DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ВОЈНА ПАРАДА
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 15 Oct 2014 20:06    Post subject: Reply with quote

Много приче и паметовања у празно, ово није форум неке страначке омладине која прди у празно са жељом да се наметне својим празним филозофирањима да би једног дана добила функцију. Ово је форум последњих мохиканаца који ће да иду на параду јер нам је пун курац педера, шиптара и свега више, можемо и ми робови сат времена да се осетимо као људи, као да нисмо то што јесмо. Нека је и празна ова прича али идем да лечим фрустрације од јуче јер сам добио огољену истину на тацни а коју сам одбијао дуго да схватим а она гласи - збогом Србијо! Нестајемо са светске мапе полако али сасвим сигурно и за 50 година ће остати само прича, можда неке енклаве. Ајде да видимо макар шта би било кад би било, кад би неко имао муда да нас поведе у правцу наше једине наде и изабвљења од овог зла које нас је освојило.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
InWires
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 24 Aug 2007
Posts: 286
Location: тамо ђе се привиђа

PostPosted: 15 Oct 2014 20:19    Post subject: Reply with quote

Приче типа-да овим позивом на војну параду идемо на ноге неком политичару,функционеру ми је иста ГЛУПОСТ као она од пре пар недеља када су неки паметовали што идемо на породичну шетњу коју је организовала политичка партија-па јел неко некога бије по ушима да иде-нећеш не мораш!
Ја идем да поздравим човека који ми је једина нада да ће добро победити зло(ако неко не може да разуме неке компликованије приче,ево му на нивоу за десетогодишњаке).носићу заставу Новорусије да виде браћа да смо уз њих! Идем бре да виде говна европејсака колико је нас -ЗА САВЕЗ СА РУСИМА А ДРУГЕ КО ЈЕБЕ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 15 Oct 2014 20:28    Post subject: Reply with quote

Битно је да никада нигде нисмо отишли да би слушали страначка препуцавања,већ да подржимо исправне циљеве за које се људи боре!То они који стоје међу нама и који су са нама знају врло добро,може да сумња само онај који никада није крочио на улицу!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Победник
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Jan 2009
Posts: 250

PostPosted: 15 Oct 2014 20:34    Post subject: Reply with quote

И ништа није црно-бело, него баш супротно... све и да смо нека групица мизерна од 30ак људи, а поготову не у овој ситуацији и са оваквом историјом иза себе! Некад нешто покренеш, некад нешто подржиш, некад јавно, некад прећутно, некад се дистанцираш од свега... ЈЕДИНО што је битно то је да Север одржи оно Православно, патриотско и да пре свега никад не заборави шта је оно главно што нас је окупило и што нас спаја сваког викенда ево већ 70 година скоро!!!

Ти "Сунце Слободе" гледаш ограничено и имаш предрасуде и то се из авиона види. Кад би бар мало размислио да ли некад треба повући компромис, колико је шта компликовано и замршено, колико је битно... другачије би причао. Да си био на оном скупу вече пред геј параду, видео би реакције наших људи кад су ови кренули да митингују и причају шта ће бити кад они дођу на власт! Сви су и кренули са претпоставком да ће то да се деси можда, ал ту баш и лежи поента... бираш између 2 зла грубо речено, вагаш ситуацију, знаш шта осећаш у себи и посматраш људе са трибине шта осећају и како гледају на нешто. Испаде као да би отишли на војну параду, а не у Арену да је утакмица рецимо у 4 поподне...
Мислиш да ником није сметао Врбас или она торта? Јел се запиташ можда да ли се неке ствари решавају у 4 зида? Шта мислиш да ли оваквим писањем ремиш групу за нешто што није ни 1%? Ето, вероватно си и дао неку идеју овима преко пута да нашкрабају неку глупост... ко им јебе матер, знамо ми добро ко смо. Ал ајде се само замисли молим те чему води ово твоје писање и колико истине има у томе!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 15 Oct 2014 20:44    Post subject: Reply with quote

Некада,када реч са супротне стране није могла да се чује(а не може ни данас),једини начин је да се народ само организује!Кад би неко 2010. године знао за породичну шетњу, да се у то нису сви активно укључили?Где би сазнали?У новинама? Тешко! Исто тако пар пута се шетало такође до града,разне су ситуације биле...и једноставно тада људи посегну за сваком врстом помоћи,а то је и овај форум.Некада на неке ствари није паметно звати,али тамо где може...ако је циљ исправан,ако се јасно зна да не подржавамо ни једну партију,политику...то се напише па хоће нека дође. За ово сутра никакав претеран позив није потребан јер цела земља бруји већ данима о томе. Овај позив није те врсте као сви претходни,али је за исти или слични циљ. Као што рече Победник, ствари не могу да се гледају ограничено нити је икада могло тако! Не наседамо ми на приче,на обећања...и на шта ти ја знам. Нас када видиш знаш да ту нема интереса ни једног другог сем правде и борбе за исправне ствари!Чим се то буде променило и ми ћемо отићи у курац.Једноставно тако смо направљени!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 15 Oct 2014 20:47    Post subject: Reply with quote

није овде проблем путин, већ домаћи, али добро..
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
незнани
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Sep 2011
Posts: 483

PostPosted: 15 Oct 2014 20:51    Post subject: Reply with quote

У САВЕЗ СА РУСИМА, А ДРУГЕ КО ЈЕБЕ!!!


Last edited by незнани on 15 Oct 2014 20:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 15 Oct 2014 20:53    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
није овде проблем путин, већ домаћи, али добро..

Па да...100% је Вучић искористио Путина у маркетингшке свхре? Very Happy Мора да је то!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zvezdino
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 679
Location: ушће Саве у Дунавац

PostPosted: 15 Oct 2014 20:55    Post subject: Reply with quote

Сунце Слободе wrote:
Мораћемо се изборити са тиме, а најбитније је да младе снаге Севера препознају шта ваља а шта не ваља, шта је навијање, а шта није навијање, и да мало крену да размишљају и преузимају неке ствари на себе. Што пре сви схвате да је навијање тешка митоманија коју треба жешће разбити, то ће нам свима бити боље. У ненормалном времену живимо, и ја знам да је тешко сачувати какву такву аутономију навијачког покрета, али ово што ми радимо толико боли и спушта, да ће нам требати године да вратимо навијање тамо гдје му припада, НАВИЈАЊУ.

У задњих пар година нам је клуб са управом уништио седамдесет година светле историје и тежине постојања нашег клуба и оно шта он представља. Ми се изгледа трудимо да идемо у корак са тиме, па такве идиотске идеје преносимо на групу.

Сви навијачи Црвене Звезде треба да знају, све екипе, и они који ће то тек да постану, да Делије нису политичари-посланици, да Делије нису војска, да Делије нису страначки функционери, да Делије нису свештена лица, да Делије нису кустоси из музеја, да Делије нису познате личности из света гламура и забаве. Делије су навијачка група која делује на улици и стадиону.
Делије на сваком кораку и сваком приликом треба да искажу своје политичко мишљење о било којој теми, без обзира да ли је то територијални интегритет своје земље, или је то полицијска репресија над навијачима у Србији. Делије се баве политиком, јер и сами живе у политичком односу чим крену на стадион и изађу на улицу, али Делије не треба да иду на ноге политичким партијама, политичким функционерима, председницима, страначким тјелима и др. Не као навијачка група и не званично.

Свако од нас има право да буде припадник било које политичке партије испред свога имена и презимена, и да дјелује у том оквиру, али нема права да намеће групи страначке идеје и визије, нити има права да у било којем моменту и било којој прилици ставља на терет групи страначке иницијативе.
Са друге стране, сваки навијач може да буде политички активан, и сваки навијач и треба да буде политички активан, и да се бави политичким питањима, али не у оквиру политичке партије, и не као страначки активиста, већ да то ради из навијачке позиције, јер је навијач. Такав ће да буде сваки навијач који жели да буде исправнији, јачи и бољи, као навијач и као човек.

Свако има право да иде на војну параду ако у томе види бољитак своје земље, предности или уопште свечарску атмосферу обележавања 100. година поводом почетка 1.св. рата и 70. година од ослобођења Београда од нацистичке окупације (без обзира што је организуе власт, долазе председници и разне политичке фигуре и други), али зашто мора да се ЗВАНИЧНО ставља НАВИЈАЧКОЈ ГРУПИ ДЕЛИЈЕ СЕВЕР „обавеза“ да буде организовано присутна на тим мјестима и да остане тако уписана? Зашто група мора да иде званично у шетњу коју организује политичка партија, што је био случај недавно, или сада када ствар организује власт?
Да ли волите људи руског председника, ма то је све у реду, да ли он представља неки облик равнотеже у геополитичком смислу данас у свету, ма и то је тачно, али то је исто тако и лични став који код некога може бити и другачији. Да ли га наши људи воле, желите бити присутни? ма то је права ствар, али зашто да се тако олако развлачи група да иде негде званично и да буде присутна, зашто морамо бити на војној паради званично/организовано као НАВИЈАЧКА ГРУПА?


Псета лају, а не навијачи. За ове што лају и њушкају. Препознаће се.



Одличан пост(пример)са видим предрасудама,а добар је јер постовима и причом ћемо изаћи паметнији и јачи.Одмах да ти кажем пола си у праву а тачно пола си јако у криву,можда вуче и на злонамерност а ја се надам на незрелост.
Слажем се навијачка група није нити сме да буде нити војска,нити политичка организација ,нити свештеничка братија,нити ми имамо право себи да допустимо да будемо једина глава која гура саму себе у нешто.Ми смо навијачи који се евентуално прикључују широким народним масама кад се оне дигну,јер ко је луд,онај једини који прича да само он нормалан или сви други,ако разумеш.
Ти сунце овде мешаш и убацујеш политику,да је ниси поменуо нико неби тим очима ни гледао а можда си баш ти политички јако осташћен чим гледаш свако потез некога са предрасудама.Навукли смо комплекс и страх да ће нам неки други навијачи или патриотске организације пребацити да смо политички пали у канџе њега(знаш на кога мислим)а за све те навијачке групе и организације смо буквално Црна Рука,и запамтите то сви да сви они могу само да ћуте на ту тему,никада Делије неће бити продужена рука неке политичке организације.
А сутра како је неко написао идемо да поздравимо војску,да удахнемо мало плућима и по здравимо једино зрно зрачка које можда и нац може једино да угреје,и није можда само због тога што је он то што јесте већ и нејмоћнији човек који готиви наш клуб и који нам је био гост а не заборавите ,који наш клуб финансијски држи у животу.
_________________
...... КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КАО СОГОМОН ТЕЛИРИЈАН......
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 15 Oct 2014 20:56    Post subject: Reply with quote

ја мислим да он све користи у маркетиншке сврхе, али то је само моје мишљење...нема користи од овог нашег писања, ја га не волим и то није тајна, то не треба никог да вређа
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Победник
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Jan 2009
Posts: 250

PostPosted: 15 Oct 2014 21:02    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
није овде проблем путин, већ домаћи, али добро..

Па као што није била проблем Породична шетња, већ они који су је организовали и те 2010-е, а поготову сад 2014-е! Обрни-окрени, на исто му дође. Нити у овом случају правим било какву разлику између оног ко је "довео" Путина и оног што је са бине позивао скоро да се забрани геј парада. Не волим ни једног, ни другог. Љигави су и намазани, свако на свој начин... најкраће речено, то је политика и они су политичари!

Али, све то ми је најнебитнија ствар обзиром да смо отишли у курац и као народ и као држава, тражимо сламку спаса... и после оног синоћ што се десило и поред још милион разлога. Знам само да Север врло добро осећа шта је приоритет и сврха Делија као навијачке групе и да ако се некад скрене са пута, доста брзо се врати на онај прави пут!
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda_srbija
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Nov 2008
Posts: 370

PostPosted: 15 Oct 2014 21:18    Post subject: Reply with quote

ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ wrote:
Нека је и празна ова прича али идем да лечим фрустрације од јуче јер сам добио огољену истину на тацни а коју сам одбијао дуго да схватим а она гласи - збогом Србијо! Нестајемо са светске мапе полако али сасвим сигурно и за 50 година ће остати само прича, можда неке енклаве.


Схватам понижење које смо претрпели и велики немир у нашим душама, али на овај начин никако не треба писати.
Ми Срби смо чудан народ и због тога смо за све душмане тврд орах. Када су Турци 1594. спалили мошти Светог Саве не би ли понизили Србе до краја и тако им ставили до знања у каквој се ситуацији налазе, због само нама карактеристичног пркоса, вере и ината легенда о богоугодном светитељу се попут ватре проширила у народу и ево 400 година након тога сутра потписујемо споразум са Путином којим ћемо окончати изградњу храма који смо у његову част кренули да дижемо пре 120 година на истом том месту где их је окупатор запалио...
Шта су Срби требали да раде након гушења првог српског устанка када се суочише са непријатељем који је готово 4 века у том тренутку био окупатор, који је насилно асимиловао у своју веру, одводио децу док још нису ни проходала, убирао харач из сваке бразде на лицу српског сељака и шта све не? При свој тој муци наши тадашњи великаши су толико били несложни да су убијали једни друге, добро знамо да су се чак и кумови међусобно убијали зарад власти. Како је њима из те перспективе изгледала будућност?
И баш од тог тренутка највећег безнађа почиње златни век српског успона у којем смо након само пар деценија извојевали дуго сањану слободу, а онда редом побеђивали све душмане ма колико јаки и непобедиви изгледали, од Турске до Аустроугарске.
Наша ситуација је спецефична једино по томе што су сада више нападнуте наше душе и наши мозгови него наша тела, никада нас као сада нису хушкали једне на друге усмеравајући сву нашу мржњу и понижење ка нама самима, никада нам овако нису систематски убијали сваку наду, никада нам нису у семену затирали сваку помисао о опоравку као што то сада раде. Из тога произилази да 3000 младих годишње оде из земље, да смо све старији и да живимо у добу највећег моралног суноврата свих традиционалних вредности. Баш због таквог стања и њихове очигледне намере да нам прво поробе дух па тек онда земљу и тела, јако је важно никада не ширити дефетизам, јер морамо да сачувамо ту историјску нит која нас повезује са прецима и која у нама тиња чувајући њихове особине. Колико год нам тмурно деловала будућност не смемо престати да чекамо сутрашње Сунце које се можда баш сада иза брда ваља. Нашој земљи су увек кроз историју судбину више кројили односи великих сила него било шта друго, а све због тога што смо "саградили кућу на сред друма". Много пута се на Балкану све мењало када је долазило до прерасподеле моћи великих играча, а тај точак историје је са украјинским дешавањима дефинитивно кренуо да обрне још један круг.

Због свега тога, због чувања наде у боље сутра и вере у опстанак, врло је важно појавити се сутра у огромном броју по најављеној кишетини и самом цифром без иједне додатне речи свима поручити: "Пламен гори".
_________________
"Задобиј смирен дух и хиљаде њих око тебе ће се спасти"

Преп. Серафим Саровски
Back to top
View user's profile Send private message
zvezdino
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 679
Location: ушће Саве у Дунавац

PostPosted: 15 Oct 2014 21:26    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
ја мислим да он све користи у маркетиншке сврхе, али то је само моје мишљење...нема користи од овог нашег писања, ја га не волим и то није тајна, то не треба никог да вређа


Мислим да Сунце слободе није мислио на тебе када је написао да нико не сме да групи намеће своје политичке ставове,тако да се нико ни не вређа.
_________________
...... КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КАО СОГОМОН ТЕЛИРИЈАН......
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 15 Oct 2014 22:04    Post subject: Reply with quote

InWires wrote:
Приче типа-да овим позивом на војну параду идемо на ноге неком политичару,функционеру ми је иста ГЛУПОСТ као она од пре пар недеља када су неки паметовали што идемо на породичну шетњу коју је организовала политичка партија-па јел неко некога бије по ушима да иде-нећеш не мораш!
Ја идем да поздравим човека који ми је једина нада да ће добро победити зло(ако неко не може да разуме неке компликованије приче,ево му на нивоу за десетогодишњаке).носићу заставу Новорусије да виде браћа да смо уз њих! Идем бре да виде говна европејсака колико је нас -ЗА САВЕЗ СА РУСИМА А ДРУГЕ КО ЈЕБЕ!!!


Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation




[/quote]Много приче и паметовања у празно, ово није форум неке страначке омладине која прди у празно са жељом да се наметне својим празним филозофирањима да би једног дана добила функцију. Ово је форум последњих мохиканаца који ће да иду на параду јер нам је пун курац педера, шиптара и свега више, можемо и ми робови сат времена да се осетимо као људи, као да нисмо то што јесмо. Нека је и празна ова прича али идем да лечим фрустрације од јуче јер сам добио огољену истину на тацни а коју сам одбијао дуго да схватим а она гласи - збогом Србијо! Нестајемо са светске мапе полако али сасвим сигурно и за 50 година ће остати само прича, можда неке енклаве. Ајде да видимо макар шта би било кад би било, кад би неко имао муда да нас поведе у правцу наше једине наде и изабвљења од овог зла које нас је освојило.
Quote:
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 15 Oct 2014 22:12    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=isg6hZ3UNII
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop