људи која је радила концерт...још увек одмара од њега...Али...не смеју да се траже изговори! Прича мора да се закотрља сад...и то баш са овим констатацијама да Звезда игра никад бољи фудбал у ко зна колико година! Нема више "е кад би играли тако шта би било"....ево нас играмо!!! И зато треба да нас буде срамота ако следећу утакмицу не попунимо север и не наставимо даље како смо до сад!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Konsiliere
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2006
Posts: 169

PostPosted: 25 Oct 2015 08:59    Post subject: Reply with quote

песме увек имају везе јер дижу и спуштају атмосферу...имамо доста спорог темпа када водимо или када је неизвесно, а мислим да имамо доста песама које дижу у тим моментима. Похвала за бубњаре, а и за клинце са барјацима..само не за остале клинце који блеје, јер сам ја у њиним годинама био поносан када оставим глас на северу. Драго ми је да се опет врти Звезда Оле, а уз наше бубњаре то мора да кида., јер реално, чули смо се ко кад је било пола копа у најгоре време, а сад нам нема бољег тренутка за обарање НАШИХ рекорда! Живи били па видели, браћо! https://www.youtube.com/watch?v=TII7gNJIfEo
_________________
немој да све наше ратове сломе упропасте као да не значе ништа, зар не пожелиш да се окренеш, и нађеш снаге да нас покренеш!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 25 Oct 2015 09:03    Post subject: Reply with quote

Песма нема везе са тиме дал ће неко доћи или неће на стадион....да не растежемо даље ову тотално не битну тему о песмама.Нама је фалило 2000 људи на овој утакмици да би нам трибина била на нули што се каже, а ви причате о томе која је песме гора од које и кројите овде музички репертоар. Можда најбоље да отворимо тему са "твојих најбољих 50 песама"?
Није песма та која покреће трибину, већ ИДЕОЛОГИЈА! Ако то немаш у себи и ако не разумеш да је оно иза чега стојиш у ствари најбитније, онда ти ни једна песма неће звучати лепо, биће ти "успаванка", "смараш","мењај" итд. Ако не схваташ да је прво све у мозгу и ономе каква нам је трибина у тренуцима када треба да се нешто ради или одлучује,реагује итд...онда настави(те) да причате о песмама, а нико иоле озбиљнији се неће јављати да одговара на то, јер једноставно види на каквој је таласној дужини прича која се води...Ако искрено певаш то што певаш...ни једне рече не могу да смарају нити да буду досадне, може само да има много оних који ово не разумеју...па ти зато делује да "смара", да треба да се "мења", да не певамо више татататира итд. И ако ниси задовољан собом и својом групом, много теже ћеш певати него иначе...или ако не разумеш зашто си уопште ту и шта значи волети клуб и фудбал...исто ћеш се осећати. Зато кажем да је идеологија прва и основна, и да без тога нема доброг навијања нити правог осећаја!
И по 100 ти пут за те "чувене" снимке под кровом...и тада ти нису сви навијали и било је оних који су се правили паметни па седну поред копа и грицкају семенке...и то по пропорцији му дође исто...само што нас данас има у хиљадама па је тај број већи...иначе увек је тога била а верујем да ће и на даље бити јер север привлачи много људи...а самим тим и чудних и којекаквих.


Last edited by Генералштаб on 25 Oct 2015 09:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 25 Oct 2015 09:25    Post subject: Reply with quote

кнд wrote:
Ја ћу написати нешто и одмах хоћу да нагласим да је добронамјерно.Нећу да крене препуцавање око тога...само да се размисли о томе јер знам доста људи који дијеле исто мишљење.
Ради се о томе да ја не могу да поднесем више неке пјесме,као што су "играј и бори се" "звезда то је тим" у овим тренуцима кад треба да гори трибина,да се људи кидају од навијања,да се слави,да се упада у транс...еј ми имамо тренутно 14,17 бодова више од ових иза,сви смо презадовољни игром и залагањем играча...а нама маса на трибини као да је na допу сва,и ако крене неко да дивља остали као телад гледају и као гнушају се нешто ,ваљда зато што није кренуло са шипке шта ли већ.Пјесме неке су као да их је Бранко коцкица писао....и нису никако за овај период кад кидамо.ријетко се дешава у последње вријеме да цијела трибина дивља,а да до тога додје спонтано,а не да неко са шипке мора да каже е ајде сад сви ово сад сви оно.Данас много лоше навијање по мени.Сви се нешто улијенили,клинце од 16 година не занима навијање,понашају се као да су 20 година најмање на трибини...не генерализујем.али наžалост ја то тако видим.умјесто да гори небо и земља 90 минута,да се слави,да се спрдамо,ми лоши скроз.Дајте браћо цигани мало опуштености у навијању,дај да помогнемо играčима да набију бодовну разлику јоš веćу од ове,дај да и они осјете како се ми уствари осјећамо због њихове игре.Дај мало да се кидају гласне žiце и да се не čују пискави гласови од неких цурица виšе од гомиле нас који нешто себи у браду сви пјевамо,отаљавамо...дај да се зајебавамо , одлиčна је прилика ! Daj već na sledećoj da budemo duplo bolji


Браћо, када се већ расправља о песмама, по мом мишљењу, пред крај првог полувремена дербија, па одмор између полувремена и почетак другог смо певали одређене старе песме које људе подсећају на сстара добра времена! И направили смо једноставно праву фешту иако су комшије изедначиле баш кад је био најгори могући моменат! Мислим да те песме уносе позитиву, што је и нормално, јер враћају људе на онај стари менталитет...када смо овако газили све пред собом. Поред свега овога, свако од нас који смо били је одговоран за наше наредно издање на Маракани.
Back to top
View user's profile Send private message
ДраганКојић
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 May 2015
Posts: 27
Location: Иза ћошка

PostPosted: 25 Oct 2015 09:46    Post subject: Reply with quote

Једноставно изгубили смо онај неки победнички менталитет, па и кад иде добро ми као да не знамо како да се понашамо, а често смо и бољи кад се губи. Али опет није ми јасно прво полувреме где дајемо, затим примамо 2 гола, и опет никако да се раздрмамо.

Што се песама тиче мени је једино жао што су неке у том тренутку нове песме биле баш исфорсиранe, а сада заборављене.
А највећи проблем на северу по мени што се изградио неки тренд гласних, мање гласних и песама чисто да се отаља. Више нема везе са датим тренутком, да ли водимо или губимо, да ли се зезамо или не, најважније је која је песма у том тренутку. Ја би највише волео кад би на свакој утакмици нека друга песме грмела, онако спонтано.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 25 Oct 2015 09:52    Post subject: Reply with quote

Ал то долази баш тако како си рекао...спонатано! И не може спонтаност да се режира у напред. И зато да би дошао до спонтаног мораш да си ту из правих разлога...да волиш свој клуб, да волиш фудбал...да си навијач...да си ултрас! Све остало је промашај над промашајима....што више будемо имали људи са оваквим погледом...то ће нам бити боље. И да не гушимо више са песмама....оне су само производ онога што си скупио на трибини.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 25 Oct 2015 12:14    Post subject: Reply with quote

Нормлана ствар је да се на стадион долази због клуба, тачније због љубави према клубу и игри доле на терену, са тим ћемо се сви сложити.

Међутим, годинама је Север подизао бројку на основу неких других ствари и сада то долази на наплату. Горе наведен разлог је постао само један од многих, као што су тренд бити навијач, репутација наше трибине, идентификација, национализам, кореографије, спектакл, инат итд.

Трибина је такође ушла у неки колосек аутоматизма, скупљамо се до половине полувремена, мало отпевамо неки већ устаљен репертоар, изблејимо на паузи, подигнемо неки корео на почетку другог или се попали пиротехника, наставимо даље и ћао....фали на стадиону мало ствари попут утакмице са Албом где се 4/4 певала једна песма или попут дербија у баскету кад се сваку четвртину певала по једна песма, фали оно спајање копа са истоком и западом, фали да се шеталица диже уз песму....

Такође касно се улази на стадион и дуго се пуни коп....то сам већ једном писао, ми смо пошли линијом мањег отпора и прихватили ту аномалију као нешто непроменљиво, па тако кореографије подижемо на почетку другог полувремена, јер има барем 20,30% више људи него на почетку утакмице. Мислим да би по цену лоших слика и исмејавања на интернету, ако неко о томе брине, требали кореографије да подижемо на почетку утакмице док се људи не навикну да се тај тренутак не пропушта....Играчима ће много већи мотив бити кад излазе на терен да виде неку лепу слику или поруку, да виде колико људи стоји иза њих, исто тако противнику ће много већа тензија бити када је спектакл од првог минута.

Друга ствар, у овој сезони ћемо погледати 37 првенствених утакмица, зашто морамо већину тог времена да будемо као хор...Јесте, песма је суштина навијања и подршке, али верујем да би људима било занимљивије да мало више учествују у утакмици, да врше притисак, звижде, вриште, скандирају, аплаудирају....не мора баш сваки секунд од 90. минута сваки трећи дан да се проведе уз непрекидну песму...тада ће се и много лакше и природније радовати головима, доброј игри и победама, а одсуство тога је колико видим главни утисак.
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 25 Oct 2015 12:48    Post subject: Reply with quote

Apatiners wrote:

Друга ствар, у овој сезони ћемо погледати 37 првенствених утакмица, зашто морамо већину тог времена да будемо као хор...Јесте, песма је суштина навијања и подршке, али верујем да би људима било занимљивије да мало више учествују у утакмици, да врше притисак, звижде, вриште, скандирају, аплаудирају....не мора баш сваки секунд од 90. минута сваки трећи дан да се проведе уз непрекидну песму...тада ће се и много лакше и природније радовати головима, доброј игри и победама, а одсуство тога је колико видим главни утисак.


Подржавам. Увек када је Звезда била права, светла позорнице су ишла доле, на терен, не на Север. У последњих 7-8 година, увек је Север избијао у први план, и, ма колико то нама ласкало, тако нешто није добро за Звезду. То значи да на терену нешто не штима, да није добро. Сада се све променило, терен се изборио да буде у првом плану, ми смо сада у њиховој сенци и хвала Богу што је тако. Колико година смо само причали - ех када би упола играчи наши играли онако како ми навијамо, и у којој бројности долазимо на стадион ... Сада играју тако, да ми треба да се посрамимо на који начин им узвраћамо, и бројношћу и навијањем
Back to top
View user's profile Send private message
Farhazdinac
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Oct 2006
Posts: 125

PostPosted: 25 Oct 2015 13:07    Post subject: Reply with quote

Нека од утакмица у железнику ми је највише остала у сећању баш зато што смо цело друго полувреме звиждали кад год противник има лопту, а навијали као будалетине кад смо ми у нападу. Трибине уз терен, овације, енергија, буквално ветар у леђа. Од тад до данас је прошло много година и играли смо све осим фудбала, било је баш мучење пратити игру и покушавали смо сами себе да анимирамо, да се не поубијемо од досаде. Кроз трибину је прошло хиљаде људи од тад. Неки људи буквално ни не знају како да се понашају кад тим на терену меље противника. Сад је прави тренутак да се повежемо са тереном
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop