DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ВОЈНА ПАРАДА
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zvezdino
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 679
Location: ушће Саве у Дунавац

PostPosted: 15 Oct 2014 11:40    Post subject: ВОЈНА ПАРАДА Reply with quote

ДЕЛИЈЕ, ОРГАНИЗОВАНО ИДЕМО НА ВОЈНУ ПАРАДУ .СКУПИЋЕМО СЕ У 13 часова на ФОНТАНИ КОД ХАЈАТА ИЗА ДЕЈТОН БЕНЗИСКЕ ПУМПЕ.ПОНЕСИТЕ НАЦИОНАЛНЕ ЗАСТАВЕ ​​СВИХ ВРСТА ДА ПОЗДРАВИМО ВОЈСКУ И ПРЕДСЕДНИКА.
_________________
...... КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КАО СОГОМОН ТЕЛИРИЈАН......
Back to top
View user's profile Send private message
радула
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Feb 2003
Posts: 514
Location: 3. полувреме

PostPosted: 15 Oct 2014 15:05    Post subject: Reply with quote

Ако ћемо као навијачка група да дочекујемо којекакве председнике, чему онда све што смо радили све ове године? Шта нас разликује од организованог аутобуса из унутрашњости који иде на неки митинг?
_________________
ту без обзира на све
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 15 Oct 2014 15:21    Post subject: Reply with quote

Није баш да дочекујемо "којекакве председнике"... Дочекујемо једног, кога смо већ једном дочекали и то у нашој кући.
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 15 Oct 2014 15:52    Post subject: Reply with quote

Ljubazni Vodoinstalater wrote:
Није баш да дочекујемо "којекакве председнике"... Дочекујемо једног, кога смо већ једном дочекали и то у нашој кући.

Exclamation
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 15 Oct 2014 16:02    Post subject: Reply with quote

неки инфо за оне који ће се прикључити паради
парада се завршава званично у 16:30ч
требаће пола сата - сат да се рашчисти гужва
арена се отвара око 18ч
организовано или не до арене.... нема много луфта у времену
Back to top
View user's profile Send private message
InWires
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 24 Aug 2007
Posts: 286
Location: тамо ђе се привиђа

PostPosted: 15 Oct 2014 16:13    Post subject: Reply with quote

радула wrote:
Ако ћемо као навијачка група да дочекујемо којекакве председнике, чему онда све што смо радили све ове године? Шта нас разликује од организованог аутобуса из унутрашњости који иде на неки митинг?
КОЈЕКАКВЕ???!!! Ово је један једини кога имамо!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Сунце Слободе
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jun 2011
Posts: 37

PostPosted: 15 Oct 2014 18:19    Post subject: Reply with quote

Мораћемо се изборити са тиме, а најбитније је да младе снаге Севера препознају шта ваља а шта не ваља, шта је навијање, а шта није навијање, и да мало крену да размишљају и преузимају неке ствари на себе. Што пре сви схвате да је навијање тешка митоманија коју треба жешће разбити, то ће нам свима бити боље. У ненормалном времену живимо, и ја знам да је тешко сачувати какву такву аутономију навијачког покрета, али ово што ми радимо толико боли и спушта, да ће нам требати године да вратимо навијање тамо гдје му припада, НАВИЈАЊУ.

У задњих пар година нам је клуб са управом уништио седамдесет година светле историје и тежине постојања нашег клуба и оно шта он представља. Ми се изгледа трудимо да идемо у корак са тиме, па такве идиотске идеје преносимо на групу.

Сви навијачи Црвене Звезде треба да знају, све екипе, и они који ће то тек да постану, да Делије нису политичари-посланици, да Делије нису војска, да Делије нису страначки функционери, да Делије нису свештена лица, да Делије нису кустоси из музеја, да Делије нису познате личности из света гламура и забаве. Делије су навијачка група која делује на улици и стадиону.
Делије на сваком кораку и сваком приликом треба да искажу своје политичко мишљење о било којој теми, без обзира да ли је то територијални интегритет своје земље, или је то полицијска репресија над навијачима у Србији. Делије се баве политиком, јер и сами живе у политичком односу чим крену на стадион и изађу на улицу, али Делије не треба да иду на ноге политичким партијама, политичким функционерима, председницима, страначким тјелима и др. Не као навијачка група и не званично.

Свако од нас има право да буде припадник било које политичке партије испред свога имена и презимена, и да дјелује у том оквиру, али нема права да намеће групи страначке идеје и визије, нити има права да у било којем моменту и било којој прилици ставља на терет групи страначке иницијативе.
Са друге стране, сваки навијач може да буде политички активан, и сваки навијач и треба да буде политички активан, и да се бави политичким питањима, али не у оквиру политичке партије, и не као страначки активиста, већ да то ради из навијачке позиције, јер је навијач. Такав ће да буде сваки навијач који жели да буде исправнији, јачи и бољи, као навијач и као човек.

Свако има право да иде на војну параду ако у томе види бољитак своје земље, предности или уопште свечарску атмосферу обележавања 100. година поводом почетка 1.св. рата и 70. година од ослобођења Београда од нацистичке окупације (без обзира што је организуе власт, долазе председници и разне политичке фигуре и други), али зашто мора да се ЗВАНИЧНО ставља НАВИЈАЧКОЈ ГРУПИ ДЕЛИЈЕ СЕВЕР „обавеза“ да буде организовано присутна на тим мјестима и да остане тако уписана? Зашто група мора да иде званично у шетњу коју организује политичка партија, што је био случај недавно, или сада када ствар организује власт?
Да ли волите људи руског председника, ма то је све у реду, да ли он представља неки облик равнотеже у геополитичком смислу данас у свету, ма и то је тачно, али то је исто тако и лични став који код некога може бити и другачији. Да ли га наши људи воле, желите бити присутни? ма то је права ствар, али зашто да се тако олако развлачи група да иде негде званично и да буде присутна, зашто морамо бити на војној паради званично/организовано као НАВИЈАЧКА ГРУПА?


Псета лају, а не навијачи. За ове што лају и њушкају. Препознаће се.
Back to top
View user's profile Send private message
Барт
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Nov 2013
Posts: 38
Location: Београд

PostPosted: 15 Oct 2014 18:41    Post subject: Reply with quote

Ја ћу ти укратко само рећи да не видим да је ико рекао да мора да се иде на параду. Дакле момак можда иде са својом екипом организовано, предложио је ко хоће да иде да дође ту и ту и то је све, не знам шта ту није јасно... Ако нисам у праву бришите и овај пост, није никакав проблем
_________________
http://www.fondacijadelije.org/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 15 Oct 2014 19:18    Post subject: Reply with quote

Дочекати онога ко је уз овај народ,који га није издао,који га није продао и који је на челу здраве стране овог туробног,јадног и злог света. Поздравити нашег председника а то је Владимир Путин!
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 15 Oct 2014 19:28    Post subject: Reply with quote

ја сам монархиста!
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
InWires
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 24 Aug 2007
Posts: 286
Location: тамо ђе се привиђа

PostPosted: 15 Oct 2014 19:32    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
ја сам монархиста!
онда дочекујемо краља Путина!
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 15 Oct 2014 19:34    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=Omgnvs2t-ic

Сви ћемо га дочекати заједно...
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
соле
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Apr 2008
Posts: 105

PostPosted: 15 Oct 2014 19:43    Post subject: Reply with quote

Сунце Слободе wrote:
Мораћемо се изборити са тиме, а најбитније је да младе снаге Севера препознају шта ваља а шта не ваља, шта је навијање, а шта није навијање, и да мало крену да размишљају и преузимају неке ствари на себе. Што пре сви схвате да је навијање тешка митоманија коју треба жешће разбити, то ће нам свима бити боље. У ненормалном времену живимо, и ја знам да је тешко сачувати какву такву аутономију навијачког покрета, али ово што ми радимо толико боли и спушта, да ће нам требати године да вратимо навијање тамо гдје му припада, НАВИЈАЊУ.

У задњих пар година нам је клуб са управом уништио седамдесет година светле историје и тежине постојања нашег клуба и оно шта он представља. Ми се изгледа трудимо да идемо у корак са тиме, па такве идиотске идеје преносимо на групу.

Сви навијачи Црвене Звезде треба да знају, све екипе, и они који ће то тек да постану, да Делије нису политичари-посланици, да Делије нису војска, да Делије нису страначки функционери, да Делије нису свештена лица, да Делије нису кустоси из музеја, да Делије нису познате личности из света гламура и забаве. Делије су навијачка група која делује на улици и стадиону.
Делије на сваком кораку и сваком приликом треба да искажу своје политичко мишљење о било којој теми, без обзира да ли је то територијални интегритет своје земље, или је то полицијска репресија над навијачима у Србији. Делије се баве политиком, јер и сами живе у политичком односу чим крену на стадион и изађу на улицу, али Делије не треба да иду на ноге политичким партијама, политичким функционерима, председницима, страначким тјелима и др. Не као навијачка група и не званично.

Свако од нас има право да буде припадник било које политичке партије испред свога имена и презимена, и да дјелује у том оквиру, али нема права да намеће групи страначке идеје и визије, нити има права да у било којем моменту и било којој прилици ставља на терет групи страначке иницијативе.
Са друге стране, сваки навијач може да буде политички активан, и сваки навијач и треба да буде политички активан, и да се бави политичким питањима, али не у оквиру политичке партије, и не као страначки активиста, већ да то ради из навијачке позиције, јер је навијач. Такав ће да буде сваки навијач који жели да буде исправнији, јачи и бољи, као навијач и као човек.

Свако има право да иде на војну параду ако у томе види бољитак своје земље, предности или уопште свечарску атмосферу обележавања 100. година поводом почетка 1.св. рата и 70. година од ослобођења Београда од нацистичке окупације (без обзира што је организуе власт, долазе председници и разне политичке фигуре и други), али зашто мора да се ЗВАНИЧНО ставља НАВИЈАЧКОЈ ГРУПИ ДЕЛИЈЕ СЕВЕР „обавеза“ да буде организовано присутна на тим мјестима и да остане тако уписана? Зашто група мора да иде званично у шетњу коју организује политичка партија, што је био случај недавно, или сада када ствар организује власт?
Да ли волите људи руског председника, ма то је све у реду, да ли он представља неки облик равнотеже у геополитичком смислу данас у свету, ма и то је тачно, али то је исто тако и лични став који код некога може бити и другачији. Да ли га наши људи воле, желите бити присутни? ма то је права ствар, али зашто да се тако олако развлачи група да иде негде званично и да буде присутна, зашто морамо бити на војној паради званично/организовано као НАВИЈАЧКА ГРУПА?


Псета лају, а не навијачи. За ове што лају и њушкају. Препознаће се.


Пријатељу мешаш бабе и жабе,прва ствар нико овде никога не тера да било шта ради против своје воље,ПОРУКА ЈЕ ЗА СВЕ ЉУДЕ КОЈИ ХОЋЕ ДА ИДУ НА ВОЈНУ ПАРАДУ!!!То колико ко лаје се не расуђује овде него у усменом разговору,сваки дан можеш наћи људе који 24h дневно живе за све ово и раде ствари којима се сви људи овде хвале,па ако имаш шта да питаш препоручиш или критикујеш, добићеш сваки одговор.За породичну шетњу сам ја лично отворио тему и стојим иза тога као и иза ове,НАЈБОЉЕ БИ БИЛО ДА СМО СВИ И ТАЈ ДАН СЕДЕЛИ КОД КУЋЕ И ГЛЕДАЛИ КАКО СЕ ДВЕ ПЕДЕРЧИНЕ ЉУБЕ И ЊИХОВ ДЕФИЛЕ.ако си имао бољу идеју или предлог требао си овде или негде другде да је изнесеш,а не од куће да придикујеш и тражиш грешке.После овога јуче сувишно је причати колико смо ми као држава у курцу и колико нам је национална свест никаква.Путин је човек који пре свега цени наш народ и на неки начин симпатише наш клуб.Страначкој опредељености никад неће бити места на нашој трибини јер нас има много различитих.У твом коментару има доста тога исправно написаног,али ми се чини да причаш са неком предрасудом.Опет понављам усмени разговор је најбољи и уверавам те добићеш све одговоре.
_________________
Лудило у глави сваки дан...
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda_srbija
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Nov 2008
Posts: 370

PostPosted: 15 Oct 2014 19:52    Post subject: Reply with quote

Каква политика људи, овде се ради о прилици да се овај народ мало продрма, да се види да смо живи. Немојте много да паметујете јер пише да се понесу српске заставе, а не навијачка обележја.
Једном у сваких пар година се у Србима нешто пробуди што нашим душманима са свих страна који су се повампирили тера страх у кости и још већу мржњу у срце, а одавно су мудри људи рекли да је мржња само реакција на страх.
Тај тренутак се догодио на сахрани блаженопочившег патријарха Павла када су стотине хиљада Срба изашле да му упуте последњи поздрав што је запрепастило и западне амбасаде, а и добро продрмало из летаргије и апатичности све нас Србе!
Сутра је тај тренутак, сутра је нова прилика.
Где би друго један Србин-Делија могао сутра уопште да буде у 3 сата ако не на војној паради да поздрави и улије храброст својој војсци и да се поклони Цару?




Гори ли и даље пламен у грудима Србадијо???
_________________
"Задобиј смирен дух и хиљаде њих око тебе ће се спасти"

Преп. Серафим Саровски
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13166

PostPosted: 15 Oct 2014 19:55    Post subject: Reply with quote

Нека,нек пише па ће ваљда сам схватити шта је и како је!Сунце Слободе...не сећам се да си ти или неко 2010 рецимо делио овде лекције из навијања и животне филозофије када су на северу пред породичну шетњу дељени летци да се дође!10000 људи је било,а од тога, сигурно бар четвртина наших људи! Такође смо више пута ишли у град а скупови су најављивани по форуму,и то све из истог разлога и циља!
По теби ни тада нисмо требали да позовемо људе? Знају Делије да држе дистанцу,поготову од политике и тих ствари,зато и постојимо и данас и зато нас има и такви смо какви смо!Немој ти да држиш придике људима који први осете политику на својој грбачи и кожи! Да се држи слово онима који су увек били тамо где треба и када треба! До сада смо барем знали да разлучимо рационално шта је за наше појављивање а шта не,шта за позивање а шта не...и нема разлога да се не оде на овакву ствар јер је идентична ставу свих људи са наше трибине. Као нека врста идентитета сваког појединца. Чим политика завири и 1% у све то,нас сигурно неће бити ту! Према томе,на ово гледај као на породичну шетњу,као не неки здравији део Србије за коју се многи од људи са наше трибине залажу! Ко неће не мора,нико никога не тера нити му замера...али немој ни да се држе моралне лекције тамо где нема основа,нити имаш право за тако нешто!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop