DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Велибор Дуњић - ЗАУВЕК СА НАМА!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 20 May 2014 11:55    Post subject: Reply with quote

Наравно ни ове новине не би биле новине...да не излупетају нешто...али макар нису сакрили колико је људи било!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ultras simpatizer
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 May 2014
Posts: 8

PostPosted: 20 May 2014 15:12    Post subject: Reply with quote

нажалост нисам имао ту част да будем близак са Вељом иако смо и рођаци,били смо на "здраво здраво,де си брате и шта има" кад се сретнемо,али ће ми остати у сећању као неко ,што рече већ генерал,ко је могао да има и да ради шта хоће с обзиром на репутацију и "положај" на трибини,али не,није то користио,није себе издизао изнад групе или трибине,у правом смислу речи је био ПРВИ МЕЂУ ЈЕДНАКИМА,никад непријатан према непознатима или клинцима,увек спреман да помогне,уради,објасни..
О његовим (у)делима за трибину нек садашњим и будућим клинцима причају они који су били све време уз њега и који су га боље познавали,ја сам само хтео да и овим путем одам почаст нашем брату и да питам оне који себе називају делијама (а има их и који прате овај форум) како их није срамота да коментаришу онако??? СРАМ ВАС БИЛО ГЊИДЕ

није ни време ни место да неког вређам и будем непристојан и да се спустам на ваш ниво
ако за оваквог човека не можете да се суздржите кометара и не можете да ћутите 29.минута не треба те нам на стадиону !!

слава ти Велиборе била је част делити трибину са тобом почивај у миру
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13172

PostPosted: 20 May 2014 15:36    Post subject: Reply with quote

Не могу брате да разлуче лепо у својој глави,јер шта они могу да знају о њему?Укуцај на јутубу или гуглу Велибор Дуњић...и видећеш шта ће изаћи!Немају појма ко је био и какав је био,битно им је шта им сервира инсајдер,шта им сервирају новине и потурају под нос!Како и да не помисле,када у пола коментара имаш неке педере,припаднике странака које су имале разлога да га мрзе!Тако ти је то код њега увек било брате.Или си га волео...или ниси,али и те да питаш ништа не би могли лоше да кажу за њега!За оба случаја је био потребан разлог!Нека се запитају они други зашто је то тако...
Народским речником може се рећи да је човек био ХАЈДУК!Ништа слично нико није видео,а много смо људи упознали и кроз трибину и живот!Храбри људи су размишљали макар пре него што крену негде...он није ни то радио!Ишао је како му срце каже и није било повлачења!У свему томе,наравно долазио је и у проблем са законом(а ко није од нас),и истицао се тиме што му никада ништа није био проблем!Био је годинма у затвору,и тамо је изградо име човека који се не повлачи!И тамо када питаш неке командире за њега,ухвате се само за главу и кажу да ништа слично нису видели!Није дао на себе,на другове,био је сурово исправан!А био је само навијач!
Знали су све то и многи други!Осећали су да је такав и да нема шале са њим,зато су и кренули да плету мрежу и да га сатанизују кроз медије!Баш зато што није имао никакве баријере и проблем да "каже" свакоме шта мисли,да увек истера своје...зато и јесте постао чешћи у новинама него политичари што су!
Свако,па наравно и он...је имао мане.Мана му је била алкохол и тада је једино могла да се види права његова снага и агресивност коју је поседовао,као вероватно и код већине људи када попију.На жалост,то му је вероватно и био највећи непријатељ и то је он и ја мислим знао!Иначе,увек је желео да са свима поприча,саслуша проблеме,помогне...
Многи сада осећају потребу да предоче људима какав је он био човек,јер га више нема, и једноставно оно што су неки знали,а било је питање времена само када ће сви остали схватити...више не може он да покаже.Зато је сада на нама да кроз причу покушамо да приближимо људима оно што смо ми знали.
Немогуће је да толико људи има речи поштовања према некоме,а да тај то није заслужио!Тај свет у коме он има поштовање је сигурно далеко исправнији,са свим својим манама, него онај у коме иза тастатура,фејсбукова,коментара...људи испраних мозгова,гурају причу која им је сервирана а да при томе ништа не знају.Тешко јесте да таквог човека због предрасуда гледаш како треба...и зато и пишемо овде да би људи могли да схвате неке ствари.Лош човек је лош човек...па таман никад не био један дан у затвору,а добар је добар...па макар имао "репутацију" као наш брат!То је тешко да схвати човек који не жели да уђе дубље у све то,и који гледа само ограничено на све.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Србија Београ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Apr 2008
Posts: 394

PostPosted: 20 May 2014 16:12    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
ultras simpatizer
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 May 2014
Posts: 8

PostPosted: 20 May 2014 16:12    Post subject: Reply with quote

нисам мислио на оне који нису видели стадион и све што су знали о њему су чули од >нећу ни име да јој изговорим< и осталих плаћених новинара већ на оне који су ту међу нама на трибини
зар им није било довољно то што су својим очима могли да виде-храброст пожртвованост лојалност једног делије друга СРБЕНДЕ??
ма све и да је тачно оно сто се развлачи по медијима о њему шта кога ,нарочито у овом тренутку,треба да интересује??
што кажеш ко од нас није имао проблема са законом,па јел смо због туче или зато што нисмо дали на себе криминалци??
ма не могу да разумем те "људе"
знам да је објашњавање другима ко је и шта је био прави Велибор Дуњић борба са ветрењачама,али ја лично ,а верујем и сви други,не одустајем
душа ме боли кад чујем коментаре на послу или у друштву кад крену да га пљују,али "избројим до 10" и почнем да причам и објашњавам,стрпљења за то имам јер их је доста променило мишљење кад су чули другу страну
многи од нас нису били ни близу њему кад је у питању борба за групу ,али најмање што можемо сад да урадимо је борба за истину о њему
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 20 May 2014 16:24    Post subject: Reply with quote

Мислим да још само пар људи има такву харизму какву је имао Веља у сваком погледу. Иако се о њему причало као некоме ко прождире малу децу,предрасуде а шта ако је и пола истина од онога што су објављивали о њему и слично,а пар пута сам лично присуствовао стварима где се видело какав је он. Много,много,много мањи и на нашој трибини су користили ту репутацију,а он по ономе што сам ја лично видео није.
Мана му јесте био можда тај алкохол,срчаност,али сви ми имамо мане и кроз оно кроз шта је све он пролазио...

Ето скоро баш је на једном гостовању стао браћи којима се аутомобил покварио,да помогне,да пита,да види.

Треба писати,управо због оних који су на северу а опет не знају пуно,ови други су небитни,искључио сам се са читањем коментара на разноразним сајтовима јер сам се разочарао у људе и мислим први пут видео нешто слично,нисам чак ни бесан.


Са скупа стоп убијању


[img]http://s.tf.rs/2013/02/24/Setnja-navijaca-_Stop-ubijanju-025.jpg
[/img]
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
незнани
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Sep 2011
Posts: 483

PostPosted: 20 May 2014 16:38    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
Vizantija
ДЕЛИЈА


Joined: 20 May 2014
Posts: 185

PostPosted: 20 May 2014 16:42    Post subject: Reply with quote

Пратим форум од настанка, али регистровах се да кажем пар речи о упокојеном вођи, о некоме кога сам имао прилику чисто на кратко да упознам, а делио са њим трибину ко зна колико пута, дакле знао сам га онако чисто са трибине као навијача и једино што могу рећи је то да сам са своје 32. год срео мало људи као што је био он, а био сам са разнима... Када би БАР ПО ЈЕДНОГ оваквог навијача имала свака трибина све би било много интересантније, једноставно Веља је имао што би се рекло "воловска" муда и срце лава, умео је да дигне атмосферу на трибини, да се разумемо ни мало не умањујем значај другог или трећег вође на шипци али он је био јединствен, а најинтересантније је то што се видело да све срцем ради, није био глумац а реално имамо их на трибини... Велибор Дуњић је оставио домаћи задатак свима нама како треба да се понаша неко ко себе назива навијачем, у супротном како би он иначе рекао "ПИЧКЕ ЈЕДНЕ"...

ПОЧИВАЈ У МИРУ!
Back to top
View user's profile Send private message
DOBERMAN_BGD
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Oct 2003
Posts: 8

PostPosted: 20 May 2014 17:08    Post subject: Reply with quote

Нека ти је лака земља. Почивај у миру.
Back to top
View user's profile Send private message
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 525
Location: kosutnjak

PostPosted: 20 May 2014 17:18    Post subject: Reply with quote

Quote:
među kojima su se isticali Ivan Bogdanov i Marko Vučković.


Ђубре једно новинарско!
Бедно пискарало!
Сурутка уместо мозга!
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
PM
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Apr 2010
Posts: 21

PostPosted: 20 May 2014 17:24    Post subject: Reply with quote

Почивај у миру.
_________________
У нама је срце лавље ми бранимо православље!
Back to top
View user's profile Send private message
nesaob24
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 108
Location: Код првог слова "Е"

PostPosted: 20 May 2014 17:44    Post subject: Reply with quote

Почивај у миру Делијо.
Нажалост, нисам га познавао а стидим се јер сам један од оних који је о Велибору знао само из медија. Нису ми признајем јасни били повици његовог имена на многим утакмицама, а нисам се ни трудио да се распитам јер су медији нажалост учинили своје.
Нека му је лака црна земља.
Back to top
View user's profile Send private message
crvenobelebrigade
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 May 2014
Posts: 35

PostPosted: 20 May 2014 17:47    Post subject: Reply with quote

После утакмице са Радом...каже командир: Одступи! А Веља му одговара: Не наређуј ми, да сам хтео да ми се наређује ишао бих у војску и слушао наређења таквих као што си ти...и верујте браћо да је у том тренутку био озбиљан,само што не експлодира, из очију му је играла ватра, оно право, навијачко које имају само ретки, а све време са оним дечачким жаром, благим осмехом и тријумфом на лицу док се жандари повлаче и излазе...нисам га лично познавао, али сам се много пута уверио у то какав је навијач био, а о свим осталим квалитетима нека што више пишу они који су га познавали...Слава му!
Back to top
View user's profile Send private message
Лука30
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2012
Posts: 337

PostPosted: 20 May 2014 20:06    Post subject: Reply with quote

Тешка времена су за нама браћо.Сећам се пре пар година гостовања у емисији још једне легенде наше трибине и реченице ,,Ми за разлику од других људи сваке недеље имамо прилику да победимо или изгубимо".Наше победе увек много јаче осећамо него други,али нажалост ту је и друга страна...ту су и порази!Трибина и наша прича нам омогућава да стекнемо много другара,много више него други људи.Нажалост много чешће и остајемо без великих пријатеља и пролазимо често кроз ситуације кроз које није нормално да човек пролази често у животу.Одлазак овог човека представља велики губитак за све нас!Ћутаћемо ако се тако договори и сваку утакмицу првих 29 минута а не само једну једину.Као да тим људима што се наводно буне то представља проблем.То су иовако они што се набију код ве цеа када је киша,они који се моле редовно да отварају уста,који можда неће ни стићи на првих пола сата јер то редовно раде.Сва срећа па ти људи не одлучују ни о чему.Свe Делије су наша породица и живеће вечно у нама док смо и ми ту,а ова титула је титула за њих!ДО КРАЈА ЗВЕЗДИ ВЕРНИ!
Back to top
View user's profile Send private message
Casual
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jun 2010
Posts: 48

PostPosted: 20 May 2014 20:30    Post subject: Reply with quote


_________________
Ратко Младић!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop