DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Црвена Звезда-Раднички Кг
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 14 May 2015 06:58    Post subject: Reply with quote

немам проблем да одем и није ме срамота.
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 14 May 2015 07:04    Post subject: Reply with quote

А сад... Ово је нешто што је било очекивано. Зашто? Зато што смо ми најмалодушнији народ на свету. Можемо да пљујемо људе који су могли а нису,али све је то улудо. Гомила навијача Звезде долази само када се испуне два услова. Да је Звезда прва на табели и игра добро или да нам у госте долази некакав европски клуб. И то је то, то се никад променити неће. 5000 људи размишља попут нас, и биће ту и на Врачару и задње коло и заувек. Радићемо ми, цимаћемо и плакате и разне акције за довлачење људи на стадион,али све док терен не буде испуњавао услове размажених гузица ништа од пуне куће. Уосталом, ко је ту само због успеха има кошарку па нек изволи,нек остави нама овај чемер од фудбала. Волео бих само да видим где ће бити кад и кошарка опет крене надоле једног дана.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 14 May 2015 07:22    Post subject: Reply with quote

зашто се све своди на однос фудбал-кошарка? зар не би требало да тежимо ка томе да имамо стабилан ФК, као што је КК? чему то ружно поређење? па није КК једини добар ове сезоне, одбојкаши су узели титулу и то су поцепали стоку, рукометаши се боре за голи живот и све ми то делује некако више звездашки и искреније од терзе, кокезе, босанчића, паркера и сличних.


пустимо кошраку и остале спортове, ајде да видимо како ћемо фудбал да спасемо. нажалост, овим немим одобравањем гомиле глупости које се раде то нећемо успети.

и да, камоли среће да нам је ФК организован као КК.
Back to top
View user's profile Send private message
делијепо
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Nov 2012
Posts: 11

PostPosted: 14 May 2015 07:24    Post subject: Reply with quote

И јуче је на трибини било доста залуталих, који су дошли само да се похвале да су били на северу, а не да дају подршку Звезди. Млади не знају зашто су ту, на томе треба радити.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 14 May 2015 07:29    Post subject: Reply with quote

звездале wrote:

време је да се расчисте неке ствари и да се погледамо у очи.

Срамота ме да погледам у очи оне који нису данас били да им не би рекао свашта. Срамота ме самог себе и другара који су оставили, ал буквално своје животе на оној трибини за неку идеју...а данас се ти не све то попишаш са причом да треба да се погледамо у очи....ево ти гледај се сад до миле воље....надам се да ти је лепше овако како је сад.
Осрамотили смо се још једном, после Новог Сада, ако то икоме више и значи нешто....имамо поправни за 10 дана.....треба имати снаге нешто рећи после оне издаје јуче........
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
javo
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2014
Posts: 110

PostPosted: 14 May 2015 07:31    Post subject: Reply with quote

Toлико тога би се могло рећи,толико тога је већ одавно речено,људи траже реакцију са разлогом јер смо од свог оснивања били и остали РЕАКЦИЈА!.Али не постоји ниједан разлог да се остане кући,да се избојкотује трибина,клуб,стадион,другари.Нису Звезда Ристићи,Босанчићи,Гаврићи..нису Звезда Терзићи,Лукићи,Кокезе итд...Звезда смо сви ми који навијамо за њу,који живимо за њу и који смо ту без обзира на све...Стадион треба да буде једино мерило наше љубави,макар пљували,терали,звиждали,правили срања,али једино место где постојимо и где смо препознати јесте стадион.Стадион Рајко Митић је јуче изледао као да болује од најгоре болести.Људи ставите прст на чело,брзо ће та европа,биће север пун,али пун лицемера који су јуче нашли разлог да не буду ту.Понављам,много је криваца,много је разлога због којих нам Звезда изгледа онако како изгледа,али не постоји ниједан једини да ми не будемо ту!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 14 May 2015 07:36    Post subject: Reply with quote

звездале wrote:
зашто се све своди на однос фудбал-кошарка?


Зашто? Зато што већ месецима слушам изјаве типа, који ћу курац више на фудбалу идем на баскет и те форе. Ето зато.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 14 May 2015 07:37    Post subject: Reply with quote

Нажалост 3 хиљаде људи јуче на стадиону јесте резултат врсних функционера,одличних тренера и предобрих играча које имамо,никако пораз нас навијача.

И трибина има свој лимит и једноставно није лако стално довлачити људе кад се види очигледно да излаза нема. То може да успе годину две,три па и 6,7 али не може увек. Где је 2009 година...

Тужно је кад фењераш са играчем мање без дресова те добије глат на сопственом стадиону. Тужно је кад ти играју играчи толико безмудо без да се озноје и потрче или бар мало одглуме професионалца,а ти исти играчи би требало да буду поносни кад прођу поред стадиона а не у дресу Звезде да играју ту,тужно је какав нам је тренер,тужна нам је управа...а излаза ни на видику и онда мораш после 6,7,8 година доћи до онога јуче.

Људи се нажалост одрекну деце кад их изнова и изнова и изнова разочарају... Стога не могу у потпуности да пљунем људе који нису били.

Атмосфера на стадиону добра,одлична за оно што ми после давања клубу и играчима добијамо,међутим мислим да је време да се сви ми погледамо у лице и видимо шта се дешава и где све ово води. И није и не сме пасти све у воду,нити ће,ово јуче је само мали пораз за који су најмање заслужни људи који воде трибину. Размаженост наших навијача,потреба да буду ту само кад је добро...све то стоји иако није потпуна истина јер су били ту претходних 6 година кад смо освојили само једну титулу,али у овом малом нашем поразу највећу улогу имају управа,тренер,играчи,они су до крајности уништили дух клуба за који навијамо,они су дали те аутоголове.

Међутим главу горе,биће боље! Нажалост ово се односи на нашу трибину,за клуб,не знам.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Дингоспо
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Jun 2011
Posts: 240
Location: Буенос Ајрес

PostPosted: 14 May 2015 07:54    Post subject: Reply with quote

Као противник мобилизације(јеби га,мој лични став),синоћно издање је за мене победа.Остали су прави и сви су ту дошли да би,гле чуда,певали.
Издање за похвалу,песме,бакљада...За разлику од оних доле несрећника,и кад смо рањени и даље смо на нивоу институције.
_________________
Нема више старог шанца,тамо стоји пуста рака,нема више Синђелића али нема ни турака...
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 14 May 2015 08:08    Post subject: Reply with quote

Оно јуче је само одраз целокупног вишедеценијског стања у клубу. Како ти да научиш новог клинца који је први пут на стадион дошао са 14-15 да воли Звезду кад ниједан њен успех није доживео? Он може да буде ту само због трибине и самог доживљаја, али то не држи људе довољно. Знамо из којих су све побуда долазили људи, па чак и део оних 5.000 које споменусмо који су увек били ту. Људи не знају шта значи Звезда и колико је она нама који смо уз њу увек битна. Не знају какав смо горак укус сви који смо излазили са стадиона осетили и како су нам образи црвенели што због резултата, што због срамоте на трибини и то у подједнаким мерама. Сада морамо на било који начин да доведемо људе, имамо 9-10 дана. Да се покаже колика је Звезда и колико је она изнад свих управа, играча, самозваних учтраса и навијача итд.
Back to top
View user's profile Send private message
Scepo_KM
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Apr 2007
Posts: 49
Location: Далеко негде ко зна где...

PostPosted: 14 May 2015 08:49    Post subject: Reply with quote

Није проблем празан стадион.Није проблем ни очајна игра и пораз од свежег друголигаша.Деси се такав кикс.И на трибини и на терену.
Наш највећи проблем је што немамо ПЛАН!План који ће убедити Звездаше да се Звезда диже,и да иде ка оздрављењу.Ако тога нема,чешће ће нам се дешавати ова среда.Морају ствари да се поставе на своје место,и да се направи план деловања.
1)Дуг клуба
2)Омладинска школа
3)Резултати првог тима
4)Европа

Драго је мени и што се стадион зове Рајко Митић,и што имамо нову Звездину Звезду,и почасну ложу,и много тога.Дај,бре,да се уозбиљимо и почнемо озбиљно да радимо.Време лети,а клуб нам тапка у месту...
_________________
Ко сам,ако са тобом нисам?!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 14 May 2015 09:10    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=XFJWXI9rSUM
СВАКА ЧАСТ СВИМА КОЈИ СУ БИЛИ.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Vidikovac989
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 May 2015
Posts: 15

PostPosted: 14 May 2015 09:30    Post subject: Reply with quote

Нов сам, па како не бих шврљао по форуму и тражио праву тему за пост, написаћу га овде .
Прва ствар, пре свега наравно: "Ако те одведу цигани чергари"...
Сјајна ствар ! По мени, једна од песама која би могла да дигне Север на ноге у тешким тренуцима, песма која може да направи журку на трибини... а те ситуације су се, као што сви видимо, на терену прочестиле.
Мој предлог је да иде овако онај прелаз са којим смо се јуче толико мучили: " Ако те одведу цигани чергари, или те украду страшни харемски чувари, ако те одведу, ја ћу да полудим, без тебе не умем више јутром да се будим... и онда... и онда кад губиш ти...
Дакле да иде два пута "и онда", тако ће бубањ успети да испрати, тако ће Север изгрмети на прави начин...
"Ветар у леђа" ме је такође одушевио јуче, драго ми је да се певала ствар, права за ову прилику...
Друга ствар, шта је човек причао јуче на полувремену у потпуности подржавам, и мислим да је мали напор за нас 2000 јуче који смо били, да напунимо ону беду од стадиона на Врачару, и "Рајка" у последњем колу... свако од нас нека поведе по два другара, и испишаћемо се банди по титули, али пре свега ћемо још више као трибина порасти себи у очима...
Можда ја нисам неко ко има права да прича о томе, нисам у причи, али волим Звезду, волим Север, сматрам себе Делијом, Звездашем, и надам се да ће људи овде овај пост схватити на тај начин, а не као пост неког кењатора који је дошао овде како би умислио да је високо интелигентан.
Видимо се у Пиониру ! Wink
Back to top
View user's profile Send private message
звездале
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 May 2011
Posts: 684

PostPosted: 14 May 2015 09:38    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
звездале wrote:

време је да се расчисте неке ствари и да се погледамо у очи.

Срамота ме да погледам у очи оне који нису данас били да им не би рекао свашта. Срамота ме самог себе и другара који су оставили, ал буквално своје животе на оној трибини за неку идеју...а данас се ти не све то попишаш са причом да треба да се погледамо у очи....ево ти гледај се сад до миле воље....надам се да ти је лепше овако како је сад.
Осрамотили смо се још једном, после Новог Сада, ако то икоме више и значи нешто....имамо поправни за 10 дана.....треба имати снаге нешто рећи после оне издаје јуче........


зашто увек окрећеш причу како ти одговара? нисам се ни на ког попишао, посебно на другаре који више нису са нама, а толико су нас задужили. то у животу не бих урадио. и нема потребе за том причом. није ми лепше када видим 2000 људи на стадиону, то је срамота сваког појединачно од нас, па и моја и твоја.

причам о реакцији Севера, која је некад постојала, а сад је више нема. та реакција, одвраћа недолучне од стадиона. до сада су ако ништа имали групу која је јасно изражавала став и када је у клубу расуло. сада више ни тога нема.

срамота је и то ВЕЛИКА, када после онакве јадне представе на терену од јуче, те дегени нису постројени испред и надувани, можда чак и дресови поскидани. некада су за ситнице, севали шамари, сада за највеће срамоте у историји клуба, сви чуте и криве неког другог.

и да, свака част свакоме ко је јуче дошао. тако се воли клуб, тако се постаје навијач!
Back to top
View user's profile Send private message
НовиБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 Jul 2010
Posts: 461

PostPosted: 14 May 2015 10:02    Post subject: Reply with quote

За шта да се скине дрес, за шта да се надувају?

То што и они знају да немају појма, да њих 7 није за клуб, није разлог да се ова туга ствара још већом... ово је најгори тим икада, изузев ове деце која и не играју. И шта који курац има да их прозивамо више... ако ни они не осећају потребу да стану пред нас, нема шта више ту да се прича. Нека се носе одакле су дошли, а за Звезда је постојала као клуб и пре њих и постојаће и после њих, само са сваке године другом причом и новим епизодама катастрофе.

А реакција ће бити пун север против Лучана да ником не буде јасно шта се дешава и колики ми инат и све остало поседујемо због нашег клуба.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop