DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2015/2016
Goto page 1, 2, 3 ... 41, 42, 43  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
незнани
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Sep 2011
Posts: 483

PostPosted: 10 Jun 2015 16:18    Post subject: 2015/2016 Reply with quote

Нова сезона почиње 18. јула
1.офк-звезда
2.металац-звезда
3.звезда-раднички ниш
4.вождовац-звезда
5.звезда-чукарички
6.радник-звезда
7.звезда-јавор
8.младост-звезда
9.звезда-партизан
10.јагодина-звезда
11.звезда-нови пазар
12.спартак-звезда
13.звезда-војводина
14.рад-звезда
15.звезда-борац
16.звезда-офк
17.звезда-металац
18.раднички ниш-звезда
19.звезда-вождовац
20.чукарички-звезда
21.звезда-радник
22.јавор-звезда
23.звезда-младост
24.партизан-звезда
25.звезда-јагодина
26.нови пазар-звезда
27.звезда-спартак
28.војводина-звезда
29.звезда-рад
30.борац-звезда


Last edited by незнани on 10 Jun 2015 17:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Incidente
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Nov 2002
Posts: 114

PostPosted: 10 Jun 2015 18:24    Post subject: Reply with quote

Хтео сам да напишем пост на оној другој теми али је закључана па ћу написати овде,не замерите.Баталите више приче о маркетингу и управи,ми смо навијачи а не спортски функционери,и као такви треба да гледамо како сви овде присутни,и ови што нису присутни,скупимо паре за европско гостовање које нам следи за можда 20ак дана.треба да гледамо како што више да нас оде на европско гостовање кога год извукли на жребу а не да људи овде кукају због маркетинга и управе.троши се енергија без потребе.сачувајте ту енергију за трибину и немојте овде да је расипате у празно.ни мени се не свиђају многе ствари везане за управу...и шта сад,јел треба због тога да не долазим на стадион?!? Па не иде то тако,ми навијамо за Звезду а не за људе из маркетинга и управе...управа дође и прође,а Звезда нам увек остаје...да је бодримо и носимо у нове победе!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Incidente
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Nov 2002
Posts: 114

PostPosted: 10 Jun 2015 18:37    Post subject: Reply with quote

Некада се запитам дал' уопште има навијача на овом форуму или су се сви претворили у симпатизере...
Back to top
View user's profile Send private message
Vaterpolo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Apr 2015
Posts: 15

PostPosted: 12 Jun 2015 10:24    Post subject: Reply with quote

Ништа, брате, ново нити инивативно ниси рекао. Да, ми смо навијачи и као таквима нам је дужност да пунимо трибине, али да се нисмо мешали у неке ствари ван тога, питање је шта би било са ФК. И ја сад имам неко другачије мишљење од твог, не могу да дозволим више 8 година ту исту причу, те пусти управу, те не троши енергију, те небитно је ко игра... Ма докле бре више? Па 8 година гледаш како ти се тим срозава и ти окрећеш главу, не запиташ се шта бре раде ови људи!? И још једну сезону треба да трпимо неке главе, играче који не знају ни да ходају, све мањи број навијача на трибинама? И поврх свега, мораш да делиш Звездаше на навијаче и симпатизере... Сви смо ми једно и у служби њеној.
Back to top
View user's profile Send private message
Incidente
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Nov 2002
Posts: 114

PostPosted: 12 Jun 2015 13:22    Post subject: Reply with quote

Vaterpolo wrote:
Ништа, брате, ново нити инивативно ниси рекао. Да, ми смо навијачи и као таквима нам је дужност да пунимо трибине, али да се нисмо мешали у неке ствари ван тога, питање је шта би било са ФК. И ја сад имам неко другачије мишљење од твог, не могу да дозволим више 8 година ту исту причу, те пусти управу, те не троши енергију, те небитно је ко игра... Ма докле бре више? Па 8 година гледаш како ти се тим срозава и ти окрећеш главу, не запиташ се шта бре раде ови људи!? И још једну сезону треба да трпимо неке главе, играче који не знају ни да ходају, све мањи број навијача на трибинама? И поврх свега, мораш да делиш Звездаше на навијаче и симпатизере... Сви смо ми једно и у служби њеној.
Добро,и ста си урадио за тих 8 година...? По томе сто си написао испада да ја браним управу,јел то хоцес да казес...? Дал ја окрецем главу ти то не знас,мозес само да нагађас,а лосе нагађас.а да смо једно,па онда би нас сваку утакмицу било макар 20.000,а не само кад је нека европска утакмица,или евролига у арени,зар не...? Сви бре само силујете тастатуру,а публике све мање,па јел тако браните Звезду од пропасти,свима несто смета,те управа те неспособни играци,те ово те оно...као да сте сви у 1991 години,а не у садасњем и реалном времену! Велики проблем у ком је нас клуб се не ресава преко ноци,него упорним радом и истрајносцу,а сви ти који не долазе и који планирају да не долазе оцигледно нису упорни а ни истрајни...и зато су у мојим оцима симпатизери.казем ти опет,немој да мислис да ја браним управу,далеко сам ја од тога! Извињавам се на латиници.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 12 Jun 2015 14:22    Post subject: Reply with quote

Опрезност постоји итекако, и сигурно да многе ствари које су до сада пролазиле, неће моћи више, јер једноставно људи су довољно сазрели, одрасли или како год, да сада тешко пролазе приче које су пролазиле пре 5-10 година. Али, фрустрација је превелика и ми морамо да се изборимо са њом, или нам нема помоћи. Угушићемо сами себе! Зато и причам овде да се не иде више са тим изјавама..."ко нам све седи у клубу","докле више овако", итд. јер нико није ни слеп,једноставно ту су навијачи...за вратом и контролишу колико они то могу и сигурно неће проћи оно што је пролазило свих ових година када се "пекао занат" тако што се успевало да се повежу ствари које су нас довеле до овде докле смо сад. Увек са закашњењем јер су људи били неискусни, али сад је другачије сигурно.
Притисци са свих страна су, између осталог, и по највише заслужни зашто су успели да доведу доброг тренера, макар на папиру. и од тога не треба одустајати, али ипак на крају треба бити много реалан и не вући потезе који ће нас коштати више од онога, колико нам је сада лоше.
Наш клуб је у толико лошој ситуацији, да и најдобронамернији човек на планети дође, питање је какво би мишљење о њему имали након 6 месеци, годину дана.
Нама се много накупило, а свака озбиљна промена, свака коренита промена...захтева одређено време. Морамо да дамо шансу, иначе са нама око врата, нико никада неће ишчупати клуб из проблема у коме је!Зато, опрезно, пратити их шта раде,имамо на жалост огромно искуство и "знање", али не кукати више, већ доћи на стадион и подржати клуб!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sindikalac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Jan 2012
Posts: 76

PostPosted: 12 Jun 2015 20:46    Post subject: Reply with quote

Волим да читам форум и стварно не волим да пишем. Постало је превише нападно писање порука без икаквог смисла. Врте се у круг неколико истих фраза и сви уписи личе један на други, мало измењане речи али поента иста... пред сваку утакмицу гомила истоветних уписа који не доносе ништа ново, и по мом мишљењу постају чак и бескорисни.

Једна ствар која ми је запала за око читајући ову тему је израз силовање тастатуре. Ништа немам против брата који је ово написао пар уписа изнад мене. Он ме је само подсетио на нешто о чему сам размишљао скоро. Превише пута је написано то за силовање тастатуре, кењање из фотеље, подела на оне праве и све остале... И скоро увек је се на крају дода да се ствари не могу променити од куће него на стадиону. И баш сам о томе размишљао, како да промене нешто они који сада седе кући и одлуче да се сад поново врате на трибину? Одмах да кажем да нисам од тих али сам имао много разговора о тим стварим са људима који припадају тој групи...

Мени је било савршено на оним утакмицама са 25+ хиљада људи на нашем стадиону али морамо схватити (прихватити) да је тада било неке еуфорије које више нема. Мобилизација је чинила своје, јавила се нека нада код људи, прорадио инат и све то у комбинацији је дало феноменалне посете за ову нашу јадну лигу. Од те мобилизације је отпало много људи који су ту били из погрешних разлога и након неког времена схватили да не припадају ту и прошло их је то ложење. Део оних којима се појавила нека нада су изгубили ту наду због гомиле ружних ствари које се дешавају у клубу и око њега. Превише шљама је прошло кроз наш клуб за кратко време (неколико година) и то се многима једноставно смучило. Отераш једне олоше, дођу још гори. И сваки пут када помислимо да не могу доћи гори од тренутних зајебемо се опасно. Ја, искрено, замерам Генералштабу на том ставу "дај да чекамо и да видимо пола године или годину па ћемо онда да делујемо". Наравно да сам свестан да је човек упуенији у све много више од огромне већине нас и да има аргументе за нешто што говори. Али то је било разумљиво први пут, па и други и трећи... Ово је већ превише. Сматрам да се треба све сећи при првом срању и крај. Да онај ко дође на чело клуба да добро размисли о баш сваком потезу. Овако ми делује да су постали свесни тога да шта год радили имају бар годину дана форе да се глупирају. Дође министров син аматер, они добију опомену. Вуку играче да играју "страначке" утакмице по неким селима онда добију жути картон. Дебело се огреше о Лазовића добију опомену пред искључење. Против оног маторог смрада из савеза глас се диже само кад све буде готово. И ту добију пацку али ништа страшно... Наравно да ће да се осиле и издркавају. Каже се ако их стално мењамо никада нећемо кренути напред. Ја и овако не видим неке помаке опипљиве. Можда неко боље зна... Мене су довели у такво стање да не могу више и да се нервирам око њих. Постао сам свестан да у сваком тренутку имамо гомилу шљама у тој управи и да кад буду отишли они замениће их исти такви. Јер смо постали превише толерантни!

Е проблем су они који се и даље нервирају око тога и којима је и даље најбитније ко седи у фотељама, ко ће истрчати на терен и у којој формацији - такозвани љубитељи(искључиво) фудбала а не навијања. Људи су једноставно жељни да имају сређен клуб и да могу да виде бар неки просечан фудбал. Мислим да су сви свесни да овде још дуго неће бити правог фудбала док је лига оваква и док је ови садашњи воде... Како неко такав може да промени нешто? Ако дође и крене да јебе све по списку свима редом биће извређан да "ремети атмосферу" и то од оних који стално пишу да су нам сви потребни на стадиону. Такав човек неће моћи сигурно да се искључи и да пева као машина јер једноставно нема тај осећај да се можда некада и треба мало прећутати и да некада треба подржати и када се то не заслужује. Трећа опција му је да ћути и да гледа, и да одлепи за пар утакмица. И шта је он променио својим присуством? Ништа! На неки начин ће он чак и допринети слици да они које не може да смисли да им пружа подршку.

Све док се не буде нашао баланс између Севера и осталих трибина имаћемо проблема са посетом. Мислим да чак и цео Север није баш хомоген по том питању па смо и ту доживели озбиљан пад у људству. Треба прихватити да су ти људи другачији и да долазе на стадион из мање разлога него ми. Њих навијање занима толико колико траје кореографија или бакљада. На то може да се дода и по које дозивање, под условом да је резултат по вољи. И сада такве људе звати на стадион али под нашим условима понашања - претешка а можда и немогућа мисија. Мало је глуп или претеран овај израз али можда и треба дићи руке неко време од њих. Ми њих не можемо вратити на стадион. Они ће доћи сами када Звезда буде поново играла фудбал и када у управи буду господа а не криминалци и преваранти. Први разлог им је битнији много! Ако буде резултата многе од њих ће болети баш ко је у управи. Биће срећни што смо први, што смо бољи од неких и то је то... И то је јако лицемерно од њих али, јеби га, једноставно су такви.

Треба се посветити првенствено Северу. Треба мало ослушкивати расположење на трибини па некако тај став искристалисати или мало прилагодити стању. Конкретно, ако је 90% трибине против неке управе а врх трибина има више осећаја да ли је прави тренутак сећи или не и сматра да не треба сећи онда не треба окретати главу од тога. Морају се ти људи испоштовати некако. Не мора да се пева цела утакмица против њих, да им се придаје толика пажња. Али када би се на свакој утакмици бар по једна парола посветила њима и била у неком озбиљном (да не кажем претећем) тону сигуран сам да би и људи били задовољнији. Не би се стварала погрешна слика да некога подржавамо или прећутно одобравамо погрешне потезе. Играчима давати максималну подршку ако је заслужују односом према клубу а управи бити мач над главом константно, ако немају подршку међу већином. Можда би и на другим трибинама схватили да Север није трибина плаћеника, малоумника и полтрона неколицини...

Све ово сам написао искључиво из најбољих намера према клубу и требини. Никакву жељу немам да некога увредим само сам дао неко своје мишљење како треба ући у ову сезону.
_________________
Ја у животу имам све што ми треба. Парче земље, комад неба, кору хлеба и Неког горе ко ме гледа...
Back to top
View user's profile Send private message
блоковии
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2013
Posts: 160

PostPosted: 12 Jun 2015 21:46    Post subject: Reply with quote

На жалост, криминалци у овој држави једини још могу нешто да ураде. Ако се не ради у корист клуба, па нормално да ће се терати, али ако већ нешто раде, покушавају, онда би требало истрпети...од два зла изабрати мање. Наравно да би сви волели да виде све саме легенде нашег клуба у управи...али са таквима би у овом тренутку вероватно били закуцани у месту, нове тужбе би стизале, дуг се повећавао, док не би у потпуности нестали кроз пар година. Сви би да терају...а шта после?!
Back to top
View user's profile Send private message
владица
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Jan 2011
Posts: 253

PostPosted: 12 Jun 2015 23:58    Post subject: Reply with quote

! Синдикалац!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 13 Jun 2015 00:24    Post subject: Reply with quote

Ја вам опет скрећем пажњу и понавњам! Прошле године смо кренули да ређамо победе на почетку, све је ишло како треба, али су људи тражили разлоге да не дођу на стадион! Немојте то поново да радите, дал је могуће да не можете да осетите да опет се прави иста та клима?Није то тако просто, мораш да ис одговоран и да знаш на шта се жалиш, и да ли је реално да се на то жалиш у овом тренутку? Да ли је реално да неко за 6 месеци препороди клуб? Да ли је реално да без пара доведе играче? Да ли да критикујемо и пљујемо када се каже да је прошле сезоне потрошено најмање пара у историји клуба за појачања? Дал треба замерати што су морали да продају накит из стана јер нису имали како другачије да среде дугове за које они нису криви? Да ли их и даље пљувати после доведеног доброг тренера.....1000 питања има, и свако захтева да се чује и друга страна. У неким случајевима се види да је лоша намера, али у већини случајева ипак није то тако како људи тренутно представљају. И наравно да мора да се пружи неки рок разуман, да неко покуша да стави клуб на ноге. Ај да не идемо даље од омладинске школе....нама фали сала у којој могу играчи да тренирају зими рецимо, фале нам рефлектори на осталим помоћним теренима, да би могло више тренинга да се извуче. Тренери имају по 400-500 еура плату. Дал мислите да ће да раде поштено са таквом платом? Мислите да ће неки стручњак да се одрекне лепог живота чак и у Чукаричком, и да се премести за горе услове у клуб где све гори под ногама? Ја вам кажем да неће! Пре ће да изабере неку Кину, да оде тамо да се зајебава, него овде да му на сваких пола дана неко јебе мајку. Морају људи да су свесни коју одговорност вуче ово константно кукање, које се продужава из сезоне у сезону! Дајте макар кад је нешто позитивно урађено, да се мало смањи доживљај, да се мало тргну људи....а не да се све логично, и добро занемарује, а набије се на нос само оно лоше...крајње је време да се престане са тиме, и да се верује трибини прво, а онда да се дође на стадион! Сви су нешто памети, знају ко како трчи, ко где треба да игра, ко је промашај а ко не, кога треба довести, како смањити дуг....ма сви све знају....ал да им даш на 5 минута могућност да од њих нешто стварно зависи....разбежали би се, не би се окренули! Одговорност је врлина која не носи са собом брзоплетост, допадљивост и додворавање другима...

Last edited by Генералштаб on 15 Jun 2015 08:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sindikalac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Jan 2012
Posts: 76

PostPosted: 13 Jun 2015 07:16    Post subject: Reply with quote

Блокови, на жалост, у праву си што се тиче неопходности да имамо и по неког сумњивог морала у управи. Такви ће лакше наћи начин да се изборе са себи сличнима у савезу и са још неким проблемима. Имам 30 година и у претходних 15 сам само гледао неправду, деградацију свега и вечито био у некој борби да се изборим са тим стварима. И видео сам да много лакше опстају они који прихвате та "правила игре" и узвраћају истом мером на све. Они који су покушавали све на поштено брзо су нестајали у неком сивилу.
Да се разумемо, и пре 15-е година смо се исто мучили моја породица и ја али много мање одговорности имаш са 13 година него са 20, 25 или 30... Да не испадне да сам неки носталгичар за слобиним временом. Laughing Али они који имају 45 и више година и пате за усраним титом они су навикли да им у управи седе "господа" у оделима од којих су се сви плашили и који су све своје мућке радили "господски" и далеко од очију јавности. Ови данашњи нису нормални. Или су превише глупи да глуме господу као они из прошлости или су толико бахати да их боли курац за све.

Генералштаб, горе сам ти написао своје мишљење о људима са других трибина. То мишљење сам добио након много приче са таквима. Када питају зашто би дошли на стадион када нема бар неког солидног фудбала, када не желе да трпе овог или оног у клубу ја више не знам шта да им кажем... Да им говорим и даље да треба да дођу због Звезде а не због појединаца, да је клуб изнад свега... Не могу то више. Почели су да ми се смеју. Чак ми се и покојни ћале смејао када сам га убеђивао у то. Пре три године сам га убедио да дође на једну утакмицу. Купио му карту, довезао га до стадиона и са друштвом отишао до "свог" места на Северу. После утакмице се налазим са њим и са осмехом очекујем неку лепу реч. Он ми каже да је сад још сигурнији да више неће никада доћи на стадион. А у својој младости је одгледао више тренинга Звездиних него неки утакмица. Рекао ми је да нема шта да види на терену, да су неке мућке и преваре (око састављања тима и сл.) толико очигледне а да са друге стране ми им дајемо толику подршку као да су најбољи на свету. И да је то погрешан пут јер фудбалски клуб треба да игра на фудбал а не да буде повод за неколико хиљада "фанатика" и мазохиста који су свесни онога што и он мисли али не желе да прихвате јер је су млади и воле је на начин као што је и он то радио у младости. Само што је он имао привилегију да је поред свега могао и у фудбалу да ужива...
Што се тиче омладинске школе скроз подржавам идеју о прављењу сале, уградњи рефлектора и постављању вештачке подлоге. Али да неког оправдаваш што прави комбинације јер има плату 400-500еур, ја то не могу. Ако му је мала плата не мора ни да ради. Имам бар два примера, именом и презименом, која су напустила нашу омладинску школу јер родитељи нису могли да ПЛАЋАЈУ РЕКЕТ тренерима. Што је најгоре једног је рекетирао тренер који је имао и фудбалску каријеру и зарадио довољно за лагодан живот у Србији... Али све је недовољно, пичка им материна алава! Нека сваком играчу из првог тима скину по 300еур плату и нека то доделе тренерима. Опет то неће бити нека цифра али ако им и то буде мало нека се носе онда сви у пичку лепу материну. Ниси мењао висину буџета, побољшао си услове у омладинској школи и то је то... Ако нема плате за друге неће бити ни за њих. Свесни су сви јако добро целе ситуације и где су дошли. Е сад што некима није сметало што нема плате јер су знали да у Звезди могу да сакупе много пара месечно од "донација" родитеља... Са тим мора да се прекине да би имали више играча из наше школе...

Чини ми се да је неко писао да треба на свакој утакмици износити транспаренте са последње из прошле сезоне. Слажем се. Износити их на свакој на по неколико минута и како шта буду решавали тако тај транспарент бацати... Тако ћемо и ми сви око нас најбоље пратити шта се ради и колико! Не може ме нико убедити да се реорганизација радне заједнице мора правити годину дана. Ако постоји воља то се може одрадити и за месец дана. А то што је свако нечији то је њихов проблем. Зашто су се упуштали у целу причу. Не могу да им буду битни само проценти од њихових комбинација са играчима... Па шта ако је продао накит да би покрио неки дуг?! Наплатиће тај много више, сигуран сам! И да се разумемо, ја немам проблем да неко узима проценте. То се радило увек и ради се свуда. Па око овог Нејмара се не зна ко се све где и како уградио и шта се све сакрило а да се то не ради у Србији... Али доведи бре доброг играча па ради са њим какве хоћеш комбинације. Немој ми доводити играче са једном ногом, давати им лудачке плате за ове услове и онда са њим делити плату или узимати проценат у будућности када га опет негде увале преко...

Све се може кад се хоће! Лакшим путем, тежим путем, нешто одмах нешто кроз неки период али се све може решити ако има воље... Све друго је празна прича, демагогија и вређање оних који су у овој причи исључиво из љубави!
_________________
Ја у животу имам све што ми треба. Парче земље, комад неба, кору хлеба и Неког горе ко ме гледа...
Back to top
View user's profile Send private message
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 13 Jun 2015 07:28    Post subject: Reply with quote

Sindikalac wrote:

Али да неког оправдаваш што прави комбинације јер има плату 400-500еур, ја то не могу. Ако му је мала плата не мора ни да ради.


управо!

са једне стране напушавамо играче када траже своје паре и стављамо их на стуб срама (неке оправдано али неке не) или проглашавамо издајицама клинце који су отишли јер нису могли да трпе разне стеве мајамије, а овде правдамо махинације тренера клинаца јер имају плату 500е

претешка демагогија
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 13 Jun 2015 09:11    Post subject: Reply with quote

Ја не могу да верујем колико нећете или не умете да сагледате ствари!? Јел умете ви да скапирате да у Чукаричком тренер омладинаца, вероватно има већу плату него у Звезди? Јел умете да скапирате да је плата фудбалера по неколико хиљада еура , док је тренеру омладинаца плата 40000-50000-60000 динара? А око њега се врзмају ван серијски таленти, уплашени родитељи који би све дали да му дете игра, и најбитније, мотају се менаџедри који ти машу парама пред очима!
Ајде нађите онда ако сте толико паметни, и ако је то демагогија, нађите стручањака који ће да проналази МЛАДЕ ТАЛЕНЕТЕ КОЈЕ ЋЕМО ЗА МИЛИОНЕ ДА ПРОДАЈЕМО, а да има поменуту плату којом треба да храни жену и двоје деце кући!!! ТО ЈЕ ДЕМАГОГИЈА!!! А не ово што ја пишем! Ово је стварност и реалност, и овако се окреће земљина кугла, свиђало се то вама или не! Клуб нема за аутобус да их вози на утакмицу, па не ретко деца долазе у пратњи својих родитеља, колима или како се снађу. Са повратка са неке утакмице, рецимо на Ибарској магистрали, стану на 3-4 места и питају дал могу да ручају а да плате преко рачуна, пошто је у питању Црвена Звезда. Свуда је одговор не може, јер нема кога нису преварили и остали дужни! Тренер кад уђе у аутобус каже деци...ма овде је нека свадба нећемо овде да једемо.... И то није ова управа, већ ко зна колико њих у назад, а верујем да ни прошле нису имале да плате и нису имали намеру да то раде,већ једноставно нема...нема пара, а и када стигну, блокада их у секунди потроши, или се троше на дугове.
Према томе, да не идем даље са примерима а има их много, и не стајем и себи и другима на муку....поента је, да ми тек треба градимо и градимо, да би дошли уопште до нуле неке одакле може нешто да се покуша...а за то је потребно време и пара. А ни једно ни друго нам баш не вири из џепова.
И ово је само пример омладинске школе, а и ту има још да се прича иха хај....а да не идемо даље. Ми треба да смо свесни у којој смо ситуацији и да схватимо нашу улогу у свему томе! Јесте, неком човеку од 50-60 година је несхватљив наш мазохизам јер је он гледао Звезду када је била најјача, и не може да схвати да за нас и сада постоји та Звезда, само је болесна да тако кажемо. А ми смо ту да јој помогнемо да оздрави. И зато долазимо на трибину, зато нас има на хиљаде....да би одржали име тог клуба кога се наши очеви сећају, да макар нешто подсећа на ту Звезду, када уђеш на наш стадион. Ако и када се то изгуби, можемо да кажемо да оне Звезде више нема. Немој то себи да дозволимо!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sindikalac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Jan 2012
Posts: 76

PostPosted: 13 Jun 2015 20:46    Post subject: Reply with quote

Најгоре од свега у целој причи је то што су и моји и твоји примери тачни. И ти и ја можемо као што ти кажеш ихахај... Ја теби верујем за примере које наводиш и разумем то што желиш да кажеш. Ти мени веруј или не, твоја ствар. Али и даље тврдим на може и мало чистије да се ради. Ако нам је приоритет омладинска школа (мада се прича да је сада титула) онда подреди све њој. Дај тим тренерима плате боље него у Чукаричком, боље њима него неким "играчима". Није посао тренера да налази таленте него да од оних које му доведу направи комплетне играче. Њих треба да доводе скаути. Скаути обично треба да буду старији људи са искуством иза себе а такви људи су се колико толико обезбедили. Вежи их за проценте од продаје када њихови таленти постану играчи. То је процес од можда пет година али ако су добри скаути биће и пара за њих. А ако су све што су у животу зарадили разјебали на коцку, алкохол и курве па би сад од полумртве Звезде да се овајде преко ноћи - далеко им лепа кућа! А овако им даш плате којима су они задовољни, лова им сигурна (са кашњењем) и децу доводе "на кило". И ми десет година немамо своју децу (која вреде) у првом тиму, не рачунајући прошлу сезону. А и та деца нису дошла у клуб са терзићем и екипом него су била ту и пре њих ваљда...

Да се разумемо, ја сам свестан да су неки потези неопходни или да се раде јер једноставно нема другог решења. И нису ови последњи сјебали све па да се само они криве... Али ако су дошли да помогну нека укључе мозак мало, и овако их има као у неким државним скупштинама... Говорим о једноставним стварима. Којој бре будали је пало на памет да доведе на припреме сина од керамичара?! Дечко се аматерски бавио фудбалом. Колико бре треба да будеш дебилчина да помислиш да ће то тако да прође?! Ко се то паметан сетио да нам играчи буду маскоте у политичким кампањама?! Па ти поред свега изађе човић да глуми неку поштењачину па таксативно испљује претходнике па се месецима чита и расправља о златним струњачама, штоперицама и гушчијим паштетама (кад се већ зна да нико неће одговарати онда нека ћуте)!!! Како оправдати такве генијалне потезе? И кад им се каже да им је скренута пажња то није довољно за њих. Исфрустрирани су још и недостатком фудбала. Е то су те "ситнице" које су отерале оне са мање емоција и површнијим размишљањем. Сви до једног ти одмах наводе те примере. Па и продаја дела права на Јовића која је била неопходна да би се угасио један пожар је приказана као велеиздаја. Сви ми знамо њихове биографије које су све само не чисте али не би их људи толико омрзли да воде рачуна бар о тим стварима и да не праве од једне институције сељачко удружење у коме ништа није испод части...

Све ово се односи на исток и запад првенствено. И опет кажем да су нам они можда и немогућа мисија. Не мрачим и не контрирам, само мислим да је то тренутна реалност. Север ће се у сваком случају напунити на првој европској утакмици и на домаћим утакмицама све док траје наше учешће у европи. Треба се потрдити да се допре до тих људи, да све буде онако како ми умемо и да се ти који нису више редовни под утиском поново врате. Али и стално ослушкивати шта цео Север мисли а не само неколико најупућенијих. Јер ако их желимо за стално морају и они бити некако испоштовани. Не да воде главну реч али да виде да их ипак неко чује. А они који знају само да напушавају и да остале који нису у екипама сматрају навијачима другог реда нека се запитају зашто их онда уопште и зову на стадион... Да би били роботи и радили само како им се каже? То ни један паметан човек неће прихватити. Не залажем се за анархију где свако ради шта хоће већ за неку врсту "демократије" где се неће сви питати (него они који највише и залежу за целу причу) али ће ипак скоро сви бити испоштовани. Неки мање, неки више...
_________________
Ја у животу имам све што ми треба. Парче земље, комад неба, кору хлеба и Неког горе ко ме гледа...
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 230
Location: Београд

PostPosted: 13 Jun 2015 20:56    Post subject: Reply with quote

Брале...где ти живиш...ово ни у Луксембургу не би прошло.Мада,искрено,навијам за тебе!Генералштаб,лепо прича младић и све је у праву!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 41, 42, 43  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 43

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop