DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ПОРОДИЧНА ШЕТЊА
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 28 Sep 2014 16:56    Post subject: Reply with quote

Ђакон Ненад Илић, одличан коментар:

УСПЕЛО ПОНИЖЕЊЕ?

Боље да ово најновије доживљено понижење што пре резимирамо, запамтимо и идемо даље. И да коначно смислимо како да опстанемо.

- Власт се прилично оголела. Сви фактори изашли пред рефлекторе, без обзира што се по неко вади већ уобичајеним шизофреним двојним порукама. Укус окупације Београда.

- Личило помало на 9.март 1991. а то је био почетак неких дешавања, а не крај. Само је сад гневни народ постао виртуелан. Хвала Богу, због тога није било жртава, али се тихо тоне дубље у пораз. Мораће да се пронађу начини за повратак народа из виртуелности.

- Добро је да није дошло до озбиљнијег сукоба народа са полицијом, јер то би била припрема, олакшавање савести за лакше грубо деловање полиције у следећим, озбиљнијим ситуацијама.

- Вође бунта килаве и тада и сада. Крени-стани. Сада је проблем већи јер поуздано знамо да страначки систем не може породити елиту каква нам је потребна. Мора се под хитно пронаћи алтернативни начин за долажење до оних који ће заступати и водити. Није лако, али једноставно мора бити могуће.

- Озбиљно доведена у питање беспоговорна сарадња Цркве и овакве државе (тј. режима)

- Шармантни детаљ - млађи брат одсутног председника владе добио батине. Заједно са својим обезбеђењем.

- Још једна шармантни детаљ - ЛГБТ активиста је изразио разочарење због пустих улица и што нису могли да искомуницирају своју поруку већем броју окупљених грађана!

- Памтимо понижење, али идемо даље. Вероватно смо ово данас заслужили.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 28 Sep 2014 17:44    Post subject: Reply with quote

ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ wrote:
Остави Цркву на миру прика, него гледај себе и своју околину. Медији сад постављају питање како то да навијачи нису изашли да праве нереде (сад им неваља и што нису, замислите) а пре неколико година јесу - тј. изводе закључак да су навијачи под патронатом СНС-а и Вучића, односно кад су ови били опозиција слали су навијаче у нереде а сад кад су на власти исте те навијаче су потплатили, наредили или шта већ, да остану код куће. То се намеће као закључак. Колико је то истина толико је и истина да је Црква под утицајем власти, па ти види колико је то. То што би ти или неко хтео да води политику Цркве, предлажем да уђете у клир и да покушате да постанете Епископи па да доносите одлуке шта и како Црква треба да ради у друштву. То што си исфрустриран данашњим догађајем не значи да треба да нађеш 300 криваца око себе само не у себи. Шта смо ми урадили да до параде не дође??? Јел то што нас је 200 јуче дошло на протест довољно и даје кредибилитет да се нападају други и траже кривци у другима? И нећу да се расправљам ни са ким, а најмање са тобом јер си незгодан играч, стоји само да је ово данас један велики корак ка томе да моју децу ускоро школе васпитавају све оно што је Вук Мандушић навео тамо да већ и раде у Војводини, а врло брзо ће се остваривати и све оно из овог документарног филма, ако се не нађе модус да се томе стане на пут, ако се не појави нека здрава струја у друштву која би чувала мало здравог разума.

Ово данас је пораз свих Срба, укључујући и 99% самих педера који не припадају овим интересним групама које живе од ових кампања. Нико у Србији никада није имао ништа против педера, има их свуда и сви су прихваћени потпуно нормално, али ово терорисање ових војника геј идеологије који углавном и нису хомосексуалци, е то води ка реалним проблемима које ће имати сами педери у друштву у будућности јер ће их многи гледати кроз призму ових терориста са којима можда немају ама баш никакве везе! Предлажем да се навијачи удруже једном у животу и организују Параду Педофила, уредно најве скуп и траже заштиту од свих државних органа и институција. Па да видимо да ли ћемо имати ексклузивно право да 7000 полицајаца (односно сваки хиљадити Србин) чува нашу поворку у којој се боримо за нешто што се можда рецимо нама допада. Имамо право, зар не, ми смо људи који размишљају другачије, ми смо исто грађани ове земље и једноставно инсистирамо да се направи наша парада на улицама.


Брате мој ухватио си се једне реченице и још приде ме питаш да ли смо ми исто криви што је било једва 5.000 синоћ,а ја о томе написах већи део поруке. Цитирам себе

Quote:
Ово данас је пораз нашег друштва,доказ нашег духовног и у сваком другом смислу пада нашег народа.
Синоћ у Србији која је 95 посто против параде,читавих 5.000 људи који су дошли то да и покажу. Где су београђани ? где су Срби ? где су људи из других градова ? Мислите да око ових ствари треба да се делимо ? Јел не видите најаве,сутра ће циркус параде бити према најавама и у Зајечару и у Новом Саду и ко зна где...


Не кривим цркву,јер смо и ти и ја и сви црква,ја кривим црквене великодостојнике који осим саопштења нису смогли снаге,жеље,воље или храбрости да одлучније позову вернике и православце на протест. И кривим што у својим саопштењима причају о Содоми,причају о великом греху а онда кроз месец два ће на груди оних који су ово организовали и допустили ставити најсветије ордене.

А то да су црквени великодостојници под неким уценама,претњама или чиме већ власти говори и кад је патријарх и митрополит Амфилохије реаговали на најављену параду педера у мају,па је велики Вучић на конференцији говорио о тамо неким поповима који булазне која је увреда прве врсте јер прво патријарх а ни митрополит нису попови а чак и свештенику је увреда рећи да је поп, па су и поред те увреде кориговали своје изјаве и смањивали значај истих. У историји је знала црква итекако да пошаље своје великодостојнике и клир на чело народа.

А да сам фрустриран јесам,да ми није добро није у овоме морамо бити сви заједно или ћемо сви заједно бити поражени,нема или или и што је најгоре не знам кад ћемо то сви схватити.

А најкривљи за ово је српски народ,оних 95 посто који су против,па јеси видео синоћ пуни кафићи,пуне кафане,пуно све,а трг празњикав.

А да смо заслужили,јесмо без даљњег. И ко зна шта све нас чека,управо јер смо дебело заслужили то све.

Праштај.
[/quote]
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 28 Sep 2014 18:22    Post subject: Reply with quote

Кад кажем ми - мислим Делије, не могу да се осећам кривим што је било укупно 5000 људи али могу да се осећам лоше што је Делија било 200 а не 2000. Није лако водити ни пекару са пар запослених где можеш да управљаш како ти се свиђа, а камоли Цркву која је небоземна институција и не можемо ми из наше перспективе да разумемо шта је у ком тренутку добро и исправно да чини Црква. Патријарх је дао више него добро саопштење и то нам се свима доплао, у реду. Али зашто није стао на чело неке поворке е то не можемо ми овде да расправљамо јер није наше да паметујемо. Иако се не разумем у то, могу само да кажем хвала Богу што није Патријарх стајао на челу колоне која скандира убиј педера и друге пароле, јер тек то би било ван памети!

Идемо даље, изгубљена је битка али не и рат. Проблем је опште посрнуће народа, једноставно ствара се клима за распарчавање територија и наметање неких буди-Бог-с-нама вредности које су стране нашем човеку. Када је подлога добра онда се лако спроводе ове окупационе методе, а да смо ми другачији мало сутра би ово прошло. Већ сам се питао раније на овој теми - где су наше мајке и баке?! Кад оно - ето је нека несрећна бакица међу њима! Није ни то толико чудно, време пролази па седамдесетогодишњаци више нису из 19. века него увелико из оног најгорег период у коме се Србија налазила у другој половини прошлог века. За коју деценију те бакице ће бити ове наше истетовиране вршњакиње, тако да је јасно да бакице са марамама и у сукњама које памтимо или још увек имамо негде у селима полако одлазе у архиву. Али није то ствар чисте козметике и фолклора, велика већина наших мајки и бака су ипак оног правог, исконског српског духа, мајке Јевросиме и мајке Југовића. Али оне седе кући и не пада им на памет да изађу да се буне, јер су обрађене као и 99% популације кроз озбиљне методе индоктринације и успављивања становништва. Е ајде ми да дајемо своје мале доприносе да ситуација буде боља у суштинском смислу, па ће онда и овакве ствари бити теже оствариве. А не да се једном годишње сетимо и да мислимо да можемо да спречимо државу која је спремна да пошаље сваког свох хиљадитог становника у оклопу и са свим осталим механизацијама да спроведе шта год јој падне на памет, тако што ћемо скандирати нешто и урадити паролу. Не говорим наравно о насиљу, него о раду на исправним стварима.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 28 Sep 2014 18:37    Post subject: Reply with quote

Кад све ово узме маха, идемо на следећи "левел":

http://www.kurir-info.rs/planeta/tabu-koji-je-podelio-svet-incest-izmedu-brata-i-sestre-krivicno-delo-ili-ne-clanak-1574137
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
Дарк Најт
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Apr 2014
Posts: 4

PostPosted: 28 Sep 2014 18:56    Post subject: Reply with quote

Крив је народ и нико други.Када би ми као народ били сложни све би било другачије.Узимају део територије, никог није брига, односно брига их је али у фазону ништа ја не могу да променим, смањују плате и пензије, опет иста прича, сад кад организују разноразне накарадности зарад неке Еу за коју у овом тренутку није већина грађана, прича је опет иста.Медији свој посао раде добро, у смислу да добро народу затварају очи.Постали смо интернет нација, оставиш коментар као своје мишљење и мислиш да ће неког бити брига због тога.Ствари које се дешавају у нашој земљи се решавају на улици.Када би изашли сви (мислим сви, као народ, цело друштво, не само навијачи) другу би песму они певали и онда би их још како занимало шта народ има да каже.
Back to top
View user's profile Send private message
sever uvek pun
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Jul 2013
Posts: 89

PostPosted: 28 Sep 2014 19:55    Post subject: Reply with quote

Одличан филм,приказује ту ширу слику о којој говори ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ

https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_3218365947&feature=iv&src_vid=0WJJBg15tvI&v=WeJl6gM7eTs
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 28 Sep 2014 20:04    Post subject: Reply with quote

ми смо већ на увелико напредном левелу.

Игром случаја имао сам увид у много штошта што се дешава у Србији већ данас, у школама су опште прихваћени програми лабриса и сличних организација. Скоро ме је један свештеник обавештавао како његовој деци на часу ликовног! наставник у основној школи држи предавања о различитостима о прихватању истих и слично и онда смо дошли до тога да је та школа у том програму геј лобија, У Војводини су увелико увели геј уџбенике који су чак нису ни прикривени атак на породицу,већ директан без икаквог увијања атак на здраву породицу,борбу против беле куге и осталога што треба бити окосница друштва и земље поготово овде где се ми налазимо.

Гледам најаве педера они више ни не увијају у обланде,већ отворено причају и најављују о разговорима о геј браковима,а као последњу дистанцу најављују усвајање деце.

Данас ми причају људи на три,четири телевизије пренос параде педера и то новинари који на најотворенији начин стају на страну педера без икаквог пардона,ја сам закачио студио б који је од скора под директном командом власти дакле није б92 који је педерски канал те је педерски канал и где тако нешто знаш очекујеш и гледам тај студио б двоје новинара који машу геј заставицама у неком еуфоричном заносу,честитају једно другом успешну параду,као да извештавају са неког светског првенства на коме је наша репрезентација узела злато.

Идите људи у цркву,учите своје окружење,породице,заснивајте их,причајте и само неко велико уједињење здраве Србије доноси изгледну шансу да не постанемо мањина у сваком смислу. И Божија милост пре свега,коју не заслужујемо.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 28 Sep 2014 21:00    Post subject: Reply with quote

марс93 wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=xkPEvlILAKQ
шта рећи на ово?


Занимљиво да неколико "цивила" са "карактеристичним стилом облачења" хапси монаха Антонија...

Са друге стране не налазе за сходно да се потруде па нам сутра лепо објасне по ком закону је забрањено носити тренерке у центру града?

А пошто воле да демонстрирају силу, нека исто тако уђу у Велики Трновац и Нови Пазар и заштите грађане ове државе од терориста који су најозбиљнија претња за безбедност Србије. Или су исто тако само јаки када треба да руше барикаде Срба са Косова и Метохије?

И пошто од потписника антиуставног бриселског споразума слушамо данима предавање о поштовању истог,да ли устав важи и примењује се само када су у питању (над)"права" сексуално настраних болесника?

Од њих нисам ништа друго ни очекивао,јер са њима одавно знамо на чему смо.
Више ме брине летаргија која влада у српском друштву. Нисмо ми као народ у стању духовног и моралног посратања, него смо отишли у ...
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 29 Sep 2014 06:23    Post subject: Reply with quote

http://youtu.be/F1kpTEtxoG8
Три карте за Холивуд!
Да ремизирамо:
После недавне параде у Пазару, овог пута се је власт потрудила да и ова прође како то доличи демократској Србији са про ЕУ-ропским амбицијама.
7000 полицајаца је било задужено за њихову сигурност, и није била само полиција у питању већ жандармерија, мурија у цивилу, војска, сај, итд... Радили су свој посао који и нису желели да раде, онако нервозни са прекорачењем овлашћења, као што је то премијер изјавио (његове речи) коме је то пало као најтежи дан у животу али све због устава и закона, како би држава постала правна! Захвалан је великом делу, тј. оном већинском који другачије мисле и који су остали код куће те се нису противили овом њима срамном чину. Случајно се ту у ужем центру нашао и његов брат, као што сам негде прочитао и брат градоначелника (не знам да ли је истина), са све премијеровим обезбеђењем. Пребили су их што смо сви видели и једно питање није било постављено ЗАШТО али су се извинили јер су увидели о коме се ради, вероватно им је жао што то није био неки православни србин који се противи том скупу или у најбољем случају навијач! То би зачепило свим уста! Али ето не брините, тога ће бити и увек је било... Рећи ће - хулигани па ће бити оправдано зарађивање хлеба, ал опет ће то бити нечији син, брат... Само што ће медији пренети на тај начин да то обичан народ ”разуме”. Јебали вас десничари и то етикетирање!

Ако је победа ове власти то што су демострирали силу, извели најачи састав на улицу како би показали поштовање устава и закона, ова парада је прошла у сенци те моћи. Ако је то потребно да они парадирају. Онда далеко од тога да им је тај од државе финансиран прајд успео, цена права ситница. Смањиће пензије. Премијер се склонио у Текију од и обећао да ће куће бити обновљене и сутра добијамо свиње из немачке! Сви видимо да се ова влада више брине о мањинским правима него о грађанима који поносно носе назив ове измучене земље, јер колико толико знају своју историју, знају колико су наши преци жртвовани и жртвовали да би она опстала и логично дража нам је грачаница од једне тамо бездушне ајфелове куле. Ако су помислили да ће толеранција бити већа према педерима након овакве демонстрације снаге, свака част! И ајде прошетали су, али провокативно јер се то од њих очекивало са директним ударом у српску духовност, оно што је очувало ову напаћену земљу. Велика срамота за владу и полицију којима је требало времена да укапирају да такве ствари не смеју да се дешавају. Али опет како каже премијер радили су нешто што им се не свиђа. Ко може да се поноси онда оваквом парадом?
Сваком од нас је па верујем и тој полицији (не би рекао да ту има изузетака) је стало сигурно више до једног Србина који је остао на Космету него целој тој поремећеној групацији, који су то чинили више због своје личне промоције (очигледно) него због толеранције, реално гледајући ако се силом она форсира онда то постаје диктатура, јер мораш да се понашаш неприродно поред онога што је било јуче.

Ето шта сад? Имамо озбиљнијих проблема у овој земљи а по свему судећи овај народ може да преживи и поред таквих провокација уколико будемо бољи људи, пре свега морамо да будемо Срби за Србе, јер од ових властодршца сигурно не можемо да очекујемо да учине нешто користно за овај народ. Стране компаније ће инвестирати у Србију само уколико могу да добију више него што у њу улажу, то је логично, а поред овакве незапослености, минималних плата, сигурно им је стало и ве могућност да то буде што више само да им неко да гаранције. Јуче им је демонстрирано да је то могуће! Чак су ишли корак даље и понижавали наше Православље, хапсили свештена лица... Срамота једна велика али НЕ за народ већ за власт која је омогућила такву представу на улицама Београда. Гледаоци су изостали иако је финансирано из њиховог џепа, држава се побринула да не могу присуствовати, ах да па није се то радило због њих, већ због устава и права. А педери? Нека пуше курац по томе се разликујемо.
Да није тужно било би смешно!
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 29 Sep 2014 08:00    Post subject: Reply with quote

кад си се већ надовезао на тај случај пребијања иако куљају разноразне теорије завере,које нажалост код нас Срба обично се испоставе као теорије тачне а не завере,оно што мене фасцинира дакле видимо на делу типичан пример злоупотребе униформе и прекомерне употребе силе,дакле кривично дело које је пре пар година проузроковало убиство,све у свему дакле по ком то уставу и закону на које се та будала стално позива за овакво дело није предвиђено гонити те који су то радили по службеној дужности,како је могуће да се овакве ствари у Србији 2014 године завршавају са извињењем и на доброј вољи човека који је све подредио рејтингу и како ће ако се са његовим најрођенијим братом овако ствари завршавају поготово са правдањем тих жандарма речима ето и они су били нервозни и слично,како ће се тек онда на леђима других људи завршавати,да ли идемо на много напреднији левел полицијске државе,где ће жандар моћи да те пребије на правди Бога и онда можда чак ни теби лично него власнику твом или бар ономе ко је то умислио да се извини и да то прође тако,да се човек запита.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop