DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА-КАИРАТ
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
javo
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2014
Posts: 110

PostPosted: 03 Jul 2015 10:06    Post subject: Reply with quote

[quote="Генералштаб"]
javo wrote:
Апсолутно сам свестан ситуације и срања у коме се налазимо

Ма ниси свестан ситуације чим си ти спреман да занемариш да људи имају играче са платама од по милион ипо малтене у тиму, да ми нисмо имали 3 тренинга заједно као тим пре ове утакмице, да поново малтене да нисмо имали динара за појачања у прелазном року...итд. Шта ти очекујеш није ми само јасно? Да смо их прегазили јуче? Па то је толико нереално, просто је невероватно да људи не умеју да сагледају ситуацију у којој се налазимо. По мени, ниси свестан ситуације чим не можеш све ово да видиш....без зле намере ти кажем све ово. И наравно да нам је титула сада приоритет, јер кроз њу можеш да јуриш лигу шампиона, у коју је лакше ући него у лигу Европе.[/quote

Не очекујем ја да играмо финале лиге европе,па сад сматрам пораз од Каирата катастрофалним,само не желим да се сложим са ставом типа они имају Бразилце,пет пута већи буџет итд...па шта, кроз нашу историју су редом падали великани и са сто пута већим буџетима,зар треба да наметнемо сами себи етикету лузера и да нам се свака европска екипа прошета као на ливади.Синоћ је много фактора утицало на резултат,ко зна шта би било да онај смрад није показао црвени картон,али људи немој да ми у старту понижавамо нашу Звезду алиби изјавама већи буџет,првенство у току итд...титула јесте и увек ће бити приоритет за Звезду,али управо та европа о којој оволико кењамо подиже цену свим играчима,и зато се не треба одрећи ње тек тако,већ свима снагама покушати да се реванширамо тамо и направимо мало чудо...али то чудо неће доћи само од себе а посебно не са ставом да су они за нас екипа и да ми нема шта да тражимо...ајде да мушки погинемо тамо па шта буде...наша њива лига нас свакако чека...
Back to top
View user's profile Send private message
горанм
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 129

PostPosted: 03 Jul 2015 10:14    Post subject: Reply with quote

Мени је невероватно како на сваком кораку покушавају да нас саплету. Таман мало позитивне атмосфере око утакмице у Европи, нови тренер, појачања...кад оно бомбастични наслови по медијима БОМБА НА МАРАКАНИ, утакмица се одлаже, одложена скупштина због дуга...Само да што мање људи дође. Делије, Звездаши, мора да проради инат после свега. Нико не каже јебеш Европу али шта нам је сада остало, по мени, остало је да ко икако може, оде и подржи клуб на том гостовању у Казахстану, дајте на задамо задатак свима који су икада тамо гостовали па онда од првог кола у првенству да нас буде макар као синоћ јер није оно тако лоше као што сам милио да ће бити након те негативне атмосфере која се направила у току јучерашњег дана.
А и стварно сви ви који пљујете и знате боље, реците тачно шта је најпаметније урадити, дајте неку делегацију па да се прича. И ова управа каква год да је хоће да саслуша па чак и да без сујете прихвати исправно мишљење.
_________________
Волим само стадион...
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 03 Jul 2015 10:58    Post subject: Reply with quote

Људи нико овде није спорио да ви имате различито мишљење и да је неком све ово добро,просто ако мало боље сагледате или сте упућени како све функционише јасно је као дан,али морате да разумете људе који воде трибину,лако је вама из фотеље да тражите нешто,они морају да воде рачуна,о кореографијама,идејама,заставама,о активирању све до последњег Звездаша при томе смишљајући разне ствари,још плус на све то имају сада и терет и ту несретну управу и тај дуг,како избалансирати све то,ако је по нечему север познат то је да се његов глас и мишљење увек уважавао,ми када затражимо смену неког тај мора да лети.Сачекајмо мало,само мало то се од вас тражи,1000 пута је речено да ће бити сваком по заслузи и ја у то верујем,зато помогните групу у њеним основним делатностима,заправо у ономе због чега и постоји,а остало мора се имати поверење у људе који воде трибину,њима поред свих ствари које и нас муче је још горе због милион других ствари,ајде де замислите да се неко ломи,смишља мотивише,прави онаква издања 8 година,а онда му у предпоследњем колу дође 2000 људи на стадион?ајмо мало да видимо шта можемо сви заједно да учинимо,ако бар не,онда да не сметамо.Што се мене тиче,поверења у управу немам,али из љубави према клубу стално тиња нека нада у мени,поверење у људе који воде трибину имам,а за то је чвртс доказ њихова дела и труд да будео ту где јесмо у европи,упркос понављам огроном додатном терету који други немају.Зато лагано,што мање нервозе,видећемо и та појачања каква су,све ће се показати ко на длану врло брзо
Back to top
View user's profile Send private message
Инкогнито
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Apr 2013
Posts: 271

PostPosted: 03 Jul 2015 11:28    Post subject: Reply with quote

Звезда то је тим због којег пијем бенседин. . .
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=yGyPbIxHXc0
Back to top
View user's profile Send private message
Копиле
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 31

PostPosted: 03 Jul 2015 11:49    Post subject: Reply with quote

Ми имамо много добре навијаче који се много дају за навијање и много добро разумеју навијање. Али ми немамо много добре навијаче који се много добро разумеју у клуб, и који размишљају о свакој ситници и склапају коцкице да би добили потпуну слику. Један члан је иронично написао прошле сезоне када смо изгубили титулу након моје поруке, нешто за фудбалера Анђелковића. У фазону како ми на овом навијачком форуму причамо о Анђелковићу итд. А ја вам сада кажем да ми са тим фудбалером, и са још њих пар, типа Цветковић, Орландић, Паркер, немамо тим за наше услове да узмемо титулу у домаћем првенству. Ми немамо јачи тим од комшија, и биће јако тешко узети и домаћу титулу. Ми немамо кондиционог тренера ове сезоне и то није нормално да један спортски колектив којему играчи падају након 60 минута нема кондиционог тренера.

Што се тиче дуга, он је у једном моменту у 2015. години износио 52 милиона евра. Људи из клуба су успели да од нашег спонзора Гаспрома, добију унапред паре како би платили ранија дуговања и обезбедили лиценцу за играње у Европи. Платили су та ранија дуговања 10 милиона евра, и изашли у јавност са тиме да је дуг клуба смањен на 42 милиона евра. Ово је јако опасна ствар и манипулација. Дуг клуба од 10 милиона евра је тренутно регулисан и смањен за 10 милиона евра, али само зато што су се спонзорске паре унапред узеле и намириле дуг. Када нам те паре буду требале за текуће обавезе и регулисање неких других трошкова ми њих нећемо имати, и мораћемо да их узимамо ко зна одакле, а не од Гаспрома. Одакле ћемо бре да извучемо и намиримо тих 10 милиона евра већ потрошених за раније обавезе? На све ово, клуб се додатно прошле сезоне задужио 7 милиона евра. Дакле дуг није смањен на 42 милиона, већ је он сада опет скоро 50, с тим да морамо да набавимо још 10 милиона да се не залепе на укупни дуг и активирају. ( Све ово ако не пумпају и манипулишу бројкама, али то ће они нама да објасне на скупштини клуба ).

Још једна битна ствар коју помињете. Ја као навијач Црвене Звезде имам навијачку, спортску и моралну обавезу да критикујем, пратим и да стојим над главом фигурама које воде клуб за који навијам. Ја нисам функционер у клубу, решења треба да проналазе првенствено људи у клубу чији је то посао, који то раде, који су дебело плаћени за то, и који су се ухватили тог посла. Ја као навијач из своје навијачке позиције могу да критикујем, представљам надзорни одбор, и пазим да се што боље ради за клуб, укажем на неправилности и спречим лоповлуке. То је моја обавеза, и активна улога у очувању клуба, али кроз надзорни одбор, а не да ја доводим управе, дижем руке за било кога, правим било какву подршку управи у било којој ситуацији итд.
Наравно и да највише боли што напредњачка сила и социјалистичка прасад користе што је политичка и друга ситуација у земљи таква, и што нема нико други да преузме ствар у своје руке, и извуче клуб из проблема.
Back to top
View user's profile Send private message
Звездаш до кр�
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Nov 2013
Posts: 126

PostPosted: 03 Jul 2015 12:11    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:
Кад би људи само утувили у главу да је навијање најважнија ствар, све би било лакше...
Exclamation Exclamation Exclamation


Ја ћу само кратко. Порука за све који су напустили стадион пре краја почевши од 75 минута - пријатно вам било и не враћајте се више.
_________________
Запад је десно !
Back to top
View user's profile Send private message
Vaterpolo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Apr 2015
Posts: 15

PostPosted: 03 Jul 2015 12:28    Post subject: Reply with quote

Неће се ништа постићи циничним понашањем. Ако неко већ оправдава овај резултат, онда нека се запита што смо ушли неспремни у утакмицу? Што смо играли припремне утакмице са неким петолигашима и зашто играчи нису доведени на време? Кад се већ дају толике паре, зашто онда играч није био ту сад да нам докаже, при резултату 0:2, да је играч за нас? Јесмо ми тек прекјуче сазнали да играмо прво коло?
Можда неко не зна, али ми највише новца, осим продаје играча, ове или било које године, можемо да добијемо само преко европских такмичења. Да се не говори о највећој бруци у Европи до сада.
Колики дуг има наша "држава" према неким банкама и шта ја знам којим фацама, па је првак Европе и света у многим спортовима? Можемо да будемо у дугу 500 милијарди, прво коло купа УЕФА мора да се прође.
Скупити се, дати подршку у далекој земљи, па да видимо. Дајте више тој деци шансу, зашто им неки неспособни матори коњи кваре игру и терају их на дно? Чији се неспособни и кретенски играчи форсирају уместо младих и орних талената?
Имамо једно европско (азијско више) гостовање у две године, морамо да пробамо да извучемо најбоље, можда се нешто преокрене. Не морамо одмах да тонемо, а неки људи треба да оставе тастатуру ако не могу да обуздају афекат.
Back to top
View user's profile Send private message
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 03 Jul 2015 12:53    Post subject: Reply with quote

Звездаш до кр� wrote:

Ја ћу само кратко. Порука за све који су напустили стадион пре краја почевши од 75 минута - пријатно вам било и не враћајте се више.


изласци пре краја утакмице и звиждуци на пола утакмице су дно дна. сви ми можемо бити мање или више разочарани у игру, играче, тренере, управу, курца палца, али такви људи нису заслужили никад у животу поред стадиона да прођу, а камоли да уђу. не знам одакле им образ, доћи на следећу европску утакмицу или прославу титуле?!

и опет кажем, и овде се често свађамо у вези клуба, управе, тактике...али је основна ствар доћи на утакмицу, јер ваљда, јебему матер, волиш свој клуб!
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 03 Jul 2015 13:10    Post subject: Reply with quote

Мање је понижење да одемо у бетон лигу и да нам клуб води Иван Бекјарев, него ово што се дешава у последњих годину две.

Јер, шта било ко пази и надгледа у клубу кад ми немамо топле воде, шампоне, нису људи средили лиценцу, нема их да се скупе и договоре за неке ствари јер су на пословним путовањима и кад је горело под ногама, дуг не смањују него се повећава, деца нам иду из клуба на трагичан начин итд. Која је доња граница испод које се не иде, чисто да се зна?
Само за ово што никога није било на конференцији за штампу је знак да нам је клуб вођен као сеоски клуб. И само због тога би неко требало да буде изнапушаван курцем жешће! Не требају нама чудотворци али барем неко ко зна шта је институција Звезде и неко ко се тако понаша и тако учи све који су у Звезди да се и они тако понашају, па имали 200 милиона дуга и били осми сваке године у лиги.

Нема ко да води клуб тако? Бетон лига, бато, биће Цигана и по 15 000 кад оцене да је нешто иправно или једино могуће. Ако не буде, значи да ФК не треба да преживи, ићи ће се само на баскет. Неком умре мајка, неком ћале. Знам људе којима је мало дете погинуло. Бол је неиздржив али се све преживи, иде се даље, живот је већи од свега. Дај бар достојанствени да будемо.
Back to top
View user's profile Send private message
Kiko
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Nov 2011
Posts: 37

PostPosted: 03 Jul 2015 13:54    Post subject: Reply with quote

Да се вратим на навијање - мени драгоцен тренутак када смо ми спонтано загрмели када смо видели црвени картон и онда еуфорија на истоку пар секунди касније када су чули наш хук. То је прави дух звездаштва био, тада је подршка много битнија неко када имамо иницијативу и опседамо противнички гол. С обзиром на резултат и евро публику задовољан сам навијањем и не верујем да би на овим просторима то могло боље да изгледа. Што се следећих утакмица тиче - дефинитивно ћемо морати више да пратимо терен и дижемо тензију при сваком ауту или противничкој грешци
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 03 Jul 2015 13:55    Post subject: Reply with quote

Највећи проблем је што ми немамо јасан циљ.

Много би сви ми лакше прогутали овај пораз и многе поразе да су они сви на једном колосеку.

Знате ево еуфорија око женске кошаркашке репрезентације,то је тим који је пре 4 године изгубио од Француске 50 разлике,и ишло се без одступања и дошло до тога да је сад тај тим добио француску глат и постао првак европе.

Код Звезде тога нема,ако је циљ санирање дуга па да почнемо за 3,4,5 година да играмо озбиљан и нормалан фудбал онда се не доводе странци због којих Звезда прошле сезоне није ни играла европу јер су је тужили,него да се каже Звездаши императив је да дођемо до тога да не дугујемо ником ништа и од сад ће играти само и искључиво деца,бићемо можда трећи,четврти,али за 3 или 4 или 5 година доминираћемо и играти лш.

Ако је циљ кроз добре резултате радити на томе да играча продамо што скупље,онда се прави добар тим,а не тим који ће од неког кајрата кући изгубити.

Ако је циљ искључиво титула,онда све подредити само томе.

Али не може циљ бити час европа,час млади играчи,час титула,час санирање дуга,а онда кад се ништа од тога не оствари као прошле сезоне да се каже ма јебеш то следеће сезоне...

И притом помиње се дуг је мањи толико и толико,ја нешто нисам сигуран,нажалост.

Оно што императив севера мора да буде,јесте пун север и што пунији стадион сваке наредне утакмице,јер без тога,без масе која ће бити страх и трепет људима што у клубу што изван њега,без људи којима ће некима представљати кнедлу у грлу,ми клуб наш предајемо буквално на милост и немилост. И то треба да буде све јасно свима.

Барјак је перверзија!
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
MisaCZV_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2007
Posts: 416
Location: Београд

PostPosted: 03 Jul 2015 14:53    Post subject: Reply with quote

Ми у задњих 10 година немамо никакав циљ! Нека дође Човић да среди ствари и готовo. Једини је он способан. Пакет који је направљен у кошаркашком клубу нека се пренесе на фудбалски!!!
_________________
...а живот ти сад поставља питања многа...
Back to top
View user's profile Send private message
Звездаш до кр�
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Nov 2013
Posts: 126

PostPosted: 03 Jul 2015 15:40    Post subject: Reply with quote

Само још нешто, требало би вратити велики грб који нас је водио пред крај прошле сезоне. Та застава мора бити на свакој утакмици окачена.
_________________
Запад је десно !
Back to top
View user's profile Send private message
DelijeBB
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Apr 2015
Posts: 27
Location: Београд

PostPosted: 03 Jul 2015 16:02    Post subject: Reply with quote

[quote="Звездаш до кр�"]Само још нешто, требало би вратити велики грб који нас је водио пред крај прошле сезоне. Та застава мора бити на свакој утакмици окачена.[/quote

Тако је брате, то је обавезно..
_________________
ЖИВИШ ЈАГОДА!
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 03 Jul 2015 17:10    Post subject: Reply with quote

Vaterpolo wrote:
Иста прича сваке године. Сачекаћемо и испадање још из неког такмичења да бисмо све снаге усмерили на једно и тако довека... Изгледа. Дуг се гомила, бројност опада, играчи све гори, а ми једно те исто. Немам намеру да мрачим баш сад и "у овом тренутку", ја сам исто причао и пре два месеца.


Па ти иди на ватерполо
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop