DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ПОПЛАВЕ-МОБИЛИЗАЦИЈА-ДЕЛИЈЕ
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ђилкош
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Sep 2012
Posts: 4

PostPosted: 17 May 2014 20:19    Post subject: Reply with quote

Ја сам сада дошао са Макиша где се товарио песак у џакове и тамо има милион људи и још гомила је долазила па су почели да враћају људе. Један од возача камиона је рекао да терају на сајам са кога су људе послали на Макиш и ја сам дошао до инфо да на сајму нису потребни људи. Доста има проблема у комуникацији тако да су најпоузданије инфо ако имате неког на лицу места.
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 17 May 2014 21:18    Post subject: Reply with quote

БРАЋО ДЕЛИЈЕ,

ОКО 300 ЉУДИ ЈЕ НА ПОЛОЖАЈИМА ИЗМЕЂУ ПРОГАРА И КУПИНОВА ЦЕО ДАН И БИЋЕ ЦЕЛУ НОЋ ВЕЧЕРАС.

СУТРА УЈУТРУ У 9 КРЕЋЕ ЗАМЕНА НАШИХ ЉУДИ. АУТОБУСИ КРЕЋУ ИСПРЕД РЕВИЈЕ, БУДИТЕ ТАМО 15 МИНУТА РАНИЈЕ ДА СЕ КРЕНЕ НА ВРЕМЕ.

ТРЕБА НАМ МИНИМУМ 300 НОВИХ ЉУДИ, СПРЕМНИХ!

ЈАВИТЕ НАШИМА ДА СЕ СПРЕМЕ! СПРЕМТЕ' СЕ!

МАРАКАНА - 9 УЈУТРУ ПОЛАЗАК!

НЕМА ПРЕДАЈЕ!
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 18 May 2014 09:29    Post subject: Reply with quote

Јутрос смо завршили бедем од 4 километра у Купинову, да не кажем за мало, али није било наивно. Наши људи су јутрос отишли на позицију испод Газеле са староградске стране, дакле сада се брани Београд! Кад ко може, кад се одмори и спреми нека се придружи! Ако дође до промене позиције бићете обавештени овде на форуму.

Браћо, неколико ствари! Као прво, чувајте добро расположење и ентузијазам, овај рат са водом уопште није завршен и биће још неколико дана искушења иако су престале кише, то са тим нема никакве везе! А и кад прођу једног дана опасности, даће Бог, тек онда треба да се направи фронт за помоћ нашем народу јер је велико питање како ће се ствари одвијати... Премного људи ће имати огромне штете и најлогичније би било да се организују буквално радне акције да се људима помогне да се колико толико скуће поново. Отом потом, али ми ћемо бити максимално укључени. Друго, поред добре обуће и одеће носите своје лопате или ашове ако можете, свуда је дефицит, да би се више урадило. И још једна ствар, људи се жале на лошу организацију... На страну сада то, ко хоће да се исцима наћи ће начин увек, и поред мало тање организације. Али зато је најбоље да долазите на позиције где се договоримо да будемо заједно, јер смо у контакту са људима који познају ситуацију и они нас шаљу на најкритичније тачке, и много је боље организовано него ако банете негде сами. Наравно, битно је радити било где, али ово кажем само у контексту организације ко може да нам се придружује тамо где будемо у одређеном тренутку.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
стефаннн
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Nov 2011
Posts: 169
Location: негде с' мојом Звездом

PostPosted: 18 May 2014 09:52    Post subject: Reply with quote

Јуче после подне је завршен наспи у Митровици, тако да је тамо стање безбедно. Ноћас је било критично на бродоградилишту у Мачванској Митровици, где је такође урађен насип, али проблем праве подземне воде па је неколико кућа поплављено. Ја сам се јутрос вратио из Митровице тамо више нема потребе за толико људи, чак се и пуни џакови шаљу за БГ. Организација је и овде била јако лоша, нико никаква упутства не даје. У једном тренутку је било могуће да вода пробије наспи, и тада је кренула евакуација. И баш разговарам са војником, која су наша задужења ако дође до тога, он каже појма нема. Али све се то сада треба ставити по страни и концентрисати се на помоћ најугроженијима.

Back to top
View user's profile Send private message
KAN I
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Nov 2010
Posts: 45
Location: М2

PostPosted: 18 May 2014 12:24    Post subject: Reply with quote

Са ТВ-а стижу опречне информације о количинама помоћи која је пристигла по разним центрима,скоро да некад човек има утисак да има и превише.С' обзиром да ће ова несрећа трајати дуго,а да је помоћ потребна и нашој браћи с' друге стране Дрине,апелујте на што већи број људи да донирају кад и колико могу
_________________
Никад пораз-само лекција!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Pjevac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 18 May 2014
Posts: 1

PostPosted: 18 May 2014 13:55    Post subject: Reply with quote

Делије,да ли ће бити нешто организовано за вечерас? Ја сам био синоћ у Купиновом па бих хтео и вечерас да идем ако негде треба помоћ. Хвала
Back to top
View user's profile Send private message
DSsasa89
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Feb 2010
Posts: 83

PostPosted: 18 May 2014 13:56    Post subject: Reply with quote

0698808766

зовите овај број да вам кажу где да идете...како мени сад рекоше треба и Макиш, Бранков мост, Галовица итд...
мењају се смена на 3 сата...за Галовицу исто има превоз обезбеђен
_________________
Пре смо болесни него нормални,нека неко други сад све то процени...
Back to top
View user's profile Send private message
СА89
ДЕЛИЈА


Joined: 31 Aug 2011
Posts: 168
Location: СЕВЕРна трибина

PostPosted: 18 May 2014 14:06    Post subject: Reply with quote

Прикупљање помоћи из Црне Горе за угрожену браћу у Србији и Републици Српској:

БАР










НИКШИЋ








МОЈКОВАЦ






БЕРАНЕ


_________________
...а мозга нема, у глави само ЗВЕЗДА ЦРВЕНА!
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 18 May 2014 15:42    Post subject: Reply with quote

Нуди се велики број волонтера,има ли ко информацију,дали је потребно волонтера за Маракану?
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 18 May 2014 15:48    Post subject: Reply with quote

bojan74 wrote:
Нуди се велики број волонтера,има ли ко информацију,дали је потребно волонтера за Маракану?

http://info.poplave.rs/volonteri
Back to top
View user's profile Send private message
severdel
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Oct 2009
Posts: 60
Location: Скопље

PostPosted: 18 May 2014 15:49    Post subject: Reply with quote

Данас смо имали успешну акцију у Македонију за скупљање помоќ за сва наша браќа и сестара у Србији и Републици Српској. Скупљено је више од 50 000 Еура (путем телефона) и пуно одеќа (више је стопирано да се то скупља за сада јер има превише), воде, ќебад, храна, хигијенских средстава и остало. Акција се наставља.
Држте се браќо.
_________________
ЗНАЈ ДА УВЕК ТУ САМ ЈА
Back to top
View user's profile Send private message
severdel
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Oct 2009
Posts: 60
Location: Скопље

PostPosted: 18 May 2014 15:51    Post subject: Reply with quote

И само пар слика из Скопља
http://www.telegraf.mk/foto/151551-donacii-na-skopjani-za-zrtvite-od-poplavite-vo-srbija-i-bosna-i-hercegovina-foto
_________________
ЗНАЈ ДА УВЕК ТУ САМ ЈА
Back to top
View user's profile Send private message
У ДИМУ СВЕ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jul 2013
Posts: 66
Location: ...далеко од мора...

PostPosted: 18 May 2014 18:15    Post subject: Reply with quote

Јуче на Макишу непрестано паковање џакова са песком...Свака част Делијама и осталим момцима на одрађеном послу.Као и свуда углавном неорганизација од стране лјуди који су водили овом акцијом али захваљујући лјудима који су били тамо све је успешно одрађено.
Back to top
View user's profile Send private message
zvezdino
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 679
Location: ушће Саве у Дунавац

PostPosted: 18 May 2014 19:44    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=jBVsN-QSA7M&feature=youtu.be






_________________
...... КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КАО СОГОМОН ТЕЛИРИЈАН......
Back to top
View user's profile Send private message
Kiko
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Nov 2011
Posts: 37

PostPosted: 18 May 2014 20:26    Post subject: Reply with quote

Линк је приватан, не може да се отвори.

Ако може неко да напише нешто више каква је ситуација била данас код Купинова и да ли је насип издржао? Ја сам начуо да је прошла вода али не и колико је поплављено. Свака част свима који су били, заиста је лавовски посао урађен, шта год да се после десило. Данас око 50 наших људи у Бара Венецији, касније током дана је дошло и појачање, опет доста празног хода и мањка лидерства у почетку, срећом наши људи су повели већи део организације и урадило се више него довољно. Поента је - идите где год има посла, док год смо заједно организовани можемо много да урадимо!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop