DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ЗВЕЗДА-УДИНЕЗЕ пријатељска
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
beranac87
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 May 2014
Posts: 17
Location: Belgrade,Serbia

PostPosted: 13 Nov 2014 11:19    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
стефан_89_бг_ wrote:
То што су Јовић и Ристић кренули дерби је један од најсветлијих тренутака у последњих неколико година. Није искрена прича зато што су Јовића склонили после тога и промашаја против Рада у купу. Нама су управо клинци Рајковић, Ристић и Јовић били најбољи на дербију. И то је требао да буде јасан сигнал да морају да почну сваку следећу, јер имају квалитет и у њима је будућност клуба.

Ми гурањем клинаца нећемо да останемо без претерано бодова. Јер тај Ракић није бољи играч од Јовића, нити Босанчић од Ристића, Кахриман од Рајковића, Планић од Јовановића, Гогић од Грујића... Пустили смо против Чуке нешто искуснији састав и видели смо како смо прошли.

Тренутно стање је неодрживо. Први човек клуба мора да изађе пред Звездаше и каже идемо тим и тим путем, мора да се сече, гангрена је одавно захватила. Форсираћемо клинце јер је то једино решење за излазак из кризе. И они неће да буду прваци, али ће Звезда за 3-5 година да игра групе ЛШ. Уместо што натовари Јовићу терет на леђа, како ће за годину дана да вреди 10 милиона. Или можда постоји друго, боље решење, али је потребан план уместо продавања магле.

Малог Јовића је појела јавност Звездашка након тих утакмица. Као што каже Бата Стојковић..
https://www.youtube.com/watch?v=gkaeaKdAYZE
"очима си рекла"....тако и ми исто. Ништа њему није нико није рекао у лице,али довољно је да прошета међу људе и да види колико је сати. Поготову после тог Рада,где си и по трибини могао да чујеш све и свашта у том тренутку.
Први човек,или први људи клуба....итекако ослушкују Звездашку јавност,и када би се она којим случајем пробудила и кренула у реализовање неке од идеја каква је подмлађивање тима...верујем да они не би имали дилеме ни једног секунда даље!Овако...да прода клинце и доведе неке маторане не ваља...да остане са клинцима и да гура па докле стигне опет не ваља...а ми стојимо негде између и као држимо се за ову другу варијанту,али не даље од интернета!То је оно што треба замерити Звездашима јер овако не помажемо клубу никако!


А зашто ми као група нисмо једним скандирањем дали до знања малом Јовићу да верујемо у њега?! И не само у њега него мислим и на Рајковића,Ристића,Јовановића,Грујића. Не може нико да воли Звезду као дете које је одрасло у њој,које је скупљало лопте испод севера сањајући да једног дана заигра испред истог! и зато док год ми као група не изразимо једниствен став шта хоћемо,неће доћи боље време. А ако већ хоћемо да нам играју деца онда будимо спремни и да станемо уз ту децу и када им не иде (као и што каже песма :КАДА ТЕШКО ЈЕ , КАД ЈЕ ЛОШЕ И КАДА ТИ НЕ ИДЕ ТЕБЕ ЋЕ ПЕСМА НАША ВОДИТИ ДО ПОБЕДЕ)а не да им се звижди и да се пљује по њима. Крајње је време да север стане уз своју децу!!!

НЕК ТИ УВЕК БУДЕ НА ПАМЕТИ КО ЈЕ НОСИО ТАЈ ДРЕС СВЕТИ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
блоковии
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2013
Posts: 160

PostPosted: 13 Nov 2014 11:36    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13175

PostPosted: 13 Nov 2014 11:42    Post subject: Reply with quote

beranac87 wrote:
Генералштаб wrote:
стефан_89_бг_ wrote:
То што су Јовић и Ристић кренули дерби је један од најсветлијих тренутака у последњих неколико година. Није искрена прича зато што су Јовића склонили после тога и промашаја против Рада у купу. Нама су управо клинци Рајковић, Ристић и Јовић били најбољи на дербију. И то је требао да буде јасан сигнал да морају да почну сваку следећу, јер имају квалитет и у њима је будућност клуба.

Ми гурањем клинаца нећемо да останемо без претерано бодова. Јер тај Ракић није бољи играч од Јовића, нити Босанчић од Ристића, Кахриман од Рајковића, Планић од Јовановића, Гогић од Грујића... Пустили смо против Чуке нешто искуснији састав и видели смо како смо прошли.

Тренутно стање је неодрживо. Први човек клуба мора да изађе пред Звездаше и каже идемо тим и тим путем, мора да се сече, гангрена је одавно захватила. Форсираћемо клинце јер је то једино решење за излазак из кризе. И они неће да буду прваци, али ће Звезда за 3-5 година да игра групе ЛШ. Уместо што натовари Јовићу терет на леђа, како ће за годину дана да вреди 10 милиона. Или можда постоји друго, боље решење, али је потребан план уместо продавања магле.

Малог Јовића је појела јавност Звездашка након тих утакмица. Као што каже Бата Стојковић..
https://www.youtube.com/watch?v=gkaeaKdAYZE
"очима си рекла"....тако и ми исто. Ништа њему није нико није рекао у лице,али довољно је да прошета међу људе и да види колико је сати. Поготову после тог Рада,где си и по трибини могао да чујеш све и свашта у том тренутку.
Први човек,или први људи клуба....итекако ослушкују Звездашку јавност,и када би се она којим случајем пробудила и кренула у реализовање неке од идеја каква је подмлађивање тима...верујем да они не би имали дилеме ни једног секунда даље!Овако...да прода клинце и доведе неке маторане не ваља...да остане са клинцима и да гура па докле стигне опет не ваља...а ми стојимо негде између и као држимо се за ову другу варијанту,али не даље од интернета!То је оно што треба замерити Звездашима јер овако не помажемо клубу никако!


А зашто ми као група нисмо једним скандирањем дали до знања малом Јовићу да верујемо у њега?! И не само у њега него мислим и на Рајковића,Ристића,Јовановића,Грујића. Не може нико да воли Звезду као дете које је одрасло у њој,које је скупљало лопте испод севера сањајући да једног дана заигра испред истог! и зато док год ми као група не изразимо једниствен став шта хоћемо,неће доћи боље време. А ако већ хоћемо да нам играју деца онда будимо спремни и да станемо уз ту децу и када им не иде (као и што каже песма :КАДА ТЕШКО ЈЕ , КАД ЈЕ ЛОШЕ И КАДА ТИ НЕ ИДЕ ТЕБЕ ЋЕ ПЕСМА НАША ВОДИТИ ДО ПОБЕДЕ)а не да им се звижди и да се пљује по њима. Крајње је време да север стане уз своју децу!!!

НЕК ТИ УВЕК БУДЕ НА ПАМЕТИ КО ЈЕ НОСИО ТАЈ ДРЕС СВЕТИ!!!

Ми смо након дербија недељу дана радили на томе да људи дођу на стадион! Између осталог,једна од најбитнијих ствари је била управо та,подршка клинцима!Међутим,џабе људима тада причаш ишта. Остали су само они који су увек ту! Они који су ту увек ће подржати клинце и ту причу сигуран сам...али то је премало људи,то је нешто што није довољно ако стварно мислимо да та прича заживи брже него што би овим спорим путем! Поента овог писања овде и скретања са теме јесте баш да људи морају да буду конкретнији ако желе неке промене корените стварно!А не да хушкају из фотеља а да им не пада на памет кад се то деси и кад крене низбрдо...да дођу и подрже то! Ако се креће у нешто...то онда мора да буде једногласно и тамо где треба!На стадиону!Па колико год нам било тешко,колико год се чинило без излазно у неким тренуцима...треба гурати даље јер знаш да то води већ нечему што је коренито боље!Шта нам вреди титула и да покупујемо те силне старудије ако ћемо на лето да опет јуримо цео тим!? Али,како радимо тако ће нам и бити...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Београђанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 93

PostPosted: 13 Nov 2014 13:36    Post subject: Reply with quote

Нисмо ништа лошији него прошле сезоне по партијама за сад. У првој полусезони смо играли лоше и чини ми се имали мање бодова него сада. Тако да треба гурати са тренутним снагама до краја.. већина играча није ни спремно дочекало јесењу полусезону што је срамота за професионалца који игра у Звезди
Back to top
View user's profile Send private message
Scepo_KM
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Apr 2007
Posts: 49
Location: Далеко негде ко зна где...

PostPosted: 13 Nov 2014 13:44    Post subject: Reply with quote

Јовић је "склоњен" из разумљивих разлога!Да га не би изгубили на дужи период.Превелика су очекивања,он је још увек дете.Довољна је једна промашена шанса,па да дечко падне у депресију.
Ако клуб буде одличио да крене са клинцима,биће то друга песма.Играће опуштеније и без икаквог притиска.А,тако се најбоље игра.
Овако смо разапети између јурења титуле,прављења тима и финансијског опоравка клуба.Тежак један пут...
_________________
Ко сам,ако са тобом нисам?!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Planna
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Jan 2011
Posts: 289

PostPosted: 13 Nov 2014 14:13    Post subject: Reply with quote

Колико сам пута чуо ову флоскулу станимо на лопту иде сезона,сводићемо рачуне,има за то времена а ми срљамо,генерација је израсла без осећаја титуле до прошле сезоне (а и та титула је само слово на папиру која је имала циљ да успава неке гласове),дакле без осећаја величине клуба.Упоредићу то са ширим аспектом где генерацијЕ расту у овој земљи без осећаја за нормалне околности на економском,културном и многим другим аспектима,можемо ми да читамо о неким другим бољим временима али ми не знамо за то јер нисмо из прве руке осетили,тако је и међ Звездашком популацијом у последњи х година,апатија на државном и клубском нивоу,све се то своди на исто.
СНС торте,аквизиције менаџера спорт. радника у виду десетине сумњивих играча за немале паре у моменту када сви бусају около да клуб нема пребијене паре и да га држе на апаратима,карневали где воде оне момке да играју по страначким вашарима,спортски радници недостојни и ФК Муртенице који су само можда одгледали утакмицу,уписи где се чак и бодри Терза колико могу да видим (што се коси са границом разума а личи ми на политичко прелетачки фазон),неки ће се сетити и кошаркашких утакмица у Железнику где је Човке чашћаван скандирањем,паралелна стварност! али све то може да се разуме као последица чудних времена где се буквално бијемо за клуб,ми на једној страни таса сви они на другој и зато морамо гризти све више и јаче због ње,имена,традиције,наше куће Маракане али и пипати пулс овима,ако крене по злу нема више чекај стани на лопту.
Битне су Делије битни су Звездаши на истоку,западу као темељ на кући која се клима.
Није ми страно да кажем,Весић и његова клика су каријес који је гризао/гризе клуб и сада док пишем поруку увиђам грешку што се још тада говорило сачекајмо и касније кад је као слина молио овог премијера иза затворених врата канцеларије да га не хапси и не процесуира,осећаћемо ми још дуго његове или њихове слузаве трагове по просторијама клуба.
Даље,код ових данас су створена два табора играча који нису у најбољим односима,једни су Терзини и Кокeзини који добијају паре а други су остали,сумњиве главе сумњиви и новчани токови,немојте се надати прављењем основа са клинцима ако менаџер прислони канџе на играча (тога што ви пишете има само у неком романтичарском фудбалу када су навијачи и фудбалери стајали на фабричкој траци један до другог од 6 до 3).
Ипак нећу толико да одлутам,иде утакмица против Удинезеа морамо доћи и наставити да долазимо,подржати Горана Друлића певати из срца старе,нове,песме које нисмо никад певали по могућству без разгласа само маса и бубњеви који певају за опстанак клуба и за Дејана Станковића када истрчи на терен,носите конфете ширите песму без прекрштених руку и биће то лепа утакмица без сваконедељне тензије око оних горе.

П.С. Генерале рекао си да треба написати конкретно,писао сам из једног даха ,јеби га можда нисам ни тебао али тако нам је у овим сулудим временима.
_________________
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/bb/61/7d/bb617d11609448c5d5d6bf867d54c046.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
Дингоспо
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Jun 2011
Posts: 240
Location: Буенос Ајрес

PostPosted: 13 Nov 2014 15:23    Post subject: Reply with quote

Planna wrote:
Колико сам пута чуо ову флоскулу станимо на лопту иде сезона,сводићемо рачуне,има за то времена а ми срљамо,генерација је израсла без осећаја титуле до прошле сезоне (а и та титула је само слово на папиру која је имала циљ да успава неке гласове),дакле без осећаја величине клуба.Упоредићу то са ширим аспектом где генерацијЕ расту у овој земљи без осећаја за нормалне околности на економском,културном и многим другим аспектима,можемо ми да читамо о неким другим бољим временима али ми не знамо за то јер нисмо из прве руке осетили,тако је и међ Звездашком популацијом у последњи х година,апатија на државном и клубском нивоу,све се то своди на исто.
СНС торте,аквизиције менаџера спорт. радника у виду десетине сумњивих играча за немале паре у моменту када сви бусају около да клуб нема пребијене паре и да га држе на апаратима,карневали где воде оне момке да играју по страначким вашарима,спортски радници недостојни и ФК Муртенице који су само можда одгледали утакмицу,уписи где се чак и бодри Терза колико могу да видим (што се коси са границом разума а личи ми на политичко прелетачки фазон),неки ће се сетити и кошаркашких утакмица у Железнику где је Човке чашћаван скандирањем,паралелна стварност! али све то може да се разуме као последица чудних времена где се буквално бијемо за клуб,ми на једној страни таса сви они на другој и зато морамо гризти све више и јаче због ње,имена,традиције,наше куће Маракане али и пипати пулс овима,ако крене по злу нема више чекај стани на лопту.
Битне су Делије битни су Звездаши на истоку,западу као темељ на кући која се клима.
Није ми страно да кажем,Весић и његова клика су каријес који је гризао/гризе клуб и сада док пишем поруку увиђам грешку што се још тада говорило сачекајмо и касније кад је као слина молио овог премијера иза затворених врата канцеларије да га не хапси и не процесуира,осећаћемо ми још дуго његове или њихове слузаве трагове по просторијама клуба.
Даље,код ових данас су створена два табора играча који нису у најбољим односима,једни су Терзини и Кокeзини који добијају паре а други су остали,сумњиве главе сумњиви и новчани токови,немојте се надати прављењем основа са клинцима ако менаџер прислони канџе на играча (тога што ви пишете има само у неком романтичарском фудбалу када су навијачи и фудбалери стајали на фабричкој траци један до другог од 6 до 3).
Ипак нећу толико да одлутам,иде утакмица против Удинезеа морамо доћи и наставити да долазимо,подржати Горана Друлића певати из срца старе,нове,песме које нисмо никад певали по могућству без разгласа само маса и бубњеви који певају за опстанак клуба и за Дејана Станковића када истрчи на терен,носите конфете ширите песму без прекрштених руку и биће то лепа утакмица без сваконедељне тензије око оних горе.

П.С. Генерале рекао си да треба написати конкретно,писао сам из једног даха ,јеби га можда нисам ни тебао али тако нам је у овим сулудим временима.


Човек је све објаснио у једном упису,а ви остали сте четири стране(за сада) усрали и ништа нисте рекли.
_________________
Нема више старог шанца,тамо стоји пуста рака,нема више Синђелића али нема ни турака...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13175

PostPosted: 13 Nov 2014 21:20    Post subject: Reply with quote

Planna wrote:
Колико сам пута чуо ову флоскулу станимо на лопту иде сезона,сводићемо рачуне,има за то времена а ми срљамо,генерација је израсла без осећаја титуле до прошле сезоне (а и та титула је само слово на папиру која је имала циљ да успава неке гласове),дакле без осећаја величине клуба.Упоредићу то са ширим аспектом где генерацијЕ расту у овој земљи без осећаја за нормалне околности на економском,културном и многим другим аспектима,можемо ми да читамо о неким другим бољим временима али ми не знамо за то јер нисмо из прве руке осетили,тако је и међ Звездашком популацијом у последњи х година,апатија на државном и клубском нивоу,све се то своди на исто.
СНС торте,аквизиције менаџера спорт. радника у виду десетине сумњивих играча за немале паре у моменту када сви бусају около да клуб нема пребијене паре и да га држе на апаратима,карневали где воде оне момке да играју по страначким вашарима,спортски радници недостојни и ФК Муртенице који су само можда одгледали утакмицу,уписи где се чак и бодри Терза колико могу да видим (што се коси са границом разума а личи ми на политичко прелетачки фазон),неки ће се сетити и кошаркашких утакмица у Железнику где је Човке чашћаван скандирањем,паралелна стварност! али све то може да се разуме као последица чудних времена где се буквално бијемо за клуб,ми на једној страни таса сви они на другој и зато морамо гризти све више и јаче због ње,имена,традиције,наше куће Маракане али и пипати пулс овима,ако крене по злу нема више чекај стани на лопту.
Битне су Делије битни су Звездаши на истоку,западу као темељ на кући која се клима.
Није ми страно да кажем,Весић и његова клика су каријес који је гризао/гризе клуб и сада док пишем поруку увиђам грешку што се још тада говорило сачекајмо и касније кад је као слина молио овог премијера иза затворених врата канцеларије да га не хапси и не процесуира,осећаћемо ми још дуго његове или њихове слузаве трагове по просторијама клуба.
Даље,код ових данас су створена два табора играча који нису у најбољим односима,једни су Терзини и Кокeзини који добијају паре а други су остали,сумњиве главе сумњиви и новчани токови,немојте се надати прављењем основа са клинцима ако менаџер прислони канџе на играча (тога што ви пишете има само у неком романтичарском фудбалу када су навијачи и фудбалери стајали на фабричкој траци један до другог од 6 до 3).
Ипак нећу толико да одлутам,иде утакмица против Удинезеа морамо доћи и наставити да долазимо,подржати Горана Друлића певати из срца старе,нове,песме које нисмо никад певали по могућству без разгласа само маса и бубњеви који певају за опстанак клуба и за Дејана Станковића када истрчи на терен,носите конфете ширите песму без прекрштених руку и биће то лепа утакмица без сваконедељне тензије око оних горе.

П.С. Генерале рекао си да треба написати конкретно,писао сам из једног даха ,јеби га можда нисам ни тебао али тако нам је у овим сулудим временима.

Лако је мазати говнима ово време,то свако уме него...Твој предлог је?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Акцијаш
ДЕЛИЈА


Joined: 01 Nov 2011
Posts: 194

PostPosted: 13 Nov 2014 21:48    Post subject: Reply with quote

Могли бисмо да после дужег времена кући навијамо без микрофона. Старо-нове песме, без разгласа, да више људи прате шипку и бубањ. Да пробамо да успоримо давно убрзане и упропашћене песме и поправимо их.

Евровизија, Звездале,...
Back to top
View user's profile Send private message
Planna
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Jan 2011
Posts: 289

PostPosted: 13 Nov 2014 22:36    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Planna wrote:


П.С. Генерале рекао си да треба написати конкретно,писао сам из једног даха ,јеби га можда нисам ни тебао али тако нам је у овим сулудим временима.

Лако је мазати говнима ово време,то свако уме него...Твој предлог је?


Пре свега скупштина,помињало се то раније али питања треба поставити тамо где треба и коме треба,најпозитивнија ствар данашњег устројства у СД Црвена Звезда је што је присутност навијача у скупштини повећања,питања и само питања.
Најбитнија ствар за међусобну интеракцију управа навијачи је захтевање акционог плана под хитно!
Видим да су овде и у стварном животу људи збуњени,те подмлађивање па онда опет довођење искусних,продаја тих младих за ситне паре после полусезоне,међусобна препуцавања и неразумевања,тајновитост,генерално апатична атмосфера (могло је то да се види за време утакмице против Чукаричког).
Знамо неке ствари али такође не знамо ништа,постојао је можда план али тога се нико не придржава.
Та збуњеност захтева одређени рок који треба дати за израду акционог плана и стратегије (нпр. до прве утакмице пролећног дела,одбројавало се барјацима до титуле па може и до овога )
по свим тачкама од А до Ш,па да онда на основу тога да се постављамо даље,да ли су кадри или као ови близанци на власти попуњавају рупе до следећег скандала.
Не треба се бојати ни парола и скандирања никако,и о томе се прича овде,играчи више нису довољни они већ муче неке своје муке.
Сећам се да се на теми ЈА писало о оној лошој сезони Ривер Плате када су сви били у чуду зашто пијанци тврдоглаво избегавају погрдна певања онима који воде клуб,из навијачког угла тада је било неразумевања али већини је било интересантна њихова упорност и оданост али биланс те сезоне је испадање Ривер Плате у другу лигу и помешана осећања,неверице,беса,разочарења на Монументалу,ја сам гледајући тај чувени снимак мислио да су они бар 40 посто томе допринели,није иста аналогија наравно али надам се да пратиш оно што хоћу да кажем.
Ништа горе написано не треба да буде толико скандалозно и да потреса клуб (то никоме не треба) али свакако морају да постоје опомињања и неки вид реакције.
Актуелна тема је мобилизација (још се овде пише шта је она претходна донела добро и однела),поједини овде нису задовољни првим резултатима и траже одговоре,написаћу шта мислим поводом тога а сигурно нећу открити топлу воду.
Сви графити у Београду за позив на Чуку и позиви мобилизације неће бити толико успешни колико САМО један позив на улицу једног лепог дана,не пишем ја о рушењу и паљењу зграда већ само један скуп као каналисање овог духа Звездаштва,нека буде скуп за Црвену Звезду не само групе већ свих који имају клуб у срцу и којима је туга шта се данас дешава (има таквих много) и о томе се некад писало колико се сећам.
Не Делије,не ултраси већ људи и ми као маса на платоу,круг до канцеларија предати уредно захтев за неким објашњењима клинце ставити напред са све барјацима да они виде да ће клуб имати подршку чак и када они нестану,одгледати утакмицу из славне историје на видеобиму и у крајње фином маниру се разићи.
Веруј ми Генералштабе да би тај потез на следећој утакмици довео више људи на Маракану него сви графити овог света.
Писало се о томе,север се разишао са истоком и западом ту негде у моментима тражења идентитета а синергија нам је потреба више него икад.
Исто то предлажем и за онај криминални савез,ништа рушилачки пориви са бесним фацама већ само маса,те главоње се масе највише плаше.
Питао си за предлог,можда је све то изван реалности ал опет нема места ни логици кад гори.
_________________
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/bb/61/7d/bb617d11609448c5d5d6bf867d54c046.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
stoksi
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Nov 2012
Posts: 39

PostPosted: 13 Nov 2014 23:04    Post subject: Reply with quote

Била би превелика глупост и непромишњеност продати буд зашто Јовића, Ристића или неког од најталентованијих играча, да би се платила лиценца за Европу у којој ћемо се такмичити до краја августа или до почетка септембра и притом одиграти 2 или 4 утакмице. Каква је ту логика? У реду, наш клуб годинама живи од продаје играча и углавном је то главни приход кад је новац у питању, али мислим да је сад дефинитивно дошло дотле да се види којим путем да идемо. Не бих да улазим у рад и лоповлук неких претходних управа, и сувише је речено о томе, али ова дефинитивно мора да нађе прави пут и да се држи тога.
Један правац је да се опет распродају наши млади играчи свакаквим квазименаџерима и агенцијама, доведу се нека "велика " појачања која би одиграла 2 до 4 европска меча са великанима са Кипра, Исланда, Белорусије.... И опет би се мучили у домаћпј лиги и ко зна да ли би титулу освојили, а притом би клуб сигурно и даље био у оваквим проблемима. Све би се то свело на просипање из шупљег у празно које траје већ годинама, све се као нешто надаш а оно ситуација малтене све гора. Па наша највећа појачања су углавном играчи који не могу да се изборе ни у једном осредњем клубу за неку минималну минутажу. Каква су то појачања? Појачање које дође треба дупло боље да буде од играча из наше школе, а не да дође да би попунио број или да би клуб задржао моду довођења појачања. Да ли наш клуб има могућности да доведе неког таквог? Нема! Е сад питање је колико људи хоће да сагледају ситуацију реално, и помире се са тим.
Други пут за који ја мислим да је исправан и којим треба да се иде је форсирање искључиво наших младих играча, под цјену не играња европе 2-4 утакмице јер тешко да би одиграли неку преко тог броја, па и не освајања титуле ако треба и 3 године ако ће након тога клуб бити стабилизован. Наравно у колико би клуб изашао са конкретним планом стабилизације, подмлађивања и форсирања играча из наше школе. Задњих 10 и више година многе управе су издувале повјерење великог броја навијача о разним "правим причама и у боље сутра". Исток и запад су нам добро отањили, север се још увек одлично држи и у њега и не сумњам шта год сутра да буде. Можда ће се ти млади играчи мучити у почетку са сремом, чуком, вождовцем, али ће сигурно да гризу за сваку лопту и дрес који носе, стасаће за годину-две, и сигурно ће и запад и исток препознати то(можда не одма у почетку) и прије ће доћи да гледају њих, него "велика појачања". Питање је само стрпљења и жртвовања и да ли људи имају живаца за тако нешто, и наравно да ли имају повјерења у људе који воде клуб.
Наравно треба што даље отјерати менаџере од клуба који су рак рана кад су млади играчи у питању.
Ово је само неко моје мишљење, неки други излаз или боље решење не видим.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13175

PostPosted: 13 Nov 2014 23:16    Post subject: Reply with quote

И шта ћемо кад се скупимо и кажемо хоћемо да деца играју? Где су наша дела која то говоре? Где су људи после дербија да то испрате? Све им смета нешто!А да нас је дошло 20000 на следећу утакмицу да подржи ту децу...не би требало ништа да се прича!Знало би се шта је правац од прве секунде те утакмице па на даље! Овако, ми морамо да молимо Звездаше и да их окупљамо за ствар за коју сви они у теорији дижу обе руке? Зар није мало смешно то? Да ме не разумеш погрешно...ја сам итекако да им покажемо да желимо нашу децу,али за то ми није потребан никакав плато...имамо своју трибину,имамо још поред ње 42000 места...сасвим довољно да стану сви који желе то! Ја намерно овде и постављам питања желећи да испровоцирам људе да крену да пишу...да крену да говоре да нам је играње са децом једина права опција,баш зато да би олакшали групи и поделили одговорност!Али неће људи то да пишу...ни симпатизери се нису нешто прославили много! А ми? Шта онда можемо друго да радимо до онога што смо радили до сад? Да мобилишемо људе и да гурамо даље!Не тако давно, на утакмици где је било 10000 људи, од тога 7000 на северу...можда је 3000 ишло до Теразија! То је наше стање у овом тренутку!Те сметају им људи из нашег клуба,те су имали нешто прече...итд.
Сад се праве суштински кораци,промене,заокрети....или се ћути! Сад ако немамо муда да идемо даље, да станемо сви под једну замисао...онда немој да се бунимо ни на кога!Нити да се спочитава групи која позива да се дође на стадион шта год се десило! Не може група да води клуб,никада ни није водила...али цела Звездашка јавност може да преокрене ствари! И само тако можемо да станемо за исту идеју и да је гурамо даље...али то је све за сада мршаво. Ако не знамо шта хоћемо стварно...онда оставити оне који воде клуб да покажу шта знају и дал знају...и онда дати глас,па ћемо сабирати врло брзо. Кажем врло брзо јер ће ова управа имати толико проблема,малтене као све прошле заједно кад се скупе на гомилу!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Звездин Делиј
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Jul 2011
Posts: 335

PostPosted: 13 Nov 2014 23:43    Post subject: Reply with quote

Ово је мач са две оштрице ...народу (симпатизерима,Звездашкој јавности) се никад не може угодити.
Почев од терања Џаје, којег су сами почели да терају па су после Делије биле криве што је отеран и што је клуб отишао у још већа говна.
Па преко неких ситница, пљувња наших људи због не одласка и губитак дербија на велику суботу, где је звог пораза окривљена навијачка група од стране Звездашке јавности.
Па онда њихове приче, Лукић плаћа вође, немамо титулу 5 година нико га не тера , па кад смо почели да певамо против њега онда вође нису примиле плату бла бла бла ...
До ове утакмице са Олимпијакосом...где смо од стране симпатизера попљувани као највећа говна, а било је већ приче о томе на овом форуму.

Што се конкретно ове теме тиче, ја први искрено не знам шта је боље по клуб.
Можемо да почнемо да играмо са децом, али ту у старту морамо на пар година да се одкренемо резултата, а ко нам гарантује и да ће касније резултати доћи ...

Зато кажем мач са две оштрице ...
Back to top
View user's profile Send private message
beranac87
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 May 2014
Posts: 17
Location: Belgrade,Serbia

PostPosted: 14 Nov 2014 10:03    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
И шта ћемо кад се скупимо и кажемо хоћемо да деца играју? Где су наша дела која то говоре? Где су људи после дербија да то испрате? Све им смета нешто!А да нас је дошло 20000 на следећу утакмицу да подржи ту децу...не би требало ништа да се прича!Знало би се шта је правац од прве секунде те утакмице па на даље! Овако, ми морамо да молимо Звездаше и да их окупљамо за ствар за коју сви они у теорији дижу обе руке? Зар није мало смешно то? Да ме не разумеш погрешно...ја сам итекако да им покажемо да желимо нашу децу,али за то ми није потребан никакав плато...имамо своју трибину,имамо још поред ње 42000 места...сасвим довољно да стану сви који желе то! Ја намерно овде и постављам питања желећи да испровоцирам људе да крену да пишу...да крену да говоре да нам је играње са децом једина права опција,баш зато да би олакшали групи и поделили одговорност!Али неће људи то да пишу...ни симпатизери се нису нешто прославили много! А ми? Шта онда можемо друго да радимо до онога што смо радили до сад? Да мобилишемо људе и да гурамо даље!Не тако давно, на утакмици где је било 10000 људи, од тога 7000 на северу...можда је 3000 ишло до Теразија! То је наше стање у овом тренутку!Те сметају им људи из нашег клуба,те су имали нешто прече...итд.
Сад се праве суштински кораци,промене,заокрети....или се ћути! Сад ако немамо муда да идемо даље, да станемо сви под једну замисао...онда немој да се бунимо ни на кога!Нити да се спочитава групи која позива да се дође на стадион шта год се десило! Не може група да води клуб,никада ни није водила...али цела Звездашка јавност може да преокрене ствари! И само тако можемо да станемо за исту идеју и да је гурамо даље...али то је све за сада мршаво. Ако не знамо шта хоћемо стварно...онда оставити оне који воде клуб да покажу шта знају и дал знају...и онда дати глас,па ћемо сабирати врло брзо. Кажем врло брзо јер ће ова управа имати толико проблема,малтене као све прошле заједно кад се скупе на гомилу!



И шта ћемо кад се скупимо и кажемо хоћемо да деца играју? Где су наша дела која то говоре? Где су људи после дербија да то испрате?
Права питања за сваког од нас.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13175

PostPosted: 14 Nov 2014 11:16    Post subject: Reply with quote

Ајде сад мало о сутрашњој утакмици! Деки долази да се на неки начин опрости од Звезде пошто то није до сад урадио. Мислим да је ово највећа тежина ове утакмице,и да би требали да покажемо дал нам је тај човек значио и дал нам још увек значи!Ако значи,доћи ће људи...ако то није тако...онда ће стадион зврјати празан сутра!На нама је све...друго,битно је да север буде макар добро попуњен јер одржавамо континуитет,а и показујемо поштовање према ретком човеку који није укаљао своје име,нити наше име кроз све ове године колико је ван клуба!
Такође можемо поново својим примером да покажемо како се воли клуб,и да покажемо да не одустајемо од нашег клуба!
Исто тако,верујем да ће клинци добити исто своју минутажу у овој утакмици,и да ћемо имати прилике да их подржимо ако то нисмо урадили како треба прошлих пар утакмица!
Све у свему једна занимљива утакмица која нема такмичарски значај,али емотивни сигурно има,што је такође много битно!
СВИ НА МАРАКАНУ!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop