DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2015/2016
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 41, 42, 43  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 11 Feb 2016 22:08    Post subject: Reply with quote

Гледају Звездаши генерално на Цедевиту некако другачије од Цибоне ... Доста пута су стизали телеграми честитке одатле после неких наших великих победа, ту је и онај максимално испоштовани минут ћутања Марку Ивковићу од стране њихове хале, никада нити једну непријатност КК Црвена Звезда није доживела тамо ... Да смо играли против Цибоне , било би то далеко врелије, јер је она симбол кошаркашког Загреба. Цедевита је клуб мале кошаркашке традиције, нема ни ватрене навијаче ...


https://www.youtube.com/watch?v=Qdi7Mu8dX2g
Певао је Ноле са Делијама Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 11 Feb 2016 22:09    Post subject: Reply with quote

Ма кога то интересује....они су то што јесу...ми смо то што јесмо...ни ми нисмо певали све што смо могли...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 11 Feb 2016 22:11    Post subject: Reply with quote

Цибона у овој фази Евролиге, или Задар ... Померао би се Пионир из лежишта
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 11 Feb 2016 22:14    Post subject: Reply with quote

Ако ми верујеш....ама баш никакву разлику у глави не правим између тих тимова...поготову што ни један нема озбиљнију навијачку групу....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 11 Feb 2016 22:24    Post subject: Reply with quote

Али Звездаши праве ... А они чине већину на утакмицама овог типа ... Тако је како је, загрмела је на крају песма право, идемо даље
Back to top
View user's profile Send private message
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 11 Feb 2016 22:29    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Кад се сетим пре само 10 ак, можда мало више година...долази неки Задар, Цибона...по 2000 људи остаје напољу, у хали лудница..."Ацо јајаро" грми из грла 7000 људи...он се вата за јаја и само појачава скандирање...цео асортиман песама да не набрајам сад...од ој хрвати нека нека....па на даље...скаче и једна и друга страна...набој никад већи...међу нама атмосфера да противник...или непријатељ...не сме да оствари победу по цену било чега...и онда дође ова Цедевита....и шта човек да каже? Људе је малтене срамота да певају, као да им је глупо да вређају и то чак није ни упола од најгорег што може...сви нешто зевају, као непријатно им је. Јебем ли га што су баш зацртали да доведу све ове славне на ову утакмицу...нису могли једном поштено да устану да отпевају са нама нешто...али....ако је "транзиција" сломила публику по хали...Делије никада неће! Срећа па смо колико толико били неки баланс....да не испадне да играмо са Мега Лексом....иначе да није било 1500 људи...на крају би се изљубили са њима ови наши симпатизери. Нико ни не позива на линч нити било шта слично...али да само деценију и нешто мало више...доживиш да осетиш да је остатку хале "глупо" да певају неке песме...просто невероватно колико се наш народ променио...да не кажем неке теже ствари. Добро је да постоје Делије, добро је да ово није пријатељска утакмица....добро је јер је тако здравије 10 пута него да се заборавља. Не треба дати никад да се заборави...и не треба скретати са овог пута...јер је дефинитивно прави...колико год се неком данас ми чинили "вулгарни" или како већ...ми смо ти који одржавају нешто на шта су сви већ скоро заборавили. Отргли смо од заборава ову тему, али се нисмо прославили...али добро је да макар постојимо јер буквално би и са Звездом и тим народом који долази на утакмице могао да ради ко шта хоће....колико год сам сморен навијањем...драго ми је што су се људи осећали "непријатно" док су ови простаци из ћошка упутили по коју увреду на рачун "комшија". Када треба да се "силује мало дете" за дерби...то није проблем...али зато је ово изгледа некима кочница...као да много иду у корак са овим западњачким временом....
Последња четвртина једино вредна помена...и долазак људи због којих је цела црвено бела породица поносна.
Срећом па смо још навијачи...и не посустајемо...


Постоји ли неки снимак са те утакмице?
Ја сам је гледао на телевизији и један тренутак никада нећу моћи да заборавим. То је тренутак када цела хала навија и не чује се коментатор, редитељ онда слику са терена пребаца на трибине где гори хрватска застава а потом се у следећем кадру приказује на трибини развијена наша стара застава 'Делије Задар'
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 11 Feb 2016 22:33    Post subject: Reply with quote

Када се сетиш тога...и погледаш ово данас...као да је прошло 60 година од те две утакмице, а не 12-13. Играли смо ми и са Интером из Запрешића...чији се навијачи зову дивље свиње...па је опет прштало на Маракани...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 11 Feb 2016 23:15    Post subject: Reply with quote

Ево тог снимка:
https://www.youtube.com/watch?v=9EeIM9u0CCM&feature=youtu.be&t=42m24s
Back to top
View user's profile Send private message
Лука30
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2012
Posts: 337

PostPosted: 11 Feb 2016 23:15    Post subject: Reply with quote

Генерално јесте тако! Много је све отишло у курац! То стоји да долази клуб без традиције и навијача итд, и да играју амери и шта год... и можемо да тражимо оправдања што је била разлика велика итд итд... Али опет, сабереш и одузмеш..млако у односу на то како би морало да буде! Колико год неки моменти вечерас изгледали предобро, генерал је у праву са овим поређењима! Осим оног ватерпола на Бањици са југом, годинама нисмо ни имали неке важне мечеве са хрватима и временом је спласло...
Мислим да за тако нешто имамо поправни и то ускоро. Када буде дошао ПАО, сваки прави навијач треба да има мотив и да осећа обавезу да нађе карту и дође да направи пакао! Нису хрвати али јесте меч и противник који мора да изазове код нас највећу реакцију и да створимо тај набој да им се ноге одсеку... Навијачки, спортски, националистички... шта год, тада мора 100 пута јаче, боље!

Браво за пароле, марш на Дрину, велики број барјака!
Браво за велике Звездаше који су дошли вечерас!
Back to top
View user's profile Send private message
DRAGAN 1389
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 Apr 2010
Posts: 489

PostPosted: 12 Feb 2016 00:33    Post subject: Reply with quote

Био сам клинац прва година средње школе,кад смо играли те прве мечеве са Цибоном и Задром и то су ми били први мечеви у Пиониру са екипом из краја без пратње старијих,и та атмосфера та просто мржња у очима свих нас је просто кључала у Пиониру,просто јебена жеља да им се најебеш маме мамине.Данас 13-14 година касније,тотално друга ситуација једно 80 % људи у хали само што не оде и не извине им се за наше песме упућене њима,дефинитивно време чини своје а наравно и лига коју играмо са њима учинила је то да просечан Звездаш на екипу из Загреба гледа као да су из Скопља или Љубљане,значи сасвим равнодушно,главни проблем је што 80% присутних у хали не чине УЛТРАСИ,него брдо залуталих ликова које ево сад да питаш кад је последњи пут био на Маракани,одговорио би ти нешто типа Звезда—Ренџерс,са тим проблемом ћемо се носити ваљда већ некако,само да се та размаженост илити свирање курца не пресели на Север Маракане.
_________________
Победа,жеља наша ТИТУЛА!!!
Back to top
View user's profile Send private message
ЂорђеКНН
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Sep 2013
Posts: 271

PostPosted: 12 Feb 2016 06:09    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/wVHxk4PkTdQ
Последњих 8 минута. Ипак је ово на крају било и више него добро,мада нам је резултат и игра екипе у том моменту много помогла,разбили их момци.

Тачно је да се изгубио тај набој,осећај национализма,али ми смо као народ познати по кратком памћењу.
Осети се тај недостатак тензије у односу на поменути период. Тада атмосфера и број људи који навија у хали није био ни близу садашњем броју,али начин навијања,однос према противнику,огромна разлика.
Back to top
View user's profile Send private message
макарије
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Aug 2012
Posts: 206

PostPosted: 12 Feb 2016 06:27    Post subject: Reply with quote

Заборављате једну битну ствар а то је да смо ми Срби . Прошло је 20 година од рата , за коју годину ће људи опет да причају " па ближи ми је Ујко од тамо неког ипак смо ми ту комшије " а онда следи наставак истребљивања овог глупог народа ... Тако је било после првог светског заборавили све па браћа Јасеновац ... Па опет заборавили па 90е , време је дошло да се опет заборави да се иде даље уз братство и јединство а и није политички коректно вређати Усташе баш сад кад идемо у Европу ...браво Делије
Back to top
View user's profile Send private message
ЂорђеКНН
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Sep 2013
Posts: 271

PostPosted: 12 Feb 2016 06:32    Post subject: Reply with quote

Хтео сам у претходном упису да напишем како је играње аба лиге и стални сусрети са комшијама доста утицало на тај однос према њима,како су људи због тога омекшали,заборавили,онда сам мало боље размислио. Кад се сетим дербија са Партизаном у аба лиги и количине беса и мржње,па и БУКЕ коју у хали произведу навијачи који прате аба лигу,схватио сам да то нема никакве везе. Исто тако ми није јасно како неко може више да мрзи Партизан од усташа,балија,шиптара,да пева увредљиве песме против Партизана а против ових да ћути,да их не увреди случајно.
Back to top
View user's profile Send private message
samojako
ДЕЛИЈА


Joined: 03 Oct 2015
Posts: 148

PostPosted: 12 Feb 2016 08:29    Post subject: Reply with quote

Ех, да, прва утакима у АБА лиги против задрана, на трибинама црвене очи, набој до неба, а ови наши газе на паркету...ни близу овом од синоћ.
Back to top
View user's profile Send private message
Ђоле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 19 Jun 2003
Posts: 383

PostPosted: 12 Feb 2016 08:54    Post subject: Reply with quote

Мислим да је у овом случају Дарко ЗФ у праву и да је већина људи синоћ посматрала Цедевиту кроз призму геста који су направили када је Марко погинуо. Тих дана се у Турској и Грчкој звиждало минуту ћутања, неки клубови нису хтели то ни да организују, а они су испоштовали максимално. Наравно да то не амнестира чињеницу ко су и одакле су и наравно да је свака песма од синоћ на месту, али ово што наводим је вероватно једини разлог.

А што се тиче генерално става народа и односа према кроасанима, мислим да смо због тренутне политичко-друштвене ситуације окренути Русији као никад до сада, а против Европе, запада и свега што он носи. У том смислу се не бих претерано плашио, осећај припадности са православном браћом јача из дана у дан и то се све више виђа и код оних који нису толико ''екстремни''. То је бар моје искуство.
_________________
Публика је твоја
најлуђа на свету
нико Звездо нема
то што имаш ти!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 41, 42, 43  Next

View previous topic :: View next topic
Page 28 of 43

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop