DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ЗВЕЗДА - РЕАЛ МАДРИД
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
макарије
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Aug 2012
Posts: 206

PostPosted: 02 Jan 2015 20:39    Post subject: Reply with quote

Ај сад кад сте почели причу ...мене занима јел реално да само један сектор или како се већ зове то између два улаза постоји као коп ,да људи воде навијање а имају испред себе коп од колико 200,300 људи Shocked брате па не може тако да се навија шта очекујете од европејаца да попуне коп и да они грме два сата ...то морају да раде екипе и "виђени" ликови а после ће сви дати свој максимум ,овако тешко .
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13166

PostPosted: 02 Jan 2015 20:42    Post subject: Reply with quote

Било је људи и на боковима који су анимирали...батали те шупље приче о "виђенијима" и екипама....проблем је много већи од тога.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
макарије
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Aug 2012
Posts: 206

PostPosted: 02 Jan 2015 20:46    Post subject: Reply with quote

А где су људи онда ? Сишли брате гледају баскет ,јебе им се да навијају . Ту треба да се пресели оних 5 хиљада са Севера и да се навија али тих људи са стадиона нема ,бар не у нашем сектору .
Back to top
View user's profile Send private message
блоковии
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2013
Posts: 160

PostPosted: 02 Jan 2015 20:50    Post subject: Reply with quote

Полетели су људи много, изгледа да већини није јасно да је ово 16 најбољих екипа у Европи, да је Реал сигурно међу 3,4 најбоље екипе у Европи. Пласман у топ 16 је сам по себи велики успех, и свака наредна победа је велики успех. Изгледа да су људи били убеђени да ћемо тако лако да почистимо Реал Мадрид, не иде то баш тако, иду људи из крајности у крајност, то је вероватно и утицало на људе да не пусте глас. Да људи имају приступ свакој утакмици као што је то било предходне сезоне на утакмицама Евро лиге, верујем да би све то било много боље.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13166

PostPosted: 02 Jan 2015 21:03    Post subject: Reply with quote

макарије wrote:
А где су људи онда ? Сишли брате гледају баскет ,јебе им се да навијају . Ту треба да се пресели оних 5 хиљада са Севера и да се навија али тих људи са стадиона нема ,бар не у нашем сектору .

Састав људи са Маракане није ни приближно исти оном на кошарци...зашто је то тако? ваљда пре свега што смо ми заиста прво фудбалски навијачи...па све остало. И на фудбалу када би само ушли у неку фазу европског такмичења...било би повуци потегни сигурно...јер људи јо увек не разумеју да навијач живи за овакве утакмице, да пусти глас колико год може...да се чуваш за овакве утакмице да би дао 100% себе...а не да као зец страшљиви гледаш у терен на малтене изједначеном резултату и не пушташ глас. ово су утакмице где треба сва љубав да се покаже...па и ако не иде да се покаже захвалност оним момцима на терену што су нас уопште довели до овде. Размазили смо се за 6 месеци....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 02 Jan 2015 21:18    Post subject: Reply with quote

Стицајем околности био сам на јужној трибини данас, па сам могао и да видим коп издалека и отприлике хватам нит жта се дежава. Прво, коп је сачињавао круг око мегафона од 700'800 људи који су навијали. Друго, био сам на ободу југа ка истоку и ту се навијало спорадично као да сам био у ложи. Треће, оно основно навијачки, еј бер, тим ти губи против једног од 3 највећа клуба у Европи и то не много, достижно, а ти нећеш да помогнеш, него псујеш мајку овом и оном играчу. Е па тако се не добија велика утакмица, као што се и не добија шутем за 3 у првом полувремену 2 од милион, што је већ нека друга прича. Не знам како да се анимирају људи, кореографија која не да је погодила мету, него не могу да опишем колико добар утисак сам стекао, али џаба. Против Галате то мора 50% боље, али ја не знам како. Ако нису имали људи свести да против Реала навијају из петних жила, онда јеби га, можда да доведемо неког међугалактичког првака. Имамо довољно времена за одмор, па ћемо видети шта и како. Момцима хвала до неба!
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 02 Jan 2015 21:59    Post subject: Reply with quote

Ево овај Џони први пример како не треба наш човек да се понаша у арени! Сви кукају на коп од 200-300-500-700 људи, а сви су "стицајем околности" негде у на западу, северу, југу, партеру, ложи. Пусти ти пријатељу "стицај околности", него дођи у коп, па навијај. Некако се кад дође овај баскет свима појави неки "стицај околности", нека девојка, рођак из Канаде, сестрић са села, свакакви "стицаји околности", које не могу да воде на навијачку трибину. Гужва је, реално. Онда се на тој навијачкој трибини "стицајем околности" нађу људи који би на Маракани били на истоку и од којих не може да се очекује да навијају целу утакмицу.
Е кад сви колективно зајебемо тај "стицај околности" и станемо онако како треба да стоје навијачи, онда можемо да причамо о неком навијању.
Back to top
View user's profile Send private message
ДелијеАвала
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Nov 2010
Posts: 177

PostPosted: 02 Jan 2015 22:23    Post subject: Reply with quote

Кажеш имамо доста времена за одмор, само не знам од чега се то одмарамо?
Ништа се неће променити ни против турака, јер није ово нама од јуче па ето десило се.. ово је проблем који дуго траје и тешко је решив, јер је ствар у менталитету људи. који не можеш преко ноћи да промениш.
Пример ПАО прошле сезоне, пионир гори а да ли би тако било у арени? Не верујем да би, нас арена просто поједе.. ми смо ту у мањини у односу на остатак хале..
И док се нешто у главама осталих Звездаша не промени треба потражити решење које је мање зло од садашњег стања
Не знам која је прича била око одласка на горњи ниво али сам лично убеђен да би ефекат био много бољи да смо доле , ем си ближи терену и вршиш већи притисак на играче ем си видљив остатку хале и можеш бити пример, овако горе нити те неко види нити се у данашњем случају чујеш...
У сваком случају овако нити треба нити сме више!
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 02 Jan 2015 22:31    Post subject: Reply with quote

тешко је кад смо горе да се направи нека атмосфера, тешко да може из копа да се пренесе лудница на остале делове, јер реално због састава људи је то неизводљиво.
не знам јел стварно еуролига забранила да се буде доле или је то само прича а уствари због кинте од карата се то урадило.
и ови што су сад доле углавном сви стоје целу утакмицу, што је онда проблем да ми будемо доле.
идеално би било кад би север маракане преселили у пионир, значи само ми да будемо. победили би сваког противника.
Back to top
View user's profile Send private message
1945
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2011
Posts: 292

PostPosted: 02 Jan 2015 22:52    Post subject: Reply with quote

Нама нико не забрањује да будемо доле већ је проблем у томе што доле не може да нам се омогући навијачка трибина(не смеју наводно да се скидају столице могу да се помере само оне ближе терену које нису уграђене) тј кад би били доле иза коша смањили би број људи у копу за неколико хиљада.Ово свакако није добро тако да ће се у наредним данима сигурно разговарати на ту тему и покушати да се све уради да до неког помака дође.Мислим да је ово данас била класична утакмица са великим противником,нама је увек лоше навијање на великим мечевима јер људи више пажњу усмеравају ка терену,гарантујем да ће против неке албе или жалгириса да буде макар за 50посто боље навијање.Убедљиво најслабије навијање од кад играмо у арени.Галата ће бити специфична по много чему морамо добро да пазимо да не изгоримо и да се не понови ово данашње лоше издање...
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 02 Jan 2015 23:26    Post subject: Reply with quote

Превелики је јаз у размишљању и свеукупном менталитету између навијача и симпатизера. Нажалост навијачи су вечерас били у великој мањини у хали, за разлику од инвазије чудака који су ту били сада и ко зна када ... Пулсирао је коп током меча, али нажалост само он ... Остатак хале није прихватао ништа . Најслабије издање дефинитивно у Арени, нажалост.
Back to top
View user's profile Send private message
марс93
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Sep 2014
Posts: 26

PostPosted: 02 Jan 2015 23:31    Post subject: Reply with quote

Дођу људи у коп и ваде телефоне да снимајју,сликају, значи страшно то је баш вечерас било доста случаја.
Грмели смо само у 2-3 случаја и то када смо водили ја мислим.
Само се надам да нас због малоумних људи не казне сад да против галате играмо пред празним трибинама. Против Албе и Макабија игра се у Пиониру , мене искрено радује та вест јер сви знамо да у Пиониру је увек много боље навијање!
Back to top
View user's profile Send private message
Звездаш до кр
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Nov 2013
Posts: 126

PostPosted: 03 Jan 2015 00:32    Post subject: Reply with quote

ДелијеАвала wrote:
А да ли би тако било у арени? Не верујем да би, нас арена просто поједе.. ми смо ту у мањини у односу на остатак хале..


Све је речено.
Кореографија и "о ми теби певамо" по мени једине добре ствари.
И мислим да су мегафони били преблизу без преке потребе, требао би бар један ка југу да буде.
_________________
Запад је десно !
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 03 Jan 2015 00:41    Post subject: Reply with quote

И још нешто - размишљам цело вече када сам се осећао овако чудно, гледам око мене препуно све као кутија шибица али опет ништа није како треба да буде, и сетио сам се , дефинитивно ...
Копи Звезда - Милан 2006 , пејст - Звезда - Реал 2015 Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Kiko
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Nov 2011
Posts: 37

PostPosted: 03 Jan 2015 11:17    Post subject: Reply with quote

Од настанка навијачких покрета најватренији навијачи су се скупљали на најјефтинијим деловима стадиона, па је тако и природно да Делије у Арени буду на горњем сектору. Пример модерног навијања би био да добијамо привилеговану цену карата за најугоднији сектор у хали. Где год били у Арени ближи смо играчима него на Маракани, тако да то око притиска не пије воду. Не треба ни фокус да буде на притиску јер би у том случају најбоља хала био Железник. Јака навијачка група пева константно у сваком окружењу, збијени једни до других, у копу. Менталитет нећемо поправити за две недеље, али можемо да причамо о томе. За почетак, сви који се сматрају навијачима да стану на навијачку трибину Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop