DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ДЕРБИ бр.4 СУБОТА 20ч ПИОНИР
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Копиле
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 31

PostPosted: 17 Jun 2014 12:38    Post subject: Reply with quote

veinar90 wrote:
макарије wrote:
Може овде по хиљадити пут да се пише иста ствар али док први редови не буду горели нема од навијања ништа .


Први редови прво треба да се очисте од обданишта и клинки које праве ”селфије”, а гласа не пуштају. Као што се један од вођа попео пред крај на горњу шипку да пробуди те горе, тако неко пре утакмице треба да објасни деци да НЕ МОГУ ту да седе, јер постоје људи који желе да навијају и који нису ту да би причали другарима из одељења како су дотакли неког од ”виђенијих”.


Овде је проблем. Шта неко? Ма нека је срамота свакога ко не реагује на ове ствари. Ти, ја или било ко. Па не треба то да ради "неко" него сви којима то смета. Такође још нешто. Немојте да долазите у разноразним бојама у коп, јер ем штрчите, ем неозбиљно изгледате, ем показујете да не размишљате и да вас боли к за правац у коме трибина иде. Жуто, желено, розе, и остале живе боје носите у граду ако вам то добро изгледа. Ово пишем због оних који су то требали(који су били поред таквих) да скрену пажњу а нису, а лично нисам стигао да скренем дотичном/дотичнима пажњу на то.

Ако ће навијање и певање да буде на нашој трибини најбоље на свету, не бих имао ништа против и да голи долазимо на утакмице, а да можда имамо зелени лист на курцу, али то није случај. Зато, ај да бар изгледамо како треба, то је изгледа лакше него навијати.

Ерик Картман, нема потребе да се криви мобилизација и квантитет, зато што немамо квалитет. Немојте да се враћамо на то да је боље било када нас је било мање итд. то су глупости. Једноставно ми изгледа превише очекујемо од самих себе, своје групе, а у принципу смо и ми рањиви, можемо да се ставимо у неке уобичајене навијачке појаве итд. Нисмо ми ништа посебно, али јесмо толико да мало ипак излазимо из ових комшијских и околних навијачких фазона.

Сваке године иста прича за навијање. И у суботу ће исто бити, они ће бити гласнији јер их је мање, пробранија екипа, проради инат, компактнији су, још ако им резултат буде ишао на руку иста ће се прича причати. Ако им то буде утакмице за титулу, треба очекивати и можда целу њихову страну пуну, па ето можда шансе да боље навијамо, јер ће им доћи свако да слави титулу.
Back to top
View user's profile Send private message
OffenbachDS1989
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Apr 2012
Posts: 235

PostPosted: 17 Jun 2014 12:47    Post subject: Reply with quote

ZF Ово је већ све написано , дакле ниси морао ни ово да напишеш сад.

Darko ZF wrote:

Навијати целу утакмицу јаким темпом није нимало лако, и јесте нека врста жртвовања, али је зато победа на крају слађа ...


Навијати целу текму јаким темпом је веома лако и то је поента целе приче, јер кад си са таквим људима окружен да јдан из другог извлачите максимум, да се препуцаваш са неким прекопута, да си у ненаметнутом навијачком лудилу , онда се смориш кад се текма завршила јер би могао тако до сутра.
а жртва је и мучење ово што се нама дешава да дођеш наелектрисан , да ти се грми, такмичи , али те људи који су око тебе , који грме на нету,фејсу , у крају, убију у појам и хтео то не хтео уклопиш се у такву масу.
Back to top
View user's profile Send private message
veinar90
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Nov 2007
Posts: 179

PostPosted: 17 Jun 2014 12:47    Post subject: Reply with quote

Хорди напаљених клинаца треба неко од ауторитета, да им лепо објасни зашто не треба да стоје ту где стоје, да не отварају уста итд. Другачије иде тешко..
Back to top
View user's profile Send private message
FCRSF
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Mar 2012
Posts: 39

PostPosted: 17 Jun 2014 13:00    Post subject: Reply with quote

OffenbachDS1989 wrote:

а жртва је и мучење ово што се нама дешава да дођеш наелектрисан , да ти се грми, такмичи , али те људи који су око тебе , који грме на нету,фејсу , у крају, убију у појам и хтео то не хтео уклопиш се у такву масу.
Суштина. Колико год да дођеш на утакмицу наелектрисан, жељан навијања и доказивања, пре или касније те овакви убију у појам.

Али је могуће направити и скроз супротан ефекат. Када се одмах на почетку окупе људи који су ту да би навијали, и који ће својим примером натерати целу халу да навија. Тога код нас нема, навијачи су мање више разбацани по трибини, и није то то.
Back to top
View user's profile Send private message
Микос
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 May 2013
Posts: 9
Location: Лесковац

PostPosted: 17 Jun 2014 13:04    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=jcGqWeCkwxE
_________________
Плакао сам ја и певао, кад сам моју Звезду гледао...
Back to top
View user's profile Send private message
макарије
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Aug 2012
Posts: 206

PostPosted: 17 Jun 2014 13:05    Post subject: Reply with quote

eric cartman wrote:
Прича код мобилизације је била у фазону само нека људи дођу, временом ће научити, направићемо навијаче од њих... Има једна стара изрека, скроз примјерена - од гована се пита не прави!


Ниси у праву не зато што сам се ја сад као увредио па ти причам нешто него стварно мислим да ниси ,пошто сам старији од те мобилизиције и гледам људе мојих година на трибини .
Колико људи сад навија на утакмицама од тих који су били и пре мобилизације ?
Мало процентуално ,већина је у фазону неких заслужних навијача и сви имају неку причу "Матор сам ја " , " кад смо ми онда у Солуну" , " Ја сам кад је требало "... итд . На њих се клинци угледају годинама и шире им такав приступ и то ти је то навијање иде у други план .
Временом је прерасло у проблем јер је људима прешло у навику , није то пар људи то је велики број људи .
Пре ће бити да мобилизација није искористила могућност да се направи много више правих навијача .
Back to top
View user's profile Send private message
sr[B]
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Oct 2010
Posts: 52
Location: Нови Сад

PostPosted: 17 Jun 2014 13:29    Post subject: Reply with quote

У ДИМУ СВЕ wrote:
Карте да ли се деле или не не треба да буде кочница да ли ће људи да крену на текму или не.Крени ,пробај,цимај се ...можда уђеш а можда и не ,битна је воља сваког појединца.Опет понављам ЉУБАВ ПРЕМА КЛУБУ првенствено!

Брате не можеш овако да причаш... Ово може да важи за неког из Београда, аки неко треба да пређе мало више од 5 км да би скокнуо до Пионира. Ако мораш да кренеш у 8 ујутру, пређеш 64 (шездесет и четири) станице возом да би стигао до Београда, није ти баш то тако као што кажеш, пробај, исцимај се... Мало је лудака који ће то урадити на слепо, (ал их ипак има Mr. Green ) и нико од њих никада на утакмици не ћути, зато што би сам себи испао кретенчина... Већ тај луксуз, ћутања, може себи дозволити неко ко је лако и брзо дошао до хале.
veinar90 wrote:
Хорди напаљених клинаца треба неко од ауторитета, да им лепо објасни зашто не треба да стоје ту где стоје, да не отварају уста итд. Другачије иде тешко..

Амин ! Кратко и јасно... Њима је испод части да слушају шта им каже неко ко води навијање а њима није познат, ипак су они ултраси !
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 17 Jun 2014 14:17    Post subject: Reply with quote

кад буде дошло 1000 правих а не само 200 онда ће се и поновити овакво навијање
https://www.youtube.com/watch?v=eZUJXrvpPFA



заборавиће све
све што било је
као да је никад
нису волели
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 17 Jun 2014 16:55    Post subject: Reply with quote

www.youtube.com/watch?v=EwAotHOtqzo
Back to top
View user's profile Send private message
У ДИМУ СВЕ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jul 2013
Posts: 66
Location: ...далеко од мора...

PostPosted: 17 Jun 2014 17:17    Post subject: Reply with quote

sr(B)...Времена се мењају то је свима јасно али поента је у томе што многи немају свест о томе шта и како.У суботу је свако ко иоле прати дешавања (осим оних који су имали обавезе)могао да дође где је требало и покуша и вероватно да добије карту али не ,него лакше је седети поред компа или ти фејса и чекати само да неко јави уместо да се дигну и потруде да сазнају где ,шта и како.Има доста људи који прелазе много већу километражу од наведене.Можда километража коју пређемо моји дригови и ја није довољно велика до Пионира у овом случају ,али свакако је већа од 30 км мада ми то није проблем али када си већ споменуо.
Back to top
View user's profile Send private message
arhipelag74
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Mar 2012
Posts: 17

PostPosted: 17 Jun 2014 18:03    Post subject: Reply with quote

Људи,ај полако да видимо шта су приоритети до следеће утакмице,тј.суботе...не можемо очекивати да неке ствари,које се дешавају већ годинама,доведемо у ред до суботе....а никако нећемо то успети са 20 куцаних страна овде и то истог садржаја: позери,девојке,снимање телефонима,фејсбук итд итд...
Ми морамо да погодимо жицу како код наших играча,тако и код гостујућих....гостујући тим је,сад већ традиционалном предигром,успео да нас одврати од нашег фокуса пред овај Дерби и самим тим смо ми пали на испиту....ми не смемо да се ваљамо и каљамо са њима у истом,њиховом,брлогу...не смемо да,као што већ рекоше људи овде пре,примамо и упијамо њихову мржњу...ради нас вепар већ сто пута на исту фору...ми њега морамо да прескочимо мангупски....тај притисак мора да падне на оне ,којима је и намењен,а то су њихови играчи....еее,тад ће они тај притисак,током игре,испоручити њему...а кад његов ментални склоп,већ препун сопствених фрустрација,прими ту енергију,онда креће оно што ми,у ствари,желимо...значи,увек и увек иде прво ПРЕДИГРА,па тек онда СЕКС....а ми хоћемо да јебемо човека,који обожава предигру и изводи је на ''највећем'' могућем нивоу,а да му прво не подаримо предигру..??ее,па не може тако.....гледајући из овога угла,испада да нам се увек свиди његова предигра и трчимо му у загрљај....радимо тачно све што нечовек и жели да урадимо.....па докле више,мајку му јебем...?...па јел тај примитивац паметнији од свих нас овде...?...дај бре више да га поставимо на своје место,у брлог....мора то да буде организовано мало боље ипак,јер свако од нас га носи у мислима кад креће пут Пионира на Дерби....усадио нам је семе мржње већ поприлично и то није лако да се исконтролише,јасно је то као дан....зато ова Психолошка Борба мора да се схвати на најозбиљнији начин....еее,сад,лакше је то урадити са нашим људима који су редовни на форуму,али шта са овима осталима...?....ајмо неки уводни говор мегафонима,пар озбиљнијих људи нека саопшти људима широм обе трибине и партера Б,а пред почетак меча,каква је стратегија и шта би ваљало испоштовати....сигуран сам да већина људи већ дуже време капира целу причу,ал те увек понесу ови што почну да урлају и реже чим дебели сељак промоли њушку из тунела....
и наравно,ово је само један детаљ везан за тај проток Енергије са трибина и њено усмеравање на праву адресу....значи,морамо заобићи "firewall"...највећи део наше огромне Енергије морамо преточити у подршку нашем тиму...највећи део целе утакмице морамо да певамо нашима и само нашима....али ово горе мора да нам помогне да на најбољи начин ОТВОРИМО УТАКМИЦУ.....
СТОП МРЖЊИ......СТОП АГРЕСИЈИ......СТОП ПРИМИТИВИЗМУ....!!!
РАДИМО НА СЕБИ,БРАЋО,ДО СУБОТЕ...
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 17 Jun 2014 18:47    Post subject: Reply with quote

Bandini wrote:


Душко Вујошевић је са медицинског становишта психички поремећен човек, а са "духовног" би слободно могло да се каже да је поседнут, у доброј мери, неким ентитетима/демонима (бес, страх, мржња...). За њега је ово борба за "све што има у животу", а не борба за титулу, јер он се не осећа оствареним човеком, ни поред обезбеђене егзистентције, нити оствареним у својој професији и поред "освојених" 12 титула за редом.

Такве људе из такта изведе само кад их неко исмејава или их потпуно игнорише, а мржња са наше стране и било какво посвећивање пажње га само хране, зато је и прошао поред наше трибине итд... Најбоље би било зајебавати га неким скандирањем, аплаудирати му и сл.

И наши играчи не би требало уопште "улазе у игре" са стоком, нити да их мрзе, или се нешто посебно пале "лично", "сад ће мо ми њима да вратимо за тучу" и сл. Довољно је Душко њима испрао мозак да су ту они много јачи сигурно. Зато су нас и развалили 20 разлике у утакмици деценије на нашем терену, коју да смо добили, узели би сигурно и титулу: можемо да кажемо, 'ладно, да нас је урадио к'о мајмуне.

Играчи би требало само на игру да мисле, да дигну два прста кад има судија свира фаул и да пруже руку и помилују по коси сваки пут стоку кад имају неки контак, фаул и слично са стоком.

А Лепог Душка ћемо лако да зајебавамо од наредне сезоне АКО(!!!) освојимо титулу.

Exclamation Exclamation Exclamation

ЧИТАЈ ОВО ВИШЕ ПУТА! ПРИЂИ ЦЕЛОЈ ОВОЈ ПРИЧИ ЧИСТОГ СРЦА...КАО ЧОВЕК,ШМЕКЕР,МАНГУП...
Back to top
View user's profile Send private message
Gruppo Neurottico
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Feb 2008
Posts: 47
Location: КОШУТЊАК

PostPosted: 17 Jun 2014 19:46    Post subject: Reply with quote

МАКАРИЈЕ ЈЕ СВЕ ЛЕПО ОБЈАСНИО ТАЧКА
Back to top
View user's profile Send private message
RdsBgd
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Apr 2014
Posts: 45

PostPosted: 18 Jun 2014 01:02    Post subject: Reply with quote

Није то то. Навијање је било као од стране оних навијача (кад смо бојкотовали) који су ишли да навијају на еврокуп и јадранску иако је било све неорганизовано: навијање на почетку, кад падне тројка, закуцавање и евентуално ако победимо, па сећам се после 5-6 утакмица овације и узвикивање имена Мајк Тејлор и других разних играча који су пар месеци касније тужили клуб. Као ми синоћ скандирамо Нелсону. Мислим ок је нека фора да се направи због отресања глодара о паркет (уживао сам Very Happy ) али зна се колико треба времена да прође да један играч заслужи да му Север изговара име. Надам се да у 4. текми славимо титулу уз много много боље издање.
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 18 Jun 2014 01:42    Post subject: Reply with quote

пођи путем којим иду кукавицееее... Laughing
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 6 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop