DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2015/2016
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 41, 42, 43  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 13 Jun 2015 21:00    Post subject: Reply with quote

Само немој то "демократија".Баца ми се пегла од тога...Никада све неће бити под конац.Вероватно је у томе чар.Нема летаргије,нон стоп се нешто дешава.Добро је то,да се дешава.Значи да живи прича...
Back to top
View user's profile Send private message
Sindikalac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Jan 2012
Posts: 76

PostPosted: 13 Jun 2015 21:13    Post subject: Reply with quote

Буљави wrote:
Само немој то "демократија".Баца ми се пегла од тога...Никада све неће бити под конац.


Ма зато сам и ставио под наводнике јер ми изазива иста осећања али не могу да се сетим неке речи коју смо сви учили у школи и која описује најприближније оно што мислим. Па замисли да сам ти написао "либерално"? Ти би умро! Laughing

И написао сам у претходна три уписа да свуда има мућки и јајарења па чак и у Луксембургу. Нека их буде и код нас. Али дај да се има неке мере у томе...

Ти направи од мене идеалисту! Cool Нисам, веруј ми...
_________________
Ја у животу имам све што ми треба. Парче земље, комад неба, кору хлеба и Неког горе ко ме гледа...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 13 Jun 2015 21:16    Post subject: Reply with quote

Sindikalac wrote:
Најгоре од свега у целој причи је то што су и моји и твоји примери тачни. И ти и ја можемо као што ти кажеш ихахај... Ја теби верујем за примере које наводиш и разумем то што желиш да кажеш. Ти мени веруј или не, твоја ствар. Али и даље тврдим на може и мало чистије да се ради. Ако нам је приоритет омладинска школа (мада се прича да је сада титула) онда подреди све њој. Дај тим тренерима плате боље него у Чукаричком, боље њима него неким "играчима". Није посао тренера да налази таленте него да од оних које му доведу направи комплетне играче. Њих треба да доводе скаути. Скаути обично треба да буду старији људи са искуством иза себе а такви људи су се колико толико обезбедили. Вежи их за проценте од продаје када њихови таленти постану играчи. То је процес од можда пет година али ако су добри скаути биће и пара за њих. А ако су све што су у животу зарадили разјебали на коцку, алкохол и курве па би сад од полумртве Звезде да се овајде преко ноћи - далеко им лепа кућа! А овако им даш плате којима су они задовољни, лова им сигурна (са кашњењем) и децу доводе "на кило". И ми десет година немамо своју децу (која вреде) у првом тиму, не рачунајући прошлу сезону. А и та деца нису дошла у клуб са терзићем и екипом него су била ту и пре њих ваљда...

Да се разумемо, ја сам свестан да су неки потези неопходни или да се раде јер једноставно нема другог решења. И нису ови последњи сјебали све па да се само они криве... Али ако су дошли да помогну нека укључе мозак мало, и овако их има као у неким државним скупштинама... Говорим о једноставним стварима. Којој бре будали је пало на памет да доведе на припреме сина од керамичара?! Дечко се аматерски бавио фудбалом. Колико бре треба да будеш дебилчина да помислиш да ће то тако да прође?! Ко се то паметан сетио да нам играчи буду маскоте у политичким кампањама?! Па ти поред свега изађе човић да глуми неку поштењачину па таксативно испљује претходнике па се месецима чита и расправља о златним струњачама, штоперицама и гушчијим паштетама (кад се већ зна да нико неће одговарати онда нека ћуте)!!! Како оправдати такве генијалне потезе? И кад им се каже да им је скренута пажња то није довољно за њих. Исфрустрирани су још и недостатком фудбала. Е то су те "ситнице" које су отерале оне са мање емоција и површнијим размишљањем. Сви до једног ти одмах наводе те примере. Па и продаја дела права на Јовића која је била неопходна да би се угасио један пожар је приказана као велеиздаја. Сви ми знамо њихове биографије које су све само не чисте али не би их људи толико омрзли да воде рачуна бар о тим стварима и да не праве од једне институције сељачко удружење у коме ништа није испод части...

Све ово се односи на исток и запад првенствено. И опет кажем да су нам они можда и немогућа мисија. Не мрачим и не контрирам, само мислим да је то тренутна реалност. Север ће се у сваком случају напунити на првој европској утакмици и на домаћим утакмицама све док траје наше учешће у европи. Треба се потрдити да се допре до тих људи, да све буде онако како ми умемо и да се ти који нису више редовни под утиском поново врате. Али и стално ослушкивати шта цео Север мисли а не само неколико најупућенијих. Јер ако их желимо за стално морају и они бити некако испоштовани. Не да воде главну реч али да виде да их ипак неко чује. А они који знају само да напушавају и да остале који нису у екипама сматрају навијачима другог реда нека се запитају зашто их онда уопште и зову на стадион... Да би били роботи и радили само како им се каже? То ни један паметан човек неће прихватити. Не залажем се за анархију где свако ради шта хоће већ за неку врсту "демократије" где се неће сви питати (него они који највише и залежу за целу причу) али ће ипак скоро сви бити испоштовани. Неки мање, неки више...

1) Скаути које ти помињеш су управо били људи који се нису мешали у свој посао. Ова управа, или појединци, су рекли истину о којој се ћути годинама из неке људске пристојности или колегијалности, јер су нам скапути бивши играчи који су у тим неким позицијама пронашли себе а мало имају везе са тиме. Тако да, прво мора да се поништи нешто што се радило, или боље рећи није радило годинама, па онда наћи средства за праве скауте, па их полако упућивати у оно што Звезда жели.
2) Довођење синова преко везе се завршило истог дана када је и почело! И не знам шта ту има да се замера северу, до пре неки дан је стајао графит на улазу у управу малтене, где пише.."страначка деца, летеће на кеца". Тако да, север има своје прагове толеранције преко којих не прелази, и који су далеко захтевнији него што их Звездаши имају. По мени, Звездаши могу да уче од севера много тога!
3)Ако неко слуша људе, и ако има разумевања, онда је то група! Ако је неко провео године, деценију....да саставља парчиће слагалице у једну целину, не би ли људи на тој трибини живели једни поред других а да се не гледају попреко, да нема идеолошких разлика,да буду људи поносни што су део тога...онда је то група која покреће трибину! И стварно не видим где је ту проблем.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sindikalac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Jan 2012
Posts: 76

PostPosted: 13 Jun 2015 21:32    Post subject: Reply with quote

Ја сам ти све ово писао онако како сам слушао од Звездаша са других трибина са којима проводим много времена. Њихово виђење ситуције у клубу, на терену, на Северу. Пошто, ако те добро разумем, циљ је и њих вратити. А они нису задовољни са одговорима које добијају и који су јако слични твојима. Само ти о томе причам и ништа више. Зато мислим да је битније размишљати само о пуњењу Севера. А они ће се сами вратити, на њих не можемо утицати ни 10%...

Око спортских тема сам ти изнео своје мишљење, и из конкретних примера сам ти то писао. И са неким идејама које су можда превише идеалне за ово време али треба стремити ка њима...
_________________
Ја у животу имам све што ми треба. Парче земље, комад неба, кору хлеба и Неког горе ко ме гледа...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 13 Jun 2015 21:43    Post subject: Reply with quote

Постоје тренуци када се људи уморе једноставно и не могу више. И онда почињу да траже изговоре за то што не могу више. А код нас је ситуација таква да, за шта год да се ухвате, могу делимично да буду у праву и да имају солидан изговор за то. И томе нема лека осим правих опипљивих резултата на терену. Тада ће сви заборавити да је терза лопов, кокеза не знам шта...итд. Ми се овде обраћамо првенствено нашим људима, јер подлежу притисцима тих са других трибина и сами посустају. Њима се обраћамо и тражимо да се врате и не шире лошу атмосферу јер је то сад "ин" код Звездаша! Јер ништа нама није ни боље ни горе него њима. У ствари, може само горе да нам буде јер смо нон стоп ту, а ситуација није ни мало пријатна, и уз све то још се и трудимо дано ноћно, да попунимо још које место поред нашег, које је до јуче било пуно а данас је празно. Оно чему смо се посветили малтене животно, не иде...тапка у месту...нама је сигурно горе него онима који дођу једном у две недеље на Макарану, седну и одгледају утакмицу и иду кући до следеће Маракане.
Дакле, ко нема снаге одустаје, и тражи изговоре за то....ко има снаге иде даље и гура! И поново ћемо се сви видети на некој Европској утакмици, али онда они који су одустали треба да знају ко су и шта су, и да група на њих гледа као на оне што долазе на Милан, Барселону...итд. И ако си био део нечега неко време, све ти се поништава ако ниси ту кад је тешко, када не знаш шта ћеш од муке! Тад је најбитније да нас нико не сруши и не пољуља, ако то не осећаш...не ти, него тај разочарани...онда си само мало јачи симпатизер који не осећа ову причу до краја.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Incidente
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Nov 2002
Posts: 114

PostPosted: 13 Jun 2015 22:14    Post subject: Reply with quote

Звезда се воли сваког дана а не само против милана,гледам Звезду а не њене противнике...јел се сећате тога??? Кад би се којим случајем десило чудо и када би нас Бог погледао па да уђемо ове предстојеће сезоне у групну фазу лиге европе видели би сте сви како би опет био пун стадион и како би опет редови за карте били од благајне па до аутокоманде.како би се сви разочарани брзо вратили.Даћу вам пример кошаркашког клуба,15 година нас није нигде било,клуб се малтене угасио,ретко ко је ишао да гледа текме...и онда,онда временом постанемо неко и нешто у том баскету,и ето ти пуна арена,пун пионир,тражи се карта више...! Па јер треба они најгори симпатизери да постанемо који се појављују само када клубу иде,или да будемо они прави који су уз свој клуб и када му не иде,када је у најгорој ситуацији од свог оснивања...?!? Много више вреде они навијачи који су у сваком тренутку уз свој клуб него они који долазе само када се слави и када је атрактиван противник...ти и не долазе да гледају Звезду на неки начин него тог атрактивног противника,да хоће да гледају Звезду могу сваког викенда.Исток и запад нека буду такви,али нека Север не буде...нека Север буде увек пун,и против милана и против Младости из Лучана...
Back to top
View user's profile Send private message
Sindikalac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Jan 2012
Posts: 76

PostPosted: 13 Jun 2015 22:32    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Постоје тренуци када се људи уморе једноставно и не могу више. И онда почињу да траже изговоре за то што не могу више. А код нас је ситуација таква да, за шта год да се ухвате, могу делимично да буду у праву и да имају солидан изговор за то. И томе нема лека осим правих опипљивих резултата на терену. Тада ће сви заборавити да је терза лопов, кокеза не знам шта...итд. Ми се овде обраћамо првенствено нашим људима, јер подлежу притисцима тих са других трибина и сами посустају. Њима се обраћамо и тражимо да се врате и не шире лошу атмосферу јер је то сад "ин" код Звездаша! Јер ништа нама није ни боље ни горе него њима. У ствари, може само горе да нам буде јер смо нон стоп ту, а ситуација није ни мало пријатна, и уз све то још се и трудимо дано ноћно, да попунимо још које место поред нашег, које је до јуче било пуно а данас је празно. Оно чему смо се посветили малтене животно, не иде...тапка у месту...нама је сигурно горе него онима који дођу једном у две недеље на Макарану, седну и одгледају утакмицу и иду кући до следеће Маракане.
Дакле, ко нема снаге одустаје, и тражи изговоре за то....ко има снаге иде даље и гура! И поново ћемо се сви видети на некој Европској утакмици, али онда они који су одустали треба да знају ко су и шта су, и да група на њих гледа као на оне што долазе на Милан, Барселону...итд. И ако си био део нечега неко време, све ти се поништава ако ниси ту кад је тешко, када не знаш шта ћеш од муке! Тад је најбитније да нас нико не сруши и не пољуља, ако то не осећаш...не ти, него тај разочарани...онда си само мало јачи симпатизер који не осећа ову причу до краја.


Први болд: исто то сам написао први пут

Црвена слова: обраћаш се, и ти и сви ми који овде пишемо, нашим људима. Тражимо да се врате али им све поништавамо јер су посустали и одустали у неком тренутку. Етикетирамо их као "оне са Милана"... Ту је мени суштина проблема и ту је зачарани круг у који се ушло. Или и њих пустити да се врате кад поново осете жељу и онда нека буду "они са Милана" и знаће ваљда и сами да су појели говно јер нису истрајали и веровали. Или мало прогутати понос и изједначити са осталима. То не значи титрати им јаја, дозвољавати им воде главну реч... Само им некако дати до знања да се поштује то што су се вратили...
_________________
Ја у животу имам све што ми треба. Парче земље, комад неба, кору хлеба и Неког горе ко ме гледа...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 13 Jun 2015 22:37    Post subject: Reply with quote

У овој рушевини од клуба, север даје све од себе што може, да држи ствари колико толико да се не распадну, да морају бар неке ствари да се поштују, да се вреднују нека Звездашка правила итд....ми нисмо мађионичари, већ навијачка група! Ако то схвате људи, скапираће да треба да буду поред нас и да се боре заједно, јер кад нас је дупло више...шансе су да се изборимо за оно што желимо много веће! Нема ту ми шта коме да титрамо или нама неко....или верујеш или не...просто је.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 15 Jun 2015 12:04    Post subject: Reply with quote

Просто је невероватно да, када се укуца на јутубу име нашег клуба, и поред ставиш неког најнебитнијег могућег прволоигаша,који нема ни навијаче нити неку запажену улогу у нашем првенству...шта све може да изађе. Укуцао сам рецимо Звезда-Напредак и ево шта ми је све изашло...

https://www.youtube.com/watch?v=MGX4dxG9XdY
https://www.youtube.com/watch?v=0Qnsq4wi7mE
https://www.youtube.com/watch?v=OWiTrv6KnYo
https://www.youtube.com/watch?v=CGDgBbXxGiU

А ово је тим који је испадао из лиге често, а ако се укуца име неког прволигаша који је стандардан, добијамо следеће снимке...

https://www.youtube.com/watch?v=0ZhRyVehNkY
https://www.youtube.com/watch?v=I09X_xAb5x4
https://www.youtube.com/watch?v=OrEe_WXFB3Q
https://www.youtube.com/watch?v=knTdN7G_5s8
https://www.youtube.com/watch?v=UrESfrta7Zo
https://www.youtube.com/watch?v=HE0wqzOezHs
https://www.youtube.com/watch?v=W_6IXKxcVC0
https://www.youtube.com/watch?v=0cn_hQ7myr4
https://www.youtube.com/watch?v=P9WlmNxWj2I


Па онда треба погледати утакмице против клубова за које је ретко ко чуо у Србији до пре коју годину....

https://www.youtube.com/watch?v=qyevljoc6jQ
https://www.youtube.com/watch?v=AZ9-2zASttE
https://www.youtube.com/watch?v=TOjjSEVw3d8

Војводину, Рад, Партизан, Спартак, Раднички Крагујевац, Раднички Ниш, Нови Пазар...не треба ни спомињати, јер су то утакмице где има навијача и противничких група, где је то само по себи довољно да атмосфера буде далеко боља него на другим утакмицама!
И онда кад се погледа све ово, дође се до закључка да без ових догађаја наш клуб би изгубио сву своју величину коју је имао! Ова снага која се види на овим снимцима, то је Црвена Звезда, то је оно што нас држи и даље на окупу! Немојте да се то изгуби никада, какви год да су проблеми, ово је феномен који држи наш клуб још увек живим!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
нема предаје
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Mar 2009
Posts: 189

PostPosted: 15 Jun 2015 22:05    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=TzMHF_Viiyg

по мени клип који показује праву снагу звездаштва. три копа на маракани, цео стадион у трансу, а противник није манчестер, није барселона, него је неки тамо металац. феноменалност!
_________________
сад нисам мали и полако се стари, ал' срце још за тебе лудо удара
Back to top
View user's profile Send private message
Лука30
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2012
Posts: 337

PostPosted: 16 Jun 2015 12:46    Post subject: Reply with quote

http://crvenazvezdafk.com/sr/vesti/najvaznije/10022/Sezonske+karte+201516.html
СЕЗОНСКЕ КАРТЕ ЗА СЛЕДЕЋУ СЕЗОНУ!
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 16 Jun 2015 20:43    Post subject: Reply with quote

Лука30 wrote:
http://crvenazvezdafk.com/sr/vesti/najvaznije/10022/Sezonske+karte+201516.html
СЕЗОНСКЕ КАРТЕ ЗА СЛЕДЕЋУ СЕЗОНУ!

број чланова је знатно опао откад поново постоји могућност за учлањење. изгледа да се људи осећају као звездаши једне сезоне, а једне паузирају у односу на то какав састав имамо, ко је председник, а ко физиотерапеут.
1000 динара на годишњем нивоу је мизеран износ, и свако треба да има чланску карту, то је прва ствар, па тек онда долазе навијачки реквизити.
_________________
НЕ ДАМО НАШУ ЗВЕЗДУ!
Back to top
View user's profile Send private message
ЂорђеКНН
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Sep 2013
Posts: 271

PostPosted: 17 Jun 2015 07:44    Post subject: Reply with quote

НЦБ wrote:
Лука30 wrote:
http://crvenazvezdafk.com/sr/vesti/najvaznije/10022/Sezonske+karte+201516.html
СЕЗОНСКЕ КАРТЕ ЗА СЛЕДЕЋУ СЕЗОНУ!

број чланова је знатно опао откад поново постоји могућност за учлањење. изгледа да се људи осећају као звездаши једне сезоне, а једне паузирају у односу на то какав састав имамо, ко је председник, а ко физиотерапеут.
1000 динара на годишњем нивоу је мизеран износ, и свако треба да има чланску карту, то је прва ствар, па тек онда долазе навијачки реквизити.


Ово би требало да важи и за сезонске карте,које су исто јефтине. Имали смо пре три сезоне око 11 000 сезонских,прошле сезоне само око 1 500,огромна разлика.
Људи морају да схвате да улазак без карте на наш стадион никако није "шмекерски" . Огроман број људи улази без карте када смо домаћини и то ми никад неће бити јасно. Притом цене карте су од 100 до 300 динара. Помози клубу,буди ЗВЕЗДАШ,ПЛАЋАЈ ЧЛАНАРИНУ И СЕЗОНСКУ КАРТУ!
Back to top
View user's profile Send private message
javo
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2014
Posts: 110

PostPosted: 17 Jun 2015 07:59    Post subject: Reply with quote

Ајмо људи,цене су пресмешне без обзира на све....две,три хиљаде динара дати за годину дана да гледаш нашу Звезду кад игра код куће је нешто што свако може себи да приушти.Буди члан вољеног клуба,буди редован на било којој страни стадиона,купи сезонску и на неки свој мали скроман начин помози клубу.Ајмо Делије, нек буде навала на сезонске карте!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 19 Jun 2015 07:25    Post subject: Reply with quote

ОБНОВИ/КУПИ ПРОПУСНИЦУ, ОБНОВИ ЧЛАНСТВО, БУДИ УВЕК УЗ СВОЈ КЛУБ!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 41, 42, 43  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 43

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop